OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
64156. Elküldve: 2023-01-31 21:21:32, OFF TOPIC
|
[4926.] |
Szia!
A töltéshez elegendő a kisebb áramú töltő, mivel a lemerült akkut több órán át tölti fel. A 6800 mA/h-ás akkut az 1250 mA-os töltő kb. 5,5 óra alatt tölti fel teljesen.
|
| | | [válaszok erre: #64167] |
[előzmény: (64151) Tom25, 2023-01-31 20:44:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
64155. Elküldve: 2023-01-31 21:21:04, OFF TOPIC
|
[4927.] |
Értem!
1964 - 1980 -ig volt egy 7,6 kW -os tűzhelyünk, akkor lecseréltük egy 6,5 kW -os "modern" készülékre.
Mindkettő magyar gyártmány volt.
A régin 3 különböző méretű és teljesítményű lap volt. 2,5 - 1,5 - 1 kW + alu/felül külön szabályozható sütő.
Az új két lap 1,5 kW + 1 db. 0,8 W + sütő.
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #64158] |
[előzmény: (64153) ITI, 2023-01-31 21:03:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
64154. Elküldve: 2023-01-31 21:09:06, OFF TOPIC
|
[4928.] |
Nem teljesen igaz.
Van a felvett villamos teljesítmény és a fűtő/hűtő teljesítmény.
Ez azonban függ a készülék kialakításától és a külső környezeti hőmérséklettől.
Az inverteres klímák ez alapján szabályozzák a teljesítményt, amíg bírják.
Nyáron, ha nem tudják a hőt leadni, romlik a hűtő teljesítmény, nem tudja lehűteni a lakást hiába jár a kompresszor.
Fűtéskor a kültéri egység lejegesedhet és nem képes a készülék fűteni, még esetleg maximális teljesítmény felvétel esetén sem.
Több típus esetén beépített fűtőbetét segíti a leolvasztást a jegesedés megakadályozását.
Természetesen ez nagyobb energiát igényel.
Van amelyik a fűtés indítása előtt 5 -10 percig a kültéri egységet fűti a kompresszor járatásával, -ez gazdaságosabb megoldás, de az élettartamnak nem kedvez.
Tehát a felvett és leadott teljesítmény egy összetett folyamat, erősen változó, egy megadott kW -al nem kifejezhető.
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (64148) mandzsu, 2023-01-31 16:50:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
64153. Elküldve: 2023-01-31 21:03:30, OFF TOPIC
|
[4929.] |
1974-ről van szó. Úgy-e érted?
|
| | | [válaszok erre: #64155] |
[előzmény: (64152) miki2002, 2023-01-31 20:53:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
64152. Elküldve: 2023-01-31 20:53:56, OFF TOPIC
|
[4930.] |
3.5 kW -os tűzhely?
Mifelénk 6,5 - 8 kW egy "normális" villanytűzhely. 3 - 4 főzőlap + sütő.
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #64153] |
[előzmény: (64144) ITI, 2023-01-31 14:45:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tom25

Tagság: 2007-01-28 03:41:35 Tagszám: #40695 Hozzászólások: 2008 |
64151. Elküldve: 2023-01-31 20:44:54, OFF TOPIC
|
[4931.] |
Üdv,kis segítség kéne,bár sejtem a választ,de szeretnék biztosra menni..
Rendeltem egy 12v-os li-ion akkupackot.
Elvileg töltővel kellett volna kapjam,nem így lett.
Emberünk persze fel se veszi a telefont,nem baj,leboxolom vele email-en.
Viszont az akksit próbáltam,jól teszi a dolgát,csak most mivel gyorsan kell az akku,így rendeltem egy töltőt.
12v, 1250 miliampereset.
Az akku 6800 miliamperes.
Biztonság kedvéért felhívtam a helyet ahonnan az adapter lenne,ahol azt mondta a hölgy,az nem lesz jó,mert ha az akku 6800 miliamperes,akkor nekem kb 7 amperes kell....
Holnap hívjuk egymást,ebben maradtunk.
Közben itthon már ránéztem,van egy 24 voltos akksim is,az 12 amperes,de a gyári töltője csak 2 amperes..
Szóval nem vágom mért csak a 7 amperes lenne jó a 12v-os akksihoz..
Jól sejtem hogy elég kell legyen az 1,25 amperes töltő is?
110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben
GtMedia Gt Combo
|
| | | [válaszok erre: #64156 #64157 #64161] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
64150. Elküldve: 2023-01-31 17:22:36, OFF TOPIC
|
[4932.] |
74 májusban költözünk be egy vadiúj panel lakásba, akkor ez volt a szabvány. Nekem ez szakmám, ezért pontosan tudtam hogy mit kaptam. Természetesen minden le volt földelve, még a fürdő kád is.
Azt értem hogy a klímának a hűtéshez kevesebb energia fogyasztás elegendő, de a fűtéshez sokkal több kell.
|
| | |
[előzmény: (64147) egedi, 2023-01-31 16:38:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
64149. Elküldve: 2023-01-31 16:52:36, OFF TOPIC
|
[4933.] |
Lehet/biztos, hogy a H tarifához külön vezeték kell az órához.
Itt azonban legalábbis nálam, ott fúrnak egyet ahol konnektor van. Ott megy ki a 230V a külső egységhez védőcsóben az áram. A másik furaton a két szigetelt rézcső és a kültéri és beltéri egységet összekötő elektromos vezérlő kábel. Csatornázni nem kell mert, egybe esik a kültéri beltérei egység, de ez szerencsés eset.
|
| | |
[előzmény: (64145) mandzsu, 2023-01-31 16:26:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 mandzsu

Tagság: 2023-01-08 21:07:00 Tagszám: #138843 Hozzászólások: 91 |
64148. Elküldve: 2023-01-31 16:50:16, OFF TOPIC
|
[4934.] |
Klímája válogatja. A sok kínai Brand akkora COP értéket hasal amekkorát nem szégyell. Normális márkák esetében korrekt teljesítményt/áramot adnak meg.
Hozzávetőlegesen, nálam csak 2,5KW-os LG klímák vannak, nem kellett 5KW-os. A legnagyobb helyiség a nappali + folyosó cirka 40nm. A 2,5KW-os klímám fűtési teljesítménye 3.2KW. Hálózatról felvett teljesítmény meg csak 300W-800W közt mozog. A 3,5 KW-os típusra írja hogy max áramfelvétel fűtés:3,9 A....hűtés:3,7A
A 2,5KW vagy 3,5KW a típusban a leadott HŰTÉSI hő-teljesítmény. Nem a felvett elektromos.
|
| | | [válaszok erre: #64154] |
[előzmény: (64144) ITI, 2023-01-31 14:45:39] |
|
Kezdő
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
64147. Elküldve: 2023-01-31 16:38:22, OFF TOPIC
|
[4935.] |
Alakjában nem, de műszaki megoldásaiban valóban egy 74-ben épült házról van szó. Nem tudom miért aluminium a vezeték csak mert Hajmási Sanyi bácsi villanyszerelő/vagy apám ezt tudta szerezni vagy akkor ez volt a szabvány.
Ami biztos az utóbbi 10-20 éveben lett elektromos sütő, a villanybojlernek is réz lett utólag behúzva. De ott tartósan fél-egy-két óráig terhelés van.
Mi van a klímánál lehűti a 20 m2-es szobát 15 perc alatt aztán fél óránként bekapcsol 10 percre.
Persze földelés is kell és esetleg nincs az már más tészta.
|
| | | [válaszok erre: #64150] |
[előzmény: (64144) ITI, 2023-01-31 14:45:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 mandzsu

Tagság: 2023-01-08 21:07:00 Tagszám: #138843 Hozzászólások: 91 |
64146. Elküldve: 2023-01-31 16:27:48, OFF TOPIC
|
[4936.] |
1-másfél méter az nem 15.
|
| | |
[előzmény: (64145) mandzsu, 2023-01-31 16:26:49] |
|
Kezdő
|
|
 mandzsu

Tagság: 2023-01-08 21:07:00 Tagszám: #138843 Hozzászólások: 91 |
64145. Elküldve: 2023-01-31 16:26:49, OFF TOPIC
|
[4937.] |
Szia
Nálam klíma van minden helyiségben. Szerintem rosszul gondolkodsz. A klímaszereléskor felteszik kintre a külső egységet és a szobába a belsőt. Majd átfúrják a falat és a két egységet kábelcsatornával összekötik. Ebbe a kábelcsatornába kerül a két szigetelt részcső és a kültéri és beltéri egységet összekötő elektromos vezérlő kábel. A tápfeszültséget a külső egységbe kötik már. Tehát pl. nálam a családi ház padlásán keresztül vittem 3x1,5 -ös MT kábellel minden klímának a villanyt. Eresz alatt kilógattam 1-15 métert és azt kötötték a kültéri egységbe. Másik végét meg a villanyórához vittem, ha később H tarifát akarok ne legyen gond. Persze kérésre behúzzák a tápot a kábelcsatornán a lakásba, de felesleges.
|
| | | [válaszok erre: #64146 #64149] |
[előzmény: (64141) egedi, 2023-01-31 10:31:45] |
|
Kezdő
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
64144. Elküldve: 2023-01-31 14:45:39, OFF TOPIC
|
[4938.] |
Úgy van, ahogy írod. A kötések lényegesek, az alu huzal bírni fogja. Arra meg kíváncsi lennék hogy egy klíma mikor megy 9,5A-rel? Ha fűtenek vele? Még az se sok.
Amikor beköltöztünk a "Kádár kockába", mindenhol 3,5kW-os tűzhelyek voltak, alu vezetékkel szerelve. 22 évig laktunk ott, senkinél sem volt probléma a tűzhelyekkel. Mert olyan nincs hogy egyszerre megy mind a 3,5kW.
|
| | | [válaszok erre: #64147 #64148 #64152] |
[előzmény: (64142) pojakcs, 2023-01-31 11:04:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
64143. Elküldve: 2023-01-31 14:27:47, OFF TOPIC
|
[4939.] |
Szia,
nem!
Alaptézis épületek villamos hálózatának tervezése, kialakítása során, hogy a rendszer,-részek, alkalmazási, felhasználási módjuk alapján meghatározott paraméterekkel kerüljenek kialakításra! Mindez, meglévő villamos hálózatok átalakításra, bővítésére egyaránt kötelezően alkalmazandó, így büntetőjogi felelősséggel róható az a személy, aki oly módon végzi bármely villamos eszköz hálózatta kapcsolását, mely a hatályos iparági szabályoknak nem felel meg, és/vagy abból eredően a későbbiekben személyi, vagyoni kár keletkezhet.
Gondolj csak bele! Meglévő 40 éves „Kádár kocka” jellegű lakóház szociális konyha helyiségében meglévő villamos csatlakozó aljzatra, vajon köthető e egy 3,5 kW teljesítményű tűzhely? Dugaszoló aljzat adott, dugaszoló villás csatlakozó a berendezésen adott, vezeték keresztmetszett adott, mely akár megfelelő mértezéssel is bír.. stb. Értelemszerűen nem! A rendszer felépítését, terhelési viszonyait, a leágazások számát, méretezését, az érintésvédelmi rendszer összességét is vizsgálni szükséges… bármilyen egyszerűnek is tűnik, nem az… akár a statika….
Ajánlom, miki2000 fórumtársunk szakvéleményét, álláspontját kérd ki, itteni írásai alapján, kiváló szakembernek vélem, vagy fordulj tervezői számmal/engedéllyel rendelkező szakemberhez tanácsért.
|
| | |
[előzmény: (64141) egedi, 2023-01-31 10:31:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 pojakcs

