Az szerintem teljesen elfogadható, ha épületek, fák miatt valami nem úgy jön, ahogy előre jelzik. Csak sajnos AH-nál a domborzat miatt nem úgy jön. :/ Ami viszont ismert, és kalkulálható dolog. Minden más szolgáltatónak sikerült is, csak nekik nem. Persze a felelősséget senki nem vállalja, AH mutogat az NMHH-ra, NMHH meg az AH-ra.
Sziasztok, nálatok rendben jön most az adás? Én Jászberény mellett vagyok, a Kékes felé irányzott szobaantennával (ami a padlástérben van) veszem a jelet, kb. két éve problémamentesen (na jó, extrém viharnál volt már gond).
Ma viszont kb. 2 másodpercenként a jelminőség leesik 65%-ra 98-ról, a hang megakad, a kép kockásodik, nézhetetlen az egész.
Az ÜF szerint lehet, hogy egy új wifi, de mobillal mérve nincs semmi ismeretlen AP a közelben...
Ráadásul a lefedettség a nagyobb épületek miatt sok helyen minden statisztikát meg tud hazudtolni. Annyira, hogy az jön amit nem is mérnek, amit mértek az meg csak bevillan , mint ajánlott tartalék vétel. AH nem szeret a tapasztalatok alapján módositani.....
Ha valami nem emelkedik, akkor az már döglődés? Valószínűleg telítődött a piac.
Bár az egyes szereplők közt van némi előfizető-vándorlás ahogy ezen a grafikonon is látszik, de a 4 szereplő előfizetőinek összege 2013 szeptembere óta olyan 1.020.00 előfizető +/-10.000 főnyi ingadozással.
2011 májusa és 2013 szeptembere között folyamatos emelkedés volt 892.000 főről erre szintre.
Szerintem a MindigTv-nél bármelyik jobb minőségű... Nyilván csúcsminőséget egyiktől se várj! Ati888-nak Mindig-re váltani erős visszalépés lenne valószínűleg mind árban, mind csatornák számában, mind minőségben. (Azért a DIGI-nél pár csatorna HD-ban jön, ami a Midig-nél nem mondható el!)
Üdv: Klown
_______________________________________________________________
Amiko Alien SHD-8900 ¤ Amiko HD8260+ ¤ Xiaomi Mi Box S ¤ Beelink Mini MX
Pont a Vodafone-nal? Kb a legkisebb 4G lefedettséggel rendelkeznek. Nem jól indul a dolog...
De az AH példát vehetne újdonsült partnerétől, mert a Telekommal egyetemben nekik is sikerült a lefedettségi térképet úgy megalkotni, hogy Zebegényben nincs 3G vétel. Csak az AH készítette úgy a saját lefedettségi térképét, mintha egy síkságon lenne a település. Csak felelőse nincs.
Több vezetéknélküli szolgáltatónál volt/van hasonló próbálkozás, baromira nem jött be nekik, itt se várok csodát tőle, pláne, hogy döglődik a pay dtt, csak fogynak az efik, idén már a nyári szezon se dobta meg a számaikat, mint az előző években...
Vezetékest gondolom ADSL területeken tud majd, a mobil meg hasonló lesz, mint pl a UPC-jé? Tehát valamelyik szolgáltató adóit fogja használni, nem lesz saját.
Nálam is hasonló a helyzet, de nálunk nincs SFN.
Ha jobbra megyek a tetőn, akkor A-MUX erősödik, ha balra, akkor a C. Belőttem valahova középre, ahol úgy nagyjából egyforma a kettő. :D
D-MUX-on van SFN, az egyáltalán nem is működik. Még az állóképeket közvetítő info csatorna képe is szétesik.
Érdekesek ezek az SFN adóhálózatok...ma délután a békéscsabai adótól kb. 20km-re mértem egy antennát, aminél arra panaszkodtak, hogy a HD adások akadnak ill. egy hevesebb esőben ki is esnek. Az antennát kb. 1,5 éve hivatalos antenna szerelő cég embere telepítette (akiket rá 2 hónapjára kihívtak ugyanerre a hibára és nem tudtak vele mit kezdeni) - én nem vagyok az, csak egy "kontár" hobbista - de az első észrevétel, hogy fehér kábel (UNION tri-shield) a tetőn kívül (két kint eltöltött nyár után kirepedve a külső köpeny - bravó) - de nem ide szeretnék kilyukadni, hanem kint az antennán mérve már spektrum képen is látszik, hogy 3-4dB-lel alacsonyabb az UHF23 (A MUX) a többi csatornánál (adók azonos teljesítményűek), BER 10E-4 nagyságrendű az A MUX-nál, a többinél 10E-7. Próbáltam az antennán állítani és ekkor azt tapasztaltam, hogy ki kell fordulnom az adó irányából, csak akkor emelkedik a BER, viszont a többi csatornánál elkezdett csökkenni a jelszinttel együtt. Mivel a környéket ismerem, ill. az antenna fordításának irányából kikövetkeztettem, az azonos frekvencián üzemelő a vételi helyről kb. 40° szög eltéréssel látszó szentesi adó a zavar forrása. Nem volt mit tenni, odébb kellett rakni az antennát a tetőn - a házigazda segítségével az árbócnak használt kb. 2m-es vascsövet alig fél óra alatt áttelepítettük, az új helyen - 5 m-rel arrább már a spektrum képen is látszott, hogy jó munkát végeztünk, a vártnak megfelelően BER is megjavult. Ha valaki emlékszik, az első időszakban publikált lefedettségi térképeken még szépen látszottak az SFN hálózatok számított interferencia zónái, ezeket szépen elmosták. http://mindigtv.hu/files/tiny_mce/Image/lefedettsegik/DVB-T-2015-06-web.jpg - bár egy közös térképen ezt hogy is adhatnák meg, mert az alkalmazott csatornák hullámhosszának függvényében az egyes MUX-oknál más-más területre fog esni az interferencia zóna.
A kirepedt fehér kábelt nem akartam a rendszerbe hagyni (bejön a tél és én fogok csuklani), ezért saját készletből kihúztam 5m fekete kültéri kábelt, ami padlás térben hozzá lett F toldóval toldva a fehér kábelhez - kevesebb veszteséget okoz egy jó toldás, mint egy kirepedt, beázott kábel üdv EnJoe
Ugyan ez van a kábel szolgáltatomnál is.
A régi motorola SB 500 modemnál amin volt usb csatlakozási mód is.
Ősszekötötem vele a gépet szikrázot.
Hozá értem kicsit máris megrázott.
Szerencsére tönkre ment.
Kaptam helyette egy Lite ujabb modemot ami nem volt Usb kimenenet.
Amikor a modemot bekapcsoltam,rá akartam kötni a gépre a Hdmi kábelon át a Télvét,megint szikrázik.
A tévébe bevan gyúgva a kábel tévé,utána ráz a Hdmi kábel,Usb,Scart ami ép a tévébe be van gyúgva.
Ami után kikapcsolom a modemot, a tévéböl kihuzom a kábelt,nem történik semilyen,rázás sem szikrázás ,amikor csatlakoztattom a HDMI kábelt a Tévéhez.
Szerintem a itten a szolgáltató hibás.
Van még más ok is, amit eddig nem részleteztem. Az a féltápfeszültség, amit magad is mértél, minden földeletlen készüléknél előáll, az RFI-kapacitások miatt. Ha például minden lakás, minden TV-je (többség földeletlen tápos) és további csatlakozó készülékei a központi antennát erre a feszültségre igyekeznek felhúzni, egyenként kis áramokkal, de sok kicsi sokra megy, így végül komolyabb áram áll elő, ami már ráz is.
Ez nem lenne, ha minden TV védőföldelt lenne, de kisebb teljesítményű tápegységeknél a kettős szigetelésű konstrukció jellemző.
A lakásban manapság egyébként is szakszerű EPH, illetve védőföldet kell kialakítani, erre minden további nélkül ráköthető a központi antenna is. Mint ahogy a komolyabb villámvédő hosszabbítók is ugyanezt teszik, meg a védőföldes TV-knél is eleve adja magát.
"A központi antennát is földeli helyenként a szolgáltató, de mindenhol nem lehet, így feszültségkülönbségek alakulnak ki."
Ezt találom problémának!
A KTV földelése, a saját MinDigTV antenna földelése és az áramszolgáltató földelése mind különböző helyen van és más-más értékű.
Ezt összefogva zárlat esetén a kisebb ellenállás felé folyik az áram ami lehet akár a koax kábel árnyékolása is. Nulla szakadás esetén a kismegszakító nem biztos hogy lekapcsol.
Sajnos nagyon sok ház úgy épült kb. 1980-2000 -ig, hogy nem kellett földelést kialakítani.
Ezért nem jó, ha a koax földelése találkozik a villamos hálózat nulla vezetőjével, mert ugye abból lesz védő vezető, de földelve ki tudja hol van. Lehet, hogy csak a trafónál.
Kapacitív osztó képezi a féltápfeszültséget, de a kapacitások olyan alacsony értékre vannak méretezve, ami életveszélyes nagyságú áramot semmiképp sem hozhat létre. Ezt jól mutatja, hogy már a műszer terhelése is lejjebb húzza, a 230V felénél kevesebbet mutat. Érintésre még lejjebb esik. De okozhat aszimmetriát a kapacitások eltérése is. Természetes dolog az is, hogy ilyen készülék összeköttetésbe kerülhet védőföldelt TV-vel stb., abból sem lehet gond.
Inkább kellemetlen lehet, ha valaki feszültség alatt dugja össze a HDMI-kábellel. Hiába elvileg a csatlakozók konstrukciója biztosítja, hogy először mindig a külső fémrészek (GND) érnek össze, ami a feszültségkülönbséget kiegyenlíti, mégis néha tönkremennek HDMI-bemenetek, a feszültség alatti csatlakoztatás miatt.
Két védőföldelt készülék között ilyen gond nincs, mivel mindkettő fémváza egy helyen közösítődik (a konnektornál), így nincs feszültségkülönbség, nincs károkozás, áram alatt sem. Tehát ilyen szempontból jobb a védőföldes rendszer, noha az analóg kép- vagy hangátvitelben zavart okozhat a létrejövő földhurok, digitálisnál ez általában nem gond.
De a kettős szigetelésű (földeletlen) készülékek tápjaiban lévő RFI-kondenzátorok sem feleslegesek egyébként, nem véletlenül építik be minden készülékbe, eltekintve a kisebb teljesítményű dugasztápoktól.
FI-relét a központi antenna által bevitt kiegyenlítőáram nem befolyásolja, mert ez az áram csak a védőföld felé folyik. A FI-relére viszont csak a fázis és nulla árama hat, azok szimmetriáját figyeli, ami földzárlat esetén eltolódik.
A központi antennát is földeli helyenként a szolgáltató, de mindenhol nem lehet, így feszültségkülönbségek alakulnak ki. Ez a nagykiterjedésű hálózatok természetes fizikai jelensége, csak úgy lehetne védekezni ellene, hogy mindent össze kellene testelni, földelni (EPH gyakorlatilag). Központi antennát is, ahol bejön a lakásba, elvileg ez lenne a módja, csak nem szokás.