Majd elfelejtettem, hogy a képpontok száma tipustól és mérettől függetlenül nagyjából egyforma. Közelítőleg a monitorok 800*600 felbontásának felel meg. Hiába is csinálnák finomabbra a felbontást nincs tévéadás ami kihasználná.
Minél nagyobb a tányér átmérője, Annál kisebb a látószöge. 90-es átmérőnél kb 20 fok. Hasonló az elv mint a nagyítónál, minél nagyobb a dioptria, annál kisebb felületet lehet látni.
Így igaz, az LCD még nem teljesen kiforrott technológia. A legtöbb most kapható készülék az állóképek nézegetésére jó, de sebes mozgásoknál homályossá mos mindent. Alapkövetelmény, hogy minél kisebb legyen a reakció ideje. Monitoroknál már van 4 ms alatti is, de tévéknél én még nem láttam. Ami HDTV-ready, annak a felbontása, csak a szabvány alsó határát súrolja.
Reklámokban látom több mint 4 milliárd színben is lehet tévézni. Van két kicsi probléma a dologban. Az emberi szem jó ha 16 millió színt lát. De adás sincs, amin ennyire finom színfelbontás fogható lenne.
Mindezektől függetlenül szerintem jobb választás mint a plazma. Bemutató teremben, egy évi folyamatos üzem után láthatólag mattabb és homályosabb lett a plazmatévék képe.
Érdekes, én csak pc-vel forgatok. Ha kikapcsolom a gépet, akkor a forgató sem kap áramot. Magyarul, áramszünet a forgatónak (Stab HH90). Ha bekapcsolom a pc-t, minden megy rendesen. Mintha mi sem történt volna.
A németországi kereskedelmi televíziók kódolt sugárzásának bevezetésére kicsi az esély.
A kábel szolgáltatók ott sem tudják lefedni a nagyon kis településeket. A felszíni analóg sugárzásnak lassan vége. A felszíni digitális lefedettség pedig enyhén szólva hiányos.
Sok családban a műholdas sugárzás jelenti az egyetlen vételi lehetőséget.
Kódolt sugárzás esetén, jelentős piacvesztés fenyeget. Ennek következtében pedig a reklámidőt jóval olcsóbban tudják értékesíteni.
További nehézséget jelent bemagyarázni a német embereknek, miért jobb az nekik, hogy fizetnek azért amit eddig ingyen kaptak. Szerintem a hóembert könnyebben lehet meggyőzni arról, hogy jót tesz neki a napsütés. Illetve már eddig is fizettek TV előfizetési díjat. De most ezen felül kártyát és készüléket is vegyenek.
Vivaplus esetében a kódolás, a csatorna kihalását jelenti. Az analóg kábelhálózatokon általában este 10 után fogható, vagy sehogy sem.
A Pro7Sat1 Media AG tulajdonosának már meg gyűlt a baja a kódolással, még Premiere tulajdonlása idején. Ebből az is következik, hogy az RTL sem akarja majd bevezetni.
Rossz hír viszont a Pro7Sat1 esetében az analóg szat. sugárzás befejeződik, ezt még tavasszal jelentették be. Gondolom, ez az RTL-re is igaz némi időeltolódással.
A földgázt normál hőmérsékleten nem tudod folyadékként tárolni. Le kellene hűtened, kb -50 -100 fokra. Akkor is sokszorta nagyobb nyomáson kellene tartanod, mint amit a tartály elbír. További akadály, a földgáz fűtőértéke jóval magasabb mint az autógázé. Tehát a gáz - levegő keverési arányát is módosítanod kell.
Én csak egy kezdő vagyok itt!
De azt gondolom, hogy ha az anológ és a digitális beltéri is, hullámos képet ad, akkor talán nem a beltérik a bűnösek.
PS:
Ha ahoz a pénzhez, amit az obiban hagytál, hozzáteszel egy keveset. Tudtál volna venni, egy digitális beltérit.
Sem a fej, sem az ss2 nem hibás.
A legtöbb programban lehetőség van traszporder scanre. Itt állítsd be a megfelő, adatokat, a scan után már meg találod a csatornákat..
Sziasztok!
Légyzi, írjátok meg nekem, a laptop aksi csatlakozójánál lévő betű rövidítések.
- T D C +
Illetve ha innen akarom tápláni a gépet, mely csatlakozók adnak áramot v. jelet a laptopnak.
Köszön a segítségeteket!
Persze, hogy komoly!
Csak a tömlő hossza korlátot jelent. Az autópályákat is kerülnöd kell, mivel azonos úton kell visszafele vezetned. Vagy azt a 30 km-nyi tömlőt nem tekered vissza.
Én is csak laikus vagyok.
Az Amos transzporderén nálam is lemegy a térerő esténként. A régi 0.6-os és az ujabb 0.2-es fejem között a legnagyobb különbség az áramfelvételben van. A közel nulla jelerősséggel a legérzékenyebb fej sem tud mit kezdeni.
Szerintem a tükör méret és a pontos beállítás fontosabb. Persze a kábel hossza, és minősége legalább annyit számit mint az lbn.
A Ford 2002 óta gyárt egy speciális motort. Két típusba rendelhető meg, 300 euró ráfizetéssel. Focus FFV és a Cmax FFV modelekbe tankolható szuperbenzin vagy Bio-Ethanol E-85. Az üzemanyag 85%-a növényi alkohol (gabonanövények, cukorrépa vagy fából) és 15% benzin. Svédországban 220 benzinkúton lehet tankolni. Európa más országaiban 0 (nulla) db. benzinkúton tankolható ez az üzemanyag. A Focus FFV-ből 15.000. darabot hoztak forgalomba.
forrás: ADACmotorwelt, November 2005
Mivel más nem siet válaszolni neked, megpróbálok én választ adni.
Az a rengeteg adatcsatorna, adatokat sugároz müholdon keresztül. Egyrészük internet szolgáltatás. Egyrészük speciális szolgáltatás.
Előfizetés nélkül viszont nagyrészük semmire sem használható.
De van ingyenes szolgáltatás is.
Például:
http://www.happysat.org/modules.php?name=Downloads&;d_op=getit&lid=45
Sat@Once szolgáltatás amit az Astra Transponder 111 röl érhető el.
További (német) info
http://www.ipviasky.com/satonce/index.html
Szervusztok
A zene kedvelők figyelmébe ajánlom, az Astra (19,2°E) 12265000H27500 tp-ét. A német DAB szolgáltatás, háttér kiszolgálására szolgáló, rádióadások foghatók kiváló hangminőségben. Az mpeg audio 320 kbps bitrátájával nagyon megközelíti a CD minőséget.
Az alternatív zene kedvelőinek, kedvenc csatornája lehet a DAS MODUL. Dance, hiphop, alternativ, hit .. modulok kb. 2 órás ciklusokban váltogatják egymást, nagyon kevés (ön)reklámmal fűszerezve.
A komolyzene kedvelőinek igazi csemege a Bayern 4 Klassik. AC3 5.1 hangformátumban sugározzák a Symphonieorchesters des Bayerischen Rundfunks koncertjeit. Ma 20 óra 5 perctől két órás koncert (Wagner, Prokofjew) halható.
http://www.br-online.de/br-intern/thema/rundfunktechnik/4-5-dvb-s-radio.xml Természetesen a teljes tp FTA.