Lényeges különbség, hogy zenéből a jó minőségű LEGÁLIS (minimum 256 kbit/s internetes és műholdas rádió) tartalom is széleskörű. Jellegéből adódóan kisebb internetes sávszélességet igényel, és azonnali az élmény, nem kell estenként akár órákat (vagy napokat) várni a megérkezéséhez.
Az alapkérdésem továbbra is az, hogy az ingyenesen elérhető jó minőségű zene helyett miért kell fizetős rossz minőségű? Felmerül a kérdés, hogy esetleg nem is a zene a fontos?
Van pár oldal is, ahol ugyanígy filmeket is lehet nézni online, egész jó minőségben. Tehát ezek szerint filmcsatornák (akár felnőtt) is feleslegesek a kínálatba...
Telekom TV L + SkyShowtime + SDMC SmartBox + Optika Net 500/150 + Technicolor FGA 2235 MAG + Mobil L + Korlátlan Net Netflix
Akinek van internetkapcsolata, az 24/7/365 elérhet egy zenecsatornát, akár HD felbontásban, bármilyen zenei stílusban, a legújabb zenékkel, 0 szöveggel.
Ez pedig a http://www.youtube.com
Inverto Black Ultra Single + Optibox DM-3800 @ 90 acél || Orton LSP-02G @ 90 acél || Triax TSI-006 @ piros pont || ZGEMMA H7C || Digikábel
Egyáltalán nem sajnálok tőled és másoktól se egy zene csatornát. Viszont érdekelne, hogy egy olyan zenei csatornában milyen élvezetet találsz 2014-ben, ami csak egy hajszállal szól jobban, mint az egykori Sokol rádió és ehhez a VHS-nél alig valamivel jobb kép társul? Műholdról vagy internetről számtalan kitűnő minőségű zene elérhető. Ezek egy részénél a zene kap akkora adatsebességet, mint itt a kép és hang együtt.
Talán nem kellene a Mindig Tvn helyet fenttartani a jövőbeni ingyenes csatornáknak . A Facebook oldalon erősen igy nyilatkoztak , hogy a fizetős csatornáknak már nem tudnak helyet biztositani , de azon dollgoznak , hogy az ingyenes kinálat bövülljön . Szerintem egyik fizetös tv csatorrna sem akar ingyenes lenni , ugyhogy ezt el kellene felejteni az Antenna Hungáriának . A szabad kapacitásst ami van hiába tagaddják ki kellene használlni a fizetös csatornáknak , mert megy a harrc a zene csatornákérrt ráadásúl sokan fel vannak háboroddva , hogy nem lehet öket felhivvni .
Egyáltalán nem bánnám, ha valamelyik nótázós TV-t jól elűznék, és helyére bekerülne az 1Music Channel. Teljesen feleslegesnek tartok két egyforma zenecsatornát. Gondolhatnának azokra, akik másfajta zenát szeretnek. Én legjobban az 1Musicnak örülnék.
Jó írod"édesapa"a MinDig Tv program csomagjából egypárat nyugodtan kilehetne dobni és helyette kevés szöveg sok zenével(nem nótával) ellátott zene csatit tenni .
Mikor lesz egy normális fiatalos napjaink klippjeit játszó
zenecsatorna?
Musicmix vagy 1 Music Channel
Hamarosan aláíràs gyűjtést inditunk és beadjuk a
peticiot az Antenna Hungáriának .
K · Nyilvános
Tetszik · 3 hozzászólás ·
Megya harcc rendesen .
(remélem most érthetöen irtam )
Nálam meg pont fordított a helyzet. Régebben csak akkor jelent meg a másik MUX-ok EPG-je, mikor odakapcsoltam. Most viszont, másodpercek alatt megjelenik a többi csatornáé is. Végre valami jól is alakult nálam...
Tényleg nevetséges, amit a TV gyártók művelnek EPG terén is. Ugyanis az én LG tévémen tök jól működik az EPG, a háttrében ottmarad a kép és a hang is, miközben az EPG-t nézem - DVB-T esetén... Ugyanez a tévé DVB-C esetén eltünteti a képet és a hangot az EPG nézése közben...
Agyrém.
---------------------------------------
Read only felhasználók számára itt a válasz
Tehát ezek szerint a Samsungnál nincs EPG cache-elés (vagy csak nagyon rövid idejű), a SONY-nál meg van?
Ez megmagyarázná a múltbeli viselkedését, de most már nlha el szoktam időzni a D és E muxokon is, akkor azokat vajon miért nem cache-eli be ugyanúgy, mint a A,B,C muxok EPG-it?
Ez ugyan úgy működik mint a sat esetén a TP-kel. Onnan tudja letölteni az EPG adatokat, ahol fel van rakva. Tehát az adott TP-n (mindigTV esetén MUX-on) kell lenni.
A másik (hardveres és szoftveres) rész, az adatok tárolása, tárolási lehetősége. Vannak készülékek, ahol be lehet állítani, (vagy gyárilag be van állítva) hogy visszamenőleg, illetve előre hány napra tárolja az egyszer már letöltött adatokat. Ezért tudja bekapcsoláskor azonnal mindent betölteni, még más MUX adatait is. Az adatok frissítése viszont csak akkor történik, ha az adot MUX-ra kapcsolsz.
Az EPG kinézete az adott készüléktől függ. Ha valakinek ezzel kapcsolatban különleges igényei vannak, érdemes a vásárlás előtt tájékozódni.
Teljes EPG csak az adott MUX-hoz (régi „csatornához”, amin most több digitális adó megy) van. Értelemszerűen mindegyiken legalább egyszer időzni kell, hogy a készülék tárolja. Van olyan, amelyik megjegyzi, és akár kikapcsolás után is emlékszik rá, de nem ez a jellemző.
Az EPG tartalma már más kérdés. Az adható kép és hang minőségének a „kárára” lehet mind több információval feltölteni. Tehát valamilyen kompromisszumot igényel, de a néző és a szolgáltató igényei nem igazán találkoznak. A három ponttal félbeszakított mondatok bosszantóak. Ahol később kitöltik, gyakran otthagyják a pontokat is nemtörődömségből.
Ha már az EPG szóba került, akkor ezzel kapcsolatban nekem is lenne kérdésem.
A D és E mux esetében van valami eltérés a régi 3 MUX-hoz képest ami az EPG-t illeti?
Megmondom mire gondolok. Otthon két típusú TV-n is szoktam nézegetni az EPG-t: Samsung UE22D5000 ill. SONY KDL-32EX500. Régebben a SONY a bekapcsolást követően a "Guide" gombot megnyomva az összes csatornáról szépen felhozta a műsorújságot (a bekapcsolás után kb fél perccel, amikor egyáltalán már hajlandó volt reagálni erre a gombra) , míg a Samsung elég lassan töltötte fel a műsorújságot: arról a MUX-ról amin éppen állt a bekapcsolásakor azonnal volt műsorújság, a többiről csak jóval később jelentek meg infók. Ezt úgy lehetett meggyorsítani, hogy átváltottam egy másik muxon lévő csatornára, így ezen MUX csatornáiról is "begyűjtötte" az EPG-t.
A D és E mux megjelenésével azonban a SONY is elkezdett "samsungosan" működni, azzal a ráadással, hogy akármennyit is várok, nem jelenik meg a műsorújság a "D" és "E" muxról, ha nem azon lévő csatornán állt a TV a bekapcsoláskor. Csak akkor kerül kitöltésre, ha odakapcsolok egy rajtuk lévő csatornára.
Van még a házban Philips tévé is (igazából kettő is), de azon annyira katasztrofális az EPG megvalósítása (mindig csak a jelenlegi és következő műsor látszik egyszerre, nem időarányosak a műsorokat jelképező téglalapok hosszai hanem egyforma hosszúak, a képet és a hangot is elveszi az aktuálisan nézett csatornáról amit addig néztem, vagyis nincs bélyegkép az aktuális csatornáról hanem néma csendben nézegethetem a műsorújságot egyszínű háttér előtt - mindezt egy csúcskategóriás, "9"-es sorozatú Philips TV-n), hogy inkább nem is szoktam magam bosszantani az EPG-jével.
Nálam is jellemző Samsung TV-nél, de érdekes módon nem mindenhol. Az M1 és M2 esetében jóval hosszabb leírások vannak, a többi csatornánál viszont rövid, majd ... Nem számoltam hány karakter, de gondolom akkor itt is 160.
Vagy fizikai korlát lehet az SD csatornáknál, vagy lustaság/időhiány, vagy nem tartják fontosnak.
Úgy néz ki ez a "csökkentett EPG" egy tipikus hiba, ami nemcsak a WayteQ dekódereknél jelentkezik. Nálam legújabb firmware esetében is előfordul a HD-90CX esetében, biztosan a HD-95CX-nél is.
DVB-T INFO
facebook.com/mindigtvextra l dtvnews.hu l frekvencia.hu l www.dvbtmap.eu l www.satbroadcasts.com
EPG?
A szövegből csak az első 160 betűt látom; utána a szöveg akár a szó közepén is megszakad.
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
..Ja-Cegléd-Kecskemét-Szolnok-Kiskőrös-Csengőd-Penyige-Székesfehérvár...--
Ebben a vételkörzetben mennyi előfizető lenne? ( csak kérdezem- mert látom lehurrogtatok, hogy nincs BACKUP.. )
Érdekes akkor a hálózat kialakítása, mert ha valami elromlik akkor elromlik minden.
Kíváncsi leszek majd egy hónap múlva mi lesz..
ez igaz, de nem válasz erdoscsaba kérdésére
a határ mellett, ott ahol a román/szerb/ukrán erősebben jön mint a magyar (analóg időkre gondoljunk vissza), igenis zavarhatja a magyar digitálist, de ez ellen akkor már fel is léphetünk, hiszen analóg védettség addig él.
Inkább az kérdés mi lesz az ukránokkal, hogy ők nem uniós ország...
nem értem hogy az Aktív csomag milyen logika szerint került össze válogatásra
Nyilvánvalóan férfiaknak szánt az a minicsomag: - Pornó
- Foci
- Ősi idegenek & raktárturkálók & restaurátorok
- Vadászat/horgászat
Ami meglepett hosszú Discovery nélkülözés után, hogy azon 80%-ban ugyanilyen hülyeségek mennek, csak más szereplőkkel. A Világjáró csomag viszont (szerintem ill. nekem) tényleg hiánypótló a korábbi kínálat után.
Meg gondolom az E mux még ha lenne rá lehetsőség a kis 0,x W adókon lehet hogy megse érné egyenlőre elindítani hiszen ezek az adók nem nagy ellátottságú területeket látnak el ott kb adónként lenne 10-15 előfizető ez nem biztos hogy megérné. Főleg ahogy a csatorna kiosztás is sikerült. Én nekem pl max a Világjáró érné meg, de pl az aktív csomag esetén a History érdekel csak de egy csatiért ne fizessek már annyit. Igazából nem értem hogy az Aktív csomag milyen logika szerint került össze válogatásra.