OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
62431. Elküldve: 2022-06-25 17:47:19, OFF TOPIC
|
[6651.] |
Igen, ebben teljesen igazad van, nyilvánvalóan az újabb rendszerek, nagyságrendileg biztonságosabbak (és fecsegősebbek :-( ), mint elődeik, én inkább csak Benedek012 „fagyatkozott rajta,mert régiek” hozzászólására kívántam reflektálni, hogy sajnos ezzel nincs egyedül, és hogy erre, mely alternatív megoldásokat lehet alkalmazni, ezáltal „életben tartani” a gépeket.
Az eredetiség, szintén más kérdés, ezek OEM verziós telepítések/gépek, így nem az OS ára az érdekes, mint inkább hogy számolni kell azzal, hogy az end of support kezdetétől, új frissítés már nem érkezik, kivétel ez alól, a kritikus biztonsági frissítés.
Üdv.
SaTom
|
| | |
[előzmény: (62426) Voyager1977, 2022-06-25 15:24:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
62430. Elküldve: 2022-06-25 17:37:24, OFF TOPIC
|
[6652.] |
EU-n belül vidáman és legálisan lehet "újrahasznosított" kulcsokat adni/venni.
Persze akinek ez nem tetszik mehet a pc boltba 50ezret otthagyni és akkor büszke lehet magára , főleg hogy ennyi esze volt
|
| | | [válaszok erre: #62432 #62441] |
[előzmény: (62429) gomey, 2022-06-25 17:26:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
62429. Elküldve: 2022-06-25 17:26:31, OFF TOPIC
|
[6653.] |
Annak a filléres windowsnak a legális változata kb. 45 ezer forint a boltban.
Persze le is lehet torrentezni, akkor ingyen van......
|
| | | [válaszok erre: #62430] |
[előzmény: (62427) attila.scourgeofgod, 2022-06-25 16:14:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 petersg

Tagság: 2009-05-10 17:21:36 Tagszám: #73851 Hozzászólások: 881 |
62428. Elküldve: 2022-06-25 16:43:49, OFF TOPIC
|
[6654.] |
Nekem HP 350 I5 van W7-el,adták hozzá a 10-et,még nincs rajta.. okkal.
|
| | |
[előzmény: (62425) SaTom, 2022-06-25 14:57:30] |
|
Törzstag
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
62427. Elküldve: 2022-06-25 16:14:24, OFF TOPIC
|
[6655.] |
Az én otthoni számítógépem 10+ éves, vígan fut rajta a win10, pedig újkorában is csak egy teljesen átlagos gép volt, nem egy erőmű... Maga a Windows is egy filéres dolog, még a német ebayen vettem 5 euroért pár éve, de már itthon is kapni 2000 alatt...
DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
|
| | | [válaszok erre: #62429] |
[előzmény: (62425) SaTom, 2022-06-25 14:57:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Voyager1977

Tagság: 2018-07-15 09:16:45 Tagszám: #135335 Hozzászólások: 1816 |
62426. Elküldve: 2022-06-25 15:24:02, OFF TOPIC
|
[6656.] |
Sajnos akkor is könnyebb célpotja vagy egy támadónak.
SAT QTH Térkép
|
| | | [válaszok erre: #62431] |
[előzmény: (62425) SaTom, 2022-06-25 14:57:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
62425. Elküldve: 2022-06-25 14:57:30, OFF TOPIC
|
[6657.] |
Igen, történnek „mellélövések”.
Már szinte félve írom le, hogy a család összes gépén, Windows 7 fut…. okkal.
Szubjektív véleményem, de a megfelelő biztonsági javításokkal ellátott OS, a preventív/proaktív vírusirtó, tűzfal, és böngészőválasztás, majd azok kellő figyelemmel történő beállítása, paraméterezése, kiegészítve egy jól szabályozott user policy házirenddel, up to date hosts fájl meglétével, valamint kellő felhasználói következetességgel, nagyban hozzájárulnak, az úgymond „elavult” hardvereket tartalmazó gépek, használati ciklusának meghosszabbításához, ill. a futtatott OS relatíve biztonságához.
Természetesen a felhasználói „hülyeség” ellen, nincs orvosság, sem az a rendszer, mely nem szabotálható. Sajnos, nem mindenki engedheti meg, az állandóan fokozódó szoftveres igények támasztotta hardware eszközök, perifériák, kettő-négy éves időszakonként bekövetkező cseréjét, ehhez pl. én is hozzá tartozom.
Üdv.
SaTom
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-06-25 15:04:29]
|
| | | [válaszok erre: #62426 #62427 #62428] |
[előzmény: (62423) attila.scourgeofgod, 2022-06-25 10:45:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Benedek012

Tagság: 2017-09-04 13:53:16 Tagszám: #134625 Hozzászólások: 2144 |
62424. Elküldve: 2022-06-25 11:37:02, OFF TOPIC
|
[6658.] |
Igen csak korábban is próbáltam a Windows 10-et rá,de fagyatkozott rajta,mert régiek.
|
| | |
[előzmény: (62423) attila.scourgeofgod, 2022-06-25 10:45:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Benedek012

Tagság: 2017-09-04 13:53:16 Tagszám: #134625 Hozzászólások: 2144 |
62422. Elküldve: 2022-06-25 09:25:49, OFF TOPIC
|
[6660.] |
Tehát az eredeti ami az alaplapon van,az a Lan bemenet szállt el végleg.
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Benedek012

Tagság: 2017-09-04 13:53:16 Tagszám: #134625 Hozzászólások: 2144 |
62421. Elküldve: 2022-06-25 09:24:05, OFF TOPIC
|
[6661.] |
Igen megoldódott ,mindössze 2 perc alatt.És megy végre,ahogy kell.Esetemben Windows 8.1 64bittel.
|
| | | [válaszok erre: #62423] |
[előzmény: (62419) SaTom, 2022-06-24 22:35:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
62420. Elküldve: 2022-06-24 23:55:28, OFF TOPIC
|
[6662.] |
Talán pont fordítva. A Windows ismerte fel a kártyát. :)
|
| | |
[előzmény: (62417) miki2002, 2022-06-24 19:48:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
62419. Elküldve: 2022-06-24 22:35:50, OFF TOPIC
|
[6663.] |
Szuper, akkor megoldódott a probléma, ha jól gondolom?
|
| | | [válaszok erre: #62421] |
[előzmény: (62416) Benedek012, 2022-06-24 19:18:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vakegér1276

Tagság: 2008-10-24 11:30:33 Tagszám: #64779 Hozzászólások: 879 |
62418. Elküldve: 2022-06-24 21:17:00, OFF TOPIC
|
[6664.] |
Én is raktam már be, "alaplapi" helyett kártyát LAN-t is meg video-t is. Nem tiltottam le semmit és működött. nyilván Bios meg proci függő lehet. Nem tudom. win csinálta a dolgát.
|
| | |
[előzmény: (62416) Benedek012, 2022-06-24 19:18:36] |
|
Törzstag
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62417. Elküldve: 2022-06-24 19:48:19, OFF TOPIC
|
[6665.] |
A lan kártya felismerte a windowst?
Érthető!
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #62420] |
[előzmény: (62416) Benedek012, 2022-06-24 19:18:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Benedek012

Tagság: 2017-09-04 13:53:16 Tagszám: #134625 Hozzászólások: 2144 |
62416. Elküldve: 2022-06-24 19:18:36, OFF TOPIC
|
[6666.] |
Belső pci slotba megtörtént az új lan ethernet beszerelve,azonnal felismerte a windowst.
|
| | | [válaszok erre: #62417 #62418 #62419] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 alex4

Tagság: 2008-02-22 11:55:46 Tagszám: #56128 Hozzászólások: 1272 |
62415. Elküldve: 2022-06-23 23:51:50, OFF TOPIC
|
[6667.] |
Kösz a tippet - megnézem majd!
|
| | |
[előzmény: (62414) petersg, 2022-06-23 22:28:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 petersg

Tagság: 2009-05-10 17:21:36 Tagszám: #73851 Hozzászólások: 881 |
|
Törzstag
|
|
 alex4

Tagság: 2008-02-22 11:55:46 Tagszám: #56128 Hozzászólások: 1272 |
62413. Elküldve: 2022-06-23 21:47:36, OFF TOPIC
|
[6669.] |
Teljesen OFF, de hátha tudja itt vki a választ:
LG side-by-side hűtő jégkocka adagolója évekig remekül működött - eddig.
Szépen megcsinálja a jégkockákat a tartályba, a teljes folyamat utolsó fázisa (a jégkocka kiadása) viszont már nem megy. Teljesen kiürítettem a jégkockatartályt (hátha vmi miatt akad a kiadás), de nem javult a helyzet: szépen újratermelte a tartálynyi jégkockát, csak éppen azok nem jönnek ki a kiadónyíláson...
Tudtok vmi házilagos megoldást erre v. szerelőt kell hívni?
Köszönöm előre is az ötleteket!
|
| | | [válaszok erre: #62414] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 turulbird

Tagság: 2006-09-02 01:40:04 Tagszám: #34431 Hozzászólások: 842 |
62412. Elküldve: 2022-06-23 19:50:49, OFF TOPIC
|
[6670.] |
Lejjebb kell görgetni: Az IDE driverben van:
IDE
Version -
2006/08/17 58.82 MBytes
NVidia Chipset Driver for Windows XP 64bit/2003 64bit
Feltettem ide is:
https://www.dropbox.com/s/wwgdw3b7hheigd4/MCP61_64bit.rar?dl=0
A rarban az ethernet könyvtárban van 2 db nv_valami.inf fájl, telepítés rendszergazdaként.
Azért az Asus se kutya, az Xp 64-nél nincs, a windows 2003 servernél meg az xp64 bites IDE driverben van eldugva...
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-06-23 20:05:01]
|
| | |
[előzmény: (62411) Benedek012, 2022-06-23 19:17:03] |
|
Törzstag
|
|
 Benedek012

Tagság: 2017-09-04 13:53:16 Tagszám: #134625 Hozzászólások: 2144 |
62411. Elküldve: 2022-06-23 19:17:03, OFF TOPIC
|
[6671.] |
Ezt abban nem találom.:2 nvxxx.inf
|
| | | [válaszok erre: #62412] |
[előzmény: (62410) turulbird, 2022-06-23 19:06:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 turulbird

Tagság: 2006-09-02 01:40:04 Tagszám: #34431 Hozzászólások: 842 |
|
Törzstag
|
|
 Benedek012

Tagság: 2017-09-04 13:53:16 Tagszám: #134625 Hozzászólások: 2144 |
62409. Elküldve: 2022-06-23 18:52:26, OFF TOPIC
|
[6673.] |
Windows 8.1 64bit
|
| | | [válaszok erre: #62410] |
[előzmény: (62407) turulbird, 2022-06-23 18:44:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62408. Elküldve: 2022-06-23 18:47:28, OFF TOPIC
|
[6674.] |
Aki ennyire nem ért hozzá, az ne csináljon semmit.
Vegyél egy USB -s TP-Link Wifit.
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (62406) Benedek012, 2022-06-23 18:19:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 turulbird

Tagság: 2006-09-02 01:40:04 Tagszám: #34431 Hozzászólások: 842 |
62407. Elküldve: 2022-06-23 18:44:38, OFF TOPIC
|
[6675.] |
Üdv!
Az Nvidia Chipset Driver Program for Windows 2000/XP-ben benne van az ethernet könyvtárban a lan driver... A többiben nem láttam.
Igaz, az eddig még nem derült ki, hogy melyik windowsról van szó...
https://www.asus.com/SupportOnly/M2NMX/HelpDesk_Download/
Please select OS Please choose Windows XP
|
| | | [válaszok erre: #62409] |
[előzmény: (62406) Benedek012, 2022-06-23 18:19:22] |
|
Törzstag
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|