OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 rézdrót

Tagság: 2006-02-13 16:08:51 Tagszám: #26990 Hozzászólások: 578 |
5786. Elküldve: 2007-07-28 18:49:43, OFF TOPIC
|
[62551.] |
MORPHEUS
Ha erre gondolsz ITT VAN
- ...nem, nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
|
| | | [válaszok erre: #5787] |
[előzmény: (5778) hikjma, 2007-07-26 23:47:37] |
|
Törzstag
|
|
 lorenzen

Tagság: 2005-07-12 15:17:01 Tagszám: #20376 Hozzászólások: 2488 |
5785. Elküldve: 2007-07-28 17:29:22, OFF TOPIC
|
[62552.] |
A jobb minőségű kábelnek alacsonyabb a csillapítása. Tehát 50 méter esetében kevesebbet veszít a jel. Azt, hogy ez pontosan mennyi, a régi és az uj kábel adataiból lehetne számolni, illetve saccolni, egy adott frekvencián.
Gondolom legalább rg6 kellene, de egy gyakorlott szerelő tanácsa hasznos lenne.
Ezen kívül van egy másik lehetőséged, az hogy nagyobbra cseréled a tükröt.
|
| | |
[előzmény: (5784) laachi, 2007-07-28 15:59:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 laachi

Tagság: 2006-10-04 14:53:26 Tagszám: #35562 Hozzászólások: 348 |
5784. Elküldve: 2007-07-28 15:59:36, OFF TOPIC
|
[62553.] |
köszönöm a segítséget, leginkább amiatt érdekelne egy használható megoldás, hogy a keleti 75 fokon ne hébe hóba legyen jel, meg a nilesaton 3 frekin 39 es jelem van és nem ártana még 2-3% hogy tiszta képet kapjak. Bár az antennámat sem ártana egy prof. szerelővel belőni, mert csak fel lett dobva "aztán ahogy a csövön megállt úgy van" :) Melyik kábelt érdemes használnom? 3x árnyékolás? rg6? rg11? nem vagyok jártas. Mennyi dB-t lehet nyerni egy normális kábellel?
email: [email protected]
Golden Interstar DSR-8001-S, 110cm tükör, GI 0,2dB LNB, SG-2100 motor, 75°E-43°W
|
| | | [válaszok erre: #5785] |
|
|
Törzstag
|
|
 lorenzen

Tagság: 2005-07-12 15:17:01 Tagszám: #20376 Hozzászólások: 2488 |
5783. Elküldve: 2007-07-28 14:15:51, OFF TOPIC
|
[62554.] |
Gondolom az erősítőt, az LNB közelében építetted be a rendszerbe.
Ezektől az erősítőktől sokat ne várj.
Két lehetőséged van.
1. Átgondolni a rendszert, hogy rövidebb kábellel is müködjön.
2 Jó minőségű kábellel lecserélni a mostanit.
(Ez elég drága megoldás, de a legjobb.)
|
| | |
[előzmény: (5782) laachi, 2007-07-28 11:21:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 laachi

Tagság: 2006-10-04 14:53:26 Tagszám: #35562 Hozzászólások: 348 |
5782. Elküldve: 2007-07-28 11:21:39, OFF TOPIC
|
[62555.] |
Sziasztok, tegnap beiktattam egy sat erősítőt a rendszerbe, de semmi változás, van vkinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Kb 40-50 m-re van az antenna a beltéritől, elvileg már kellene jel veszteségnek lennie. Mit hogy kellene csinálnom, hogy történjen vmi??? Előre is köszönöm a segítséget
|
| | | [válaszok erre: #5783] |
|
|
Törzstag
|
|
 szunyog2676

Tagság: 2006-10-22 11:01:11 Tagszám: #36198 Hozzászólások: 1302 |
5781. Elküldve: 2007-07-28 09:04:55, OFF TOPIC
|
[62556.] |
Nem is tudom hol kapnál ekkora lavort...
üdv.: szunyog
Echosmart DSB-771 FTA | Optibox CX PVR
|
| | |
[előzmény: (5780) barthezz, 2007-07-28 01:14:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 barthezz

Tagság: 2006-09-16 16:13:28 Tagszám: #34960 Hozzászólások: 846 |
|
Törzstag
|
|
 hikjma

Tagság: 2004-01-18 20:04:41 Tagszám: #8252 Hozzászólások: 2794 |
5779. Elküldve: 2007-07-27 00:13:17, OFF TOPIC
|
[62558.] |
Az is gond, hogy a tálcán meg sem jelenik a winlirc piros, vagy zöld kis ikonja.
|
| | |
[előzmény: (5776) hikjma, 2007-07-26 14:55:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hikjma

Tagság: 2004-01-18 20:04:41 Tagszám: #8252 Hozzászólások: 2794 |
5778. Elküldve: 2007-07-26 23:47:37, OFF TOPIC
|
[62559.] |
Nincs meg valakinek a Morpheus 5.3.0, állítólag ez az utosó még " működö " verzió .
|
| | | [válaszok erre: #5786] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 lorenzen

Tagság: 2005-07-12 15:17:01 Tagszám: #20376 Hozzászólások: 2488 |
5777. Elküldve: 2007-07-26 17:33:28, OFF TOPIC
|
[62560.] |
'A pesszimista a sötétséget látja az alagútban, az optimista a fényt az alagút végén, a realista a közelgö vonat lámpáit, a mozdonyvezetö pedig három idiótát a síneken...'
Ma éjszaka, élőben csinálták meg ezt Münchenben.
Egy bliccelő, a metróban, az ellenőr elöl bemenekült az alagútba. A két rendőr, akit segítségül hívtak, utána ment a bliccelőnek.
Az egyik rendőr a helyszínen halt meg, a másik életéért még küzdenek. A bliccelőről nincs hír.
|
| | |
[előzmény: (5623) rézdrót, 2007-07-17 15:47:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Morci21

Tagság: 2006-11-06 11:58:52 Tagszám: #36806 Hozzászólások: 516 |
5777. Elküldve: 2007-07-26 17:00:20, OFF TOPIC
|
[62561.] |
kérem a tesztelőket hogy teszteljék.
F 03311399 00 0B2394C22D4657CA ;Axn Crime
F 03311399 01 6B74EDCCDEADA530 ;Axn Crime
F 0323138B 00 D2BB9825D76C4588 ;Disc Civilization
F 0323138B 01 35B07F64A5D22BA2 ;Disc Civilization
F 032F1397 00 4335EC6450AD3B38 ;Eurosport
F 032F1397 01 7F363BF08A6ABBAF ;Eurosport
F 0333139A 00 1BA45C1BAEEBF891 ;HBO Comedy
F 0333139A 01 3ABCC6BCF4085C58 ;HBO Comedy
F 03281390 00 274E72E7EEDA4A12 ;Jetix
F 03281390 01 B447282393AE296A ;Jetix
F 032D1395 00 2096EBA1E6C528D3 ;Minimax/a+
F 032D1395 01 B93D13095ED1CAF9 ;Minimax/a+
F 032B1393 00 142B98D78860F0D8 ;Romantica
F 032B1393 01 753788349538F0BD ;Romantica
F 0325138D 00 03E02C0F4D06A9FC ;TV 1000
F 0325138D 01 7407BD386BFDF159 ;TV 1000
F 03291391 00 2A5A58DC650C1889 ;VH1
F 03291391 01 9482A6BC67C7FB29 ;VH1
F 0327138F 00 03FAFC59C537B1AD ;Viasat Explorer
F 0327138F 01 A2E5078E3D0E7DC8 ;Viasat Explorer
F 0326138E 00 4BE1315DFF5B3B95 ;Viasat History
F 0326138E 01 B749BCBC1A61D24D ;Viasat History
|
| |
|
Törzstag
|
|
 hikjma

Tagság: 2004-01-18 20:04:41 Tagszám: #8252 Hozzászólások: 2794 |
5776. Elküldve: 2007-07-26 14:55:09, OFF TOPIC
|
[62562.] |
Az az igazság, hogy vagy másfél éve telepítettem újra, akkor a hozzá adott CD feltelepítésével / B2C2 Broadband Receiver PCI adapter / úgy emlékszem, hogy ment minden külön drajver telepítő nincs hozzá, vagy mégsem jól emlékszem..............?
|
| | | [válaszok erre: #5779] |
[előzmény: (5775) lorenzen, 2007-07-26 14:16:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 lorenzen

Tagság: 2005-07-12 15:17:01 Tagszám: #20376 Hozzászólások: 2488 |
5775. Elküldve: 2007-07-26 14:16:01, OFF TOPIC
|
[62563.] |
A drájver telepítve van?
Az ss2 esetében, néhány verziónál (ha jól emlékszem) drájver patch szükséges a müködéshez.
|
| | | [válaszok erre: #5776] |
[előzmény: (5774) hikjma, 2007-07-26 13:33:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hikjma

Tagság: 2004-01-18 20:04:41 Tagszám: #8252 Hozzászólások: 2794 |
5774. Elküldve: 2007-07-26 13:33:22, OFF TOPIC
|
[62564.] |
Újra telepítettem a gépet, ss2-be progdvb fel, B2C2 a telepítőről fel , progdvb indít , kis ablak, nincs jel. A telepítőn lévő winlirc kódot kér / eddig nem tette /. Már négy éve használom a cuccot, többször telepítettem, de igy még nem jártam. Hol kezdjem újra ?
|
| | | [válaszok erre: #5775] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
5773. Elküldve: 2007-07-26 12:07:08, OFF TOPIC
|
[62565.] |
motorola t720i fuggetlenitesre tud valaki megoldast? URGENT please!
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
5772. Elküldve: 2007-07-26 12:04:17, OFF TOPIC
|
[62566.] |
mobilszolgaltatok WLAN szolgaltatasa (3G/hsdpa) mennek csak GPRS-kepes telokkal is? nyilvan lassabban, de mukodnek vele?
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hikjma

