Figyelem, mától - pár napon keresztűl - rövid idejű vételi zavar és adáskiesés lesz a műholdvételben a Nap - műhold - Föld együttállás miatt. (Évente ismétlődő dolog, kétszer fordul elő, tavasszal és ősszel.)
Figyelem, mától - pár napon keresztűl - rövid idejű vételi zavar és adáskiesés lesz a műholdvételben a Nap - műhold - Föld együttállás miatt. (Évente ismétlődő dolog, kétszer fordul elő, tavasszal és ősszel.)
Nem a motor, hanem inkább a kettővel több F csatlakozó és az a rövid koax kábel darab a felelős.
Megváltoztatják a kábel nagyfrekvenciás viselkedését: reflexiókat okoznak, változik a csillapítás, az állóhullámarány.
Az eladó 90000 forintos vételárról (másfél évvel ezelőtt) beszél.
Ha emlékeim nem csalnak, akkor negyven valahány ezer (talán 46000) volt a tükör 6 db gyári fejtartóval.
Az én számításaim szerint a 2 db plussz fejtartóval, a 8 db LNB-vel és az 1 db 10-es disecq kapcsolóval együtt sem jön össze a végösszeg.
Még egy apróság: a hirdető csak 5 db LNB-t ad hozzá.
Amikor bevittem az egyik ügyfélszolgálatra a meghibásodott Cisco modemet, akkor helyette egy Connect Box-ot adtak, természetesen ingyen.
(30-as netem van.)
Nem tudom, hogy ez bevett gyakorlat-e, vagy csak éppen nem volt más raktáron...
Először is azt kellene tisztázni, hogy melyik műholdas eszközről van szó, SD, HD, esetleg Smart CAM ?
Javaslom, hogy olvasd el az adott készülék használati útmutatóját, a Beállítási segédletben pedig konkrétan le van írva, hogy miként kell gyári visszaállítást csinálni: http://digi.hu/ugyintezes/tudastar/dokumentumtar
Pedig ilyen esetekben pont a szolgáltatás felmondása az egyetlen válaszlépés, ami eredményre vezethetne.
Persze ehhez össze kellene fogni, szervezkedni, koordinálni, stb.
Mondjuk az internet és a mobiltelefonok világában ez már nem is akkora kihívás...
Bocs, de nem jó a példád, mert a hifizés kivételesen az egyik olyan műszaki terület, ami kilóg a sorból. Itt ugyanis sok esetben a tapasztalás előbbre való - sajnos pár kérdésre a mai napig nem tudnak elfogatható magyarázattal szolgálni se a mérnökeink, se a tudósaink.
De, javaslom, ne offoljunk tovább, hanem egyezzünk meg abban, hogy a kompressziós "F" csatlakozó a legkorrektebb megoldás.
Nem először fordul elő - nem csak ebben a topikban -, hogy egyesek ugyanabba a hibába esnek, nevezetesen, ha valamit nem tapasztaltak meg, az vélhetően (szerintük) nem is létezik.
Ezért az állásfoglalás (billentyűzet használata) előtt szerencsésebb lenne tájékozódni, utánajárni, némi (szakmai) tudással felvértezni magukat az adott (műszaki) témakörben.
Például beszélni olyan anyag kutatással foglalkozó mérnökhallgatóval vagy mérnökkel, aki vizsgált már csatlakozókat. De, még jobb lenne egy sprektrumanalizátoron megnézni, hogy milyen anomáliákat képes okozni egy "F" csatlakozó - garantáltan meglepődnének páran.
Korábban a Budapesti Műszaki Egyetemen magam is láttam különböző "F" csatlakozók, gyors toldók nagyfrekvenciás viselkedését, az ott látottak meglehetősen lehangolóak voltak...
Röviden: megfelelő koax kábel mellett a legjobb eredményt a kompressziós csatlakozók alkalmazása jelenti, ehhez képest a crimpelés már egyfajta kompromisszum, a tekerős "F" csatlakozó használata pedig egyértelmű visszalépés.
Bocs, de helyesbítenem kell (elvégre egy műszaki fórumon vagyunk) : a bakelit egy villamos szigetelő anyag, rideg és törékeny, emiatt nem lehet bele mikrobarázdát préselni.
A hanglemezek anyaga a vinyl.
De, hogy ne legyek teljesen off : lehet, hogy ez a jövőben meg fog változni, de jelenleg, 2016-ban a set top box még mindig jobb választás, mint egy okos tv.