Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499900/10 Témák: 19750 Tagok: 113683 Legújabb tag: nthobweo Online: (80/39
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 

Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
61956. Elküldve: 2022-04-28 20:53:46,

OFF TOPIC

[7126.]

Elméletileg jó hozzá.
Ezt raktam bele.
https://www.alza.hu/adata-legend-750-500-gb-d7056172.htm
[válaszok erre: #61958 #61959] [előzmény: (61955) EnJoe, 2022-04-28 20:40:38]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


EnJoe



Tagság: 2004-10-20 08:27:53
Tagszám: #13293
Hozzászólások: 1938
61955. Elküldve: 2022-04-28 20:40:38,

OFF TOPIC

[7127.]

A támogatási listán szerepel az SSD, amit beleraktál? - laptop csak M.2 NVMe (pcie) típusút támogat...
[válaszok erre: #61956] [előzmény: (61954) Patyomkin, 2022-04-28 19:47:10]
Kiváló dolgozó
EnJoe adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
61954. Elküldve: 2022-04-28 19:47:10,

OFF TOPIC

[7128.]

Sziasztok!

Adott egy Aspire A315-21 laptop.
Vettem bele m2ssd-t 512Gb-osat. Szeretném telepíteni de biosban nem is látja.
Kellene valami driver, amit a telepítő win penre kellene másolnom?
Tudnátok segíteni?

Köszi
[válaszok erre: #61955]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tomi91



Tagság: 2019-03-18 19:57:30
Tagszám: #135829
Hozzászólások: 613
61953. Elküldve: 2022-04-26 08:34:00,

OFF TOPIC

[7129.]

Ezt már kipróbáltam én is. A zsebrádió antennáját hozzáérintettem a laptop tápegység külső műanyag burkolatához, hát elég csúnya zaj volt a rádión tőle, de nem csak ennél ilyen hanem szinte az összes olyannál, aminél kapcsolóüzemű táp van.
[előzmény: (61943) ITI, 2022-04-24 22:10:12]
Törzstag
Tomi91 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
61952. Elküldve: 2022-04-26 06:36:19,

OFF TOPIC

[7130.]

Nézz már meg egy-két műholdvevő tápot!
A nagyfrekvenciás tüskék a szekunder oldalon is megjelenhetnek, azért zavar a hibás készülék ITI és egedi esetében is. icon25.gif

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (61951) sanca2, 2022-04-26 05:43:30]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sanca2



Tagság: 2007-07-03 18:20:45
Tagszám: #46676
Hozzászólások: 16092
61951. Elküldve: 2022-04-26 05:43:30,

OFF TOPIC

[7131.]

Ami szarul van megcsinálva az LLC tápok amik audio célra vannak azok jók

És nem kifele hanem befele volt a kérdés
[válaszok erre: #61952] [előzmény: (61949) miki2002, 2022-04-25 17:25:30]
Kiváló dolgozó
sanca2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
61950. Elküldve: 2022-04-25 17:34:53,

OFF TOPIC

[7132.]

Nekem elég nagy probléma lenne, ha a HDMI jelet szétverné vagy ha a boxot, TV -t indítgatná.
Azért mert idővel tönkre tenné a készülékeket, másrészt egy hibás érintkező eléghet, harmadrészt bárhol lehetne egy laza kötés ami tűzveszélyes.
A Te esetedben a termosztát érintkezője volt hibás és még a zavarszűrő kondenzátort is lespórolták.
A HDMI jel valószínű a vacak táp miatt ment el, az ívelés okozta tüskék jutottak be a készülékbe.
Bármilyen meghibásodást okozhat, ha a tüske átjut a tápon.

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (61942) gombilaci, 2022-04-24 22:05:56]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
61949. Elküldve: 2022-04-25 17:25:30,

OFF TOPIC

[7133.]

"Tápegységeken nem juthat át semmi"

Ez nem igaz!
Minden kapcsolóüzemű táp küld vissza a hálózatra nagyfrekvenciás zavart.
Minél gagyibb, annál többet.

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[válaszok erre: #61951 #61957] [előzmény: (61945) Zoli049, 2022-04-24 22:29:44]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


garga pista



Tagság: 2006-07-02 18:43:48
Tagszám: #32270
Hozzászólások: 5631
61948. Elküldve: 2022-04-25 07:19:59,

OFF TOPIC

[7134.]

Márpedig a hivatalos oldal szerint se ott kommunikál...

Nincs véletlen kineckt-ed a géphez kötve? Ez alapján ott is tud infra jeleket kiküldeni, de egy ilyen jack-es kábelell is mint a vidóban mutat (ilyen sincs bedugva nálad véletlen?)

https://support.xbox.com/en-US/help/hardware-network/oneguide-live-tv/use-external-ir-with-xbox-one

De itt van egy kód lista, programozd át az xboxot az új tv-d típusára:
https://theproductanalyst.com/xbox-one-remote-codes-list/

Elvileg itt kell: Xbox Home > Settings > TV & Guide > Troubleshoot > Enter Device Code > Audio Receiver Code

Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
[előzmény: (61946) egedi, 2022-04-24 23:28:22]
Kiváló dolgozó
garga pista adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zoli049



Tagság: 2009-03-23 04:09:44
Tagszám: #72118
Hozzászólások: 2134
61947. Elküldve: 2022-04-25 05:57:05,

OFF TOPIC

[7135.]

Dugd be fordítva a dugvillát! A nullán nem tud kommunikálni! icon53.gif
[előzmény: (61946) egedi, 2022-04-24 23:28:22]
Kiváló dolgozó
Zoli049 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


egedi



Tagság: 2004-05-18 12:10:25
Tagszám: #10527
Hozzászólások: 4131
61946. Elküldve: 2022-04-24 23:28:22,

OFF TOPIC

[7136.]

Arra jutottam, hogy. régebben az Xbox be lehetett állítani a Tv típusát és valami négy jegyű kódot. Úgy tűnik ez a kóddal a elektromos hálózaton keresztül kommunikál a Tv az Xbox-al. Ha beállítom az Xbox-on, hogy ne kapcsolgassa ki-be a Tv-ét nem kapcsolja, Ha visszakapcsolom kapcsolja.
A neten egy fickó tapasztalt ilyet, a szakértő azt írta neki össze van kötve Hdmi-vel két készülék csak nem tud róla (?) Én is ellenőriztem A Tv-be antenna kábel megy és egy hosszabítóba a dugvilla, az Xbox-ból a Hdmi jel egy monitorba megy a készülék pedig ugyan abba a hosszabbítóba van dugva.
[válaszok erre: #61947 #61948] [előzmény: (61941) gombilaci, 2022-04-24 21:51:25]
Kiváló dolgozó
egedi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zoli049



Tagság: 2009-03-23 04:09:44
Tagszám: #72118
Hozzászólások: 2134
61945. Elküldve: 2022-04-24 22:29:44,

OFF TOPIC

[7137.]

Tápegységeken nem juthat át semmi, egyrészt egyenirányítással indul a primer oldal, pufferelve, majd ott a meghajtó tranyó, vagy FET, ezután elválasztva ott a szekunder oldal, egyenirányítva, pufferelve. A túloldalon ugyanez visszafelé. Triakos szabályozók tudnak kalamajkát okozni, de itt nincs ilyen a képletben. Érdekes az eset.
[válaszok erre: #61949] [előzmény: (61939) garga pista, 2022-04-24 21:28:27]
Kiváló dolgozó
Zoli049 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
61944. Elküldve: 2022-04-24 22:23:33,

OFF TOPIC

[7138.]

Olvasd el vazze a fórum szabályzatot, ami kimondja hogy semmi politika, fideSS haver!

Törlésre kerülnek:

- Olyan hozzászólások, melyek nem ütköznek az eddig felsoroltakba, de mégsem kívánunk számukra nyilvánosságot biztosítani.
- Nem témába illő hozzászólás

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[előzmény: (61924) miki2002, 2022-04-23 09:47:48]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6951
61943. Elküldve: 2022-04-24 22:10:12,

OFF TOPIC

[7139.]

Csak érdekesség képen írom le hogy ha egy középhullámú zsebrádiót (Szokol), közel viszed a mai készülékeidhez, érdekes hangokat fogsz hallani. Kisugárzásaik vannak.
[válaszok erre: #61953] [előzmény: (61941) gombilaci, 2022-04-24 21:51:25]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gombilaci



Tagság: 2007-01-22 17:12:40
Tagszám: #40408
Hozzászólások: 7019
61942. Elküldve: 2022-04-24 22:05:56,

OFF TOPIC

[7140.]

Nem feltétlenül nevezném ezeket akkora nagy problémának. Viszont nyilván nem is normális , sőt inkább bosszantó.


Nekem is volt pl. olyan hogy hagyományos termosztát kapcsolásakor , a hozzá legközelebbi tv-n , elment a HDMI jel 4-5 másodpercre.
Próbaképp ugyanazzal a kábelekkel és konfiguracióban ,pont ugyanott egy másik (közel hasonló) samsung tv-nek meg semmi baja.
Az okát persze sejtem. Valszeg egy mikro méretű ívet húzott a kapcsoló ki/bekapcsoláskor a termosztátban, ami megzavarta az elektronikát a tvben.

Hogy a tv sz@r , vagy a termosztát az örök titok marad, hiszen egyébként mindkettő ma is teszi a dolgát.(a termosztát már máshol) Lehet csak a véletlen együttálás eredménye, amire épp majdnem nulla az esély, de a véletlen pont így hozta

(a termosztátot azóta lecseréltem , mert csalt kb. 2c fokot, a digitálissal a hiba megszűnt)
[válaszok erre: #61950] [előzmény: (61936) miki2002, 2022-04-24 18:19:17]
Kiváló dolgozó
gombilaci adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gombilaci



Tagság: 2007-01-22 17:12:40
Tagszám: #40408
Hozzászólások: 7019
61941. Elküldve: 2022-04-24 21:51:25,

OFF TOPIC

[7141.]

Köszi. Valóban lemaradtam az elejéről.

Ebben az esetben én is az áram hálózatra tippelek, hogy esetleg az xbox táp valami zavart kelt.
Vagy valamilyen nagyfrekis zajra (ami jöhet a tápból is) és arra ilyen érzékeny a tv.

Mindenesetre nagyon érdekes ,hogy kikapcsoláskor is jelentkezik ez a hiba.

Ha van több fázis , mindenképp ki kellene próbálni másik fázison, külön a tv-től.
[válaszok erre: #61943 #61946] [előzmény: (61938) e_lite, 2022-04-24 21:21:38]
Kiváló dolgozó
gombilaci adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6951
61940. Elküldve: 2022-04-24 21:48:32,

OFF TOPIC

[7142.]

Szia Miki!
Nem fagyassza le, csak újraindítja. De csak az Amiko 8260+-omnál csinálja, a többi beltérimmel nincs ilyen probléma. Ezek szerint vannak készülékek, amik érzékenyek erre. Hogy miért, én se értem.
[előzmény: (61936) miki2002, 2022-04-24 18:19:17]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


garga pista



Tagság: 2006-07-02 18:43:48
Tagszám: #32270
Hozzászólások: 5631
61939. Elküldve: 2022-04-24 21:28:27,

OFF TOPIC

[7143.]

Én 99% biztos vagyok, hogy itt inkább valami zavarjel (probléma a 230V-os hálózattal) van, mert ilyen funkciója biztos nincs az Xboxnak, meg úgy egyik konzolnak se, hogy az áramhálózaton keresztül bekapcsolja a tv-t. Ahogy írta gombilaci, HDMI-n megy ez normál esetben (meg az infra volt a tippem).

Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
[válaszok erre: #61945] [előzmény: (61935) egedi, 2022-04-24 16:40:53]
Kiváló dolgozó
garga pista adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


e_lite



Tagság: 2006-01-22 19:40:59
Tagszám: #26124
Hozzászólások: 1046
61938. Elküldve: 2022-04-24 21:21:38,

OFF TOPIC

[7144.]

Ezzel csak az a baj hogy: idézem a problámát hátha lemaradtál rola: """Van egy Sony LCD tv nem okos, régebben Hdmi-vel össze volt kötve egy Xbox-al. Az Xbox most már egy monitorra van kötve, SEMMILYEN kapcsolat nincs a tv-vel mégis indításkor leálláskor ki be kapcsolja a Tv-ét.""" ha"okos lenne" még aszondánám ,hogy a WOL (wakeonlan) menne benne- dehát mondjuk még lehet hogy bevan kötve hálózatra- nekem is van LG- aminem okos de LAN on nézek filmet rajta- ... hátha egedi megmondja nekünk


e_lite
[válaszok erre: #61941] [előzmény: (61937) gombilaci, 2022-04-24 19:50:08]
Kiváló dolgozó
e_lite adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gombilaci



Tagság: 2007-01-22 17:12:40
Tagszám: #40408
Hozzászólások: 7019
61937. Elküldve: 2022-04-24 19:50:08,

OFF TOPIC

[7145.]

A HDMI kábelen szól a tévének ,hogy kapcsolja be magát ha indul az xbox.

A xbox beállításainál ez opcionálisan ki/bekapcsolható fícsör. Sőt lehet a tévében is.

(Semmi köze hozzá a hálózatnak és a konrollereknek icon25.gif )
[válaszok erre: #61938] [előzmény: (61935) egedi, 2022-04-24 16:40:53]
Kiváló dolgozó
gombilaci adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
61936. Elküldve: 2022-04-24 18:19:17,

OFF TOPIC

[7146.]

Akkor ott igen nagy problémák vannak!
ITI -nél is, ha egy lámpa lefagyassza a boxot.

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-04-24 18:25:44]
[válaszok erre: #61940 #61942] [előzmény: (61935) egedi, 2022-04-24 16:40:53]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


egedi



Tagság: 2004-05-18 12:10:25
Tagszám: #10527
Hozzászólások: 4131
61935. Elküldve: 2022-04-24 16:40:53,

OFF TOPIC

[7147.]

Az elektromos hálózat lesz az átviteli láncszem. Eldugtam a kontrollereket a másik szobába a szekrénybe. Az előlapi kapcsolóval indítva az Xbox-ot bekapcsolja a TV-ét.
[válaszok erre: #61936 #61937 #61939] [előzmény: (61923) garga pista, 2022-04-23 09:46:37]
Kiváló dolgozó
egedi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sanca2



Tagság: 2007-07-03 18:20:45
Tagszám: #46676
Hozzászólások: 16092
61934. Elküldve: 2022-04-24 16:27:53,

OFF TOPIC

[7148.]

Még, vagy csak amit bemutattak icon25.gif
[előzmény: (61933) gomey, 2022-04-24 14:02:08]
Kiváló dolgozó
sanca2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
61933. Elküldve: 2022-04-24 14:02:08,

OFF TOPIC

[7149.]

Pici a teljesítmény.
Katonai alkalmazásban talán 1 kisgenerátort kiválthat.
[válaszok erre: #61934] [előzmény: (61932) sanca2, 2022-04-24 13:45:24]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sanca2



Tagság: 2007-07-03 18:20:45
Tagszám: #46676
Hozzászólások: 16092
61932. Elküldve: 2022-04-24 13:45:24,

OFF TOPIC

[7150.]

https://raketa.hu/16-kw-energiat-tovabbitott-vezetekek-nelkul-az-amerikai-haditengereszet?fbclid=IwAR2PV_sQyWXBGp9VXOfaLJrjj9eeumHOQSuZYCn3_D3OXCYBeF-tU-kytXs
[válaszok erre: #61933]
Kiváló dolgozó
sanca2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010974884033203 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail