Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499742/5 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (91/35
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

johnseagull1



Tagság: 2009-12-01 11:51:25
Tagszám: #80298
Hozzászólások: 27
28475. Elküldve: 2012-01-07 17:19:29,

MinDigTv

[30701.]

Köszönöm a hasznos tanácsokat !
Lenne még két kérdésem.
1. A Wayteq Hd-95Cx tip. vevő egy elég jó beltéri ? Engem a multimédiás dolgai nem nagyon érdekelnek csak a képminősége és a vételérzékenysége.
2. Ezeket az akciós beltériket a 12 hó Extra alapcsomag előfizetéssel úgy adják, hogy kell még kártyaaktiválási díjat is fizetni ? Vagy pedig az már benne van a beltéri + éves előfizetés árában ?
[válaszok erre: #28480 #28481]
Zöldfülű
johnseagull1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hoffmanng



Tagság: 2009-01-10 15:19:13
Tagszám: #69020
Hozzászólások: 671
28474. Elküldve: 2012-01-07 16:31:57,

MinDigTv

[30702.]

Csak jelzem Nagy-Hideg hegy 14-órátor dögrováson van !!
Törzstag
hoffmanng adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


takarakka



Tagság: 2009-11-19 17:38:18
Tagszám: #79904
Hozzászólások: 16
28473. Elküldve: 2012-01-07 09:30:43,

MinDigTv

[30703.]

Szintén Szegedről veszem az adást és tegnap este sok adón volt pixelesedés. A Fem3-at nemigen nézem :-)
[előzmény: (28471) uhl3, 2012-01-06 22:25:48]
Zöldfülű
takarakka adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Frovery



Tagság: 2011-08-15 09:02:08
Tagszám: #94771
Hozzászólások: 690
28472. Elküldve: 2012-01-07 08:49:17,

MinDigTv

[30704.]

Gerecséről is vannak ilyen problémák.Én nem is figyeltem fel rá,csak pár helyről telefonáltak nekem is,ahol telepítettem.Kimentem átnéztem mindent,de rendben volt.Aztán éppen láttam ezt a jelenséget.Azóta itthon is észrevettem.Néha az RTLKlubon is van de a FEM3 az nagyon ratyi. icon30.gif
[előzmény: (28471) uhl3, 2012-01-06 22:25:48]
Törzstag
Frovery adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


uhl3



Tagság: 2009-05-13 18:05:58
Tagszám: #73987
Hozzászólások: 57
28471. Elküldve: 2012-01-06 22:25:48,

MinDigTv

[30705.]

Nálam is iszonyatos a FEM3 de van ,hogy más adó is pixelesedik.Szegedről fogom azt hittem nálam van valami probléma csak nem folt időm utánanézni.Más is tapasztal minőségromlást?
[válaszok erre: #28472 #28473 #28476] [előzmény: (28470) blackpanther, 2012-01-06 20:37:37]
Kezdő
uhl3 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


blackpanther



Tagság: 2002-11-16 00:00:00
Tagszám: #439
Hozzászólások: 246
28470. Elküldve: 2012-01-06 20:37:37,

MinDigTv

[30706.]

FEM3 adása másnál is kriminális minőségben fogható az elmúlt napokban és mennyi ideig "tökörésznek" a javítással? c024.gif

[válaszok erre: #28471 #28477]
Haladó
blackpanther adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
28469. Elküldve: 2012-01-06 19:32:04,

MinDigTv

[30707.]

Az a tokaji C mux lesz.



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[előzmény: (28468) djczefre, 2012-01-06 19:26:51]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djczefre



Tagság: 2008-12-27 21:15:13
Tagszám: #67992
Hozzászólások: 917
28468. Elküldve: 2012-01-06 19:26:51,

MinDigTv

[30708.]

Udv ujra!
Mergembe le mentem megint az unokatestveremhez (baratomhoz) Ugyancsak azt mondom, gyonyoruen jon 4 ingyenes csatorna ,Rtl Klub, Tv2, Info csatorna, Euronews, es ma mar bejott meg 11 csatorna ahol Hbo, NG, AXN, Film+,Cool, Sport Klub, Fem3, Disney Ch, Hir Tv, Atv, Priv Sp. , jonnek. szerintem nagyon furcsa jelenseg. Mindez lepkefarku antenna es 555 erosito lapka irany tokaj es debrecen kozott. Elmondom most meglestem a 63 csatornan volt a bartomnal jel, 75% jelszint es 63 -68% minoseg volt tapasztalhato, Rtl Klub UHF/8MHZ 810000/8K/64QAM Pid V 2001 A 2002AAC P200011
1 Valasz. Kabel feherszinu, parabolaval hasznaltam es kb 15-17 m . A vevonel a bemeneti csatit en forasztottam ossze, masik vegen pedig az F csatlakozo van, ugyeltem a zarlat elkerulese vegett. Ma teljesen mas jobb es tegnapitol 2-3 m rel magasabb helyrol vegeztem a teszteket. A baratom pl. legalabb 3 -4 m lenneb van mint az enyem.
Nem toldottam, van a retegek kozott staniol-nak latszo folia.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2012-01-06 19:33:00]
[válaszok erre: #28469]
Törzstag
djczefre adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8046
28467. Elküldve: 2012-01-06 18:24:50,

MinDigTv

[30709.]

Szia.

Addig ne vásároljál semmilyen erősítőt, amíg nincs megfelelő jelszint és minőség.

Írtam, hogy minél magasabbra rakod a Synaps antennát, annál jobban érvényesülni fog a nagyobb nyeresége.
Tehát emelni kellene az antenna magasságát, legalább 2-3 méterrel. De, előtte meg kellene keresni a háznak azt a pontját, ahol a legjobb a vétel. Ez nem biztos, hogy megegyezik a mostani próbálkozásod helyszínével...

Tegnap nem volt szó a kábelezésről, holott távolsági vételnél nagyon fontos, hogy toldás nélküli, jó állapotú, lehetőleg háromszoros árnyékolású RG6 kábelt alkalmazzunk.
Milyen a mostani koax ?
Hány méter hosszú a levezetés ?
[előzmény: (28466) djczefre, 2012-01-06 18:08:22]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djczefre



Tagság: 2008-12-27 21:15:13
Tagszám: #67992
Hozzászólások: 917
28466. Elküldve: 2012-01-06 18:08:22,

MinDigTv

[30710.]

Sziasztok semmi jo hirem se nincs, Sajnos nem jon tovabra sem annyit javult a helyzet hogy 7% jel minoseget (nem jelszintet,) elertem. Szoval ezzel az antennaval elfelejthetem szerintem, meg annyit kerdeznek ha vasarolnek 5-6 e forintos antenna erositot akkor ez ebben az esetben mennyit tudna ra tenni %-ban mondjuk a minimalis jelet sikerult elernem, legalabb latom az antennaval az iranyt. Mennyi esely lenne egy erositovel? Szerintem semmi!! Azaz 2-rol ha folmaszna egesz 10-15 % . Jol sejtem ?
Azert koszonom a segitsegeket, megprobalom vissza jutattni az antennat ,es a belterit majd at adom annak a sracnak ahol mukodott a lepke antennaval majd mikor besotetul a tv kepernyoje. (mert mondta addig neki nem kell amig nem szukseges.) Azert voltam kivancsi a lekapcsolas ido pontjara, hogy atgondoljam mi tevo legyek. Lepke farku antenna es kozottem 200-300m van, es en meg domb oldalan is lakom ami magyarorszag fole csokken, azaz jobban latni elore.
Hetvegen lehet kolcsonkerem a lepkafarku antennajat a havernek,( mivel a szomszed lepkefarkujaval sem jon ,csak be be villan 30% , aki to szomszedom) . De lehet kulombozo a 2 antenna erositojenek az erteke, mivel itt nalunk a faluban a 555 szamu lapkakkal jottek a leg jobb minosegben a csatik, de sokan azert hasznaltak a 999 szamu lapkat is.
Tovabbi jo vetelt kivanok mindenkinek!

<IMG src="b0b5_2_big.jpg" border="0">

[válaszok erre: #28467]
Törzstag
djczefre adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mandiner



Tagság: 2010-03-06 15:35:41
Tagszám: #82996
Hozzászólások: 57
28465. Elküldve: 2012-01-06 17:46:44,

MinDigTv

[30711.]

Üdv Gábor
Lehangoló és elgondolkodtató amit írsz.
Zebegényi Duna parton a lefedettségi adatbázis szerint 2008 nyara óta tetőantennás vétel lehetséges, de valójában nincsen vételi lehetőség. Terveztem, hogy átnézem a kötéseket esetleg erősítőt cserélek, de 45 fokos tető miatt tavaszra terveztem.
Be kell látnom, hogy a további fejlesztések feleslegesek.
Sajnos.
[előzmény: (28459) hoffmanng, 2012-01-06 14:49:01]
Kezdő
mandiner adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
28464. Elküldve: 2012-01-06 17:28:05,

MinDigTv

[30712.]

Szerintem is ki kell elsőnek próbálni a meglévő rendszerekkel, és a nagylepkével.

Én sima erősítő nélkül a padláson, szomszéd ház magasabb tetőjének az árnyékolásában gond nélkül fogom Bp. Széchenyi adót a Samsung TV-vel, és még a SAT miatt diplexer+satos osztó is van a kábelben, és az UHF 62-esen sem volt még semmi gondom, pedig 39 km-re vagyok a toronytól Csévharaszton.
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Tévészerelő



Tagság: 2010-06-18 13:14:57
Tagszám: #86111
Hozzászólások: 576
28463. Elküldve: 2012-01-06 17:02:14,

MinDigTv

[30713.]

Én is sokáig lepkeantennával fogtam Miskolcon a Tokajt, ami durván 50 km. Méghozzá nem is direktből, mert árnyékol egy betonépület, hanem az adónak csak egy visszavert hullámát, ellentétes irányból. Tény, hogy kellett hozzá valamilyen rejtélyes véletlen, ami pont oda verte a hullámokat, de nézhető volt, legalábbis este. Nappal meg úgyse néztem.

SWA-200 erősítő volt beépítve, 5 V tápról ment. (Most már múltidő, mióta az Avas benéz az ablakon.)
[előzmény: (28436) johnseagull1, 2012-01-06 10:39:01]
Törzstag
Tévészerelő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gabywap



Tagság: 2008-12-27 23:55:48
Tagszám: #68125
Hozzászólások: 10038
28462. Elküldve: 2012-01-06 15:20:34,

MinDigTv

[30714.]

Tokaj, és Fehérgyarmati adók is jönnek vele a lepkével erősitő nélkül is STB-vel, erősitővel jön az analóg tokajról és nem jól és nem kásás. :) Nem az üzletet rontom csak hamár meg van a jó kis lepke miértn eelőbb azzal üzemelje be. De kiváncsi lennék a a 10-15 ezres antenna mivel tudna ugyan többet. :) Néha a vert jel erősebb bilenteni kell az ég felé...picit...

[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o]
[előzmény: (28449) johnseagull1, 2012-01-06 12:17:36]
Kiváló dolgozó
Gabywap adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


apus



Tagság: 2006-03-12 17:03:56
Tagszám: #28315
Hozzászólások: 472
28461. Elküldve: 2012-01-06 15:19:39,

MinDigTv

[30715.]

Köszi, kipróbálom.
[előzmény: (28460) pimpusek, 2012-01-06 15:10:03]
Törzstag
apus adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pimpusek



Tagság: 2008-11-29 00:34:28
Tagszám: #66102
Hozzászólások: 1216
28460. Elküldve: 2012-01-06 15:10:03,

MinDigTv

[30716.]

Elméletileg nincs akadálya. A tévét és a VHS-t scart kábellel összekötve lehetséges a dolog. (Input 1 vagy Input A.)
Természetesen, csak azt tudod rögzíteni, amit éppen nézel. (A VHS tunerjét felejtsd el, az analóg.)
[válaszok erre: #28461] [előzmény: (28453) apus, 2012-01-06 12:44:27]
Kiváló dolgozó
pimpusek adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hoffmanng



Tagság: 2009-01-10 15:19:13
Tagszám: #69020
Hozzászólások: 671
28459. Elküldve: 2012-01-06 14:49:01,

MinDigTv

[30717.]

Sza Andris !
Az AH adatbázis szerint Pilismarót-Dunaparton csak A mux vehetö tetőantennával, Ez így igaz.
Bevallom töredelmesen hogy mind a három Muxot nézem 90% jelerősségel, 88% jelminőséggel, HD 95 CX vevővel-MinDigTV családi csomag.
De:
Nem mindenkinek van 3 hiradásipari végzettsége.
Nen mindenkinek van több százezer forint értékü sprektum analizátora.
Nem mindenki tud professzionális erősítő építeni. Lelke egy HEWLETT PACKARD MMIC. Kereskedelemben ilyet nem tudsz beszerezni.
Ennyi kellet hogy itt a vétel összeálljon.
Ez nem egy normális állapot, azt egy laikus nem tudja megvalósítani !
Hát röviden ennyi.
Üdv, Gábor
Én kivétel vagyok !
[válaszok erre: #28465] [előzmény: (28455) part_wish, 2012-01-06 13:13:11]
Törzstag
hoffmanng adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
28458. Elküldve: 2012-01-06 13:54:11,

MinDigTv

[30718.]

a tapasztalataink azok, hogy olyan még nemigen reklamált, akinél valamilyen vételt jelzett az adatbázis, de valójában semmilyen antennával, szakértő szerelő sem tudott stabil vételt elérni. vannak viszont olyanok akik - hozzád hasonlóan - jelzik, hogy az adatbázis szerint nincs vételre lehetőségük, mégis stabil vételük van. sok mindent a szoftver sem tud megfelelően szimulálni (ezért is írjuk oda, hogy tájékozató jellegű).
[előzmény: (28457) yaksi, 2012-01-06 13:45:50]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
28457. Elküldve: 2012-01-06 13:45:50,

MinDigTv

[30719.]

Ezek a térképek, bármilyen aprólékossággal vannak kidolgozva, akkor is csak tájékoztató jellegűek.

Nálam például egyik mux sem vehető a térkép és az adatbázis szerint, mégis röhögve (85/97%) nézem a MinDigTV Extra Családi csomagját (tehát mindhárom muxot) Budapestről...

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #28458] [előzmény: (28444) hoffmanng, 2012-01-06 11:39:09]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
28456. Elküldve: 2012-01-06 13:18:18,

MinDigTv

[30720.]

"Most az MTV és ez RTL klub szépen jön a Tv2 viszont nagyon kásás."
A TV2 a 60-as csatornán van Tokaj adókörzetében, ha ez ilyen analógban, elképzelheted digitálisban a 68 és 63 csatornákat... mindenképpen kell kezdeni valamit az antennával.



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[előzmény: (28436) johnseagull1, 2012-01-06 10:39:01]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
28455. Elküldve: 2012-01-06 13:13:11,

MinDigTv

[30721.]

nálad megoldódott, nem?
egyébként a közszolgálatiak foghatók ott az adatbázis szerint (tehát max. részben igaz, hogy "a MinDig TV ingyenes 7 műsora sem fogható")

Dunakanyar egészét nézve javult a vétel, de tény, hogy teljesen nem oldódott meg, ezt mi is tudjuk.

egyébként ha minden igaz, a közeljövőben a 62-es csatornán teljesítményt emelhetünk.
[válaszok erre: #28459] [előzmény: (28444) hoffmanng, 2012-01-06 11:39:09]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Frovery



Tagság: 2011-08-15 09:02:08
Tagszám: #94771
Hozzászólások: 690
28454. Elküldve: 2012-01-06 12:50:47,

MinDigTv

[30722.]

VHS???Fedd fel pennel.
[előzmény: (28453) apus, 2012-01-06 12:44:27]
Törzstag
Frovery adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


apus



Tagság: 2006-03-12 17:03:56
Tagszám: #28315
Hozzászólások: 472
28453. Elküldve: 2012-01-06 12:44:27,

MinDigTv

[30723.]

Samsung LCD Mindig-Tv-s készülékem van, hogy lehet a digitális adást VHS nagnóval felvenni?
[válaszok erre: #28454 #28460]
Törzstag
apus adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
28452. Elküldve: 2012-01-06 12:32:20,

MinDigTv

[30724.]

Ha pl itt veszed a beltérit+kártya, 15000 Ft felett már ingyenes a kiszállítás, Mo területén: http://www.edigital.hu
Ha teszt után nem elég az antenna, akkor azt rendelheted bárhonnan, csak egyszer fizetsz szállítási költséget, azért, bár itt az se drága, 990Ft, ha nem éred el a 15e Ft értéket.



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[előzmény: (28451) johnseagull1, 2012-01-06 12:27:37]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


johnseagull1



Tagság: 2009-12-01 11:51:25
Tagszám: #80298
Hozzászólások: 27
28451. Elküldve: 2012-01-06 12:27:37,

MinDigTv

[30725.]

11.900 ft. a Technisat beltéri ára + a kártya. Ez nem olyan magas összeg ahogy elnézem az árakat. Nem vettem még meg, csak azért variálok ezzel az antennával mert netről kell megrendeljem és nem akarok kétszer fizetni a postáért ha esetleg mégsem jó az antennám. Ismerősöm meg nincs akinek lenne egy beltérije, hogy megnézzem jó-e a vétel ?
[válaszok erre: #28452] [előzmény: (28450) Frovery, 2012-01-06 12:18:46]
Zöldfülű
johnseagull1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010973930358887 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail