Dreambox HD (üzenet: 17443, Sat) |
|
|
|
 mnbvc39

Tagság: 2010-07-17 11:55:33 Tagszám: #86932 Hozzászólások: 110 |
13511. Elküldve: 2014-07-09 21:40:10, Dreambox HD
|
[4026.] |
DM800NDse
|
| | | [válaszok erre: #13512] |
|
|
Haladó
|
|
 version

Tagság: 2006-12-21 19:36:37 Tagszám: #38814 Hozzászólások: 3005 |
13510. Elküldve: 2014-07-09 20:58:22, Dreambox HD
|
[4027.] |
A flash memória telítettségét lehet csökkenteni PC-ről total commander ftp eléréssel.
Segít ha ki van törölve nem használt bőr(skin) vagy picon csomag.
usr/share/enigma2 az elérési útjuk.
Egyáltalán milyen dreamboxról van szó?
Másik megoldás az új imázs telepítése.
VU+ UNO 4K SE * VU+ Solo2 Mini * Sharp 49" 4K TV * UPC Direct +HD * Hauppauge WinTV-Nova-HD-S2 * SS HD2 + DVBViewer Pro * Gibertini 100 és 120 * Inverto Black Ultra * Powertech DG-380
|
| | |
[előzmény: (13506) mnbvc39, 2014-07-09 19:34:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 attis75

Tagság: 2007-08-11 08:36:52 Tagszám: #47961 Hozzászólások: 232 |
13509. Elküldve: 2014-07-09 20:45:35, Dreambox HD
|
[4028.] |
Akkor optiflasher, rs232 null modem kábel. Kicsit lassú de stabil. "Felhúzni" = feltölteni.
|
| | |
[előzmény: (13508) mnbvc39, 2014-07-09 19:57:53] |
|
Haladó
|
|
 mnbvc39

Tagság: 2010-07-17 11:55:33 Tagszám: #86932 Hozzászólások: 110 |
13508. Elküldve: 2014-07-09 19:57:53, Dreambox HD
|
[4029.] |
Nekem csak bizonytalan külterületi mobilnetem van. Pc-ről nem lehet? Mit jelent az,hogy "felhúzni"?
|
| | | [válaszok erre: #13509] |
|
|
Haladó
|
|
 attis75

Tagság: 2007-08-11 08:36:52 Tagszám: #47961 Hozzászólások: 232 |
13507. Elküldve: 2014-07-09 19:47:15, Dreambox HD
|
[4030.] |
Weben csak a bootloadert húzd fel, majd újraindítás nélkül egy firm-öt.
|
| | |
[előzmény: (13506) mnbvc39, 2014-07-09 19:34:05] |
|
Haladó
|
|
 mnbvc39

Tagság: 2010-07-17 11:55:33 Tagszám: #86932 Hozzászólások: 110 |
13506. Elküldve: 2014-07-09 19:34:05, Dreambox HD
|
[4031.] |
Hogyan állítják helyre a profik azt a Dreamboxot, amelyik összeomlott azért, mert megtelt a memóriája? Nekem nem sikerül újra feltölteni.Miért? Köszönöm, ha segít valaki.
|
| | | [válaszok erre: #13507 #13510] |
|
|
Haladó
|
|
 mkriszadmin

Tagság: 2008-09-11 17:03:11 Tagszám: #63445 Hozzászólások: 989 |
13505. Elküldve: 2014-07-01 01:47:40, Dreambox HD
|
[4032.] |
Hi!
HbbTV-t, hogyan tudnám használni 800se-n? OpenPLI van fent most.
|
| |
|
Törzstag
|
|
 yaksi

