Én például semmi változást nem tapasztalok a Nagy Hideg hegyi indulása óta Márianosztrán Őri telep 17 szám van lefedettség ,18sz nincs ,19 van pedig iker házak pár méter van köztük és a fehér mezőben vannak a térkép szerint.
végre lefrissült a lefedettségi adatbázis és térképes megjelenítés a decemberben átadott adókkal:
http://mindigtv.hu/lefedettseg megköszönöm, ha megírjátok a véleményeteket.
Németeknél elég sok tartományban elindult az év végén a DAB+ digitális rádiós szolgáltatás, valamint a franciák is a DAB+ rendszerben gondolkodnak (lásd pl. itt a hírek között: http://www.worlddab.org/news ha a több mint százmilliós piacon elkezdenék venni a készülékeket és a német/francia autógyártók szériában adnák a DAB+ képes vevőket, akkor elindulhat egy pozitív folyamat a penetrációt és a készülékárakat illetően. ne feledjük, mikor MPEG-4-ben elindult 2008 végén a MinDig TV, egy dekóder kb. 45 ezerbe került, 3 évvel később már az ötödéért kapható. hasonló tendenciát várnék egy sikeres európai elterjedés esetén.
"A dab(dab+) a vhf3-as sávot és az 1400MHZ körülit használja."
1400 MHz? Ehhez képest érdekes a következő oldal: http://www.frekvencia.hu/t-dab-hng-planned.htm eszerint Mo-n a 220 MHz körüli frekik lennének használva
A rádió sokkal kényesebb ügy mint a TV. Hisz sokkal kevesebb TV nézőt érint a digitalizáció - lakosság zöme kábelen vagy DTH-n TV-zik.
Rádiózni pedig mindenki a levegőből teszi azt. Sőt a legtöbb hallgató autóban rádiózik.
Magyarországon még nem árulnak DAB-képes gyári autórádiókkal felszerelt autókat. Utólagosan beszerelhető 1 vagy 2 DIN-es DAB rádiók vannak külföldön horror áron. Háztartási ilyen-olyan DAB vevők is léteznek, kuriózum kategória és baromi drága.
A rádiók átállása digitális platformra nem csak abból áll, hogy digitális platformot építünk, rányomjuk az adást, majd FM off...
A dab(dab+) a vhf3-as sávot és az 1400MHZ körülit használja. A logikátlanság ebben: a vhf3-as sávú dvb-t és analóg adásokkal is koordinálni kell . Másrészt beltéri lefedettséget még a később teljes teljesítménnyel is nehéz lesz elérni .
rádiós átállásra nincs semmilyen EU előírás. azt azért látni kell, hogy elég nehéz úgy hálózatot építeni, hogy az állami csatornák immáron több mint 3 éve nem szerződnek le a sugárzásra. olyan üzleti modellről még nem hallottam, hogy egy cég több milliárdos nagyságrendű beruházást valósítson meg, üzemeltesse az új hálózatot, hogy utána se a műsorszolgáltatói, se a hallgatói oldal ne fizessen a szolgáltatásért. ja, és mindezt annak érdekében, hogy az analóg lekapcsolással jelentősnek mondható bevételtől mondjon le mindezekért cserébe.
DAB+ zsebrádió 1 kapható hazánkban ~20000Ft ? Egyéb olcsó típus alig , most egy analóg zsebrádió ˇ~2000Ft - ez 10x-es különbség - kinek éri meg ?. 50000Ft felett már van . Német webáruházban is van néhány típus . Majd ha gyártanak megfelelő árazásút ....
Hát épp ez az, hol tart még annak a kiépítése (DAB+ hálózat), meg az ezt vevő készülékek nem hogy elterjedtsége, de még forgalmazása is! Ez elég érdekes lesz 2014 végén, ha akkor le kell kapcsolni az analóg rádiókat.
Jajj még egy kérdés lenne az illetékesektől: a helyi tv-k digitalizációja milyen fázisban van, hol tart jelenleg?