Dreambox HD (üzenet: 17443, Sat) |
|
|
|
 e_lite

Tagság: 2006-01-22 19:40:59 Tagszám: #26124 Hozzászólások: 1046 |
14163. Elküldve: 2015-11-29 13:30:46, Dreambox HD
|
[3376.] |
szinte biztos hogy driver hiány lesz.. a pluginek között keress. a newnigma több t és drivert tartalmaz
e_lite
|
| | |
[előzmény: (14162) mzoli54, 2015-11-29 09:02:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 mzoli54

Tagság: 2010-04-04 22:20:14 Tagszám: #83850 Hozzászólások: 62 |
14162. Elküldve: 2015-11-29 09:02:34, Dreambox HD
|
[3377.] |
Sziasztok. Felraktam az Openplit de nem sikerül beállítani a kábeltunert.Beírom az adatokat és nem talál semmit. Ezekkel a beállításokkal a Newngima2 megy,ennél más beállítások kellenek?
|
| | | [válaszok erre: #14163] |
|
|
Kezdő
|
|
 REDCOLT

Tagság: 2015-02-27 17:36:22 Tagszám: #131335 Hozzászólások: 262 |
14161. Elküldve: 2015-11-25 12:18:06, Dreambox HD
|
[3378.] |
Dreambox Twin Silicon Dual DVB-S2 Sat Tuner
Der neue Dreambox Twin Silicon DVB-S2 Tuner ist kompatibel zu den Dreamboxen DM 7080 HD, DM 7020 HD, DM 820 HD und DM 800 HD se. Im Handumdrehen verwandeln sich die kompakten Single-Tuner-Dreamboxen DM 820 HD, DM 800 HD se in einen leistungsstarken Twin-SAT-Receiver. Die DM 7020 HD erhöht ihr Potenzial durch den neuen Silicon Tuner auf vier, die DM 7080 HD sogar auf bis zu fünf Eingänge.
Der Plug&Play-Tuner verfügt über zwei DVB-S2-Eingänge und wird einfach in den vorgesehenen Steckplatz eingesetzt. Beim nächsten Hochfahren erkennt die Dreambox den neuen Tuner automatisch und konfiguriert ihn. Weitere Einstellungen können dann im Dreambox-Menü vorgenommen werden.
Das neue Twin Silicon DVB-S2 Tuner unterstützt alle gängigen Standards wie DiSEqC 2.0 oder Unicable. Der neue Twin-DVB-S2-Tuner-Design von Silicon Labs ermöglicht nicht nur einen Blindscan mit der Dreambox, sondern auch Kanalsuchläufe in bisher unerreichter Geschwindigkeit. Selbst wenn der Tuner nur über ein Kabel mit TV- und Radiosignalen versorgt wird, können Programme von einem Transponder aufgenommen und gleichzeitig andere angesehen werden.
|
| |
|
Haladó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
14160. Elküldve: 2015-11-24 20:01:13, Dreambox HD
|
[3379.] |
Használ valaki ilyen image-t ?
|
| |
|
|
|
|
 alphalyr

Tagság: 2007-01-04 09:16:48 Tagszám: #39426 Hozzászólások: 1260 |
14159. Elküldve: 2015-11-23 21:26:32, Dreambox HD
|
[3380.] |
Köszönöm Szépen!! Probléma megoldva :D Tuner csere volt, nagyon gyorsan :D
Légy Te a változás, amit a Világban szeretnél látni.
|
| | |
[előzmény: (14158) Jeti, 2015-11-23 20:18:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Jeti

Tagság: 2005-04-27 16:43:28 Tagszám: #18192 Hozzászólások: 2145 |
14158. Elküldve: 2015-11-23 20:18:15, Dreambox HD
|
[3381.] |
Én először is újratelepíteném a rendszert. Ha a hiba megmaradt akkor gondolnék a táp hibájára. Tudom furcsa, de lehet. Egy másik táppal ki kellene próbálni. Ha még mindig megmaradt a hiba akkor a tunner kivétele, tisztítása és visszarakása. Ha még mindig akkor valószínű a tuner beteg és cserélni.
....nekem a papné!!
* Dreambox 800 SE A8P * VU+ SoloSE V2 * E85 multitükör 7 fejjel *
|
| | | [válaszok erre: #14159] |
[előzmény: (14157) alphalyr, 2015-11-23 15:27:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 alphalyr

Tagság: 2007-01-04 09:16:48 Tagszám: #39426 Hozzászólások: 1260 |
14157. Elküldve: 2015-11-23 15:27:27, Dreambox HD
|
[3382.] |
Sziasztok! Dreambox HD800 se -hez kérnék segítséget..
Egy ideje bizonyos csatornák vagy jönnek vagy nem.. Cseréltem fejet, a hiba megmaradt.. Lehetséges hogy szoftverhiba miatt van? Lassan 5 éve ugyanaz van rajta. Hogy lehet frissíteni, hogy minnél kevesebb macera legyen vele utána? ( forgatós antennával, műhold lekeresés, stb.. ) Ha esetleg a tuner hibásodott meg, azt hogy lehet kideríteni?
Köszönöm szépen!!!
Légy Te a változás, amit a Világban szeretnél látni. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2015-11-23 15:35:32]
|
| | | [válaszok erre: #14158] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 twingo16v

Tagság: 2010-07-15 17:28:14 Tagszám: #86906 Hozzászólások: 1098 |
14156. Elküldve: 2015-11-23 09:50:44, Dreambox HD
|
[3383.] |
Nincs mit!
|
| | |
[előzmény: (14154) champ, 2015-11-22 20:21:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 mnbvc39

Tagság: 2010-07-17 11:55:33 Tagszám: #86932 Hozzászólások: 110 |
14155. Elküldve: 2015-11-23 06:30:12, Dreambox HD
|
[3384.] |
Üdv. Version. Öröm a háznál! Megismételtem mindent és a Flashexpander megjelent. Nagyon köszönöm a segítséget.
|
| |
|
Haladó
|
|
 champ

Tagság: 2007-12-19 23:55:31 Tagszám: #53105 Hozzászólások: 539 |
14154. Elküldve: 2015-11-22 20:21:25, Dreambox HD
|
[3385.] |
és tényleg! :-)
köszi!
___________________________________
- VU+SoloSE, Opticum DM2800 DiseqC motor, Mesh D80
- Dreambox 800 HD PVR,
|
| | | [válaszok erre: #14156] |
[előzmény: (14153) twingo16v, 2015-11-22 20:11:00] |
|
Törzstag
|
|
 twingo16v

Tagság: 2010-07-15 17:28:14 Tagszám: #86906 Hozzászólások: 1098 |
14153. Elküldve: 2015-11-22 20:11:00, Dreambox HD
|
[3386.] |
Ha világít a gomb, az azt jelenti várja a jelet.
Ez azt jelenti, hogy a box távirányítójának infra led-je felé fordítsd a Samu tv távirányítóját, majd nyomd meg azt a gombot amelyiket rá szeretnéd programozni a távra, majd ha kész nyomd meg a setup gombot, és kész.
Ezt minden olyan gombnál csináld meg amit rá szeretnél programozni.
|
| | | [válaszok erre: #14154] |
[előzmény: (14152) champ, 2015-11-22 18:19:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 champ

Tagság: 2007-12-19 23:55:31 Tagszám: #53105 Hozzászólások: 539 |
14152. Elküldve: 2015-11-22 18:19:37, Dreambox HD
|
[3387.] |
úgy árulták, hogy tanítható.
Szerintem más lehet a gond
___________________________________
- VU+SoloSE, Opticum DM2800 DiseqC motor, Mesh D80
- Dreambox 800 HD PVR,
|
| | | [válaszok erre: #14153] |
[előzmény: (14151) zutyus, 2015-11-22 18:11:07] |
|
Törzstag
|
|
 zutyus

Tagság: 2011-03-02 23:19:10 Tagszám: #92481 Hozzászólások: 423 |
14151. Elküldve: 2015-11-22 18:11:07, Dreambox HD
|
[3388.] |
Mivel gondolom nem eredeti távod van nem fog menni, csak az eredetit lehet tanítani szerintem, én még nem találkoztam tanítható klónnal.
|
| | | [válaszok erre: #14152] |
[előzmény: (14150) champ, 2015-11-22 17:59:45] |
|
Törzstag
|
|
 champ

Tagság: 2007-12-19 23:55:31 Tagszám: #53105 Hozzászólások: 539 |
14150. Elküldve: 2015-11-22 17:59:45, Dreambox HD
|
[3389.] |
így csináltam ,de a shift gomb nyomvatartása után világító tv gomb fogad. Elkezdek kódot beírni, akkor pedig villogni kezd folyamatosan, és nem is hagyja abba. Ezért nem is tudom, hogy beveszi e a kódot...
___________________________________
- VU+SoloSE, Opticum DM2800 DiseqC motor, Mesh D80
- Dreambox 800 HD PVR,
|
| | | [válaszok erre: #14151] |
[előzmény: (14149) version, 2015-11-22 16:45:44] |
|
Törzstag
|
|
 version

Tagság: 2006-12-21 19:36:37 Tagszám: #38814 Hozzászólások: 3003 |
14149. Elküldve: 2015-11-22 16:45:44, Dreambox HD
|
[3390.] |
Annó én betanítottam az eredeti 800 távját a Samsung TV működtetésére.
Klasszul működött, működik, de most tartalék a 800-as doboz.
Itt a topikban leírtam miként kell a kódot megetetni vele.
Ha megtalálom a jegyzeteim között majd beírom.
Megtaláltam a formulát.
1 - Nyomja meg a TV gombot
2 - Nyomja meg a SHIFT / Set-up gombot 3 másodpercig, és a TV gomb kétszer felvillan
3 - beírja a megfelelő kódot
4 - használhatja a tv -t.
Az 1 villanás azt jelenti rossz a kód.
0105 0077 0076 0109 0007 0009 0004 0005 0085 0172 0942 0358 0012 0015 0080 0104 0106 0648 0617 0208 0067 0586 0123 0674 0039 0247 0478 0400 0090 0294 0246 0320 0102 0238 0549
0193 0655
Ezekből a kódokból lett jó nekem a 0648.
VU+ UNO 4K SE * VU+ Solo2 Mini * Sharp 49" 4K TV * UPC Direct +HD * Hauppauge WinTV-Nova-HD-S2 * SS HD2 + DVBViewer Pro * Gibertini 100 és 120 * Inverto Black Ultra * Powertech DG-380 [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2015-11-22 17:02:36]
|
| | | [válaszok erre: #14150] |
[előzmény: (14148) champ, 2015-11-22 16:40:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 champ

Tagság: 2007-12-19 23:55:31 Tagszám: #53105 Hozzászólások: 539 |
14148. Elküldve: 2015-11-22 16:40:09, Dreambox HD
|
[3391.] |
Szeretném a távot megtanítani a Samsung tv-m kezelésére. Tud valaki segíteni kódokban és/vagy tapasztalatban?
köszi
___________________________________
- VU+SoloSE, Opticum DM2800 DiseqC motor, Mesh D80
- Dreambox 800 HD PVR,
|
| | | [válaszok erre: #14149] |
|
|
Törzstag
|
|
 version

Tagság: 2006-12-21 19:36:37 Tagszám: #38814 Hozzászólások: 3003 |
14147. Elküldve: 2015-11-22 15:47:41, Dreambox HD
|
[3392.] |
A plugin kifejezetten 800se alá készült, ilyen megjegyzés volt hozzá.
VU+ UNO 4K SE * VU+ Solo2 Mini * Sharp 49" 4K TV * UPC Direct +HD * Hauppauge WinTV-Nova-HD-S2 * SS HD2 + DVBViewer Pro * Gibertini 100 és 120 * Inverto Black Ultra * Powertech DG-380
|
| | |
[előzmény: (14144) mnbvc39, 2015-11-22 15:05:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 mnbvc39

Tagság: 2010-07-17 11:55:33 Tagszám: #86932 Hozzászólások: 110 |
14146. Elküldve: 2015-11-22 15:41:04, Dreambox HD
|
[3393.] |
Igen, újra indítottam.
|
| |
|
Haladó
|
|
 Jeti

