OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
63131. Elküldve: 2022-09-22 22:07:15, OFF TOPIC
|
[5951.] |
Miért is ne lehetne! Hiszen az első egy 4-es kimenet a másik valszeg egy másik holdon van, amiről az eladónak fingja sincs. Ő csak annyit tudott 2 helyen is ment a upc adás, de mire jó a másik gondolta az is azért van. Persze ez csak az én meglátásom.
Amúgy az antenna egy Gibertini alu lesz, ennyiért ez jó áron van. :)
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | |
[előzmény: (63115) Tom25, 2022-09-22 14:04:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357 |
63130. Elküldve: 2022-09-22 21:07:33, OFF TOPIC
|
[5952.] |
Harcművészetekben 0% sajnos a jártasságom, viszont érdemes figyelembe venni, hogy amikor te lemész oda éjszaka, kivel vagy kikkel fogod szembe találni magad.
Ha mázlid van akkor csak egy magányos vénemberrel... de nem lehet kizárni, hogy a tettenért bűnöző első pánikjában előránt esetleg egy kést, ha másért nem akkor fenyegetés céljából.
Olyan ember menjen le oda, aki le fogja tudni kezelni az esetleges ilyen helyzetet is. Semmiképp se mennék le oda fegyvertelenül... egy jó vascső a minimum, remélhetőleg nem lesz szükséges használni, de ha mégis kellene és nincs nálunk, akkor nagyon kellemetlen lehet a hiánya. Ja meg persze aki lemegy, az tudjon és MERJEN is bánni azzal a vascsővel, ha szükségessé válik.
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
63129. Elküldve: 2022-09-22 19:28:37, OFF TOPIC
|
[5953.] |
Bocsánatodat kérem, nem akartalak megbántani. Távol áll tőlem.
Én is a technikai megoldást tartom célravezetőnek, nem a lopakodó tettenérést. Az sajnos tarthat meglepetéseket.
|
| | |
[előzmény: (63128) Voyager1977, 2022-09-22 19:18:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Voyager1977

Tagság: 2018-07-15 09:16:45 Tagszám: #135335 Hozzászólások: 1816 |
63128. Elküldve: 2022-09-22 19:18:58, OFF TOPIC
|
[5954.] |
És szerinted most Te nem sértettél meg senkit, az írásoddal? És ha én kisebbség vagyok?
Egyébként csak Te beszéltél itt erőszakról. Én visszatartásról, ha az lehetséges.
Jézusom!
ui: Már értem, hogy miért javasolták azt, hogy kerüljelek. Mert neked kb. előre köszön a feketelyuk!
SAT QTH Térkép
|
| | | [válaszok erre: #63129] |
[előzmény: (63127) ITI, 2022-09-22 19:14:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
63127. Elküldve: 2022-09-22 19:14:07, OFF TOPIC
|
[5955.] |
Látom nem vagy képben. Nem erőszakkal kell az ilyen lehetséges esetet kivédeni, hanem technikával. Egy riasztó is elegendő. Erről írtam.
|
| | | [válaszok erre: #63128] |
[előzmény: (63126) Voyager1977, 2022-09-22 19:03:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Voyager1977

Tagság: 2018-07-15 09:16:45 Tagszám: #135335 Hozzászólások: 1816 |
63126. Elküldve: 2022-09-22 19:03:08, OFF TOPIC
|
[5956.] |
Bocsáss meg nekem, de nem tudok ezen a szinten beszélgetni.
SAT QTH Térkép
|
| | | [válaszok erre: #63127] |
[előzmény: (63125) ITI, 2022-09-22 18:58:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
63125. Elküldve: 2022-09-22 18:58:54, OFF TOPIC
|
[5957.] |
Meg két tagbaszakadt haver, hátha egy kisebbségi csapattal lenne megbeszélni valód.
|
| | | [válaszok erre: #63126] |
[előzmény: (63124) Voyager1977, 2022-09-22 18:49:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Voyager1977

Tagság: 2018-07-15 09:16:45 Tagszám: #135335 Hozzászólások: 1816 |
63124. Elküldve: 2022-09-22 18:49:06, OFF TOPIC
|
[5958.] |
Nem hülyébe kell a helyszínre menni! Istenem!
Halkan osonva és nem árt, ha van nálunk önvédelmi eszköz.
SAT QTH Térkép
|
| | | [válaszok erre: #63125] |
[előzmény: (63123) ITI, 2022-09-22 18:38:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
63123. Elküldve: 2022-09-22 18:38:53, OFF TOPIC
|
[5959.] |
KWP-nek van igaza. Te éjszaka lemennél egy riasztásra? És ha beléd böknek egy kést? Egy kompót megér annyit?
|
| | | [válaszok erre: #63124] |
[előzmény: (63122) Voyager1977, 2022-09-22 18:28:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Voyager1977

