Nos az imént érkezett meg az általad említett antenna és gyertya. Gyorsan be is dugtam őket, és.... jól meglepődtem!
Nálam tetőantennával (92 elemes nagy Yagi) van jó vétel, de ez a kis szobaantenna a lakásban kb/sacc-ra az adóra fordítva meglepően jól muzsikál:
Az összes MUX ok vele.
(csak dróttal semmi sem jön).
Szia!
Csak hogy ne a levegőbe beszéljek, küldök egy képet a jel Szint/Minőség értékéről, mielőtt lekerestem volna. A beltéri egy Amiko 8260+ (90%-nál nagyobb értéket soha nem ír ki, ez nála a maximum. Még annyit hogy a levezető kábel 20 m, a 32-es csatorna a Vasvár-Hegyhátsáli toronyból jön, ami tőlem 73 km-re van és az antenna a tetőtérben van.
Szia Patyomkin barátom!
Amiről én képet tettem fel ide, az a Te antennád továbbfejlesztett változata, ami egy picivel nagyobb nyereséget ad. Először én is ilyen antennát készítettem és mivel meglepően jó nyereséget produkált, több méretben is elkészítettem, különböző frekvenciákra. Ma is megvannak. Aztán olvastam hogy a BiCirkle antennák nyeresége nagyobb, megépítettem azokat is. Először 2,4 GHz-re, aztán átméreteztem 600 MHz-re és valóbban sokkal jobb vételt produkált, mint bármelyik erősítős vacak. Ahogy írtam, 73 Km-ről, erősítő nélkül tökéletes vele a vétel, legalábbis nálam. Még annyit hogy több évbe telt, amire eljutottam idáig, de megérte.
Még annyit az antennáról hogy 10 mm2- es rézhuzalból készült, a körök átmérője 170 mm, a levezető kábel 4 mm-es 75 ohmos koax, ami a két kör közepéhez van forrasztva. Egyik oldalra a középső ér, másik oldalra az árnyékolás. Nincs szükség balun trafóra. A kábel levezetése az alsó kör íve mentén készült, a 75 Ohmra való illesztés miatt.
Ha érdekel, tudok küldeni képeket.
Szia!
Én ugyan nem ott lakom, hanem 73 km-re az általad belinkelt adótól, kíváncsiságból felvittem a padlástérbe azt a szobaantennámat, amit pár száz forintból, fél óra alatt készítettem. Mivel a vételem tökéletesnek mondható, merem ajánlani Neked is ezt az antennát. A szálláshelytől a Vasvár-Hegyhátsáli adó mindössze 19 km-re van, ezért igen nagy valószínűséggel ott is működni fog. Van még időd addig kipróbálni, építsd meg, teszteld. Nem fogsz csalódni. Így néz ki:
Meddő vita. Valld már be, hogy nem értessz hozzá, mert nem erőltetnéd azt az erősítős, szabályozható valamit.
A jó és stabil vétel alapja, egy minél nagyobb nyereségű passzív antenna. Ezeken a szobacsodákon sosem tüntetik fel magát az antenna passzív nyereségét. Mint írtam, max 2-3dBi a nyereségük. Már magában 1/3-a annak, amit én linkeltem és az már bizonyított, mégha neked az Opticum név nem is mond semmit.
Az, hogy megerősítik és azt lehet szabályozni, biztosan jó. Hidd el, én is kipróbáltam legalább több tucat ilyen funke, strong, thomson és társai antennákat de mindegyiknek volt nyűgje.
Ezeknél az én antennám legalább 50%-al jobb, bárhol és pár ft-ból megvan. Utólag a gyertya erősítő is beépíthető amennyiben a jel éppen vétel határon van, és itt is ez a lényeg, a vételhatár.
A szabályzás sem kell igazából, inkább az erősítősöknél kell visszavenni, mert túlgerjednek és te azt hiszed, hogy az milyen csodás.
Építs egy ilyet, ragaszd az ablakba és csodálkozni fogsz. Méretezését neten megtalálod.
Várom a beszámolóidat, persze nem a gugliról összeollózva!
... Azért csak ajánlottál, vagy nem??? ...
Ha értelmesen elolvastad volna azt, amit írtam, rájöhetnél végre, hogy az, amit te ajánlónak vélsz, az csupán azért lett belinkelve, mert azon a cuccon, több más dolog mellett van egy erősítés szabályzási lehetőség is, egyébiránt ezt a szövegben le is írtam, ennyit a te szövegértésedről!
Csak neked, újra megmutatom, hogy miért is lett példaképp belinkelve az a termék, ezért:
Ami pedig a te állítólagos 9 dBi a nyereségű, erősítő nélküli csoda antennádat illeti, igen sok hasonlót voltam kénytelem kipróbálni egy olyan szobai telepítéskor ahol eléggé rosszak voltak a vételi körülmények, és ezekkel az erősítő nélküli vacakokkal legtöbb esetben még normális képet sem lehetett produkálni, ez van, és ez sajnos szomorú tapasztalat!
Mivel a tulajt semmivel nem lehetett rávenni a külső antenna telepítésre, így maradt a belső térben való kínlódás a csoda decibelesnek hirdetett, erősítő nélküli, és pár, gyengusz erősítővel ellátott példánnyal. Végül is összejött egy kisebb kompromisszum árán a dolog, maradt a belsőtéri de erősített antenna, hasonló mint a belinkelt verzió de nem azon a Thomson néven futott, de az erősítése annak is ugyanúgy szabályozható volt, és szintúgy tartalmazott az erősítője többféle zavarszűrőt, ahogy a példának megadott Thomson termék is!
Viszont a tiedhez hasonló, de nevesincs termékek, erősítő nélkül vagy ócska erősítővel, de nem szabályozható erősítéssel ritka rossz képet adtak, így végül maradt az említett egyedüli erősítészabályozós beltéri antenna, a nevét sajnos már nem tudom, de a másik versenyben maradt erősítős példány egy Funke odsc-100 lencseantenna volt, erre még emlékszem, igaz ez meg nem kimondottan beltérre készült de ott is igen jó eredménnyel lehetett volna használni, a tulaj végül nem ezt választotta, hanem az olcsóbb, áruházi fantázianeves, de erősítőszabályozós példányt, ami neki olcsóbba került mert a Funkénak öt évvel ezelőtt is, meg ma is megkérték/ megkérik az árát.(9-10.000 Ft.) De ezt a tulaj akkor nem volt hajlandó kifizetni, Így maradt számára kisebb jelerősség ha jól emlékszem, kb.64-67 érték között ingadozott míg a jelminőségi érték 89-94 értéket tudott elérni. Míg az említett Funke erősítős antennával ugyanazon a lakótelepen, ugyanazon az emeleten, ugyanabban a lakásban jelerősségben 70-72-es értéket, míg jelminőségben 97-99 értéket értünk el lakáson belül. Ezek viszont az én tapasztalásaim, de neked nem kell elhinni, és nyugodtan nevezhetsz hozzá nem értőnek, baromira nem érdekel a véleményed, engem csak azok véleménye érdekel, akinek sikerült az eléggé rossz vételi körülmények ellenére ha nehezen is, de nézhető tv képet produálni. És ők azóta is gond nélkül nézik a mindig tv-t. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2017-07-04 17:41:06]
Egy hétre én nem ajánlanék neki venni + felszerelést, de, ha már erősítős cuccot ajánlanék, akkor csak olyat, amiben -mint pl. ebben a Thomson cuccban is- az erősítés szabályozási lehetősége is adott.
[quote]
Azért csak ajánlottál, vagy nem??? Ráadásul látszik a hozzánemértésed.
Ezek a csillivilli valamik, nem antennák.
Amit án ajánlottam, általam is kipróbált, 3 helyen is, 9 dBi a nyeresége erősítő nélkül. Amit te ajánlottál jobb esetben 2-3dBi lehet. Ezt jól megerősítik ez zajos erősítővel, ami minden haszontalan jelet összeszed.
Tahát ne guglizz, mert ez minden topikban szokásod. Én tapasztalatból szoktam válaszolni és tapasztalatból ajánlok bármit is.
Már megint fölöslegesen szólsz bele olyanba, AMIHEZ SEMMI KÖZÖD!!!
A kérdésére válaszoltam, a lehetőségeket említettem, és ebben volt is olyan, amiben egyezhet a véleményünk.
Az pedig, hogy a lehetőségeket miből honnan vettem, teljesen mindegy, azok akkor is élő lehetőségek, ha egy helyi lakos modja meg, vagy felhívja infószerzésre az ott lakót, vagy a panziót, vagy a térképek és az adótornyok helyzete, és azok paramétereit leíró netes táblázat alapján szerezzük be az infókat.
A kötözködős megjegyzéseidre meg a kutya sem kíváncsi, ezt már múltor is megírtam neked a felesleges beszólalgatásaidra, most sincs ez másképp!
Nem tudom, hogy van már szobaantennád?
Amennyiben nincsen és pár ezret rászánsz, akkor egy ilyen passzívval érdemes próbálkozni. Tényleg jó kis antenna. Esetleg utólag beszerelsz egy gyertya erősítőt, az sem drága. Legfeljebb eladod utána ha nem kell.
Nem így fejezte i magát, a lehetőségeket kérdezte -olvass vissza!- ezek a lehetőségek vannak, térképpel alátámasztva, és ahogy írta, legesélyesebb a Vasvári torony jele, de esélyes lehet még a Szentgotthárdi adó is. De ezt csak úgy tudja meg, ha már ott van.
Áthidaló lehetőség még, felhívni az Istvándi Árkánum Vendégházat és ott érdelődni, ők biztos, hogy ismeri a helyi lehetőségeket tv-ügyben.
(ha már annyira tv-ni akar ott.)
http://arkanumvendeghaz.hu/elerhetosegeink/ http://orseg.net/location/31/arkanum_vendeghaz https://hu-hu.facebook.com/Arkanumvendeghaz/ [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2017-07-04 11:25:18]