Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499727/48 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (78/28
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 820 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Vu+ beltéri egységek

(üzenet: 20500, Sat)
 

csacso20



Tagság: 2012-04-02 22:31:47
Tagszám: #102663
Hozzászólások: 608
15223. Elküldve: 2020-03-15 18:33:35,

Vu+ beltéri egységek

[5301.]

Elsore ugy tunik, hogy nincs gond az openATV 6.4-el. Nehany helyen a magyar lokalizacio javitva is lett. (vu uno 4k se)

Most mar szukseges jelszo megadasa, ami szep es jo, de nekem 1 helyen ez nagyon nem tetszett, mert kenyelmes tipus vagyok, megpedig a samba server-nel. Aki ezzel ugyanigy van es nincs kedve szivni es idot vesztegetni configok turkalasaval itt a kesz megoldas, legalabbis nalam igy mar nem kell jelszo a samba megosztas bongeszesenel:

/etc/samba/distro/smb-global.conf

config fajlban torolni vagy inkabb kommentelni kell a kovetkezo sorokat (# jelet tenni a sor elejere) :

# access based share enum = yes
# restrict anonymous = 2
# server signing = mandatory
# guest account = nobody

Az olvasas ez utan mukodik, iras de foleg torles nem igazan, de ezen segit, ha a jogokat rekurzivan megvaltoztatjuk 777-re, mondjuk Filezilla FTP klienssel, utanna mar mukodik az iras, olvasas, torles, barmi - nev es jelszo megadasa nelkul.

En a gyoker konyvtar (/) megoszasat mindig torlom (/etc/samba/distro/smb-shares.conf), arra ezt semmikepp se allitanam be, csak pl. kulso mediafajlokat tartalmazo lemezre, en csak erre hasznalom a samba server-t.

Ha esetleg valaki hibat lat ne habozzon javitani. icon48.gif
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2020-03-15 18:45:16]
[válaszok erre: #15266]
Törzstag
csacso20 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


e_lite



Tagság: 2006-01-22 19:40:59
Tagszám: #26124
Hozzászólások: 1046
15222. Elküldve: 2020-03-15 11:41:11,

Vu+ beltéri egységek

[5302.]

akkor szokott magátol elindulni amikor az elolap alatt a bekapcsolo érinto kapcsolo összeér az előlappal és folyamatosan nyomja. ha eredeti a solo2 . :) ha nem akkor is.. sokszor volt ilyen probláma . még a gyari csoamgolsból kivettel IS . a swf frissités csak akkor indul el. ha meg van nyomva a gomb - vagy nézd meg az usb én levő file ban, force vagy noforce van ? ha noforce van akkor magátol indul. csak ird at force ra és ugy próbáld. de fura hogy az első képnél le is fagy.. honnan van a szofi rá?


e_lite
[válaszok erre: #15224] [előzmény: (15221) patocs30, 2020-03-15 11:27:14]
Kiváló dolgozó
e_lite adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


patocs30



Tagság: 2010-09-23 14:26:26
Tagszám: #88764
Hozzászólások: 12
15221. Elküldve: 2020-03-15 11:27:14,

Vu+ beltéri egységek

[5303.]

Sziasztok segitséget szeretnék kérni vettem egy VU+SOLO2 gépet. fel szerettem volna tolteni ra az uj enigmet USB frissitésel. Bedugtam az USBt hatul bekapcs es agep azonnal frissit nem ker power gomb nyomassal engedelyt a frissitésre . vegig fut a frissites ujra indul a gép el jut az elsö kepig utanna lefagy es nem tudok vele mit csinalni. mi a teendo tovabb, vagy a geppel lesz valami gond. kösönöm A válaszokat
[válaszok erre: #15222]
Zöldfülű
patocs30 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


csacso20



Tagság: 2012-04-02 22:31:47
Tagszám: #102663
Hozzászólások: 608
15220. Elküldve: 2020-03-14 17:48:10,

Vu+ beltéri egységek

[5304.]

Ha jol latom akkor az alapertelmezett letoltesi linken mar az openATV 6.4 jelenik meg.

https://www.opena.tv/downloads/
Törzstag
csacso20 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szt53



Tagság: 2009-05-13 13:31:59
Tagszám: #73965
Hozzászólások: 1224
15219. Elküldve: 2020-03-14 13:36:26,

Vu+ beltéri egységek

[5305.]

Kis segítséget kérnék. Használ valaki VU+DUO2 -n openPLI 7.2 alatt kodi-t ?
Kiváló dolgozó
szt53 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zólyma



Tagság: 2010-03-30 07:28:43
Tagszám: #83688
Hozzászólások: 1799
15218. Elküldve: 2020-03-13 13:50:44,

Vu+ beltéri egységek

[5306.]

Köszönöm!
Ma megjött, driver ott volt a feedbe, letöltöttem és eddig nem sikerült megakasztanom.
Kíváncsiságból még rá is raktam egy usb hosszabbító kábelt, hogy nem e gond neki a hosszú kábel, mert akkor megy a szekrény alá és azzal is működik, úgyhogy jövő héten veszek egy normális 2 méteres mini usb kábelt neki és szem előtt se lesz.
[előzmény: (15216) Oriza_Triznyák, 2020-03-11 12:09:41]
Kiváló dolgozó
zólyma adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


tökös



Tagság: 2005-12-16 21:19:44
Tagszám: #24710
Hozzászólások: 16
15217. Elküldve: 2020-03-11 14:07:17,

Vu+ beltéri egységek

[5307.]

Sziasztok

VU+ beltéri vásárlás előtt vagyok
Van pozicionerem, a forgatáshoz, melyik készüléket vegyem meg, gondolok itt a 4 k-ra
Zöldfülű
tökös adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Oriza_Triznyák



Tagság: 2003-10-26 13:25:19
Tagszám: #7101
Hozzászólások: 3429
15216. Elküldve: 2020-03-11 12:09:41,

Vu+ beltéri egységek

[5308.]

Nekem nincs ilyen bajom vele. Ez a két csomag kell, ha nincs benne az image-ben:
vuplus-tuner-turbo
enigma2-plugin-drivers-dvb-usb-turbo
és reboot
[válaszok erre: #15218] [előzmény: (15215) zólyma, 2020-03-11 12:00:02]
Kiváló dolgozó
Oriza_Triznyák adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zólyma



Tagság: 2010-03-30 07:28:43
Tagszám: #83688
Hozzászólások: 1799
15215. Elküldve: 2020-03-11 12:00:02,

Vu+ beltéri egységek

[5309.]

A héten érkezik a vu turbo usb tunerem, olvastam itt régebben, hogy van vele valami probléma mikor visszakapcsolunk usb tunerről a boxban lévő tunerra.
Mi a probléma vele és hogyan orvosoltátok?
Nekem uno 4k se-hez lesz kapcsolva, amin openpli 7.2 van.
Vagy már ebben javították ezeket?
Drivert le kell hozzá töltenem vagy automatán felismeri?
[válaszok erre: #15216]
Kiváló dolgozó
zólyma adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


akisbandi



Tagság: 2009-01-21 21:03:42
Tagszám: #69491
Hozzászólások: 707
15214. Elküldve: 2020-03-10 20:30:49,

Vu+ beltéri egységek

[5310.]

Persze. A routeren fut egy OpenVPN szerver, arra csatlakozok mobillal és működik tökéletesen.
[előzmény: (15211) szancsi, 2020-03-09 20:59:46]
Törzstag
akisbandi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Nandi1



Tagság: 2013-05-01 12:42:55
Tagszám: #127796
Hozzászólások: 814
15213. Elküldve: 2020-03-10 20:20:40,

Vu+ beltéri egységek

[5311.]

IP forwarding (gateway) és port forwarding nem ugyanaz. Amúgy ugyanúgy elég egy oldalon port forward ebben az esetben is.
[előzmény: (15212) Leíratkozott felhasználó, 2020-03-10 08:53:23]
Törzstag
Nandi1 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
15212. Elküldve: 2020-03-10 08:53:23,

Vu+ beltéri egységek

[5312.]

"Next enable IP forwarding on the Linux client system. IP forwarding is the function in an operating system that allows it to accept an incoming network packet on one network interface, and if the destination is on another network, to forward it there."
Az eredeti kérdés az volt, hogy portforwarding nélkul. No anélkul így sem lehet.
[válaszok erre: #15213] [előzmény: (15208) Nandi1, 2020-03-09 19:18:28]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


szancsi



Tagság: 2006-07-20 20:52:54
Tagszám: #32849
Hozzászólások: 264
15211. Elküldve: 2020-03-09 20:59:46,

Vu+ beltéri egységek

[5313.]

De mobilinternettel is eléred kívülről?
[válaszok erre: #15214] [előzmény: (15210) akisbandi, 2020-03-09 20:18:29]
Haladó
szancsi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


akisbandi



Tagság: 2009-01-21 21:03:42
Tagszám: #69491
Hozzászólások: 707
15210. Elküldve: 2020-03-09 20:18:29,

Vu+ beltéri egységek

[5314.]

Nálam így működik, próbáld ki
[válaszok erre: #15211] [előzmény: (15209) szancsi, 2020-03-09 19:47:49]
Törzstag
akisbandi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szancsi



Tagság: 2006-07-20 20:52:54
Tagszám: #32849
Hozzászólások: 264
15209. Elküldve: 2020-03-09 19:47:49,

Vu+ beltéri egységek

[5315.]

Megvan, és akkor a Vu+HDPlayerHD-val
elérem a csatornákat?
[válaszok erre: #15210] [előzmény: (15207) akisbandi, 2020-03-09 19:05:33]
Haladó
szancsi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Nandi1



Tagság: 2013-05-01 12:42:55
Tagszám: #127796
Hozzászólások: 814
15208. Elküldve: 2020-03-09 19:18:28,

Vu+ beltéri egységek

[5316.]

Site to site VPN, amit te keresel, OpenVPN-nel is megoldható, itt egy leírás indulasnak:
https://openvpn.net/vpn-server-resources/site-to-site-routing-explained-in-detail/
[válaszok erre: #15212] [előzmény: (15197) Kenderice, 2020-03-09 09:29:58]
Törzstag
Nandi1 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


akisbandi



Tagság: 2009-01-21 21:03:42
Tagszám: #69491
Hozzászólások: 707
15207. Elküldve: 2020-03-09 19:05:33,

Vu+ beltéri egységek

[5317.]

Pedig ott van az, alulról a 4. kapcsoló
Nálam is 7.2 van
[válaszok erre: #15209] [előzmény: (15206) szancsi, 2020-03-09 19:02:33]
Törzstag
akisbandi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szancsi



Tagság: 2006-07-20 20:52:54
Tagszám: #32849
Hozzászólások: 264
15206. Elküldve: 2020-03-09 19:02:33,

Vu+ beltéri egységek

[5318.]

Openpli 7.2 van fent, az openwebifnél nem találok vpn-t.
[válaszok erre: #15207] [előzmény: (15205) akisbandi, 2020-03-09 18:08:23]
Haladó
szancsi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


akisbandi



Tagság: 2009-01-21 21:03:42
Tagszám: #69491
Hozzászólások: 707
15205. Elküldve: 2020-03-09 18:08:23,

Vu+ beltéri egységek

[5319.]

A bővítmények/openwebif alatt engedélyezd a VPN-ekről való hozzáférést és akkor menni fog
[válaszok erre: #15206] [előzmény: (15201) szancsi, 2020-03-09 13:00:10]
Törzstag
akisbandi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
15204. Elküldve: 2020-03-09 17:43:42,

Vu+ beltéri egységek

[5320.]

Kenderice eredeti kérdése 2 routerrol szól. Azt hittem arra válaszoltál.
[előzmény: (15203) csacso20, 2020-03-09 17:19:02]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


csacso20



Tagság: 2012-04-02 22:31:47
Tagszám: #102663
Hozzászólások: 608
15203. Elküldve: 2020-03-09 17:19:02,

Vu+ beltéri egységek

[5321.]

Csak 1 darab router van.
[válaszok erre: #15204] [előzmény: (15202) Leíratkozott felhasználó, 2020-03-09 13:07:01]
Törzstag
csacso20 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
15202. Elküldve: 2020-03-09 13:07:01,

Vu+ beltéri egységek

[5322.]

Portforwarding nélkul, hogy fogja látni pl. az egyik router a másikat? Mind a kettonek belso IP címe van a saját hálózatában.
[válaszok erre: #15203] [előzmény: (15198) csacso20, 2020-03-09 10:38:30]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


szancsi



Tagság: 2006-07-20 20:52:54
Tagszám: #32849
Hozzászólások: 264
15201. Elküldve: 2020-03-09 13:00:10,

Vu+ beltéri egységek

[5323.]

Szia!
Az OpenVPN arra is jó hogy telóról elérjem a boxon a csatornákat?
Én a Vu+HDPlayerHD-val próbáltam de nem müködik.
Köszönöm.
[válaszok erre: #15205] [előzmény: (15198) csacso20, 2020-03-09 10:38:30]
Haladó
szancsi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


csacso20



Tagság: 2012-04-02 22:31:47
Tagszám: #102663
Hozzászólások: 608
15200. Elküldve: 2020-03-09 12:18:48,

Vu+ beltéri egységek

[5324.]

Ki lehet valasztani, hogy csak a lan hozzaferes vagy a teljes netforgalom legyen a vpn kiszolgalon keresztul. Nekem speciel eleg a lan hozzaferes.
[előzmény: (15199) Kenderice, 2020-03-09 11:26:32]
Törzstag
csacso20 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Kenderice



Tagság: 2003-02-13 00:00:00
Tagszám: #1008
Hozzászólások: 1471
15199. Elküldve: 2020-03-09 11:26:32,

Vu+ beltéri egységek

[5325.]

Ilyenkor a klisensoldal teljes internetelérése a szerver-router internetkapcsolátán keresztül fog kimenni a netre?
Gondolok itt a böngészésre, email-ezésre, messenger-viber hívásokra, stb...
[válaszok erre: #15200] [előzmény: (15198) csacso20, 2020-03-09 10:38:30]
Kiváló dolgozó
Kenderice adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Vu+ beltéri egységek

(üzenet: 20500, Sat)
 
    / 820 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010683059692383 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail