A lekapcsolás után megjelenő tvből kihagyhatják az analóg tunnert ami költségmegtakarítás.
TV-t analóg tuner nélkül forgalmazni inkább olyan fogyatékosságnak számítana, ami az eladhatóságot veszélyeztetné, hiszen sokan használnak analóg kábeltévét például.
Mindamellett a spórolás nagyon minimális lenne, ugyanis maga az UHF/VHF tuner közös ilyenkor, vagyis analóg és digitális vételhez ugyanaz a nagyfrekvenciás hangolóegység szükséges. Utána kell csak beiktatni egy analóg KF/demodulátort, ami a járulékos pár alkatrészével együtt 500 Ft önköltséget sem tesz ki.
Dunaújváros.Erősítő kivéve a rendszerből,antenna direktbe kötve a beltérire.
722Mhz (S78%,Q90%)
602Mhz (S75%,Q90%)
842MHz (S80%,Q90%)
Valamivel jobb,de külső antennás vételnél ezzel az antennával 100% várnék el 1Km távolságból.
Beltéri lefedettséget most is kizártnak tartom ezzel a teljesítménnyel.Remélem lesz változás,mert ha jól tudom a helyi kis teljesítményű adókat pontosan azért telepítik hogy a "panelházakra" ne keljen kültéri antennákat szerelni,hanem lehetőleg stabil vétel legyen épületen belül, kisméretű antennával valamint mobil(hordozható) kis eszközök is stabilan működjenek.
Különben kidobott pénz az adóberendezés,távolsági vétel eddig is viszonylag jó volt.
Szia!
Sajnos nagyon alul lett méretezve az adóteljesítmény Dunaújvárosban ha a jelenlegi teljesítmény marad.Beltéri lefedettséget nem is mértem mert nincs értelme. A berendezés amivel eddig is néztem az adást Budapestről és Kiskőrösről . Golden Media HD 9080,Ikusi mini flash HD antenna(15dB) Triax 12dB kis zajú erősítő 3x árnyékolású jó minőségű koax kábel. Az antenna Kiskőrösre állítva.
666Mhz (S73%,Q90%)
850Mhz (S73%,Q90%)
Budapest. Oldal irányú visszavert jel.
610Mhz (S81%,Q90%)
802Mhz (S78%,Q90%)
746Mhz (S79%,Q90%)
Dunaújváros. Légvonalban 1000m távolságra az adótól, takarás nincs az adó szabad szemmel látható az ablakomból!!!
És most jön az érdekesség.(kültéri antennás lefedettség!)
722Mhz (S73%,Q90)
602Mhz (S74%,Q90)
842Mhz (S76%,Q90)
Ezt sajnos nem nevezném beltéri lefedettségnek de még kültéri antennával is gyengébb min az 50Km távolságból vett jelek.Sajnos érthetetlen számomra.Röviden ezek a tények.
A lekapcsolás után megjelenő tvből kihagyhatják az analóg tunnert ami költségmegtakarítás. Talán a sugárzási különbségek miatt is célszerű lekapcsolni.
Sajnos nem tudunk még semmit a helyi tvk pályázatáról.
Ha az egy megyén belüli helyi tvk összefognak SFN sugárzással több nézőhöz juttathatják el a műsort mint most.
A fel nem használt kapacitások értékesítésből bevételhez juthatnak.
Néhány frekvenciát is felszabadíthatnak.
Amennyiben nem a jelenlegi helyi tv üzemeltetője fogja az adót (MUX-ot) működtetni, akkkor több csatorna is megjelenhet. Itt még az FTA tartalmaknak is nagyobb az esélye.
Csak szerintem a helyi tv miatt külön antennát nem nagyon fog feltenni a többség. Nálunk az analóghoz be tudtam állítani úgy az antennát, hogy jó minőségben jöttek az országos adók és a helyi tv is. A digitálisra irányítva viszont már alig jön a helyi tv, külön antennát felrakni, azt közösíteni a másikkal, nem éri meg.
Botanetannás gyorsteszt.
távolág: cca. 1,5 km
vételi körülmények: takarásban, optikai rálátás nincs, víztronynak háttal. Vélhetően visszavert jel a szemközti házfalról.
Lakásban:
602 MHz fogható (S:60%, Q:85%,)
722 MHz - semmi
842 MHz - semmi
Erkély:
602 MHz fogható (S:65%, Q:91%,)
722 MHz - nem stabil
842 MHz - nem stabil
Eddig ezen a helyen botantennával az égvilágon semmi sem tudtam fogni (Úzd, Szécheny- hegy , Kabhegy, stb.). Ebből azért már ki fogok hozni valamit egy célszerűen megválasztott antennával, de azért elférne itt ~1 KW ERP is.
Ha veszik a jelenlegi helyi analog adást, akkor a vagy ezzel az antennával veszik a digitálist, vagy erre feltesznek egy másikat, illetve a reményeim szerint a digitális adást szoba, vagy ablakantennával tudják majd venni.
Szerintem ezzel az a baj, hogy a DVB-T-re irányított antenna nem feltétlenül fogja jó minőségben a helyi tv adót. Persze lehet, hogy ez az analóg esetében is így volt, hogy az országos adók mellé kellett még egy antenna a helyi tv-hez, de a DVB-T mellett ezzel már lehet nem sokan foglalkoznának. Elképzelhető, hogy a helyi tv-k járnának rosszul, mert még kevesebben néznék őket.
jajj, alig várom már hogy legyen székesfehérváron. elvileg nem lesz messze az antenna, tök jó lenne tvzni a koliba saját szobába :D
és hd-n forma 1, hu :D
Engem régen foglalkoztat, hogy miért kell lekapcsolni az analog helyi TV adókat. Vizsgálta-e valaki azt, hogy miért ne mehetnének tovább. A TV készülékek tudják a DVB-T mellett a az analog PAL-t. Meg lehet konkrétan vizsgálni a zavartatást. Ugyan már ne tessenek a homokba dugni az illetékes fejeket.
Elindult a digitális földfelszíni televíziós sugárzás Dunaújvárosban
Az Antenna Hungária Zrt. 2012. augusztus 23-án elindította a digitális földfelszíni televíziós sugárzást a Dunaújváros központjában található víztoronyról,
ezzel tovább bővültek a digitális földfelszíni szolgáltatások vételi lehetőségei a közel 50 ezer lakosú városban.
Az AH mindhárom DVB-T multiplexet sugározza, ezáltal rendelkezésre áll a MinDig TV és MinDig TV Extra szolgáltatások teljes, 31 tévécsatornát tartalmazó kínálata.
A MinDig TV ingyenes csatornái és a MinDig TV Extra Alapcsomagja az UHF 52-es (722 MHz) és 67-es (842 MHz) csatornákon,
míg a MinDig TV Családi csomagja a 37-es (602 MHz) csatornán érhetők el a megyei jogú városban.
Tehát Attila infója NEM helytálló, a MinDig TV és MinDig TV Extra szolgáltatások az antennacsere napján nem állnak le - hiszen ezek alacsonyabban található antennarendszerről mennek - tehát a vételükben nem lesz semmilyen változás.