Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499759/22 Témák: 19704 Tagok: 113673 Legújabb tag: parktae5551 Online: (77/38
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
47386. Elküldve: 2015-09-23 11:12:43,

MinDigTv

[11851.]

És véleményem szerint a végpont kiépítése és némileg költséges.
Legalábbis ha azt veszem, hogy sok helyen a meglévő TV-hez elég egy antenna és a kábelezés, analógról átállóknak még talán az sem, ez megvan 5.000-10.000 Ft-ból.
Műholdnál kell egy antenna, tegyük fel kábelezés pont van az analógból, és kell egy minőségi beltéri. És akkor még vagy egy előfizetés, vagy egy MTVA kártya. Bővíteni is nehezebb a végpontok számát, mert fejet kell cserélni, és kell még egy beltéri. Plusz esetleg még egy MTVA kártya. :D Szóval számításaim szerint 30-tól indul minimum.

Ezért döntöttem DVB-T mellett, bár nekem elég drágán jött ki, lehet műholddal jobban jártam volna. :D De most már marad ez.
[válaszok erre: #47387] [előzmény: (47385) Jumapili, 2015-09-23 11:01:05]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Jumapili



Tagság: 2015-03-05 19:49:00
Tagszám: #131361
Hozzászólások: 606
47385. Elküldve: 2015-09-23 11:01:05,

MinDigTv

[11852.]

A műholdvétel másik hátránya, hogy nem olcsó a sávszélesség, de amelyik szolgáltatónak van rá pénze és igénye minőséget is képes adni. A 20 német FTA közszolgálati tévé 12,5-15 Mbit/s adatsebességgel ad HD műsorokat. Nálunk a négy műholdas szolgáltató HD adásoknál kb. a felét használja, és az SD is „takarékos”. Még az azonos műholdat használók együttműködése is minimális.
[válaszok erre: #47386] [előzmény: (47382) fgabor87, 2015-09-23 10:04:21]
Törzstag
Jumapili adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
47384. Elküldve: 2015-09-23 10:55:51,

MinDigTv

[11853.]

Az ritka, főleg nyáron nagy viharoknál van. Viszont csak pár perc lehet az egész. Ilyen viharoknál illik áramtalanítani az elektronikai kütyüket.
[előzmény: (47383) Smart0, 2015-09-23 10:33:53]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Smart0



Tagság: 2015-07-23 16:54:56
Tagszám: #131807
Hozzászólások: 1977
47383. Elküldve: 2015-09-23 10:33:53,

MinDigTv

[11854.]

A műholdvétel hátránya, hogy a nagyon sűrű felhők leárnyékolják a jelet, akár vételkiesésig.
[válaszok erre: #47384] [előzmény: (47382) fgabor87, 2015-09-23 10:04:21]
Kiváló dolgozó
Smart0 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
47382. Elküldve: 2015-09-23 10:04:21,

MinDigTv

[11855.]

icon2.gif
Már azt hittem csak én vagyok ilyen bogaras. :D
De nem.
DVB-S-t még nem volt szerencsém próbálni, de sokan mondják, hogy jó.
[válaszok erre: #47383 #47385] [előzmény: (47381) Silberpfeil, 2015-09-23 09:37:27]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Silberpfeil



Tagság: 2009-12-16 11:58:36
Tagszám: #80712
Hozzászólások: 750
47381. Elküldve: 2015-09-23 09:37:27,

MinDigTv

[11856.]

Az IPTV-vel kapcsolatban:

Minden ismerősöm szív az instabil beltérivel, néha befagyó képpel, stb.
Szerintem a DVB-S képminőségben, stabilitásban szinte verhetetlen, a DVB-T majdnem olyan jó, a DVB-C-t nem ismerem, és az IPTV lenne nálam az utolsó a sorban. Amúgy sem szeretem, ha minden az internetről megy. Már az is idegesít, hogy néha nem működik a vezetékes telefonom, mert az már ugye VOIP...

DVB-S: Hirschmann S-HD 910, SEG Bonn SB 966HD. DVB-T: Strong SRT 8100.
[válaszok erre: #47382]
Törzstag
Silberpfeil adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
47380. Elküldve: 2015-09-23 08:15:50,

MinDigTv

[11857.]

Ez most egy pont a sok közül. Szolgáltatófüggő, de van lehetőség saját eszközök használatára, nem kényszerítenek rád boxot. Ahány box, annyiszor 600-900 Ft plusz a havidíjban.
Általában 3 kártyát adnak, de tudod cipelni az eszközeid között, ha kell.
De persze ez mondom, csak egy pont a sok felsorolt közül. Lehet ez annyira nem releváns.
[előzmény: (47375) Zolien, 2015-09-22 19:45:02]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Smart0



Tagság: 2015-07-23 16:54:56
Tagszám: #131807
Hozzászólások: 1977
47379. Elküldve: 2015-09-22 20:15:22,

MinDigTv

[11858.]

A linkelt képen az látszik, hogy 470-862 MHz-ig, vagyis csak az UHF sávban használható, ezért nem jó kábeltévéhez.
[előzmény: (47373) Leíratkozott felhasználó, 2015-09-22 17:58:15]
Kiváló dolgozó
Smart0 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


t65lala



Tagság: 2010-06-26 20:03:21
Tagszám: #86368
Hozzászólások: 1403
47378. Elküldve: 2015-09-22 20:02:13,

MinDigTv

[11859.]

Triax AFA földi UHF antenna alá jó erősítőnek , kábeltévére NEM !!!
Legegyszerűbb , megbízható , oda való aktív osztós erősítő ez :
http://www.antennak.hu/index.php?aktiv_antennaoszto_ara14f&kat=226&id=547
[előzmény: (47373) Leíratkozott felhasználó, 2015-09-22 17:58:15]
Kiváló dolgozó
t65lala adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


MyChroLesLie



Tagság: 2003-10-25 14:23:40
Tagszám: #7090
Hozzászólások: 3610
47377. Elküldve: 2015-09-22 19:58:20,

MinDigTv

[11860.]

MindigTV esetén max 3 kártya lehetséges.

Üdv, mcll (Laci)

1x Vu+ Solo 4K (DVB-S2 x2, DVB-T2/C x1), 1x GigaBlue UE UHD 4K (DVB-C, DVB-S2x), 3x uClan Ustym 4K Pro (DVB-T2/C, DVB-S2x)
[előzmény: (47375) Zolien, 2015-09-22 19:45:02]
Kiváló dolgozó
MyChroLesLie adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Smart0



Tagság: 2015-07-23 16:54:56
Tagszám: #131807
Hozzászólások: 1977
47376. Elküldve: 2015-09-22 19:48:31,

MinDigTv

[11861.]

Mivel ez a MindigTv topik, nem teljesen értelek, az előbb is DVB-C-ről beszéltél. Szolgáltatótól függ, hogy mennyi kártyát vagy beltérit ad. Legroszabb esetben kell kötni még egy szerződést, de az már nagyon nem éri meg +1 tv miatt.
[előzmény: (47375) Zolien, 2015-09-22 19:45:02]
Kiváló dolgozó
Smart0 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
47375. Elküldve: 2015-09-22 19:45:02,

MinDigTv

[11862.]

Azt kérlek én tudom, de hány kártyát/boxot ad a szolgáltató 1 háztartásba?
[válaszok erre: #47376 #47377 #47380] [előzmény: (47374) Smart0, 2015-09-22 19:19:04]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Smart0



Tagság: 2015-07-23 16:54:56
Tagszám: #131807
Hozzászólások: 1977
47374. Elküldve: 2015-09-22 19:19:04,

MinDigTv

[11863.]

Az akárhányfelé osztott kábel végére teszed az eszközt, amiben a kártya dönti el a jogosultságot. Akár több eszköz is lehet saját kártyával.
[válaszok erre: #47375] [előzmény: (47372) Zolien, 2015-09-22 17:47:19]
Kiváló dolgozó
Smart0 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
47373. Elküldve: 2015-09-22 17:58:15,

MinDigTv

[11864.]

Hello!
Tudom nem ide tartózik de ismerősöm kérdeztem hogyan lehetne erősíteni az analóg kábel tv minőségét?
Én ilyenre gondoltam nem tudom mennyire erősítené fel ha közvetlen a szűrőhöz lenne rakva? T-Home ismerősömet kérdeztem mit szól hozzá nem tudom milyen eredményt érnénk el de kíváncsi rá ő is így fel is rakná kérdés az mennyire ajánlott 4 tv-re ?

1669.jpg
[válaszok erre: #47378 #47379 #47398 #47399]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
47372. Elküldve: 2015-09-22 17:47:19,

MinDigTv

[11865.]

És a jogosultságok?
[válaszok erre: #47374] [előzmény: (47371) Smart0, 2015-09-22 17:05:53]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Smart0



Tagság: 2015-07-23 16:54:56
Tagszám: #131807
Hozzászólások: 1977
47371. Elküldve: 2015-09-22 17:05:53,

MinDigTv

[11866.]

Persze. Ha nincs kitüntetett ág (pl. internet modem), akkor a 3-as osztó csillapítása 6 dB, a 4-esé 8 dB. Ha kevés lenne a jel, lehet erősíteni.
[válaszok erre: #47372] [előzmény: (47370) Zolien, 2015-09-22 15:48:43]
Kiváló dolgozó
Smart0 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
47370. Elküldve: 2015-09-22 15:48:43,

MinDigTv

[11867.]

Ezek nyomós érvek, de mit van mit tenni. A DVB-C osztható 3-nál több felé?
[válaszok erre: #47371]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Watt25



Tagság: 2012-01-09 14:26:19
Tagszám: #97891
Hozzászólások: 717
47369. Elküldve: 2015-09-22 15:09:09,

MinDigTv

[11868.]

Höhö... Elmarad a kábeltől? Ez nem csoda...
http://sablonvalasz.blogspot.hu/2014/11/tevecsatornak-savszelessegei.html
[előzmény: (47354) Klown, 2015-09-21 20:47:58]
Törzstag
Watt25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
47368. Elküldve: 2015-09-22 14:58:20,

MinDigTv

[11869.]

Mert én alapból elutasítom a szolgáltatói boxokat és a gagyi routereiket is. Ez nálam az elsődleges szempont.
[előzmény: (47365) Zolien, 2015-09-22 12:45:56]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
47367. Elküldve: 2015-09-22 13:22:52,

MinDigTv

[11870.]

- viszi a net sávszélességét
- korlátozott végpontok száma (3)
- korlátozott, hogy hány HD csatorna nézhető egyszerre
- csak szolgáltatói eszközökkel működik (router, belétri), nagy valószínűséggel gagyi router (Telekomnál legalábbis)
- drága (szociális csomagra 45e bekötést kérnek iptv esetén, analóg 0 ft)
- vagy 5 perc mire bebootol a beltérin a windows, vagy elég sok áramot zabál mert folyton készenlétben van (+ HGW is eszi az áramot annál is, akinél pl nincs net csak IPTV)
- szolgáltatói router miatt nincs határ, hogy meddig van a szolgáltató hálózata, és honnan indul a tied, ki-be járkálnak, ha akarnak
- ha baj van a nettel, akkor már tv-d sincs, ha 1 hétig szar a net (nálunk előfordul), akkor 1 hétig nincs tv-d sem.

(Utolsó pont csak arra az esetre, ha egy szolgáltató megszünteti teljesen a digitálist és az analógot)
[előzmény: (47365) Zolien, 2015-09-22 12:45:56]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Jumapili



Tagság: 2015-03-05 19:49:00
Tagszám: #131361
Hozzászólások: 606
47366. Elküldve: 2015-09-22 12:55:12,

MinDigTv

[11871.]

Hogy nézel 1 (egy egész) Mbit-en IP tévét?

Sok helyen még ennyi sincs.
[előzmény: (47365) Zolien, 2015-09-22 12:45:56]
Törzstag
Jumapili adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
47365. Elküldve: 2015-09-22 12:45:56,

MinDigTv

[11872.]

Miért nem kedvelitek és rühellitek az IPTV-t?
[válaszok erre: #47366 #47367 #47368]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
47364. Elküldve: 2015-09-22 12:15:48,

MinDigTv

[11873.]

Ennél a szolgáltatónál nincsen iptv(hál istennek, mert én is rühellem). A net 100/10-es a legnagyobb. ED3 hálózat van. Analóg kábel 60 csatornával és digitális DVB-C van, 130 csatornával. Alapban 60 csatorna+elég sok minicsomag, mint a T-nél, elég drágán. Azért nem fizettem rá, mert sokallom az 590Ft-os minicsomagokat.
Net stabil, tv elég jónak mondható, 13 HD csatis csomag 1500Ft+ díjért.

Na de nem OFF-olok tovább. icon50.gif
[előzmény: (47363) fgabor87, 2015-09-22 11:20:09]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
47363. Elküldve: 2015-09-22 11:20:09,

MinDigTv

[11874.]

Akkor ott van hely.
Nálunk elég pocsék. Bár ugye a Telekom nagyon nyomja az IPTV-t, így a netnek elég sok freki kell. És ott van mellette az analóg és a digitális is. Most, hogy analógot csökkentik, úgy tudom, a net kapja meg a felszabaduló frekiket, úgyhogy DVB-C nem fog javulni. Meg hát már azt is ki akarják vezetni, náluk az IPTV a jövő, amit viszont én nem kedvelek. :)
A kis szolgáltatók egyébként tapasztalataim szerint rugalmasabbak is. Amíg nálunk kis cég vitte a rendszert, én szerettem őket.
[válaszok erre: #47364] [előzmény: (47361) Patyomkin, 2015-09-22 10:56:56]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
47362. Elküldve: 2015-09-22 11:12:59,

MinDigTv

[11875.]

Érdekes, vajon a Telekom hullámterjedési modell számítása mivel tud többet, mint az AH-jé? Mert ők le tudták modellezni, hogy Zebegény egy völgyben van, és ott bizony nincs vétel. Vagy normális domborzati térképük van, vagy az AH kb 20Mhz-es frekivel nyomta a modellt.
telekom_www.kepfeltoltes.hu_.png
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kb ilyen a DVB-T lefedettség is. Azaz pont a lakott területen 0.
Mivel AH részéről együttműködés egyáltalán nem volt tapasztalható, sajnos még a kapcsolatot sem vették fel az önkormányzattal (pedig lettek volna ajánlataink, akár anyagi is), mostantól kezdve arra megyünk rá, hogy mivel a szerződés teljesítésének vizsgálata is az AH hullámterjedési modell alapjául történt, és ez alapján lett elfogadva, azért a településen olyan lefedettséget biztosítsanak, amit ebben a modellben jelöltek. A 100% és a 60% között igen nagy az eltérés. Azaz a munka nem az előre jelzettek szerint lett elvégezve. Mint kivitelező, javítaniuk kell.
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010336875915527 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail