Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499737/58 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (71/29
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 

ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
64156. Elküldve: 2023-01-31 21:21:32,

OFF TOPIC

[4926.]

Szia!
A töltéshez elegendő a kisebb áramú töltő, mivel a lemerült akkut több órán át tölti fel. A 6800 mA/h-ás akkut az 1250 mA-os töltő kb. 5,5 óra alatt tölti fel teljesen.
[válaszok erre: #64167] [előzmény: (64151) Tom25, 2023-01-31 20:44:54]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
64155. Elküldve: 2023-01-31 21:21:04,

OFF TOPIC

[4927.]

Értem!
1964 - 1980 -ig volt egy 7,6 kW -os tűzhelyünk, akkor lecseréltük egy 6,5 kW -os "modern" készülékre.
Mindkettő magyar gyártmány volt.
A régin 3 különböző méretű és teljesítményű lap volt. 2,5 - 1,5 - 1 kW + alu/felül külön szabályozható sütő.
Az új két lap 1,5 kW + 1 db. 0,8 W + sütő.


Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[válaszok erre: #64158] [előzmény: (64153) ITI, 2023-01-31 21:03:30]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
64154. Elküldve: 2023-01-31 21:09:06,

OFF TOPIC

[4928.]

Nem teljesen igaz.
Van a felvett villamos teljesítmény és a fűtő/hűtő teljesítmény.
Ez azonban függ a készülék kialakításától és a külső környezeti hőmérséklettől.
Az inverteres klímák ez alapján szabályozzák a teljesítményt, amíg bírják.
Nyáron, ha nem tudják a hőt leadni, romlik a hűtő teljesítmény, nem tudja lehűteni a lakást hiába jár a kompresszor.
Fűtéskor a kültéri egység lejegesedhet és nem képes a készülék fűteni, még esetleg maximális teljesítmény felvétel esetén sem.
Több típus esetén beépített fűtőbetét segíti a leolvasztást a jegesedés megakadályozását.
Természetesen ez nagyobb energiát igényel.
Van amelyik a fűtés indítása előtt 5 -10 percig a kültéri egységet fűti a kompresszor járatásával, -ez gazdaságosabb megoldás, de az élettartamnak nem kedvez.
Tehát a felvett és leadott teljesítmény egy összetett folyamat, erősen változó, egy megadott kW -al nem kifejezhető.

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (64148) mandzsu, 2023-01-31 16:50:16]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
64153. Elküldve: 2023-01-31 21:03:30,

OFF TOPIC

[4929.]

1974-ről van szó. Úgy-e érted?
[válaszok erre: #64155] [előzmény: (64152) miki2002, 2023-01-31 20:53:56]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
64152. Elküldve: 2023-01-31 20:53:56,

OFF TOPIC

[4930.]

3.5 kW -os tűzhely?
Mifelénk 6,5 - 8 kW egy "normális" villanytűzhely. 3 - 4 főzőlap + sütő.

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[válaszok erre: #64153] [előzmény: (64144) ITI, 2023-01-31 14:45:39]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tom25



Tagság: 2007-01-28 03:41:35
Tagszám: #40695
Hozzászólások: 2008
64151. Elküldve: 2023-01-31 20:44:54,

OFF TOPIC

[4931.]

Üdv,kis segítség kéne,bár sejtem a választ,de szeretnék biztosra menni..
Rendeltem egy 12v-os li-ion akkupackot.
Elvileg töltővel kellett volna kapjam,nem így lett.
Emberünk persze fel se veszi a telefont,nem baj,leboxolom vele email-en.
Viszont az akksit próbáltam,jól teszi a dolgát,csak most mivel gyorsan kell az akku,így rendeltem egy töltőt.
12v, 1250 miliampereset.
Az akku 6800 miliamperes.
Biztonság kedvéért felhívtam a helyet ahonnan az adapter lenne,ahol azt mondta a hölgy,az nem lesz jó,mert ha az akku 6800 miliamperes,akkor nekem kb 7 amperes kell....
Holnap hívjuk egymást,ebben maradtunk.
Közben itthon már ránéztem,van egy 24 voltos akksim is,az 12 amperes,de a gyári töltője csak 2 amperes..
Szóval nem vágom mért csak a 7 amperes lenne jó a 12v-os akksihoz..

Jól sejtem hogy elég kell legyen az 1,25 amperes töltő is?

110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben

GtMedia Gt Combo
[válaszok erre: #64156 #64157 #64161]
Kiváló dolgozó
Tom25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
64150. Elküldve: 2023-01-31 17:22:36,

OFF TOPIC

[4932.]

74 májusban költözünk be egy vadiúj panel lakásba, akkor ez volt a szabvány. Nekem ez szakmám, ezért pontosan tudtam hogy mit kaptam. Természetesen minden le volt földelve, még a fürdő kád is.
Azt értem hogy a klímának a hűtéshez kevesebb energia fogyasztás elegendő, de a fűtéshez sokkal több kell.
[előzmény: (64147) egedi, 2023-01-31 16:38:22]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


egedi



Tagság: 2004-05-18 12:10:25
Tagszám: #10527
Hozzászólások: 4131
64149. Elküldve: 2023-01-31 16:52:36,

OFF TOPIC

[4933.]

Lehet/biztos, hogy a H tarifához külön vezeték kell az órához.
Itt azonban legalábbis nálam, ott fúrnak egyet ahol konnektor van. Ott megy ki a 230V a külső egységhez védőcsóben az áram. A másik furaton a két szigetelt rézcső és a kültéri és beltéri egységet összekötő elektromos vezérlő kábel. Csatornázni nem kell mert, egybe esik a kültéri beltérei egység, de ez szerencsés eset.
[előzmény: (64145) mandzsu, 2023-01-31 16:26:49]
Kiváló dolgozó
egedi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mandzsu



Tagság: 2023-01-08 21:07:00
Tagszám: #138843
Hozzászólások: 91
64148. Elküldve: 2023-01-31 16:50:16,

OFF TOPIC

[4934.]

Klímája válogatja. A sok kínai Brand akkora COP értéket hasal amekkorát nem szégyell. Normális márkák esetében korrekt teljesítményt/áramot adnak meg.
Hozzávetőlegesen, nálam csak 2,5KW-os LG klímák vannak, nem kellett 5KW-os. A legnagyobb helyiség a nappali + folyosó cirka 40nm. A 2,5KW-os klímám fűtési teljesítménye 3.2KW. Hálózatról felvett teljesítmény meg csak 300W-800W közt mozog. A 3,5 KW-os típusra írja hogy max áramfelvétel fűtés:3,9 A....hűtés:3,7A
A 2,5KW vagy 3,5KW a típusban a leadott HŰTÉSI hő-teljesítmény. Nem a felvett elektromos.
[válaszok erre: #64154] [előzmény: (64144) ITI, 2023-01-31 14:45:39]
Kezdő
mandzsu adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


egedi



Tagság: 2004-05-18 12:10:25
Tagszám: #10527
Hozzászólások: 4131
64147. Elküldve: 2023-01-31 16:38:22,

OFF TOPIC

[4935.]

Alakjában nem, de műszaki megoldásaiban valóban egy 74-ben épült házról van szó. Nem tudom miért aluminium a vezeték csak mert Hajmási Sanyi bácsi villanyszerelő/vagy apám ezt tudta szerezni vagy akkor ez volt a szabvány.
Ami biztos az utóbbi 10-20 éveben lett elektromos sütő, a villanybojlernek is réz lett utólag behúzva. De ott tartósan fél-egy-két óráig terhelés van.
Mi van a klímánál lehűti a 20 m2-es szobát 15 perc alatt aztán fél óránként bekapcsol 10 percre.
Persze földelés is kell és esetleg nincs az már más tészta.
[válaszok erre: #64150] [előzmény: (64144) ITI, 2023-01-31 14:45:39]
Kiváló dolgozó
egedi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mandzsu



Tagság: 2023-01-08 21:07:00
Tagszám: #138843
Hozzászólások: 91
64146. Elküldve: 2023-01-31 16:27:48,

OFF TOPIC

[4936.]

1-másfél méter az nem 15.
[előzmény: (64145) mandzsu, 2023-01-31 16:26:49]
Kezdő
mandzsu adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mandzsu



Tagság: 2023-01-08 21:07:00
Tagszám: #138843
Hozzászólások: 91
64145. Elküldve: 2023-01-31 16:26:49,

OFF TOPIC

[4937.]

