OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
62081. Elküldve: 2022-05-13 12:00:54, OFF TOPIC
|
[7001.] |
Nem arról megy a diskurzus, hanem arról, ha már valaki belinkel egy oldalt, legalább nézze meg, hogy azon mi is van, mert ez történt itt. A kérdéses Brand név esetében meg csak annyit még a történéshez, hogy a Gogen termékek garanciahosszabbítását is a honos magyar forgalmazó végzi el, ez nálunk a Gogen név birtokosának a képviselője, lásd:
https://www.gogen.hu/garancia-feltetelei/
oda van írva ékes magyarsággal, hogy ki, és kivel áll kapcsolatban.
Szóval itt nem a Google-ban való keresgélés a lényeg, hanem az, hogy ha már belinkelek egy oldalt, olvassam már el,hogy mi is van odaírva, mert az nem árt.
|
| | |
[előzmény: (62080) KWP, 2022-05-13 11:42:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360 |
62080. Elküldve: 2022-05-13 11:42:50, OFF TOPIC
|
[7002.] |
Most tényleg, azon megy a VITA, hogy kinek sikerült jobban megtalálni Google-ön az eredményt?
13 éves keresztfiamnak Informatika (bocsánat: most már 'Digitális Kultúra') tantárgyból van olyan órai munka, hogy keressenek meg az interneten ezt meg azt, aki pedig a legjobban megtalálja, kap dicséretet.
Kicsit fura látni, hogy felnőtt emberek itt ugyanazt csinálják.
|
| | | [válaszok erre: #62081] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
62079. Elküldve: 2022-05-13 11:38:09, OFF TOPIC
|
[7003.] |
Ha valamit nem tudsz konkrétan, vagy nem érted hogy mi van odaírva arra az oldalra, amit belinkeltél, inkább te nézz utána, jó!
Mert azon az oldalon ez áll:
...A Vestel számos fehér márkás terméket gyárt, amelyeket ügyfelei általában saját márkajelzéssel forgalmaznak. A Vestel licenc alapján értékesített "nagy márkás" berendezéseket is gyárt.
GoGen, egy kelet-európai televíziókészülék és egyéb elektronikai termékek márkája. ....
Szóval, a török Vestel, más Brand-eknek gyárt címke nélküli termékeket, amikre a Brand tulajdonosa(megbízó) által megkívánt logót, terméknevet teszi rá. Olyan is előfordulhat, hogy nem ő dobozol, hanem a Brand név tulajdonosa általi egyik összeszerelő üzem. Szóval a török Vestel az nem a Gogen Brand tulajdonosa, hanem egy Brand-oknak gyártó cég, ahogyan az az általad linkelt oldalon le is van írva!
|
| | | [válaszok erre: #62083] |
[előzmény: (62078) longoria, 2022-05-13 09:16:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 longoria

Tagság: 2012-05-31 07:52:59 Tagszám: #105056 Hozzászólások: 292 |
62078. Elküldve: 2022-05-13 09:16:42, OFF TOPIC
|
[7004.] |
Bocs, hogy beleszólok, de tovább is googlizhattál volna. A GoGen brand név tulajdonosa a torok Vestel cég, ami már nagyon sok eddig ismert brand név tulajdonosa.
https://www.wikipe.wiki/wiki/fr/Vestel
Nem az ETA Slovakia találta ki. Az ETA Slovakia, ETA Hungary, ETA Poland a cseh ETA a.s. cég leányvállalata. A cégnyilvántartásokban meg lehet nézni.
Egyébkén Csehország, Magyarország, Szlovákia, Lengyelolrszág részére a Vestel cég gyártattja Csehországban Nymburk város mellett kínai alkatrészekból. Tulajdonképpen csak a "dobozt" gyártják ott és beleteszik a kínában legyártott belso részt. AZ ETA a.s. terjeszti a fent említett államokban.
|
| | | [válaszok erre: #62079] |
[előzmény: (62072) net_user, 2022-05-12 16:00:11] |
|
Haladó
|
|
 tamás_bátya

Tagság: 2019-05-10 12:49:16 Tagszám: #135897 Hozzászólások: 446 |
62077. Elküldve: 2022-05-13 08:20:25, OFF TOPIC
|
[7005.] |
Szia, nekem is van ilyen Gogen márkájú internet Rádióm, még valamikor 4-5 éve vettem, brutális , csak ajánlani tudom! Szlovákiában hallgatom a Rádió1, Radió 88, Aktiv rádió stb. a kedvenc Rádióim, Kell regisztráltam itt, https://www.mediayou.net/web/ és a Rádió Mac címét is be kell regisztrálni ,itt kikeresem, a kedvenc Rádó állomást, és egy gombnyomás és átküldi a csatornákat a Rádióba, nagyon egyszerű, és pl. mindig mutatja az aktuális időjárást is de akár előre 1 hétre is, ha lesz időm délután csinálok egy rövid videót a Rádióról.
|
| | | [válaszok erre: #62082] |
[előzmény: (62072) net_user, 2022-05-12 16:00:11] |
|
Törzstag
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62076. Elküldve: 2022-05-12 20:59:24, OFF TOPIC
|
[7006.] |
De NEM akarok semmit venni. Xarok az egészre.
A faxomért írok én ide, már a blog.hu szintjén van ez a fórum is?
NÉGY órája osztod a feleslegest, ha visszaolvasol. Nem én hoztam ide ezt a témát.
Leléptem.
|
| | |
[előzmény: (62075) net_user, 2022-05-12 19:15:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
62074. Elküldve: 2022-05-12 18:40:36, OFF TOPIC
|
[7008.] |
Nem rohanok én sehova, főleg ebben a melegben nem. Meg amúgy is.....minek.
Csak megjegyeztem, ha már a jonny fiú belinkelte a vett Gogen-es cuccot, -ami amúgy pont nem azonos azzal, amit a Nedis árul!- azon az oldalon csak még egyet kellett volna kattyintanod, hogy megleld a választ. Na, jó kettőt....mert a magyar forgalmazót is meg kellett volna keresned. Amúgy érdekes, hogy a lengyel distributor meg saját névvel van jelen, nem ETA-névvel...
A kérdéses netes rádió meg gyanúsan hasonló egy régebbi Auna-s, vagy Auris-os termékre, viszont ennyi pénzt nem adtam volna érte! Igaz, ez csak az én véleményem.(főleg, mert itthon M.országon jelenleg nincs is DAB adás...)
A NEDIS rádió dobozának eleje más, mint a Gogen-é,
és máshol is árulják.
https://pandapiac.hu/termek/multifunkcionalis-internet-radio/?utm_source=argep&utm_campaign=ArGep&utm_medium=cpc&utm_term=ND890
Továbbá ugyanez a cucc Sencor néven is előfordul:
https://www.alza.hu/sencor-sir-6000wdb-d5778640.htm [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-05-12 19:05:42]
|
| | |
[előzmény: (62073) Zoli049, 2022-05-12 18:10:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62073. Elküldve: 2022-05-12 18:10:41, OFF TOPIC
|
[7009.] |
Bocs, nem, nem néztem meg, de manapság elektronikai cikkek zöme így van, mivel ugyan az a kettő, a gyártó a dobozon lesz. Az pedig nyilván Kínai cég, ahogy írtad.
De most ezt a kirohanást nem vágom?
|
| | | [válaszok erre: #62074] |
[előzmény: (62072) net_user, 2022-05-12 16:00:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
62072. Elküldve: 2022-05-12 16:00:11, OFF TOPIC
|
[7010.] |
Nem, nem a Gogen a gyártó! - az csak egy kitalált, felépített új Brand. Ha már belinkelték, megnézhetted volna az igazi nagykereskedőt, ami jelen esetben a
ETA - Slovakia, spol. s r. o.
Stará Vajnorská 8
831 04 Bratislava
Ez a nagykereskedő ún. alkotta meg a Gogen Brand terméknevet, termékcsaládot, és nem véletlen, hogy a Gogen.hu oldalon is a magyar képviseletét a
ETA Hungary Kft.
Építész u. 8-12. 2.emelet 7-8.
1116 Budapest
végzi el M.országon.
Az ETA sem gyártó ez esetben, (maximum esetleg összeszerelőként van jelen ebben az esetben)hanem az egyik partnere, egy főleg olcsó kínai cég a tényleges gyártó, akik nem költenek marketingre, így olcsóbb a termékük is, viszont annak a megrendelőnek a Brand nevét varják, karcolják, ragasztják rá a termékre, akivel kapcsolatban áll a sokszor nevesincs, vagy kevésbé ismert kínai gyártó. Így fordulhat elő, hogy az ETA és a HQNEDIS kereskedő cég is forgalmazza ugyanezt a DAB rádiót, és még egyéb más cuccot, a saját megalkotott Brand nevük alapján. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-05-12 16:13:15]
|
| | | [válaszok erre: #62073 #62077 #62078] |
[előzmény: (62066) Zoli049, 2022-05-12 08:52:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
62071. Elküldve: 2022-05-12 12:01:11, OFF TOPIC
|
[7011.] |
Egy brand-et kifejleszteni ismertté tenni külön szakma rengeteg idő és pénz. Vannak cégek meg elégszenek kisebb haszonnal.
|
| | |
[előzmény: (62070) Leíratkozott felhasználó, 2022-05-12 11:22:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
62070. Elküldve: 2022-05-12 11:22:41, OFF TOPIC
|
[7012.] |
Gondolom ez is úgy van, mint a kínai elektromos rollerral, hogy legyártanak egy bizonyos modellt és minden viszont eladó, ad neki saját nevet.
|
| | | [válaszok erre: #62071] |
|
|
|
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
62069. Elküldve: 2022-05-12 11:03:04, OFF TOPIC
|
[7013.] |
Pl. van készülék ami Auna és Trevi néven is fut.
Vagy pl. Auna Pro lett a Malonéból.
:)
|
| | |
[előzmény: (62068) gomey, 2022-05-12 10:36:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
62068. Elküldve: 2022-05-12 10:36:17, OFF TOPIC
|
[7014.] |
Elő szokott fordulni az ilyesmi.
Ha az alkatrészkészletet látnád, még jobban csodálkoznál.
|
| | | [válaszok erre: #62069] |
[előzmény: (62065) Leíratkozott felhasználó, 2022-05-12 08:49:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 petersg

Tagság: 2009-05-10 17:21:36 Tagszám: #73851 Hozzászólások: 881 |
62067. Elküldve: 2022-05-12 10:21:24, OFF TOPIC
|
[7015.] |
Pl: Mixvill
|
| | |
[előzmény: (62062) Oliver18, 2022-05-12 08:02:40] |
|
Törzstag
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62066. Elküldve: 2022-05-12 08:52:30, OFF TOPIC
|
[7016.] |
Itt talán a "Gogen" a vélt gyártó, a "Nedis" pedig egy bolthálózat, viszonteladó, ahogy szimpibb.
|
| | | [válaszok erre: #62072] |
[előzmény: (62065) Leíratkozott felhasználó, 2022-05-12 08:49:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
|
|
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62064. Elküldve: 2022-05-12 08:45:39, OFF TOPIC
|
[7018.] |
Ebben utazom, ilyen így nincs.
Mit szeretnél venni és azokból is mennyit?
Vásároltál-e már egy adott cégnél és mennyiért?
Sok változós egyenlet ez.
|
| | |
[előzmény: (62062) Oliver18, 2022-05-12 08:02:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Amatőr61

Tagság: 2008-08-05 20:41:45 Tagszám: #62236 Hozzászólások: 8046 |
62063. Elküldve: 2022-05-12 08:38:47, OFF TOPIC
|
[7019.] |
Milyen szempontrendszer szerint vizsgálva a legjobb? Ár, minőség, megbízhatóság, szállítási határidő? És miként súlyoznánk az egyes kritériumokat? Ki lenne az az objektív társaság, aki ezt a beható vizsgálódást elvégezné?
Képtelenség megállapítani, hogy melyik a legjobb.
A legtöbb nagykereskedő több helyről vásárol, ráadásul különböző minőségű termékeket és eltérő az árképzésük is.
Továbbá gondot jelent az is, hogy a termelés nagyrésze már nem Európában zajlik, hanem kínai, indiai, török stb. városokban.
|
| | |
[előzmény: (62062) Oliver18, 2022-05-12 08:02:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Oliver18

Tagság: 2021-03-03 06:09:32 Tagszám: #137193 Hozzászólások: 1111 |
62062. Elküldve: 2022-05-12 08:02:40, OFF TOPIC
|
[7020.] |
Sziasztok
Magyarországon m3lyik a legjobb villanyszerelési nagykereskedés.
Tapasztalat alapján érdekel nem a Google alapján:)
Köszönöm
"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."
Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
|
| | | [válaszok erre: #62063 #62064 #62067] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sarti

Tagság: 2021-06-24 12:02:20 Tagszám: #137409 Hozzászólások: 179 |
|
Haladó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
62060. Elküldve: 2022-05-10 19:39:44, OFF TOPIC
|
[7022.] |
Szia,
jól beszélnek Angolul is, nem szükséges Német nyelven kommunikálni.
Üdv.
SaTom
|
| | | [válaszok erre: #62061] |
[előzmény: (62058) Sarti, 2022-05-10 18:54:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 petersg

Tagság: 2009-05-10 17:21:36 Tagszám: #73851 Hozzászólások: 881 |
62059. Elküldve: 2022-05-10 19:28:03, OFF TOPIC
|
[7023.] |
Segitenek szivesen ,ingyen is de Egerben lakom...
|
| | |
[előzmény: (62058) Sarti, 2022-05-10 18:54:16] |
|
Törzstag
|
|
 Sarti

Tagság: 2021-06-24 12:02:20 Tagszám: #137409 Hozzászólások: 179 |
62058. Elküldve: 2022-05-10 18:54:16, OFF TOPIC
|
[7024.] |
Sziasztok, olyan problémám van, a hétvégén megyek Osztrákba vásárolni ruházat, cipő, stb. csak ,hogy nem tudok beszélni németül, de láttam a televízióban, hogy van olyan fordító app az android telefonba, hogy belemondjuk magyarul és hang alapon, de ki is írja az átfordított szöveget németül, már kipróbáltam egy pár appot, de valahogy egyik sem az amit keresek, tudna valaki segíteni...?
|
| | | [válaszok erre: #62059 #62060] |
|
|
Haladó
|
|
 tamás_bátya

Tagság: 2019-05-10 12:49:16 Tagszám: #135897 Hozzászólások: 446 |
62057. Elküldve: 2022-05-08 12:39:57, OFF TOPIC
|
[7025.] |
és igy néz ki a telefonon ha nincs térerő, ha átkapcsolok, más kiszolgálóhoz
|
| |
|
Törzstag
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|