OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 EnJoe

Tagság: 2004-10-20 08:27:53 Tagszám: #13293 Hozzászólások: 1938 |
61955. Elküldve: 2022-04-28 20:40:38, OFF TOPIC
|
[7127.] |
A támogatási listán szerepel az SSD, amit beleraktál? - laptop csak M.2 NVMe (pcie) típusút támogat...
|
| | | [válaszok erre: #61956] |
[előzmény: (61954) Patyomkin, 2022-04-28 19:47:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
61954. Elküldve: 2022-04-28 19:47:10, OFF TOPIC
|
[7128.] |
Sziasztok!
Adott egy Aspire A315-21 laptop.
Vettem bele m2ssd-t 512Gb-osat. Szeretném telepíteni de biosban nem is látja.
Kellene valami driver, amit a telepítő win penre kellene másolnom?
Tudnátok segíteni?
Köszi
|
| | | [válaszok erre: #61955] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tomi91

Tagság: 2019-03-18 19:57:30 Tagszám: #135829 Hozzászólások: 613 |
61953. Elküldve: 2022-04-26 08:34:00, OFF TOPIC
|
[7129.] |
Ezt már kipróbáltam én is. A zsebrádió antennáját hozzáérintettem a laptop tápegység külső műanyag burkolatához, hát elég csúnya zaj volt a rádión tőle, de nem csak ennél ilyen hanem szinte az összes olyannál, aminél kapcsolóüzemű táp van.
|
| | |
[előzmény: (61943) ITI, 2022-04-24 22:10:12] |
|
Törzstag
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
61952. Elküldve: 2022-04-26 06:36:19, OFF TOPIC
|
[7130.] |
Nézz már meg egy-két műholdvevő tápot!
A nagyfrekvenciás tüskék a szekunder oldalon is megjelenhetnek, azért zavar a hibás készülék ITI és egedi esetében is.
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (61951) sanca2, 2022-04-26 05:43:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sanca2

Tagság: 2007-07-03 18:20:45 Tagszám: #46676 Hozzászólások: 16092 |
61951. Elküldve: 2022-04-26 05:43:30, OFF TOPIC
|
[7131.] |
Ami szarul van megcsinálva az LLC tápok amik audio célra vannak azok jók
És nem kifele hanem befele volt a kérdés
|
| | | [válaszok erre: #61952] |
[előzmény: (61949) miki2002, 2022-04-25 17:25:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
61950. Elküldve: 2022-04-25 17:34:53, OFF TOPIC
|
[7132.] |
Nekem elég nagy probléma lenne, ha a HDMI jelet szétverné vagy ha a boxot, TV -t indítgatná.
Azért mert idővel tönkre tenné a készülékeket, másrészt egy hibás érintkező eléghet, harmadrészt bárhol lehetne egy laza kötés ami tűzveszélyes.
A Te esetedben a termosztát érintkezője volt hibás és még a zavarszűrő kondenzátort is lespórolták.
A HDMI jel valószínű a vacak táp miatt ment el, az ívelés okozta tüskék jutottak be a készülékbe.
Bármilyen meghibásodást okozhat, ha a tüske átjut a tápon.
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (61942) gombilaci, 2022-04-24 22:05:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
61949. Elküldve: 2022-04-25 17:25:30, OFF TOPIC
|
[7133.] |
"Tápegységeken nem juthat át semmi"
Ez nem igaz!
Minden kapcsolóüzemű táp küld vissza a hálózatra nagyfrekvenciás zavart.
Minél gagyibb, annál többet.
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #61951 #61957] |
[előzmény: (61945) Zoli049, 2022-04-24 22:29:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5631 |
61948. Elküldve: 2022-04-25 07:19:59, OFF TOPIC
|
[7134.] |
Márpedig a hivatalos oldal szerint se ott kommunikál...
Nincs véletlen kineckt-ed a géphez kötve? Ez alapján ott is tud infra jeleket kiküldeni, de egy ilyen jack-es kábelell is mint a vidóban mutat (ilyen sincs bedugva nálad véletlen?)
https://support.xbox.com/en-US/help/hardware-network/oneguide-live-tv/use-external-ir-with-xbox-one
De itt van egy kód lista, programozd át az xboxot az új tv-d típusára:
https://theproductanalyst.com/xbox-one-remote-codes-list/
Elvileg itt kell: Xbox Home > Settings > TV & Guide > Troubleshoot > Enter Device Code > Audio Receiver Code
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | |
[előzmény: (61946) egedi, 2022-04-24 23:28:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
61947. Elküldve: 2022-04-25 05:57:05, OFF TOPIC
|
[7135.] |
Dugd be fordítva a dugvillát! A nullán nem tud kommunikálni!
|
| | |
[előzmény: (61946) egedi, 2022-04-24 23:28:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
61946. Elküldve: 2022-04-24 23:28:22, OFF TOPIC
|
[7136.] |
Arra jutottam, hogy. régebben az Xbox be lehetett állítani a Tv típusát és valami négy jegyű kódot. Úgy tűnik ez a kóddal a elektromos hálózaton keresztül kommunikál a Tv az Xbox-al. Ha beállítom az Xbox-on, hogy ne kapcsolgassa ki-be a Tv-ét nem kapcsolja, Ha visszakapcsolom kapcsolja.
A neten egy fickó tapasztalt ilyet, a szakértő azt írta neki össze van kötve Hdmi-vel két készülék csak nem tud róla (?) Én is ellenőriztem A Tv-be antenna kábel megy és egy hosszabítóba a dugvilla, az Xbox-ból a Hdmi jel egy monitorba megy a készülék pedig ugyan abba a hosszabbítóba van dugva.
|
| | | [válaszok erre: #61947 #61948] |
[előzmény: (61941) gombilaci, 2022-04-24 21:51:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
61945. Elküldve: 2022-04-24 22:29:44, OFF TOPIC
|
[7137.] |
Tápegységeken nem juthat át semmi, egyrészt egyenirányítással indul a primer oldal, pufferelve, majd ott a meghajtó tranyó, vagy FET, ezután elválasztva ott a szekunder oldal, egyenirányítva, pufferelve. A túloldalon ugyanez visszafelé. Triakos szabályozók tudnak kalamajkát okozni, de itt nincs ilyen a képletben. Érdekes az eset.
|
| | | [válaszok erre: #61949] |
[előzmény: (61939) garga pista, 2022-04-24 21:28:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
61944. Elküldve: 2022-04-24 22:23:33, OFF TOPIC
|
[7138.] |
Olvasd el vazze a fórum szabályzatot, ami kimondja hogy semmi politika, fideSS haver!
Törlésre kerülnek:
- Olyan hozzászólások, melyek nem ütköznek az eddig felsoroltakba, de mégsem kívánunk számukra nyilvánosságot biztosítani.
- Nem témába illő hozzászólás
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (61924) miki2002, 2022-04-23 09:47:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
61943. Elküldve: 2022-04-24 22:10:12, OFF TOPIC
|
[7139.] |
Csak érdekesség képen írom le hogy ha egy középhullámú zsebrádiót (Szokol), közel viszed a mai készülékeidhez, érdekes hangokat fogsz hallani. Kisugárzásaik vannak.
|
| | | [válaszok erre: #61953] |
[előzmény: (61941) gombilaci, 2022-04-24 21:51:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
61942. Elküldve: 2022-04-24 22:05:56, OFF TOPIC
|
[7140.] |
Nem feltétlenül nevezném ezeket akkora nagy problémának. Viszont nyilván nem is normális , sőt inkább bosszantó.
Nekem is volt pl. olyan hogy hagyományos termosztát kapcsolásakor , a hozzá legközelebbi tv-n , elment a HDMI jel 4-5 másodpercre.
Próbaképp ugyanazzal a kábelekkel és konfiguracióban ,pont ugyanott egy másik (közel hasonló) samsung tv-nek meg semmi baja.
Az okát persze sejtem. Valszeg egy mikro méretű ívet húzott a kapcsoló ki/bekapcsoláskor a termosztátban, ami megzavarta az elektronikát a tvben.
Hogy a tv sz@r , vagy a termosztát az örök titok marad, hiszen egyébként mindkettő ma is teszi a dolgát.(a termosztát már máshol) Lehet csak a véletlen együttálás eredménye, amire épp majdnem nulla az esély, de a véletlen pont így hozta
(a termosztátot azóta lecseréltem , mert csalt kb. 2c fokot, a digitálissal a hiba megszűnt)
|
| | | [válaszok erre: #61950] |
[előzmény: (61936) miki2002, 2022-04-24 18:19:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
61941. Elküldve: 2022-04-24 21:51:25, OFF TOPIC
|
[7141.] |
Köszi. Valóban lemaradtam az elejéről.
Ebben az esetben én is az áram hálózatra tippelek, hogy esetleg az xbox táp valami zavart kelt.
Vagy valamilyen nagyfrekis zajra (ami jöhet a tápból is) és arra ilyen érzékeny a tv.
Mindenesetre nagyon érdekes ,hogy kikapcsoláskor is jelentkezik ez a hiba.
Ha van több fázis , mindenképp ki kellene próbálni másik fázison, külön a tv-től.
|
| | | [válaszok erre: #61943 #61946] |
[előzmény: (61938) e_lite, 2022-04-24 21:21:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
61940. Elküldve: 2022-04-24 21:48:32, OFF TOPIC
|
[7142.] |
Szia Miki!
Nem fagyassza le, csak újraindítja. De csak az Amiko 8260+-omnál csinálja, a többi beltérimmel nincs ilyen probléma. Ezek szerint vannak készülékek, amik érzékenyek erre. Hogy miért, én se értem.
|
| | |
[előzmény: (61936) miki2002, 2022-04-24 18:19:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5631 |
61939. Elküldve: 2022-04-24 21:28:27, OFF TOPIC
|
[7143.] |
Én 99% biztos vagyok, hogy itt inkább valami zavarjel (probléma a 230V-os hálózattal) van, mert ilyen funkciója biztos nincs az Xboxnak, meg úgy egyik konzolnak se, hogy az áramhálózaton keresztül bekapcsolja a tv-t. Ahogy írta gombilaci, HDMI-n megy ez normál esetben (meg az infra volt a tippem).
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | | [válaszok erre: #61945] |
[előzmény: (61935) egedi, 2022-04-24 16:40:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 e_lite

Tagság: 2006-01-22 19:40:59 Tagszám: #26124 Hozzászólások: 1046 |
61938. Elküldve: 2022-04-24 21:21:38, OFF TOPIC
|
[7144.] |
Ezzel csak az a baj hogy: idézem a problámát hátha lemaradtál rola: """Van egy Sony LCD tv nem okos, régebben Hdmi-vel össze volt kötve egy Xbox-al. Az Xbox most már egy monitorra van kötve, SEMMILYEN kapcsolat nincs a tv-vel mégis indításkor leálláskor ki be kapcsolja a Tv-ét.""" ha"okos lenne" még aszondánám ,hogy a WOL (wakeonlan) menne benne- dehát mondjuk még lehet hogy bevan kötve hálózatra- nekem is van LG- aminem okos de LAN on nézek filmet rajta- ... hátha egedi megmondja nekünk
e_lite
|
| | | [válaszok erre: #61941] |
[előzmény: (61937) gombilaci, 2022-04-24 19:50:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
61937. Elküldve: 2022-04-24 19:50:08, OFF TOPIC
|
[7145.] |
A HDMI kábelen szól a tévének ,hogy kapcsolja be magát ha indul az xbox.
A xbox beállításainál ez opcionálisan ki/bekapcsolható fícsör. Sőt lehet a tévében is.
(Semmi köze hozzá a hálózatnak és a konrollereknek )
|
| | | [válaszok erre: #61938] |
[előzmény: (61935) egedi, 2022-04-24 16:40:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
61936. Elküldve: 2022-04-24 18:19:17, OFF TOPIC
|
[7146.] |
Akkor ott igen nagy problémák vannak!
ITI -nél is, ha egy lámpa lefagyassza a boxot.
Üdv: miki2002
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-04-24 18:25:44]
|
| | | [válaszok erre: #61940 #61942] |
[előzmény: (61935) egedi, 2022-04-24 16:40:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
61935. Elküldve: 2022-04-24 16:40:53, OFF TOPIC
|
[7147.] |
Az elektromos hálózat lesz az átviteli láncszem. Eldugtam a kontrollereket a másik szobába a szekrénybe. Az előlapi kapcsolóval indítva az Xbox-ot bekapcsolja a TV-ét.
|
| | | [válaszok erre: #61936 #61937 #61939] |
[előzmény: (61923) garga pista, 2022-04-23 09:46:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sanca2

Tagság: 2007-07-03 18:20:45 Tagszám: #46676 Hozzászólások: 16092 |
61934. Elküldve: 2022-04-24 16:27:53, OFF TOPIC
|
[7148.] |
Még, vagy csak amit bemutattak
|
| | |
[előzmény: (61933) gomey, 2022-04-24 14:02:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
61933. Elküldve: 2022-04-24 14:02:08, OFF TOPIC
|
[7149.] |
Pici a teljesítmény.
Katonai alkalmazásban talán 1 kisgenerátort kiválthat.
|
| | | [válaszok erre: #61934] |
[előzmény: (61932) sanca2, 2022-04-24 13:45:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sanca2

Tagság: 2007-07-03 18:20:45 Tagszám: #46676 Hozzászólások: 16092 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|