Mi lehet annak az oka, hogy Sopron-Virágvölgy városrészében a MUX A más antennabeállítással jön, mint a MUX C ? Szinte ugyan azzal a beállítással jön az osztrák A, a szlovák A és B, de a magyar A-hoz el kell forgatni az antennát. Összességében egyébként elég kellemes a 17 különböző csatorna egy szobaantennával :)
Van ellenpélda is! Egyik közeli délután a FEM3-on németül és magyarul egyszerre ment a Hegyidoktor adása, ami azért elég zavaró...
Betelefonáltam az Ügyfélszolgálatra és - bár a kisasszony jesszusmária mit csináljak most felkiáltása aranyos volt- kértem, hogy szóljon a múűszakiaknak, ami alighanem megtörtént, mert percek múlva helyreállt a rend...
Dél-Budapesten veszem a Szabadsághegyről, irányított tetőantennával, nem látok a környéken olyan adót -a frekitáblázat szerint-, amely a főadóval hasonló jelerősséget produkálhatna...
Igaz, hogy itt a munkahelyemen csak botantennával tudok próbálkozni, de eddig minden jól bejött vele. De mégsem találok új MUX-ot, csináltam teljes szkennelést kétszer és semmi eredmény.
---------------------------------------
Read only felhasználók számára itt a válasz
1) Biztos, hogy nem egy extra terjedésű vétel, mert
a) vett jell 99%, a minőség 100%
b) az elektronikus műsorújságnál pedig ez a szöveg olvasható körölbelül: "A csatorna nem tartalmaz elektronikus műsorújság adatokat"
A frekvenciát nem tudom... túl vagyok automatizálva :)
_Warp [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2012-09-03 09:27:48]
Budapesten tökéletes minőségben megjelent a 4 közszolgálati csatorna és a rádióadások "klónja". (Valahol azon a tájékon, ahol a m3d volt).
Ez valami kísérleti adás a reménykeltő további bővítésre?... ;)
Volt már ilyen pár hónapja. Akkor is több napba telt mire észrevették. Ezek szerint annyira automatizált a rendszer, hogy nincs egy ügyeletes, aki a csatorna váltásokat vagy csatornaindulásokat ellenőrizné.
Az, hogy az elosztási helyen a műholdon átrendezték a csomagot és a Dorcel korábbi helyén jelent meg egy olasz csatorna, a Dorcel pedig új adatokkal sugároz, de a Mindig TV Extránál ezt még nem vették észre, így a másik csatornát sugározzák.
---------------------------
85,2°K-45°NY - Faval 100 cm + Digipower SG2100 - Triax TD78 - Sharp 0,3 dB-es LNB-k - Opticum x403 - UPCD Direct Medium
Már két napja a DORCEL TV helyett egy olasz nyelvű adó,nem az előfizetésnek megfelelő tartalommal jelentkezik a mindig TV csomagjában.Vajon mi lehet az oka? fepalko
Lehet miben válogatni , az ár is viszonylag korrekt : http://www.antennak.hu/index.php?kat=94 Az előzőt épp a tápfeladás lehetősége és a kicsi csillapítása miatt ajánlottam (meg ha valakinek nem tetszik az üres fali doboz)
Most, hogy végre sikerült két antennával és egy speciális UHF közösítő szűrővel megoldani a vételi problémáimat Siófokon (Siófok-Szabadifürdőről csak a B muxot fogom, Kabhegy felől pedig az A-t és a C-t, mert ezek valószínűleg valamilyen takarás miatt nagyon rossz minőségben jöttek nálam Szabadifürdőről) szerettem volna az eddigi 1 helyett 3 tévén fogni a MindigTV családi csomagot (2 további kártyát és 2 CA modult használva).
...de csak szerettem volna, mert az ügyfélszolgálatot felhívva azt a tájékoztatást kaptam, hogy ez nem lehetséges: családi prepaid-ről nem lehet családi havidíjasra áttérni, csak alap prepaid-ről lehet havidíjas családira váltani! Márpedig amíg nem vagyok havidíjas, addig nincs társkártya sem.
Létezik ez, hogy ilyen rugalmatlanra lett kitalálva az áttérés? Most várhatok december 15-ig, amíg lejár a PrePaid és akkor tudok áttérni havidíjas előfizetésre és akkor juthatok a 2 kártyához és 2 CA modulhoz.
(A legbosszantóbb az, hogy alig 1 hónapja tértem át prepaid alapcsomagról prepaid családira. Úgy gondoltam, hogy kipróbálom milyen stabil a B mux vétele és ha kedvezőek a tapasztalatok, akkor a másik két tévére is veszek előfizetést. Ha nem váltottam volna magasabb csomagra, akkor most az alap prepaid-ről állítólag simán válthattam volna családi havidíjasra.)