Szia

Nálam klíma van minden helyiségben. Szerintem rosszul gondolkodsz. A klímaszereléskor felteszik kintre a külső egységet és a szobába a belsőt. Majd átfúrják a falat és a két egységet kábelcsatornával összekötik. Ebbe a kábelcsatornába kerül a két szigetelt részcső és a kültéri és beltéri egységet összekötő elektromos vezérlő kábel. A tápfeszültséget a külső egységbe kötik már. Tehát pl. nálam a családi ház padlásán keresztül vittem 3x1,5 -ös MT kábellel minden klímának a villanyt. Eresz alatt kilógattam 1-15 métert és azt kötötték a kültéri egységbe. Másik végét meg a villanyórához vittem, ha később H tarifát akarok ne legyen gond. Persze kérésre behúzzák a tápot a kábelcsatornán a lakásba, de felesleges.
[válaszok erre: #64146 #64149] [előzmény: (64141) egedi, 2023-01-31 10:31:45]
Kezdő
mandzsu adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
64144. Elküldve: 2023-01-31 14:45:39,

OFF TOPIC

[4938.]

Úgy van, ahogy írod. A kötések lényegesek, az alu huzal bírni fogja. Arra meg kíváncsi lennék hogy egy klíma mikor megy 9,5A-rel? Ha fűtenek vele? Még az se sok.
Amikor beköltöztünk a "Kádár kockába", mindenhol 3,5kW-os tűzhelyek voltak, alu vezetékkel szerelve. 22 évig laktunk ott, senkinél sem volt probléma a tűzhelyekkel. Mert olyan nincs hogy egyszerre megy mind a 3,5kW.
[válaszok erre: #64147 #64148 #64152] [előzmény: (64142) pojakcs, 2023-01-31 11:04:13]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SaTom



Tagság: 2018-10-15 11:43:57
Tagszám: #135468
Hozzászólások: 1680
64143. Elküldve: 2023-01-31 14:27:47,

OFF TOPIC

[4939.]

Szia,
nem!

Alaptézis épületek villamos hálózatának tervezése, kialakítása során, hogy a rendszer,-részek, alkalmazási, felhasználási módjuk alapján meghatározott paraméterekkel kerüljenek kialakításra! Mindez, meglévő villamos hálózatok átalakításra, bővítésére egyaránt kötelezően alkalmazandó, így büntetőjogi felelősséggel róható az a személy, aki oly módon végzi bármely villamos eszköz hálózatta kapcsolását, mely a hatályos iparági szabályoknak nem felel meg, és/vagy abból eredően a későbbiekben személyi, vagyoni kár keletkezhet.

Gondolj csak bele! Meglévő 40 éves „Kádár kocka” jellegű lakóház szociális konyha helyiségében meglévő villamos csatlakozó aljzatra, vajon köthető e egy 3,5 kW teljesítményű tűzhely? Dugaszoló aljzat adott, dugaszoló villás csatlakozó a berendezésen adott, vezeték keresztmetszett adott, mely akár megfelelő mértezéssel is bír.. stb. Értelemszerűen nem! A rendszer felépítését, terhelési viszonyait, a leágazások számát, méretezését, az érintésvédelmi rendszer összességét is vizsgálni szükséges… bármilyen egyszerűnek is tűnik, nem az… akár a statika….

Ajánlom, miki2000 fórumtársunk szakvéleményét, álláspontját kérd ki, itteni írásai alapján, kiváló szakembernek vélem, vagy fordulj tervezői számmal/engedéllyel rendelkező szakemberhez tanácsért.
[előzmény: (64141) egedi, 2023-01-31 10:31:45]
Kiváló dolgozó
SaTom adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pojakcs



Tagság: 2003-11-27 13:08:28
Tagszám: #7529
Hozzászólások: 153
64142. Elküldve: 2023-01-31 11:04:13,

OFF TOPIC

[4940.]

Elvileg a keresztmetszet megfelelő még ha alu akkor is. 9,5A maximum áramfelvételt ír a klíma adatlapja. Alunál a kötések a kritikus pontok inkább.
[válaszok erre: #64144] [előzmény: (64141) egedi, 2023-01-31 10:31:45]
Haladó
pojakcs adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


egedi



Tagság: 2004-05-18 12:10:25
Tagszám: #10527
Hozzászólások: 4131
64141. Elküldve: 2023-01-31 10:31:45,

OFF TOPIC

[4941.]

Anyám klimát gondolt szereltetni az egyik szobába.
Aluminium vezeték van behúzva- azt hiszem 2.5-ös-a szobákba, ami önmagába nem gond kis fogyasztók vannak (lámpa LCD), de vajon elbír-e egy https://www.klimaprofi.hu/aux-gamma-2-jmr3di-b8-2asw-h12c5c4-oldalfali-mono-split-klima-35-kw klimát?
[válaszok erre: #64142 #64143 #64145 #64169]
Kiváló dolgozó
egedi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10662
64140. Elküldve: 2023-01-30 19:01:04,

OFF TOPIC

[4942.]

Jut eszembe!.:
Ez a Class Shell nagyon jó annak aki a klasszikus startmenüket szeretné Win 10 alatt is! icon32.gif
N-vtelen.png


Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2023-01-30 19:06:52]
[előzmény: (64104) Barczik L, 2023-01-28 11:28:42]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10662
64139. Elküldve: 2023-01-30 18:26:29,

OFF TOPIC

[4943.]

uBlock Origin 1.46.0

És más Chrome alapú böngészőben is és ott nem fogja meg.
Kozmetikát leótottam oszt jó! icon50.gif

Köszönöm a kommenteket mert az alapján kezdtem el kutakodni! icon50.gif icon50.gif

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2023-01-30 18:35:02]
[előzmény: (64138) attila.scourgeofgod, 2023-01-30 18:17:50]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
64138. Elküldve: 2023-01-30 18:17:50,

OFF TOPIC

[4944.]

Nálam uBlock Origin van (ahogy nézem a képet, talán nálad is), megy gond nélkül...



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[válaszok erre: #64139] [előzmény: (64136) Barczik L, 2023-01-30 18:12:20]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
64137. Elküldve: 2023-01-30 18:17:32,

OFF TOPIC

[4945.]

Idézet:
Közben meglett!
Az uBlock fogta meg!

Pont ezt akartam kérdezni. Nem lehet, hogy valami megfogja?
Hát de....
[előzmény: (64136) Barczik L, 2023-01-30 18:12:20]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10662
64136. Elküldve: 2023-01-30 18:12:20,

OFF TOPIC

[4946.]

Töröltem a cookie-kat is pedig........... icon18.gif

Közben meglett!
Az uBlock fogta meg! icon32.gif icon32.gif

A Kozmetikai szűrés OFF és lőn viágos ablak

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2023-01-30 18:18:49]
[válaszok erre: #64137 #64138]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10662
64135. Elküldve: 2023-01-30 18:06:49,

OFF TOPIC

[4947.]

Verzió: 109.0.5414.120 (Hivatalos verzió) (64 bites)

K-pkiv-g-s.jpg

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
64134. Elküldve: 2023-01-30 17:39:55,

OFF TOPIC

[4948.]

Melyik verzió?
Nekem simán megy.
[előzmény: (64132) Barczik L, 2023-01-30 17:28:36]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


garga pista



Tagság: 2006-07-02 18:43:48
Tagszám: #32270
Hozzászólások: 5630
64133. Elküldve: 2023-01-30 17:33:03,

OFF TOPIC

[4949.]

Nálam jó, most átállítottam Skin#2-re. Alapból én a Skin #5-öt használom.
Verzió: 109.0.5414.120 (Hivatalos verzió) (64 bites)


Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
[előzmény: (64132) Barczik L, 2023-01-30 17:28:36]
Kiváló dolgozó
garga pista adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10662
64132. Elküldve: 2023-01-30 17:28:36,

OFF TOPIC

[4950.]

Másnak sem működik Chrome alól a "Válasz erre" lehetőség? (Skin#2")
Nem biztonságos................
Egyéb böngészővel OK!

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[válaszok erre: #64133 #64134]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010727882385254 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail