Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499779/2 Témák: 19704 Tagok: 113675 Legújabb tag: Domi2012 Online: (65/31
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

str8



Tagság: 2009-12-23 14:57:10
Tagszám: #80900
Hozzászólások: 419
29051. Elküldve: 2012-02-17 20:06:24,

MinDigTv

[30126.]

Ha adsz rá nekik pénzt akkor lesz, addig szerintem nincs sok remény rá :)

Komolyra fordítva: korábban volt róla szó, hogy nincsenek meg a megfelelő berendezések az 5.1-hez, ezért kell pl. egy koncertet is stereora lekeverni, hogy magyar kommentárt is halljunk
[előzmény: (29047) kovigyuri, 2012-02-17 16:47:22]
Törzstag
str8 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


RiCheta



Tagság: 2005-02-26 20:29:30
Tagszám: #16196
Hozzászólások: 1596
29050. Elküldve: 2012-02-17 19:48:05,

MinDigTv

[30127.]

Persze, és ugyan az szól mind a kettőn...
A kéthangú adást még az analog m2 indulásakor igérték, azzal, hogy kidolgozás alatt van hogy a kábeltéveknek hogy oldják meg a váltást.
[válaszok erre: #29054] [előzmény: (29040) vigosz, 2012-02-16 19:41:50]
Kiváló dolgozó
RiCheta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


RiCheta



Tagság: 2005-02-26 20:29:30
Tagszám: #16196
Hozzászólások: 1596
29049. Elküldve: 2012-02-17 19:45:29,

MinDigTv

[30128.]

Lecsökkentették a sávszélességet a földi digitálison. Nem mindegy, hogy mennyivel jön, ha úgyis ki kell fizetni egy egész multiplexet? Az A multiplexen csak a közszolgálatik vannak úgyis.
[válaszok erre: #29053] [előzmény: (29048) vigosz, 2012-02-17 19:40:45]
Kiváló dolgozó
RiCheta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vigosz



Tagság: 2008-07-15 01:03:36
Tagszám: #61472
Hozzászólások: 4172
29048. Elküldve: 2012-02-17 19:40:45,

MinDigTv

[30129.]

Igen. Így is a vállalhatóság határán van a sávszélesség, az 1440-re csökkentett felbontás is ezért van.

Egy multiplex kb 22 Mbit/s, ebből 19 a videó.

3x HD + 1x SD = 19 Mbit/s.

4 HD esetén alig több, mint 4,5 Mbit/s jutna átlagosan egy csatornára. Az kevés ezeknél a csatornáknál. Egy Mezzo, MyZen és hasonlók esetén még akár el is mehetne, de nálunk sok a sport és a régi (zajos) műsor. MIndekettő falja a sávszélességet.

Azt meg nem lehet üzemszerűen megcsinálni (a vevődekóderek és a fejállomási profi eszközök is kiakadnának tőle), hogy ha egy műsorszám nem HD, akkor addig SD-ben legyen jelen a multiplexben. Ráadásul ez szinte tervezhetetlen, és előfordulhatna akár négy egyidejű HD műsorszám is.

Műholdon nem véletlenül lesz 4x 10 Mbit/s átlagosan.
[válaszok erre: #29049] [előzmény: (29044) taurus, 2012-02-17 06:57:32]
Kiváló dolgozó
vigosz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kovigyuri



Tagság: 2006-02-13 17:35:36
Tagszám: #26995
Hozzászólások: 213
29047. Elküldve: 2012-02-17 16:47:22,

MinDigTv

[30130.]

Mi az akadálya az 5.1-nek?
[válaszok erre: #29051] [előzmény: (29046) str8, 2012-02-17 15:05:09]
Haladó
kovigyuri adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


str8



Tagság: 2009-12-23 14:57:10
Tagszám: #80900
Hozzászólások: 419
29046. Elküldve: 2012-02-17 15:05:09,

MinDigTv

[30131.]

Az AC3 hang a közszolgálatikon Stereo beállítású és nem 5.1, így szó sincs "nullákról". A 384 kbps-ot teljes mértékben a bal és a jobb csatorna tölti ki.
[válaszok erre: #29047 #29055 #29057] [előzmény: (29043) robertut, 2012-02-16 22:49:45]
Törzstag
str8 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kovigyuri



Tagság: 2006-02-13 17:35:36
Tagszám: #26995
Hozzászólások: 213
29045. Elküldve: 2012-02-17 10:39:38,

MinDigTv

[30132.]

Igen!
[előzmény: (29044) taurus, 2012-02-17 06:57:32]
Haladó
kovigyuri adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


taurus



Tagság: 2003-05-23 16:57:27
Tagszám: #4512
Hozzászólások: 12509
29044. Elküldve: 2012-02-17 06:57:32,

MinDigTv

[30133.]

A hely miatt lesz csak SD a Duna World?
[válaszok erre: #29045 #29048] [előzmény: (29016) vigosz, 2012-02-15 15:33:59]
Kiváló dolgozó
taurus adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


robertut



Tagság: 2006-12-30 18:12:15
Tagszám: #39145
Hozzászólások: 2203
29043. Elküldve: 2012-02-16 22:49:45,

MinDigTv

[30134.]

És mi van rajtuk? Mert az AC3-an is ott a 6 csatorna, belőle 4 tele nullákkal fogyasztja fölösen a sávszélt. Az újévi koncert eredetileg 5.1 volt az ORF-nél, nálunk még az AC3-an is csak sztereó...

Emlékszik valaki legalább egy olyan műsorra, amin tényleg volt más nyelvű, esetleg 5.1 hang az M1/M2-őn DVB-T-n?
[válaszok erre: #29046] [előzmény: (29040) vigosz, 2012-02-16 19:41:50]
Kiváló dolgozó
robertut adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Konst



Tagság: 2009-12-02 20:20:36
Tagszám: #80342
Hozzászólások: 48
29042. Elküldve: 2012-02-16 21:54:34,

MinDigTv

[30135.]

Igaza van t65lala-nak. Szégyen, ami Magyarországon digitális átállás címen folyik.

Egyszerűen nem lehet alku tárgya a digitális platformon a második hangsáv.

Akkor mi értelme van a digitális átállásnak, ha azt sem kapják meg a nézők, amit analógon régen meg kellett volna kapniuk?
[előzmény: (29041) t65lala, 2012-02-16 19:51:22]
Zöldfülű
Konst adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


t65lala



Tagság: 2010-06-26 20:03:21
Tagszám: #86368
Hozzászólások: 1403
29041. Elküldve: 2012-02-16 19:51:22,

MinDigTv

[30136.]

Sehol se vagyunk pl a szlovákokhoz képest , ott már a 90-es évek közepén az A2-es rendszerben folyamatosan adtak sztereó / dual adásokat , nálunk meg hiába jött be a Nicam , sose volt kihasználva , csak ígéret maradt !
[válaszok erre: #29042] [előzmény: (29040) vigosz, 2012-02-16 19:41:50]
Kiváló dolgozó
t65lala adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vigosz



Tagság: 2008-07-15 01:03:36
Tagszám: #61472
Hozzászólások: 4172
29040. Elküldve: 2012-02-16 19:41:50,

MinDigTv

[30137.]

a közszolgálati csatornákon most is 2-2 hangsáv van :)

m1-m2 esetén a kezdetek óta
[válaszok erre: #29041 #29043 #29050] [előzmény: (29029) Leíratkozott felhasználó, 2012-02-16 16:15:22]
Kiváló dolgozó
vigosz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
29039. Elküldve: 2012-02-16 18:39:23,

MinDigTv

[30138.]

Küldheted! ;)



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[előzmény: (29038) part_wish, 2012-02-16 18:03:10]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
29038. Elküldve: 2012-02-16 18:03:10,

MinDigTv

[30139.]

jól értesült vagy, nagyon..
szerintem vedd fel a kapcsolatot az AH szóvivővel, hátha ki fog adni valami közleményt erről is..
[válaszok erre: #29039] [előzmény: (29030) attila.scourgeofgod, 2012-02-16 16:27:12]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
29037. Elküldve: 2012-02-16 17:47:35,

MinDigTv

[30140.]

Akkor nem csak Te "nézted be"... ;)



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[előzmény: (29036) mlaszlo, 2012-02-16 17:44:11]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mlaszlo



Tagság: 2006-01-04 12:35:45
Tagszám: #25351
Hozzászólások: 15229
29036. Elküldve: 2012-02-16 17:44:11,

MinDigTv

[30141.]

Így már értem icon25.gif
De az előbb még jött egy cikk a facebook-on a sat-tv-radio.hu oldalról, hogy már fenn van a TV2 eredeti hangsávja is, de idő közben a cikk eltűnt :)
[válaszok erre: #29037] [előzmény: (29035) attila.scourgeofgod, 2012-02-16 17:39:16]
Kiváló dolgozó
mlaszlo adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
29035. Elküldve: 2012-02-16 17:39:16,

MinDigTv

[30142.]

Fuss neki még egyszer... ;) nem azt írtam, hogy van, hanem hogy a tartalma van, tehát a semmi, mivel az "eredeti" hangsáv is magyar a műsoridő 100 százalékában... ;)



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[válaszok erre: #29036] [előzmény: (29034) mlaszlo, 2012-02-16 17:30:45]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mlaszlo



Tagság: 2006-01-04 12:35:45
Tagszám: #25351
Hozzászólások: 15229
29034. Elküldve: 2012-02-16 17:30:45,

MinDigTv

[30143.]

Nálam egyelőre nem jelzi a tv, de ha lenne, akkor sincs eredeti nyelven semmi műsor.
[válaszok erre: #29035] [előzmény: (29032) attila.scourgeofgod, 2012-02-16 16:35:10]
Kiváló dolgozó
mlaszlo adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


maximillian



Tagság: 2011-07-25 12:27:54
Tagszám: #94491
Hozzászólások: 116
29033. Elküldve: 2012-02-16 17:06:20,

MinDigTv

[30144.]

icon32.gif
[előzmény: (29028) part_wish, 2012-02-16 16:08:07]
Haladó
maximillian adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
29032. Elküldve: 2012-02-16 16:35:10,

MinDigTv

[30145.]

A TV2 második hangsávjának tartalma "már elérhető" MinDig TV-n is... ;) (még mielőtt valaki feldörrenne, csak azért, mert bő egy hónapja ugyan az szól mindkét hangsávon, semmi eredeti hang...).



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[válaszok erre: #29034] [előzmény: (29031) yaksi, 2012-02-16 16:31:47]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
29031. Elküldve: 2012-02-16 16:31:47,

MinDigTv

[30146.]

Mit nem lehet megérteni azon, amit eddig már százszor leírtak????
TV2, RTL: ha megveszi a szükséges sávszélt, meglesz a hangsáv.
MTV-k DUNÁK: előkészületben a több hangsáv, de jelenleg még semmi nem jön tőlük eredeti hanggal, akkor mit szeretnél a MinDigTV-re? Egy néma hangsávot?

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #29032] [előzmény: (29029) Leíratkozott felhasználó, 2012-02-16 16:15:22]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
29030. Elküldve: 2012-02-16 16:27:12,

MinDigTv

[30147.]

Ezt Én is nagyon várom, kéne a max ERP a szobaantennás vételhez a C mux tekintetében, "pletykák" szerint talán még ebben a hónapban... ;)



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[válaszok erre: #29038] [előzmény: (29027) maximillian, 2012-02-16 15:08:01]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
29029. Elküldve: 2012-02-16 16:15:22,

MinDigTv

[30148.]

Szia. Mi újság a hangsávokkal? Tv2,Rtl klub, ja és MTV?
[válaszok erre: #29031 #29040] [előzmény: (29028) part_wish, 2012-02-16 16:08:07]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
29028. Elküldve: 2012-02-16 16:08:07,

MinDigTv

[30149.]

kívánságod hamarosan teljesül, egyedül a MUX B-n marad meg Pesten a korlátozás.
[válaszok erre: #29029 #29033] [előzmény: (29027) maximillian, 2012-02-16 15:08:01]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


maximillian



Tagság: 2011-07-25 12:27:54
Tagszám: #94491
Hozzászólások: 116
29027. Elküldve: 2012-02-16 15:08:01,

MinDigTv

[30150.]

igen, annak is lehetne örülni az eddigiek fényében.
bár a tegnapi szélvihar után azt is sokra értékelném, ha meg tudná emelni az AH a C mux teljesítményét a Széchenyi-hegyen. :)
közszolgálatilag tökéletes kép volt, a többi meg folyamatosan akadozott. emiatt olasz filmsorozatot néztem...
[válaszok erre: #29028 #29030] [előzmény: (29026) attila.scourgeofgod, 2012-02-16 13:29:10]
Haladó
maximillian adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0099880695343018 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail