Sajnos ez valami soft probléma a W4000-es nem csinálja igaz 2 éves a soft.
Az emlékeztető felirat alatt Időzített felvétel és Kézi időzített felvételnek opcíónak is lennie kéne
Egedi
Többször is előfordult már, hogy az EPG-ben a műsor címe jó, de a tartalom nem. Ilyenkor az sem ritka, hogy ugyanaz a tartalom több műsor alatt is szerepel. Például most is, ha a holnapi műsort nézem, akkor az esti filmnél ezt látom:
Sony W5500-as tévé saját vevőjével nézem, a legújabb firmware van rajta (1.600EA), a jelerősség és jelminőség kiváló.
Emlékeztek még MPEG-4-UHF VI barátunkra, akit végül kitiltottak a fórumból? Ő megmondta, hogy december 31-ével feloldják a korlátozást. Senki nem akart hinni neki, és aztán igaza lett.
Sziasztok!
Érdeklődnék Miskolci ( Diósgyőri) vételi tapasztalatokról, mivel a 4 emeletes ház tetejére nem lehet antennát kitenni, csak az 1. emeleti erkélyről tudok Tokaj irányába állni! Igy vajon fogható lesz a MindigTv?
ok, akkor én is áttérek magázódásra. Lemaradt egyébként valamiről? A valószínűsíthető budapesti teljesítménynövelést már egy korábbi beírásomban pedzegettem, mely szerint kedvezően alakulhat a helyzet, amennyiben ezt olvasta, talán már kellő időben felkészülhetett a dolgok kedvező alakulására.
Már több alkalommal írtam angolul az EN-nek, hogy mikorra tervezik a magyar nyelvű sugárzást, továbbá több alkalommal írtam a magyar nyelv hiányából jogosan hisztit csináló magyar EU parlamenti képviselőnek.
Nagy természetességgel nem kaptam sehonnan sem választ.
Ha az NHH jóváhagyja, akkor kommunikálnak, ez a sorrend. Ha meg elmondanák a jó hírt, de az NHH jóváhagyás mégsem történne meg, akkor meg azért szidnád őket, mert előre pofáznak?
A helyükben én is pontosan így cselekednék, csak a biztos infokat célszerű megosztani, egyébként magyarázkodhatnának...
Hétfőn láttam először ezt a fajta antennát ezen az áron. A pénztáros el sem akarta hinni. A Fogarasi úti Tesco-ban itt Pesten még volt belőle kb 15 darab.
---------------------------
85,2°K-45°NY - Faval 100 cm + Digipower SG2100 - Triax TD78 - Sharp 0,3 dB-es LNB-k - Opticum x403 - UPCD Direct Medium
Az AH legkésőbb január 6-án, de inkább előbb tudott róla, hogy a sugárzáskorlátozást megszüntették, ennek ellenére a MinDig Tv facebook oldalán is az első hír ezzel kapcsolatban január 15-én jelent meg, és Ön az első bejelentést ezzel kapcsolatban január 18-án hétfőn tette meg itt a fórumban.
Igen, igen, erről van szó, bár a műholdasnál a Strong is csak egy transzponder adatait tölti le egyszerre. Bocsánat, hogy nem vettem észre Part_Wish reagálást, hogy már dolgoznak a megoldáson az AH részéről. Reméljük, sikerül.
" Az első hír, hogy a sugárzáskorlátozást feloldották, január 15-én pénteken jelent meg, de aznap azt Tóth András nem tudta megerősíteni, érdekes módon az NHH már december végén tudott róla, és az AH január 6-án beadta a kérelmet. Na hogy is van ez akkor? Mi volt ez a két hétig tartó elhallgatás?"
nem értem ezt a megjegyzésedet az elhallgatásról.
sorrend:
1. HM ámen az emelésre
2. HM tájékoztatja az NHH-t (és az AH-t)
3. AH elkészíti a besugárzási tervet és beadja az NHH-nak
4. NHH elbírálja, jó esetben megadja az engedélyt
5. emelhető a teljesítmény, kommunikáció
most a negyedik pontnál tartunk. azt is megírtam, hogy egységesen 40 kW ERP körül lehet mindkét mux az emelést követően.
A Strong az összes MUX EPG-jét begyűjti, ami roppant kényelmes szolgáltatás volt a Euronews megjelenéséig, most viszont kevésnek bizonyul a 64MB RAM.
Az egyéb készülékek többsége csak az aktuális MUX EPG-jét mutatja. Amikor átkapcsolsz más MUX-hoz tartozó csatornára, várni kell, míg az új EPG betöltődik.
Na megérkezett az NHH-tól a válasz, vannak benne érdekességek. Az első hír, hogy a sugárzáskorlátozást feloldották, január 15-én pénteken jelent meg, de aznap azt Tóth András nem tudta megerősíteni, érdekes módon az NHH már december végén tudott róla, és az AH január 6-án beadta a kérelmet. Na hogy is van ez akkor? Mi volt ez a két hétig tartó elhallgatás?
Kiderült viszont, hogy a 62-es csatornán megmaradt a korlátozás, így kérdéses, hogy mennyire emelkedhet meg a teljesítmény, és nem fogja -e emiatt lecsökkenteni az 55-ös teljesítményét is az AH.
Íme a válasz:
A 2010. január 18-án hozzánk érkezett elektronikus levelére - melyben a budapesti televízió adók teljesítmény növeléséről érdeklődött – az alábbiakban szeretnénk válaszolni.
A Magyar Honvédséggel folytatott tárgyalások eredményeként az 55-ös TV csatornán lévő korlátozásokat valóban feloldották, de a 62-es TV csatornán a Magyar Honvédség továbbra is fenntartja a korlátozást. Az NHH felé a Kormányzati Frekvenciagazdálkodási Hatóság 2009. december 27-én küldte meg az erre vonatkozó tájékoztatást.
Az Antenna Hungária 2010. január 06-án nyújtotta be a módosított besugárzási terveket, amelynek elbírálása után frekvenciakijelölési határozatot kapnak. A műszaki felkészülés után adja ki az NHH a rádióengedélyt.
A besugárzási terv elkészítésére azért van szükség, mert ezeket a frekvenciákat más (helyi adók, szomszédos országok) is használhatja és a kölcsönös zavarást el kell kerülni.
A hatóságnak az érvényes jogszabályok szerint maximum 20 munkanapja van a kérelem elbírálására, de a gyakorlatban ezt rövidebb határidő alatt elvégezzük. (Az elmúlt évben az Antenna Hungária több alkalommal kért sürgősségi eljárást, ebben az esetben akár 5 nap alatt is lezajlik a hatósági elbírálási folyamata.)
Az Antenna Hungária ebben az esetben nem kért soron kívüliséget.
A kisugárzott teljesítményről a rádióengedély kiadása után tudunk tájékoztatást adni.
Reméljük levelünkkel segíteni tudtunk Önnek.
Tisztelettel:
Nemzeti Hírközlési Hatóság
Ügyfélkapcsolati és Tájékoztatási Osztály
Sony W5500-al veszem az adást. Nem rohad le, csak a táblázatban nem látszik a műsor címe, nem látni mikor mi van, csak ha "rákattintasz". Nem túl felhasználóbarát...
Más STB-k EPG-jét is kiüti az értelmetlenül részletes Euronews EPG? Jelezzetek, ha így van! Nakiazaki, Neked milyen vevőd van? Én már két hete levelezek az AH-val és a Stronggal, hogy redukálják már az Euronews EPG-t. Igaz, hogy az AH-nál jöttek rá, hogy az őrületes adatmennyiség a hiba forrása. Egy teszt csatornával így betenni a készülékeknek! Part_Wish, segítség!
jelezted hivatalosan is, válaszoltam, hogy folyamatban van az ügy, mi beadtuk a dokumentumokat. reménykedünk, hogy a hatóság megadja az engedélyt, ezt követően pedig megtörténhet a hivatalos bejelentés is.
András vagy elmondja vagy nem, de az én tudomásom szerint eljárás alatt van a dolog és várható, hogy az NHH - az adminisztratív lehetőségekhez képest - gyorsan intézi. Így talán már a jövő héten lehet engedély...