Tagság: 2018-07-15 09:16:45 Tagszám: #135335 Hozzászólások: 1816 |
63122. Elküldve: 2022-09-22 18:28:45, OFF TOPIC
|
[5960.] |
Elárulom! Szépen rázárja az ajtót és hívja a rendőrséget.
(ki ne találjátok, hogy személyi szabadság megsértése meg ilyenek)
Mert itt ez lép életbe:
A Be. 127. § (3) bekezdése szerint a bűncselekmény elkövetésén tetten ért személyt bárki elfoghatja, köteles azonban őt a nyomozóhatóságnak haladéktalanul átadni; ha erre nincs módja, akkor a rendőrséget értesíteni.
SAT QTH Térkép
|
| | | [válaszok erre: #63123] |
[előzmény: (63117) KWP, 2022-09-22 14:12:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
63121. Elküldve: 2022-09-22 18:23:43, OFF TOPIC
|
[5961.] |
Ha csak a kompótot kellene megvédeni, akkor felesleges minden, elég csak egy egyszerű mozgásérzékelős hangos riasztó. Profik nem alacsonyadnak le ennyire. A megtévedtnek meg elég a hangos riasztó.
|
| | | [válaszok erre: #63135] |
[előzmény: (63118) net_user, 2022-09-22 14:21:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
63119. Elküldve: 2022-09-22 14:41:22, OFF TOPIC
|
[5963.] |
Azt nem tudom, hogy mi van akkor, ha 1 ilyen mozgásérzékelős helyre betéved valami állat.... Pl. macska, egér, ilyesmi......
|
| | | [válaszok erre: #63120] |
[előzmény: (63118) net_user, 2022-09-22 14:21:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
63118. Elküldve: 2022-09-22 14:21:33, OFF TOPIC
|
[5964.] |
Arról nem is beszélve, hogy egy mozgásérzékelőt a mai betörők simán kivédenek, lefújják, vagy kinyírják azt, és nem mindegy, hogy egy 30 ezres készüléket nyírnak ki így, vagy egy olcsóbbat, pl. ezt:
https://hu.euromart.com/details/ag50-al55-sorozat---vezetek-nelkuli-riasztore/3542?gclid=EAIaIQobChMIjoaK3K-o-gIVGhTUAR10owQQEAQYAiABEgLtpPD_BwE
A mozgásérzékelő max. a bepiált, és eltompult agyú betörők ellen ér valamit, akik esetleg nem néznek körbe azon a helyen gondosan, és persze amit kwp említett, az is probléma, mert mire elöltözöl, lecsattogsz a pincébe egyedül, már hűlt helye lesz a befőttnek...azt nix kompót!
|
| | | [válaszok erre: #63119 #63121] |
[előzmény: (63114) Sarti, 2022-09-22 12:29:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357 |
63117. Elküldve: 2022-09-22 14:12:34, OFF TOPIC
|
[5965.] |
Namost a másik fontos kérdés a dolog technikai jellegű megbeszélése után, hogy pontosan mit is fogsz csinálni, ha éjszaka közepén jön a jelzés, hogy épp lent van a tolvaj?
Nem olyan egyszerű a válasz a kérdésre, mint elsőre gondolhatnánk.
|
| | | [válaszok erre: #63122] |
[előzmény: (63114) Sarti, 2022-09-22 12:29:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
63116. Elküldve: 2022-09-22 14:11:52, OFF TOPIC
|
[5966.] |
Úgy, hogy nem ugyanazt az adást nézi.
|
| | |
[előzmény: (63115) Tom25, 2022-09-22 14:04:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tom25

Tagság: 2007-01-28 03:41:35 Tagszám: #40695 Hozzászólások: 2008 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sarti

Tagság: 2021-06-24 12:02:20 Tagszám: #137409 Hozzászólások: 179 |
63114. Elküldve: 2022-09-22 12:29:31, OFF TOPIC
|
[5968.] |
persze ,hogy van térerő, olyan 4-5/5 csík ingadozik már többször is telefonáltam a pincéből, nem vettem észre semmi változást, majd jelentkezem ha megkaptam az árut és leteszteltem a pincében.
itt van róla videó bemutató a beállitásról , ez más márkájú de a princip ugyan az.
https://www.youtube.com/watch?v=AuCgC_l-hXI
|
| | | [válaszok erre: #63117 #63118] |
[előzmény: (63113) Kenderice, 2022-09-22 10:50:33] |
|
Haladó
|
|
 Kenderice