Tagság: 2003-11-27 13:08:28 Tagszám: #7529 Hozzászólások: 153 |
64142. Elküldve: 2023-01-31 11:04:13, OFF TOPIC
|
[4940.] |
Elvileg a keresztmetszet megfelelő még ha alu akkor is. 9,5A maximum áramfelvételt ír a klíma adatlapja. Alunál a kötések a kritikus pontok inkább.
|
| | | [válaszok erre: #64144] |
[előzmény: (64141) egedi, 2023-01-31 10:31:45] |
|
Haladó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10662 |
64140. Elküldve: 2023-01-30 19:01:04, OFF TOPIC
|
[4942.] |
Jut eszembe!.:
Ez a Class Shell nagyon jó annak aki a klasszikus startmenüket szeretné Win 10 alatt is!
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2023-01-30 19:06:52]
|
| | |
[előzmény: (64104) Barczik L, 2023-01-28 11:28:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10662 |
64139. Elküldve: 2023-01-30 18:26:29, OFF TOPIC
|
[4943.] |
uBlock Origin 1.46.0
És más Chrome alapú böngészőben is és ott nem fogja meg.
Kozmetikát leótottam oszt jó!
Köszönöm a kommenteket mert az alapján kezdtem el kutakodni!
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2023-01-30 18:35:02]
|
| | |
[előzmény: (64138) attila.scourgeofgod, 2023-01-30 18:17:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
64137. Elküldve: 2023-01-30 18:17:32, OFF TOPIC
|
[4945.] |
Idézet:
| Közben meglett!
Az uBlock fogta meg!
| | Pont ezt akartam kérdezni. Nem lehet, hogy valami megfogja?
Hát de....
|
| | |
[előzmény: (64136) Barczik L, 2023-01-30 18:12:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10662 |
64136. Elküldve: 2023-01-30 18:12:20, OFF TOPIC
|
[4946.] |
Töröltem a cookie-kat is pedig...........
Közben meglett!
Az uBlock fogta meg!
A Kozmetikai szűrés OFF és lőn viágos ablak
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2023-01-30 18:18:49]
|
| | | [válaszok erre: #64137 #64138] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10662 |
64135. Elküldve: 2023-01-30 18:06:49, OFF TOPIC
|
[4947.] |
Verzió: 109.0.5414.120 (Hivatalos verzió) (64 bites)
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
64134. Elküldve: 2023-01-30 17:39:55, OFF TOPIC
|
[4948.] |
Melyik verzió?
Nekem simán megy.
|
| | |
[előzmény: (64132) Barczik L, 2023-01-30 17:28:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
64133. Elküldve: 2023-01-30 17:33:03, OFF TOPIC
|
[4949.] |
Nálam jó, most átállítottam Skin#2-re. Alapból én a Skin #5-öt használom.
Verzió: 109.0.5414.120 (Hivatalos verzió) (64 bites)
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | |
[előzmény: (64132) Barczik L, 2023-01-30 17:28:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10662 |
64132. Elküldve: 2023-01-30 17:28:36, OFF TOPIC
|
[4950.] |
Másnak sem működik Chrome alól a "Válasz erre" lehetőség? (Skin#2")
Nem biztonságos................
Egyéb böngészővel OK!
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #64133 #64134] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|