Tagság: 2004-01-18 20:04:41 Tagszám: #8252 Hozzászólások: 2794 |
5771. Elküldve: 2007-07-26 01:06:09, OFF TOPIC
|
[62567.] |
Gondoltam, hogy erről van szó !
|
| | |
[előzmény: (5770) postatib, 2007-07-26 00:51:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 postatib

Tagság: 2002-07-23 00:00:00 Tagszám: #147 Hozzászólások: 1220 |
5770. Elküldve: 2007-07-26 00:51:59, OFF TOPIC
|
[62568.] |
hikjma: már régóta nincs ilyen kártyánk, de nem vettük le a leírást, mert sokakat érdekel még mindig
az árat majd törlöm
Talán még egyet össze tudok kaparni
ha valakit érdekel, persze sokkal barátibb áron, úgy 50 körul
üdv: Posta Tibor
bolt.sat.hu
hoteltv.sat.hu
|
| | | [válaszok erre: #5771] |
[előzmény: (5769) hikjma, 2007-07-26 00:03:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hikjma

Tagság: 2004-01-18 20:04:41 Tagszám: #8252 Hozzászólások: 2794 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Owen5

Tagság: 2006-12-04 00:35:10 Tagszám: #38073 Hozzászólások: 168 |
5768. Elküldve: 2007-07-25 22:48:44, OFF TOPIC
|
[62570.] |
Már átkapcsolták az astra1L-re
|
| | |
[előzmény: (5763) huni66, 2007-07-25 15:54:35] |
|
Haladó
|
|
 fiat1954

Tagság: 2004-06-27 15:40:43 Tagszám: #11187 Hozzászólások: 4104 |
5767. Elküldve: 2007-07-25 20:58:46, OFF TOPIC
|
[62571.] |
szia a HÁRSHEGY lett volna az eredeti helyszin, csak sajna pont most zárták be.. ..ja de előtte genetikai vizsgálaton kell átesni..tudod mint a nemzetiszocialistáknál
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2007-07-25 21:04:11]
|
| | |
[előzmény: (5755) teleholdkóros, 2007-07-23 22:08:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gyu-La 51Géza

Tagság: 2006-11-28 14:04:23 Tagszám: #37843 Hozzászólások: 9385 |
5766. Elküldve: 2007-07-25 20:52:07, OFF TOPIC
|
[62572.] |
Megszállták az UFO-k a Hacksatot
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 huni66

Tagság: 2005-05-01 21:15:58 Tagszám: #18375 Hozzászólások: 10248 |
5765. Elküldve: 2007-07-25 20:11:49, OFF TOPIC
|
[62573.] |
Eddig precíz antenna beállítással jött csak , akár 60-as antennával is.Mostmár úgynéz ki , hogy elég , ha földobsz egy kis tükröt az Astrára , oszt jó napot......
Üdv : Huni
KU : Nagykecske 95E - 45W, C sáv : 180 - as tükör.TBS 8922 PCI, OMICOM PCI rev2.3, OCTAGON SF8008 SUPREME, uClan (U2C) Denys H.265, GT Media V8 UHD, pihen : AMIKO HD 8840 COMBO, OPTICUM SLOTH COMBO, beállító készülék : ILLU M3
|
| | |
[előzmény: (5764) Rencsis, 2007-07-25 19:36:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Rencsis

Tagság: 2005-06-12 00:20:45 Tagszám: #19645 Hozzászólások: 1473 |
5764. Elküldve: 2007-07-25 19:36:28, OFF TOPIC
|
[62574.] |
Még 1.10 antennával se jött idáig a lyngsat szerint minden változatlan,pedig most gyönyörűen jön
|
| | | [válaszok erre: #5765] |
[előzmény: (5763) huni66, 2007-07-25 15:54:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 huni66

Tagság: 2005-05-01 21:15:58 Tagszám: #18375 Hozzászólások: 10248 |
5763. Elküldve: 2007-07-25 15:54:35, OFF TOPIC
|
[62575.] |
Mi a fene történt az Astrán a 12.246-al?60-as antennával eddig még jel sem volt erről a tp-ről , most meg hirtelen 70% körüli a jelszint.....
Üdv : Huni
KU : Nagykecske 95E - 45W, C sáv : 180 - as tükör.TBS 8922 PCI, OMICOM PCI rev2.3, OCTAGON SF8008 SUPREME, uClan (U2C) Denys H.265, GT Media V8 UHD, pihen : AMIKO HD 8840 COMBO, OPTICUM SLOTH COMBO, beállító készülék : ILLU M3
|
| | | [válaszok erre: #5764 #5768] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|