Tagság: 2003-02-13 00:00:00 Tagszám: #1008 Hozzászólások: 1471 |
63113. Elküldve: 2022-09-22 10:50:33, OFF TOPIC
|
[5969.] |
És ez működni fog a pincében?
Lesz ott térerő?
Gigablue UHD UE 4K
|
| | | [válaszok erre: #63114] |
[előzmény: (63112) Sarti, 2022-09-22 10:25:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sarti

Tagság: 2021-06-24 12:02:20 Tagszám: #137409 Hozzászólások: 179 |
63112. Elküldve: 2022-09-22 10:25:57, OFF TOPIC
|
[5970.] |
Sziasztok, ma felhívtam telefonon egy biztonsági rendszereket forgalmazó céget elmondtam a pince problémámat, és ezt ajánlották https://www.lampak.hu/gsm-riaszto-mozgaserzekelo-teviranyitas-feher/ azt is hozzá tették, hogy nyugodt szívvel megvehetem, maximálisan meg leszek elégedve a termékkel. Már meg is rendeltem. tehát ha valakinek esetleg, hasonló problémája lenne itt a megoldás.
|
| | | [válaszok erre: #63113] |
|
|
Haladó
|
|
 Oriza_Triznyák

Tagság: 2003-10-26 13:25:19 Tagszám: #7101 Hozzászólások: 3429 |
63111. Elküldve: 2022-09-22 08:17:49, OFF TOPIC
|
[5971.] |
Idézet:
| a beszélgetés elején el is mondja.
| |
Pont ez a lényeg, hogy elmondja, hogy rögzíti, hiszen kötelezik rá. Magánszemélyként, vagy akár egy cég képviselőjeként te nem feltétlen fogod a másik fél figyelmét erre felhívni, ezért aggályos.
|
| | |
[előzmény: (63108) Barczik L, 2022-09-21 20:03:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Voyager1977

Tagság: 2018-07-15 09:16:45 Tagszám: #135335 Hozzászólások: 1816 |
63110. Elküldve: 2022-09-21 22:06:23, OFF TOPIC
|
[5972.] |
Egyébként ettől a szabályozástól függetlenül, sokféleképpen lehet rögzíteni egy telefonhívást. 1. pl. ha kihangosítod és úgy feszed fel...
SAT QTH Térkép
|
| | |
[előzmény: (63108) Barczik L, 2022-09-21 20:03:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Voyager1977

Tagság: 2018-07-15 09:16:45 Tagszám: #135335 Hozzászólások: 1816 |
63109. Elküldve: 2022-09-21 20:29:21, OFF TOPIC
|
[5973.] |
hmmm... magánszemélyre vonatkoznak a szabályozások....
SAT QTH Térkép
|
| | |
[előzmény: (63108) Barczik L, 2022-09-21 20:03:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
63108. Elküldve: 2022-09-21 20:03:22, OFF TOPIC
|
[5974.] |
Ez érdekes mert talán az összes szolgáltató rögzíti a beszélgetéseket!
Az automata hang a beszélgetés elején el is mondja............
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #63109 #63110 #63111] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Joci1966

Tagság: 2021-01-22 19:43:56 Tagszám: #137094 Hozzászólások: 40 |
63107. Elküldve: 2022-09-21 20:02:31, OFF TOPIC
|
[5975.] |
Szia.
A környező dug aljzatokat is kifordíthatnád,ha nincs teljesen szétszedve az áramkörSzoba1,Nappali,Fürdő,Konyha,stb.
Vagy lehet párhuzamosan vittek oda valamit és kicsúszott vagy mellé szúrták.
A védőföld szép,és jó, de csak akkor, ha megfelelő ohmos értéke is van.A fürdőszoba és a konyha pedig egy veszélyes üzem.Időszakosan nedves,védőföldes készülékkel teletömve. Érdemes az áramkört ÁVK-val védeni a kismegszakítón kívül.Én azt javaslom nézesd meg egy szakemberrel,akinek van még esetleg Euro Expert is.Ja meg hozzáértés és rutin
Üdv
|
| | |
[előzmény: (63089) Bigfic, 2022-09-20 02:42:26] |
|
Zöldfülű
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|