Tagság: 2005-04-27 16:43:28 Tagszám: #18192 Hozzászólások: 2145 |
14145. Elküldve: 2015-11-22 15:17:12, Dreambox HD
|
[3394.] |
Újraindítottad?
....nekem a papné!!
* Dreambox 800 SE A8P * VU+ SoloSE V2 * E85 multitükör 7 fejjel *
|
| | |
[előzmény: (14144) mnbvc39, 2015-11-22 15:05:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 mnbvc39

Tagság: 2010-07-17 11:55:33 Tagszám: #86932 Hozzászólások: 110 |
14144. Elküldve: 2015-11-22 15:05:59, Dreambox HD
|
[3395.] |
Köszönöm, hogy segítettél. Nekem DM800HDse van. Sajnos nem jelent meg a plaginok között a flashexpander. Az engedélyek rendben vannak.
|
| | | [válaszok erre: #14145 #14147] |
|
|
Haladó
|
|
 version

Tagság: 2006-12-21 19:36:37 Tagszám: #38814 Hozzászólások: 3003 |
14143. Elküldve: 2015-11-22 14:13:28, Dreambox HD
|
[3396.] |
Flashexpander plugin elsősorban enigma2 openpli OE2.0 rendszer alá, de kipróbálható egyéb imázsok alatt is.
Mire jó?
A régebbi DM800(SE)HD, DM500HD, DM8000HD flash memóriája kicsi méretű, ezért ez a plugin képes arra, hogy pendrájvra vagy HDD-re átköltöztesse a teljes rendszert.
Ajánlott pendrájvot használni a gyors működése miatt.
Nem telepíteni kell, hanem bemásolni az alábbi helyre a kicsomagolt mappát:
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/
A jogok: mappa 755, mappa a mappában 755, fájlok 644.
Ezeket a jogokat a pli4.0 automatán beállítja.
Teszteltem és vu solo2 alatt megjelent a plugin menüben az elérhetősége.
http://data.hu/get/9264628/Flashexpander_pli.zip
VU+ UNO 4K SE * VU+ Solo2 Mini * Sharp 49" 4K TV * UPC Direct +HD * Hauppauge WinTV-Nova-HD-S2 * SS HD2 + DVBViewer Pro * Gibertini 100 és 120 * Inverto Black Ultra * Powertech DG-380 [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2015-11-22 14:42:59]
|
| | |
[előzmény: (14136) mnbvc39, 2015-11-21 03:46:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 e_lite

Tagság: 2006-01-22 19:40:59 Tagszám: #26124 Hozzászólások: 1046 |
14142. Elküldve: 2015-11-22 13:20:16, Dreambox HD
|
[3397.] |
Tápos lesz az. .
e_lite
|
| | |
[előzmény: (14137) babylonad, 2015-11-22 11:16:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 babylonad

Tagság: 2009-12-20 15:42:26 Tagszám: #80818 Hozzászólások: 297 |
14141. Elküldve: 2015-11-22 12:55:06, Dreambox HD
|
[3398.] |
Köszönöm+++Megpróbálom
|
| | |
[előzmény: (14140) yaksi, 2015-11-22 12:11:39] |
|
Haladó
|
|
 yaksi

Tagság: 2004-07-30 18:37:58 Tagszám: #11773 Hozzászólások: 15571 |
14140. Elküldve: 2015-11-22 12:11:39, Dreambox HD
|
[3399.] |
Leet, elég lenne kiszedni a tunert, kitakarítani a csatakozósort, aztán vissza.
yaksi
VU+ Uno 4K SE
|
| | | [válaszok erre: #14141] |
[előzmény: (14137) babylonad, 2015-11-22 11:16:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 babylonad

Tagság: 2009-12-20 15:42:26 Tagszám: #80818 Hozzászólások: 297 |
14139. Elküldve: 2015-11-22 11:54:55, Dreambox HD
|
[3400.] |
Köszi szépen.....és azt is hogy figyelmeztettél arra hogy nem jó helyen kérdezem...holott odairtam "tudom hogy ez nem az a fórum"ahogy irtam is nem az enyém...nekem eredeti van,és azért kérdeztem meg itt.....
|
| | |
[előzmény: (14138) version, 2015-11-22 11:43:53] |
|
Haladó
|
|
Dreambox HD (üzenet: 17443, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|