OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62231. Elküldve: 2022-06-07 12:48:46, OFF TOPIC
|
[6851.] |
NINCS!
|
| | | [válaszok erre: #62232] |
[előzmény: (62230) petersg, 2022-06-07 12:44:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 petersg

Tagság: 2009-05-10 17:21:36 Tagszám: #73851 Hozzászólások: 881 |
62230. Elküldve: 2022-06-07 12:44:27, OFF TOPIC
|
[6852.] |
Van ablakbacsukhato átmenet is..
|
| | | [válaszok erre: #62231] |
[előzmény: (62226) sztar1, 2022-06-07 08:16:58] |
|
Törzstag
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
62229. Elküldve: 2022-06-07 11:51:04, OFF TOPIC
|
[6853.] |
Sziasztok,
amennyiben homlokzaton nem megengedett a klíma kültéri egység, vagy parabola antenna elhelyezés, azt a HÉSZ, vagy a KÉSZ is szabályozhatja, nem kizárólag, vagy kifejezetten a társasház egyedi előírása.
Klíma esetében, ilyenkor megoldás lehet az ablakklíma elhelyezése, mely bár zajszintben nem vetekszik egy split paramétereivel, mégis kedvezőbb, mint a 28-32 Celsius fokos lakásban sínylődni.
Benedek01 számára, parabola antenna esetén, pedig Én is a tetőn történő elhelyezést javasoltam, szintúgy légakna, vagy a már kiépített homlokzati kábelcsatorna rendszer felhasználásával…
Mindig akad valamilyen alternatíva….
Üdv.
SaTom
|
| | | [válaszok erre: #62239] |
[előzmény: (62227) tamás_bátya, 2022-06-07 09:44:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
62228. Elküldve: 2022-06-07 10:36:53, OFF TOPIC
|
[6854.] |
Ráday eszme túlspirázva!
Vannak ízléstelenül megtervezett épületek amiket nem szabad megengedni. De a konvektor, antenna ...........szerves része az életünknek és nem feltűnési vágyból valók.
Ízlések és pfonok!
Jónéhány mai "modern" építészt felakasztanák és művüket lebontanám. De ma ez a "divat".
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | |
[előzmény: (62227) tamás_bátya, 2022-06-07 09:44:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 tamás_bátya

Tagság: 2019-05-10 12:49:16 Tagszám: #135897 Hozzászólások: 446 |
62227. Elküldve: 2022-06-07 09:44:20, OFF TOPIC
|
[6855.] |
hát ezzel a klímás dologgal nem vagy egyedül, én is fel akartam szereltetni az ablak alá a klímát de nem engedték, de ha csak a tvben mutatják Ukrajnát a tömblakáson több a klíma mint az ablak, ottani lakások miben különböznek mint nálunk, ott megengedik , nálunk nem engedik meg, érti ezt valaki ????
|
| | | [válaszok erre: #62228 #62229] |
[előzmény: (62226) sztar1, 2022-06-07 08:16:58] |
|
Törzstag
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11352 |
62226. Elküldve: 2022-06-07 08:16:58, OFF TOPIC
|
[6856.] |
Nincs. 1 darab ablakom van semmi több. Mèg a mobil klimàt is oda kellett tennem,mert rendes klimàt nem engednek felszerelni.
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | | [válaszok erre: #62227 #62230] |
[előzmény: (62224) Zoli049, 2022-06-07 08:02:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62225. Elküldve: 2022-06-07 08:03:33, OFF TOPIC
|
[6857.] |
H2000???
Nálam az jön le, de az nem gyenge kaliber és merevség!
|
| | |
[előzmény: (62222) petersg, 2022-06-06 19:02:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62224. Elküldve: 2022-06-07 08:02:29, OFF TOPIC
|
[6858.] |
Lehet hülye kérdés:
- nyílászárón nincs légáteresztő szelep?
|
| | | [válaszok erre: #62226] |
[előzmény: (62223) sztar1, 2022-06-07 07:01:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11352 |
62223. Elküldve: 2022-06-07 07:01:44, OFF TOPIC
|
[6859.] |
Sajnos màs megoldás nem jöhet szòba. Bèrelt lakàs. Falat nem furhatok,mert szigetelt. A zetön keresztül tudom csak bevinni a kàbelt ès a 100m bundbol 75 mèter az egyik szál. Akkor èr le a koax kábel a szobàba. Most az antenna a padlàstèrben van,de a palatetö sokat felfog a jelböl.
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | | [válaszok erre: #62224] |
[előzmény: (62222) petersg, 2022-06-06 19:02:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 petersg

Tagság: 2009-05-10 17:21:36 Tagszám: #73851 Hozzászólások: 881 |
62222. Elküldve: 2022-06-06 19:02:19, OFF TOPIC
|
[6860.] |
Hasznalhatsz H2000 flex käbelt,N csatival fejelve,van hozzä n-sma alakito.
Az 58-59 mobil käbel kb 5 M ig hasznäljuk.
Ily magas frekihez Lcf vagy Scf valo 30-50es hosszra.
Ahol nezelödhetsz :Funktechnik Böck regebben sokat väsäroltam ott.. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-06-06 19:16:32]
|
| | | [válaszok erre: #62223 #62225] |
[előzmény: (62221) sztar1, 2022-06-06 19:00:02] |
|
Törzstag
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11352 |
62221. Elküldve: 2022-06-06 19:00:02, OFF TOPIC
|
[6861.] |
5g netem van. Legalàbbis lenne. A munkahelyen van is,ha oda viszem a routert. Itthon màr alig alig. Pedig 200m lakom a munkahelytöl.
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | | [válaszok erre: #62222] |
[előzmény: (62219) petersg, 2022-06-06 18:47:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tom25

Tagság: 2007-01-28 03:41:35 Tagszám: #40695 Hozzászólások: 2008 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 petersg

Tagság: 2009-05-10 17:21:36 Tagszám: #73851 Hozzászólások: 881 |
62219. Elküldve: 2022-06-06 18:47:11, OFF TOPIC
|
[6863.] |
Az 5G freki,amugy az RG58 75ohmos pärja az 59!
|
| | | [válaszok erre: #62221] |
[előzmény: (62218) sztar1, 2022-06-06 17:37:53] |
|
Törzstag
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11352 |
62218. Elküldve: 2022-06-06 17:37:53, OFF TOPIC
|
[6864.] |
3.4GHz ès 3.8GHz
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | | [válaszok erre: #62219] |
[előzmény: (62217) EnJoe, 2022-06-06 14:45:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 EnJoe

Tagság: 2004-10-20 08:27:53 Tagszám: #13293 Hozzászólások: 1938 |
62217. Elküldve: 2022-06-06 14:45:13, OFF TOPIC
|
[6865.] |
...az eredmény eléggé kérdéses - melyik sávban üzemel nálad az 4G/LTE?
https://aboltom.com/mobil_internet_2g_3g_4g_frekvencia_sav_magyarorszag.php
Ha "nem megy be" a lakásba, akkor nagy valószínűséggel 1800-as tartomány. Egy kültéri passzív sugárzó is csak akkor fog jól üzemelni, ha a kábel csillapítása jóval kisebb, mint az antenna nyeresége. RG58 csillapítása 1800 MHz-en 70dB/100m, az RG6-nak csak 30dB/100m viszont a helytelen illesztés veszteséggel fog járni. A következő kérdés a csatlakozó - majd a célszerszám amivel felszereled...anno egyik mobilszolgáltatónak ilyeneket telepítettünk, gyárilag szerelt kábeleket használtunk, 1-3-5-7-10m-es kész kábeleket lehetett venni. Ha 10m-nél több kábel kell, az felejtős, mert már jelentős a csillapítása.
Amúgy mivel szeretnéd az LTE-t közösíteni? - SAT-KF-el nem lehet, mert átfedés van a frekvencia tartományban, földi tévével elméletileg megoldható, de nagyon jó elválasztást kell a két sáv között megvalósítani...(ha nem jó, akkor adatforgalom esetén 'nincs' TV).
|
| | | [válaszok erre: #62218] |
[előzmény: (62212) sztar1, 2022-06-06 09:54:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11352 |
62216. Elküldve: 2022-06-06 14:32:42, OFF TOPIC
|
[6866.] |
tudom mi mennyi,csak mivel a kültéri lte antennát akartam volt a ház elötti tetöre rakni,ahol már jön be egy koax kábael igy arra akartam volna rákötni,bent meg ujra szétosztani a routernek. mivel mimo antenna és 2 kimenetele van.
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | |
[előzmény: (62214) Zoli049, 2022-06-06 12:25:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11352 |
62215. Elküldve: 2022-06-06 14:30:18, OFF TOPIC
|
[6867.] |
köszönöm,ezeket megtaláltam én is,de nem postáznak külföldre,vagy csak vastag pénzért.
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | |
[előzmény: (62213) net_user, 2022-06-06 12:10:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62214. Elküldve: 2022-06-06 12:25:17, OFF TOPIC
|
[6868.] |
A csillapítására vetnél egy pillantást?
https://www.farnell.com/datasheets/2095749.pdf
CB-re (27MHz) való kábel!
Túl van árazva, ez tény!
LNB-től a vevőig 75 Ohmos kell, az az RG-6
|
| | | [válaszok erre: #62216] |
[előzmény: (62212) sztar1, 2022-06-06 09:54:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11352 |
62212. Elküldve: 2022-06-06 09:54:57, OFF TOPIC
|
[6870.] |
ez nekem is megvan. de mivel az rg58 müholdas anntennához is jo....
az eredmény érdekelne leginkább. nem fogok venni 100ezerért rg58as kábel 100métert az biztos.
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | | [válaszok erre: #62213 #62214 #62217] |
[előzmény: (62211) Zoli049, 2022-06-06 08:35:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62211. Elküldve: 2022-06-06 08:35:38, OFF TOPIC
|
[6871.] |
Az egyik 50 Ohm, a másik 75!
|
| | | [válaszok erre: #62212] |
[előzmény: (62210) sztar1, 2022-06-06 08:10:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11352 |
62210. Elküldve: 2022-06-06 08:10:10, OFF TOPIC
|
[6872.] |
Lehet egy kültèri lte antenna jelèt 1 kàbelen bevinni a szobàba, majd ott ujra 2 kàbelre osztani? Rg58 kábele van az antennának ès rg6 megy be a lakàsba.
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | | [válaszok erre: #62211] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
62209. Elküldve: 2022-06-04 21:24:45, OFF TOPIC
|
[6873.] |
Ha megemlékeznél róla ,akkor illene a teljes nevét leírni!
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-06-04 21:32:02]
|
| | |
[előzmény: (62204) gomey, 2022-06-04 13:43:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10040 |
62208. Elküldve: 2022-06-04 21:11:16, OFF TOPIC
|
[6874.] |
Igen mert a 27% ÁFA + vámeljárás díja! :)
Ha elosztod nem is sok jön ki, mondjuk nem tom hány darabra. :)
De én már fotókat tudok adni róla. :)
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o][Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-06-04 21:30:20]
|
| | |
[előzmény: (62207) SaTom, 2022-06-04 20:20:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
62207. Elküldve: 2022-06-04 20:20:50, OFF TOPIC
|
[6875.] |
Szia,
online lehetett fizetni, 10 950 ... majd a végén elszámolunk.
Üdv.
SaTom
|
| | | [válaszok erre: #62208] |
[előzmény: (62203) Gabywap, 2022-06-04 10:58:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|