Tagság: 2004-07-30 18:37:58 Tagszám: #11773 Hozzászólások: 15571 |
13504. Elküldve: 2014-06-30 13:46:44, Dreambox HD
|
[4033.] |
FTP kapcsolaton keresztül megtalálod a HDD tartalmát a media/hdd mappában. Onnét meg Total Commanderrel simán át tudod másolni a gépedre.
yaksi
VU+ Uno 4K SE
|
| | |
[előzmény: (13503) pedro34, 2014-06-30 13:07:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 pedro34

Tagság: 2008-10-22 17:43:45 Tagszám: #64736 Hozzászólások: 1 |
13503. Elküldve: 2014-06-30 13:07:31, Dreambox HD
|
[4034.] |
Linux-os Drambox 800 hd-s beltéri egységem merevlemezére felvett filmeket,hogyan tudnám lementeni a számítógépemre (widows 7) !
|
| | | [válaszok erre: #13504] |
|
|
Zöldfülű
|
|
 mcfly82

Tagság: 2011-08-28 10:56:29 Tagszám: #94957 Hozzászólások: 759 |
13502. Elküldve: 2014-06-20 14:56:53, Dreambox HD
|
[4035.] |
+1
Én is időnként (mikor végre rászánom magam, ez kb két havonta van) megolajozom a ventit, olyankor szép csendes egy pár hétig.
Inverto Black Ultra Single + Optibox DM-3800 @ 90 acél || Orton LSP-02G @ 90 acél || Triax TSI-006 @ piros pont || ZGEMMA H7C || Digikábel
|
| | |
[előzmény: (13501) Leíratkozott felhasználó, 2014-06-20 14:46:19] |
|
Törzstag
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
13501. Elküldve: 2014-06-20 14:46:19, Dreambox HD
|
[4036.] |
olajozás az sokat segít a müködési zajok így jelentősen csökkentek
|
| | | [válaszok erre: #13502] |
[előzmény: (13500) version, 2014-06-20 14:31:10] |
|
|
|
|
 version

Tagság: 2006-12-21 19:36:37 Tagszám: #38814 Hozzászólások: 3005 |
13500. Elküldve: 2014-06-20 14:31:10, Dreambox HD
|
[4037.] |
2 havonta levegővel kifújom a port.
A tuner fölött van 7x7 cm-es ventilátor, ecsettel portalanítom a lapátokat.
A tengelyhez 1 csepp olajat adok.
Most félreteszem tartalékba.
Vettem egy vu solo2 mini boxot, ha ez is hasonlóan stabil lesz, mint a 800-as, akkor nem kételkedek a klónokban.
VU+ UNO 4K SE * VU+ Solo2 Mini * Sharp 49" 4K TV * UPC Direct +HD * Hauppauge WinTV-Nova-HD-S2 * SS HD2 + DVBViewer Pro * Gibertini 100 és 120 * Inverto Black Ultra * Powertech DG-380
|
| | | [válaszok erre: #13501] |
[előzmény: (13499) Leíratkozott felhasználó, 2014-06-19 19:07:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
|
|
|
|
 version

Tagság: 2006-12-21 19:36:37 Tagszám: #38814 Hozzászólások: 3005 |
13498. Elküldve: 2014-06-11 13:10:34, Dreambox HD
|
[4039.] |
Menü gomb/pluginok/zöld gomb/softcam
Ez lenne az elérési útja.
Ugyan itt a piros gomb alatt lehet eltávolítani a telepített cuccot.
Amit innen telepítesz az működni fog, ha jól töltöd ki az oscam. conf, server, user fájlokat.
Fontos, hogy az indító szkriptben le van írva a fenti fájlok elérési útja.
ect/init.d/ a lelőhelyük pli alatt.
Ott kell lenniük, vagy a szkriptben kell átírni a fájlok mostani elérési utját.
Pli szereti a var/tuxbox/config/oscam elérési utat.
Más imázs alatt pedig az ect/tuxbox/ alatt szokott lenni az oscam konfig fájlok.
Látszólag bonyolult, de kicsi gyakorlat után már látható a mikéntje.
VU+ UNO 4K SE * VU+ Solo2 Mini * Sharp 49" 4K TV * UPC Direct +HD * Hauppauge WinTV-Nova-HD-S2 * SS HD2 + DVBViewer Pro * Gibertini 100 és 120 * Inverto Black Ultra * Powertech DG-380 [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2014-06-11 13:17:03]
|
| | |
[előzmény: (13496) hl225, 2014-06-11 12:54:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miroka

Tagság: 2003-05-16 00:06:56 Tagszám: #4188 Hozzászólások: 2550 |
13497. Elküldve: 2014-06-11 12:59:16, Dreambox HD
|
[4040.] |
Ha jól emlékeszem a 3.0pli-ben is van pluginokból letölthető emu.
Letölthető pluginokban válaszd a softcam-t és ott vannak a letölthető emu-k.
K90-Ny55.5 180cm-es Kathrein ( C-Ku ) 120cm-es Channel Master ( Ku ) Nagykecske ( Ku circular ) Vu+ Duo4K, Illusionsat M3, Illusionsat M2
|
| | |
[előzmény: (13496) hl225, 2014-06-11 12:54:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hl225

Tagság: 2003-03-26 00:00:00 Tagszám: #1824 Hozzászólások: 301 |
13496. Elküldve: 2014-06-11 12:54:06, Dreambox HD
|
[4041.] |
Szia!
Köszi!
És hol találok pli alá valót?
Telepítettem TSpanel-t is, de amit leszedtem sem látta. Igaz addigra már próbáltam a korábban írt verziókat.
|
| | | [válaszok erre: #13497 #13498] |
[előzmény: (13495) version, 2014-06-11 07:56:18] |
|
Törzstag
|
|
 version

Tagság: 2006-12-21 19:36:37 Tagszám: #38814 Hozzászólások: 3005 |
13495. Elküldve: 2014-06-11 07:56:18, Dreambox HD
|
[4042.] |
Nem látszik a menüben, mert nem pli alá készült a telepített cam.
Telepítsd a pluginek küzül, majd cseréld ki, ha másikat akarsz használni.
VU+ UNO 4K SE * VU+ Solo2 Mini * Sharp 49" 4K TV * UPC Direct +HD * Hauppauge WinTV-Nova-HD-S2 * SS HD2 + DVBViewer Pro * Gibertini 100 és 120 * Inverto Black Ultra * Powertech DG-380
|
| | | [válaszok erre: #13496] |
[előzmény: (13494) hl225, 2014-06-11 01:14:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hl225

Tagság: 2003-03-26 00:00:00 Tagszám: #1824 Hozzászólások: 301 |
13494. Elküldve: 2014-06-11 01:14:57, Dreambox HD
|
[4043.] |
Mint korábban írtam néha újraindult DM800 készülékem. A javaslatnak megfelelően felraktam a openpli-3.0-beta-dm800-20131101-sim2-ssl84d.nfi imaget.
Cccam illetve oscam szeretnék kézi módban telepíteni rá:
enigma2-plugin-cams-oscam_1.20.r9059_mipsel.ipk
enigma2-plugin-cams-cccam.2.3.0_1.0_mipsel.ipk
Látszólag feltelepül, de a Softcam/Ci menüben a Softcamnál semmit nem enged kiválasztani, oscam-nak a kártyaszerver menüje meg egyáltalán nincs is.
Segítsetek légy szíves mi lehet a gond?
Újraindítást természetesen próbáltam, illetve az ipk-t is újra telepítettem.
|
| | | [válaszok erre: #13495] |
|
|
Törzstag
|
|
 peter0910

Tagság: 2006-10-29 13:09:58 Tagszám: #36471 Hozzászólások: 486 |
13493. Elküldve: 2014-06-10 10:18:56, Dreambox HD
|
[4044.] |
Sziasztok!
Ha valakit esetleg érdekel az infó, mert még nem vette észre:
majd 2 hónapos csend után 06.08.-án frissítették a TS image-t!!
|
| |
|
Törzstag
|
|
 sandorka

Tagság: 2004-06-05 14:00:41 Tagszám: #10827 Hozzászólások: 781 |
13492. Elküldve: 2014-06-09 18:21:34, Dreambox HD
|
[4045.] |
Adj meg neki egy MUX adatait.
üdv.sandorka
DM 7000S DM 8000 HD PVR 55" 4K
|
| | |
[előzmény: (13491) ambach, 2014-06-09 11:28:38] |
|
Törzstag
|
|
 ambach

Tagság: 2008-03-19 23:02:29 Tagszám: #57277 Hozzászólások: 163 |
13491. Elküldve: 2014-06-09 11:28:38, Dreambox HD
|
[4046.] |
a tunert a dreambox felismeri ki isirja a képernyőn minda két bemeneten probáltam de semmi végig keresi de a nem talál semmit de ha a tevebe teszem a tévén müködik az antena valakinek valami ötlete?
drtg
|
| | | [válaszok erre: #13492] |
|
|
Haladó
|
|
 version

Tagság: 2006-12-21 19:36:37 Tagszám: #38814 Hozzászólások: 3005 |
13490. Elküldve: 2014-06-08 08:40:20, Dreambox HD
|
[4047.] |
Kontakthiba a tuner csatlakozási pontján.
Még ki sem kell mozdulnia.
Nekem a 800-as 6 év után volt kontakt hibás.
Kontakt tisztítóval sikerült megoldani a problémát.
Semmi nem látszott az érintkezőkön, és mégis kontakt hiba volt.
Azóta működik jól újból.
VU+ UNO 4K SE * VU+ Solo2 Mini * Sharp 49" 4K TV * UPC Direct +HD * Hauppauge WinTV-Nova-HD-S2 * SS HD2 + DVBViewer Pro * Gibertini 100 és 120 * Inverto Black Ultra * Powertech DG-380
|
| | |
[előzmény: (13488) ambach, 2014-06-07 22:19:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sandorka

Tagság: 2004-06-05 14:00:41 Tagszám: #10827 Hozzászólások: 781 |
13489. Elküldve: 2014-06-08 07:16:56, Dreambox HD
|
[4048.] |
Szia!
Nincs kimozdulva a slot-ból?Én már jártam így.
üdv.sandorka
DM 7000S DM 8000 HD PVR 55" 4K
|
| | |
[előzmény: (13488) ambach, 2014-06-07 22:19:50] |
|
Törzstag
|
|
 ambach

Tagság: 2008-03-19 23:02:29 Tagszám: #57277 Hozzászólások: 163 |
13488. Elküldve: 2014-06-07 22:19:50, Dreambox HD
|
[4049.] |
van egy dreambox 8000 hd beltérim ezelőt 4 evvel tetem bele egy földi tunert müködöt is az 4 evig most meg nem tudom rajta behozni a földi mindigtv adásait a satelituner müködik azzal nincs baj szerintetek mi lehet az oka már mindent kiprobáltam már amit lehetet az antena jo a tv müködik rajta van valakinek esetleg valamilyen ötlete?
drtg
|
| | | [válaszok erre: #13489 #13490] |
|
|
Haladó
|
|
 Tomy27

Tagság: 2009-02-15 19:05:25 Tagszám: #70497 Hozzászólások: 1344 |
13487. Elküldve: 2014-06-06 18:25:22, Dreambox HD
|
[4050.] |
Szia,
Gondolom akkor azt sem tudtad, hogy skin5 alatt félórán belül
szerkesztheted a hozzászólást, vagy akár törölheted is azt.
"A hülyeségnek és a Szovjetuniónak nincs határa!" (Hofi)
|
| | |
[előzmény: (13486) nyakec, 2014-06-06 17:29:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
Dreambox HD (üzenet: 17443, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|