OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 tamás_bátya

Tagság: 2019-05-10 12:49:16 Tagszám: #135897 Hozzászólások: 446 |
62031. Elküldve: 2022-05-05 14:34:55, OFF TOPIC
|
[7051.] |
Hát sajnos tudnák írni, akár 3 oldalas sztorit, ha az asszonnyal kel menni vásárolni :))
|
| | |
[előzmény: (62027) Bigfic, 2022-05-05 12:45:11] |
|
Törzstag
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
62030. Elküldve: 2022-05-05 14:31:28, OFF TOPIC
|
[7052.] |
miért már próbáltad? ...............mert még ma vissza írtak heten egy másik fórumról, (mert persze ott is leadtam a drótot, ) ,hogy ki próbálták Telenorral és Telekommal is , hogy szuper!! és csak bombáznak köszönetekkel ha esetleg valaki meg írja a Digi mobilt, rögtön jelzek !
|
| | | [válaszok erre: #62034] |
[előzmény: (62026) Barczik L, 2022-05-05 12:35:17] |
|
|
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62029. Elküldve: 2022-05-05 13:59:40, OFF TOPIC
|
[7053.] |
Nagyon kevered a dolgokat!
Teljesítmény garancia nem azt jelenti, hogy nem megy tönkre.
Mint írtam a leárnyékolt tábla tönkre mehet, de arra nem érvényes a garancia.
A jégeső kilyukassza a táblát, arra sincs garancia.
20 év múlva reklamálhatsz ha nincs meg az eredeti teljesítmény 85 % -a, akkor a gyártónál reklamálhatsz.
Persze kérdés, hogy hogyan méred meg.
Hegytetőn, tiszta, hűvös levegőn szikrázó napsütésben ...
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (62023) egedi, 2022-05-05 09:50:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
62028. Elküldve: 2022-05-05 12:47:30, OFF TOPIC
|
[7054.] |
Nem direct ilyen szopatós, hanem azért, mert eleve win rendszerrel telepítve adták el a gépet, és teljesen logikusan a Win telepítésekor a Secure Boot be lett kapcsolva! De mondjuk erre magadtól is rájöhettél volna, eleve, ha mechanikus hdd-vel van szerelve egy gép, az az első, hogy belenézek a Bios-ba, amit még hdd nélkül is meg tudsz tenni. Ráadásul az sdd beszerelése után is be kellett, hogy lépjél a Bios-ba, a bootsorrendet beállítani.Ráadásul az az Acer gép nagy valószínűséggel már UEFI Bios-os, így a gép eladása előtti Windows telepítéskor teljesen jogos, hogy a Secure Boot opció be lett rajta kapcsolva.
Ráadsásul, ha a Secure Boot be van kapcsolva egyes ssd-ket eleve nem is lát/ismer fel a gép.
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/cannot-see-my-ssd-in-bios-when-enabling-secure/40229263-143c-4b6b-a69f-e63d0208cbd6 [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-05-05 12:56:47]
|
| | | [válaszok erre: #62032] |
[előzmény: (62020) Patyomkin, 2022-05-04 21:20:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Bigfic

Tagság: 2005-10-05 09:45:50 Tagszám: #22557 Hozzászólások: 1728 |
62027. Elküldve: 2022-05-05 12:45:11, OFF TOPIC
|
[7055.] |
Én meg azt hittem a sztori végére abból lesz a baj, hogy az asszonnyal voltál vásárolni :D
|
| | | [válaszok erre: #62031] |
[előzmény: (62025) Leíratkozott felhasználó, 2022-05-05 12:02:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
62026. Elküldve: 2022-05-05 12:35:17, OFF TOPIC
|
[7056.] |
Kár hogy a DIGI mobilnál ez nem működik.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #62030] |
[előzmény: (62025) Leíratkozott felhasználó, 2022-05-05 12:02:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
62025. Elküldve: 2022-05-05 12:02:07, OFF TOPIC
|
[7057.] |
Sziasztok, képzeljétek milyen felfedezést szereztem !!! biztos veletek is már megtörtént, hogy a mobilban nem volt térerő, vagy csak minimás , akadozik a hívás, és a 4G internetet el lehet felejteni, tegnap voltam a Lidlben az asszonykámmal vásárolni, és azt vettem észre, hogy nincs térerő, felhívtam a szolgáltatót (Vodafon) és elpanaszoltam magamat , hogy nincs térerő az üzletben ahol vagyok, és hogy miért fizetek....dumával ??? erre azt mondta, semmi baj nem történt, a mobilban beállítás/ szolgáltató választás/ (automata) ezt kapcsoljam ki vagy kapcsoljam kézi választásra, várjak 1-3 percet lekeresi az elérhető szolgáltatókat, válasszam a Telekomot, mentés és pár másodperc múlva beaktiválódik, azt is mondta , hogy ne féljek nem fogok többet fizetni, de lesz internetem is és térerő mindig !!! és láss csodát mindenűt van kiváló , erős térerő és az internet is megy, ja és még azt is mondta, teljesen mindegy, hogy milyen szolgáltatóm van attól még válthatok más szolgáltatóra, és nem fogok többet fizetni, Hát nem szuper! ugye nem is tudtátok?
|
| | | [válaszok erre: #62026 #62027 #62033] |
|
|
|
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62024. Elküldve: 2022-05-05 11:27:02, OFF TOPIC
|
[7058.] |
25-30 év múlva meg lesz, aki a garanciát vállalta? Nem, nem lesz meg, de lehet 5 év múlva sem.
|
| | |
[előzmény: (62023) egedi, 2022-05-05 09:50:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
62023. Elküldve: 2022-05-05 09:50:25, OFF TOPIC
|
[7059.] |
El tudod képzelni telepitenek 25-30 éves teljesítmény garanciával (85%hatékonyságig) mondjuk 2 millióért egy rendszer, amiből 1 millióba kerülnek az elemek aztán rájönnek, de hülyék vagyunk 8 év alatt elporlad 70%-os lesz és kicserélik garanciába az elemeket 1 milliért 2030-ban, aztán még egyszer 2039 ben újabb 1 millióért?
|
| | | [válaszok erre: #62024 #62029] |
[előzmény: (62022) konyakmeggy, 2022-05-05 08:24:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 konyakmeggy

Tagság: 2021-12-09 14:06:12 Tagszám: #137744 Hozzászólások: 437 |
62022. Elküldve: 2022-05-05 08:24:18, OFF TOPIC
|
[7060.] |
Értem, de láttál már 20 éve működő napelemet? Ki garantálja, hogy 20 évet ki fog bírni?
Mert én még nem és valamennyire ismerős a dolog csak nem lakossági szinten hanem nagyobb napelemparkokkal kapcsolatban, ott az áramszolgáltatós szaki azt mondta, hogy egy kisebb napelempark kb 10 év alatt hozza vissza az árát és senki sem tudja hogy mi lesz velük 10 év múlva, ugyanúgy üzemelni fognak vagy cserélni kell őket? Mert nem mindegy.
|
| | | [válaszok erre: #62023] |
[előzmény: (62015) egedi, 2022-05-04 20:03:02] |
|
Törzstag
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62021. Elküldve: 2022-05-04 21:55:16, OFF TOPIC
|
[7061.] |
Erre van egy gyártói linked? Mint írtam, ezek az I., II. gen napelemek nem az űrtechnológia, hanem 20 évvel ezelőtti.
Mi kiszálltunk ebből, telepíteni sem érte meg a sok hiba miatt, meg a tévhitek végett is.
|
| | |
[előzmény: (62016) Gabywap, 2022-05-04 20:12:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
62020. Elküldve: 2022-05-04 21:20:30, OFF TOPIC
|
[7062.] |
Kikapcsolva. Pár fórumot átolvasva, az Acer biosa direkt szoptatós.
A 2. Videómon láthatóak a beállítások.
|
| | | [válaszok erre: #62028] |
[előzmény: (62019) tottika, 2022-05-04 20:53:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 tottika

Tagság: 2008-08-14 21:54:57 Tagszám: #62576 Hozzászólások: 552 |
62019. Elküldve: 2022-05-04 20:53:33, OFF TOPIC
|
[7063.] |
Secure boot beállítás nem kavar be?
- USTYM 4K PRO - ME ELO UNO - DM800 -
|
| | | [válaszok erre: #62020] |
[előzmény: (62018) Patyomkin, 2022-05-04 20:38:22] |
|
Törzstag
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
62018. Elküldve: 2022-05-04 20:38:22, OFF TOPIC
|
[7064.] |
Hirens boot Windows 10 pe simán megy, bebootolt. Sőt, onnan próbáltam formázni, telepíteni, ment is hiba nélkül. Mikor újraindult telepítés után, ugyanúgy a win logónál kimerevedik.
Memtest 2és fel órát ment hiba nélkül.
|
| | | [válaszok erre: #62019] |
[előzmény: (62016) Gabywap, 2022-05-04 20:12:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62017. Elküldve: 2022-05-04 20:34:30, OFF TOPIC
|
[7065.] |
A sorba kötött napelemek hamar tönkremennek, ha valamelyik tábla egy része árnyékba esik a nap folyamán.
Ekkor a teljesítmény jelentősen csökken, az árnyékolt tábla pedig fogyaszt és melegszik.
Erre találták ki a táblák alá szerelhető optimalizálót. Ez viszont plusz költség és meghibásodási lehetőség.
Hogy mennyit termelhet egy rendszer?
Aki erre mond egy KWh -t vagy Ft -ot, az hazudik, mivel senki nem tudhatja.
Ideálisan tájolt háztető nem sok lehet.
Ha déli tájolású a tető, még mindig ott a dölésszög, a természeti akadályok, a légszennyezés stb.
Nem utolsó kérdés a villamos hálózat, amire termelni szeretnénk.
Nem végtelen a befogadni képes energia!
És még egy buktató! A szaldót kivezetik a rendszerből, az átvételi díj pedig alacsonyabb lesz mint a mostani rendszerhasználati díjjal emelt áramszámlán lévő össz ár.
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (62013) konyakmeggy, 2022-05-04 19:30:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10040 |
62016. Elküldve: 2022-05-04 20:12:19, OFF TOPIC
|
[7066.] |
Egy live linuxal próbálkoznék be bootol ha nem, memóriára saccolok.
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | | [válaszok erre: #62018 #62021] |
[előzmény: (62010) Patyomkin, 2022-05-04 18:05:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
62015. Elküldve: 2022-05-04 20:03:02, OFF TOPIC
|
[7067.] |
Itt lassan szerelgetik nálam. A 20 éves élettartam tartható a napelemnél vannak ennél régebbi rendszerek. Az inverter sem vészes egy 200 eFt egy 2.5 kW egy fázisú 10 év garanciával. Vannak problémásak, de a piac kerüli azokat a kivetelező egyáltalan nem boldog ha 2-3 mat ki kell cserélni garanciálisan.
|
| | | [válaszok erre: #62022] |
[előzmény: (62013) konyakmeggy, 2022-05-04 19:30:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62014. Elküldve: 2022-05-04 20:00:56, OFF TOPIC
|
[7068.] |
"Ez évi 150 ezer Ft-nyi áramot termel meg,"
Ez a matek hogy jött ki?
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (62012) egedi, 2022-05-04 19:13:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 konyakmeggy

Tagság: 2021-12-09 14:06:12 Tagszám: #137744 Hozzászólások: 437 |
62013. Elküldve: 2022-05-04 19:30:47, OFF TOPIC
|
[7069.] |
Csak senki sem tudja mi lesz 10 év múlva a napelemekkel, lehet mindegyik kuka lesz és cserélni kell őket. Meg sok helyen az invertereket is cserélgetni kell pár évente, mert nem bírják.
Ha nincs rá támogatás simán bukó lehet a dolog.
|
| | | [válaszok erre: #62015 #62017] |
[előzmény: (62012) egedi, 2022-05-04 19:13:52] |
|
Törzstag
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
62012. Elküldve: 2022-05-04 19:13:52, OFF TOPIC
|
[7070.] |
Egy 8 napelemes rendszer kb. 1.5 millió Ft bruttó. Ez évi 150 ezer Ft-nyi áramot termel meg, de várhatóan emelkedik az áram ára fokozatosan, így ez több is lehet.
A rendszer 30 évig üzembe tartható veszteséggel is kb. 5 millió Ft-ot "termel meg".
|
| | | [válaszok erre: #62013 #62014] |
[előzmény: (61998) Sarti, 2022-05-04 14:00:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
|
|
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
62010. Elküldve: 2022-05-04 18:05:25, OFF TOPIC
|
[7072.] |
Sziasztok!
Összefoglalom, hátha érthetőbb. Azóta pár órán rá ment, M2 SSD-t hanyagolom egyenlőre.
Acer Aspire 3 315-21 alany. Úgy került hozzám, hogy ütést kapott, nem bootol. Sima hdd kuka lett benne. Szétszedésnél láttam,hogy van M2 SSD PCIe foglalat. NVME-t támogat. Vettem Adata Legend 750 500GB-osat. Na ezt nem látja a BIOS sem. Raktam bele Apacher új SSD-t, ezt látja. Viszont az istennek nem tudom telepíteni. Win logóig jut, újraindulgat. Ezt 3.0 pennel, 3.0-ás aljzatban, mbr-re formázva: https://youtu.be/5nWdUbNChYI
A 2. Videónak ugyanezt a pent sima 2.0 aljzatban, pedig win logó után nem megy tovább. Ennél a biost végigpörgettem, hátha láttok beállítási hibát. https://youtu.be/n6djRK1mX_Y
Egyébként gpt-re formázva, uefire állítva is próbáltam.
Köszönöm
|
| | | [válaszok erre: #62016] |
[előzmény: (61961) egedi, 2022-04-29 15:51:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 canalsat

Tagság: 2011-03-24 10:26:32 Tagszám: #92869 Hozzászólások: 1349 |
62009. Elküldve: 2022-05-04 17:55:57, OFF TOPIC
|
[7073.] |
Udv androidra tud valaki youtub letoltot az eddigi mar nem megy vanced tuber helyet kellene
|
| | | [válaszok erre: #62011] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
62007. Elküldve: 2022-05-04 17:01:00, OFF TOPIC
|
[7075.] |
nem akarlak ijesztgetni, de szerintem hallgass a fórumtársaidra, mert nem akarnak neked rosszat , állami támogatás nélkül, bele se kezdj mert nagyon mélyre kell nyúlni pénztárcádba, és nagyon sok évek fognak eltelni, míg megtérül az ára , de adok neked egy jótanácsot ha megkapod az ár ajánlatot emailban vagy telefonon azért vigyél magaddal egy széket, hogy nehogy seggre ülj
|
| | |
[előzmény: (61998) Sarti, 2022-05-04 14:00:52] |
|
|
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|