OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357 |
62781. Elküldve: 2022-08-15 22:02:56, OFF TOPIC
|
[6301.] |
Kedves Tagok!
Napok óta zajlik itt ez a diskurzus, amibe nem hanyagság miatt nem lett belemoderálva, hanem mert kíváncsiak voltunk mi lesz belőle, hova lyukadnak ki a tagok vele. Köszönöm, köszönjük az ezzel kapcsolatos türelmet.
Új dolgot végül nem sikerült tanulni belőle, viszont megerősítette az eddigi meggyőződést, miszerint vannak békeszerető tagjaink akik a baráti, nyugodt fórumozás hívei (és hála az égnek ők vannak többen), és van sajnos néhány olyan kolléga, aki már egy ideje rendszeresen facebook komment-szekciónak nézi ezt a fórumot, és az ott 'megszokott' színvonalat próbálja itt is megütni a rendszeres kötözködéssel, felesleges hozzászólásaival, egymás felesleges és alaptalan kritizálásával.
Ennek itt az ideje véget vetni, mielőtt végleg az a kép fog kialakulni erről a fórumról, hogy ez valami trollok gyűjtőhelye, a tényleges szakmai közösség helyett.
Ilyen szempontból nagyon is tanulságos volt az elmúlt pár nap alatt itt folyt diskurzus: visszamenőleg senki sem lesz büntetve, viszont jóval erősebben szűrve lesz az úgynevezett 'nyelvtannácizás', és a felesleges beleokoskodások.
Teszt jelleggel, mostantól egy ideig azok a hozzászólások melyek a fenti dolgokat túlzásba viszik, ki lesznek törölve, vagy a tartalmuk utólag ki lesz cserélve egy figyelmeztető üzenetre. A rendszeres visszaesők, vagy a döntések miatt hisztizők pedig írásijog-megvonást kapnak majd.
Leteszteljük ezt a módszert, és meglátjuk, javul-e tőle a fórum légköre. Ha igen, a változtatás tartós marad, és a fórumszabályzatba is bekerül.
És nem, egyáltalán nem fog meghatni senkit, hogy ez Neked majd nem tetszik, vagy hogy cenzúrának tartod majd, vagy hogy személyes sértésnek veszed. Lehet menni a fórumgazdához is, ahogy kedvenc okoskodó fórumtársunk is tette amikor legutóbb kiraktam őt (Posta Tibivel együtt jót mosolyogtam azon, hogy még annak ellenére is tudtuk kiről van szó, hogy a fórumos nevét sem volt bátorsága vállalni a 'panaszban'), ne feledje már el senki, hogy ennek a fórumnak a használata mindenki számára egy LEHETŐSÉG, nem pedig egy alanyi jog. Aki rendszeresen bomlasztja a közösséget, mérgezi a fórum légkörét, az szedheti a sátorfáját és mehet egy olyan közösségbe, ahol ezt a viselkedést örömmel fogadják.
Az elmúlt pár nap itteni diskurzusa tanulságos volt: egyértelműen mutatja, hogy a legtöbb embernél betelt a pohár, a néhány ember által rendszeresen beírt baromságok miatt.
Ennek megfelelően fogok/fogunk eljárni mostantól fogva.
Lesz aki szeretni fog ezért engem, és bizonyára lesz olyan is, aki ennél is jobban utálni fog. Mindkettőre fel leszek készülve.
|
| | | [válaszok erre: #62783 #62790 #62794 #62796] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Blindspot

Tagság: 2016-07-23 22:01:36 Tagszám: #133271 Hozzászólások: 2891 |
62780. Elküldve: 2022-08-15 21:56:26, OFF TOPIC
|
[6302.] |
Sajnos nem értetted, amit írt. Zoro67-nek reflektált, hogy ő sem nézi le őket, és másoktól is ezt kéri.
Tényleg be kéne fejezni a veszekedést.
|
| | | [válaszok erre: #62782 #62786] |
[előzmény: (62778) Gabywap, 2022-08-15 21:32:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7018 |
62779. Elküldve: 2022-08-15 21:49:08, OFF TOPIC
|
[6303.] |
Az energiavámpír fogalma egyre elterjedtebb az ezoterikus irodalomban: ezek az emberek nem Drakula gróf rokonai, és nem is a Penge vagy az Interjú a vámpírral című filmből ugrottak elő. A legendákból ismert társaikhoz képest nem vérrel, hanem mások energiáival, jókedvével táplálkoznak. Tudatosan, de legtöbbször tudat alatt, olyan helyzeteket teremtenek, mely során a te életerődből merítenek. Erre azért van szükségük, mert az övék jelentősen megcsappant, tele vannak negatív érzésekkel. Ezek az emberek sok problémával küzdenek, de ahelyett, hogy magukba néznének, a világot tekintik minden gondjuk okozójának, és csak másokban látják a megmentőt, akinek pátyolgatásával, vagy azzal, hogy őt is szenvedni látják, ideiglenesen energetizálva érzik magukat.
|
| | |
[előzmény: (62778) Gabywap, 2022-08-15 21:32:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
62778. Elküldve: 2022-08-15 21:32:25, OFF TOPIC
|
[6304.] |
Pont, hogy megadta a tiszteletet, mit vársz még el tőle? Térdepeljen le és esdekeljen neked?
Nem kéne már befejezni?
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | | [válaszok erre: #62779 #62780] |
[előzmény: (62777) miki2002, 2022-08-15 21:24:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62777. Elküldve: 2022-08-15 21:24:48, OFF TOPIC
|
[6305.] |
Több tiszteletet kérek a falusi szakmunkásoknak és a "gyári melós" közösségnek, tudom a többség nem ilyen.
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #62778] |
[előzmény: (62776) zoro67, 2022-08-15 20:34:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 zoro67

Tagság: 2007-07-25 12:14:24 Tagszám: #47407 Hozzászólások: 3775 |
62776. Elküldve: 2022-08-15 20:34:13, OFF TOPIC
|
[6306.] |
Tisztelt fórumtársak és
Magyar Tagozatos (tag-oz-at-os) tanár urak!
@Gabywap köszönöm szépen a sok sok segítséget hozzászólást.(emberségből jeles) ha már a netboard/sat fórum magyar nyelvi fórum lett.
@zólyma @gombilaci köszönöm nektek is
@miki2002 Igaz én csak falusi vagyok. és csak szakmunkás végzetségem van(+gyári melós vagyok amit nem szégyellek ) de úgy érzem
aki akarta az meg értette az írásomat. nem magyar nyelvi fórum ez ha jól tudom.
Megoldást keresnék a következőre.
Balatonföldváron kellene leszerelni egy kb 4 méter magas árbócról és el hozni Jászárokszállás környékére egy 120cm es parabola antennát. nekem nagyon nagy a távolság, (213km) és Autóm sincs.de ha esetleg lenne valaki aki valamiért jár a környéken és hozzám közelebbi városba eltudná hozni azt megköszönném. Természetesen nem ingyen kérném.
LG OLED55B9SLA Tv
Dreambox 920UHD--Ustym 4K--Sat-
Andrew 370 prím K90-W45 (ku sáv) Fortec Star 240 K93-W40,5 (C-sáv) Körner 19,3, 2x Körner 9.2
Wave Frontier
|
| | | [válaszok erre: #62777] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
62775. Elküldve: 2022-08-15 20:30:09, OFF TOPIC
|
[6307.] |
Aztaaaa! :D
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | |
[előzmény: (62773) gombilaci, 2022-08-15 19:21:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
62774. Elküldve: 2022-08-15 20:06:24, OFF TOPIC
|
[6308.] |
Nem, nem fog elmenni innen. A rinocérosz sírva könyörögne a képén lévő bőrért.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (62773) gombilaci, 2022-08-15 19:21:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7018 |
62773. Elküldve: 2022-08-15 19:21:21, OFF TOPIC
|
[6309.] |
Mostmár kapjak ha kell bármilyen lapot , de ki kell mondanom, TE EGY IGAZI VADPARASZT VAGY!!!
Őszintén remélem hogy elpusztulsz erről az oldalról mielőbb és örökre.
|
| | | [válaszok erre: #62774 #62775] |
[előzmény: (62772) miki2002, 2022-08-15 19:06:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62772. Elküldve: 2022-08-15 19:06:33, OFF TOPIC
|
[6310.] |
Érthető, hogy nem írta. Ez telefonon, sietve, 3-4 szó lett volna!
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #62773] |
[előzmény: (62770) zólyma, 2022-08-15 18:31:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7018 |
62771. Elküldve: 2022-08-15 18:54:00, OFF TOPIC
|
[6311.] |
Máris okosabbak lettünk.
Nekem a B, BAZ megyéből majdnem megoldódna , Jászapátin szoktam keresztül menni melóban,kicsi vagy nagyobb teherrel.
A balaton az sajnos sehogy sem. Nem járunk arra a környékre. A nyaralás (saját autó és költség) pedig már letudva.
|
| | |
[előzmény: (62770) zólyma, 2022-08-15 18:31:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 zólyma

Tagság: 2010-03-30 07:28:43 Tagszám: #83688 Hozzászólások: 1799 |
62770. Elküldve: 2022-08-15 18:31:43, OFF TOPIC
|
[6312.] |
Leírom én, hogy béke legyen:
Jászárokszállás.
Szóval a B= Jászárokszállás.
|
| | | [válaszok erre: #62771 #62772] |
[előzmény: (62769) gombilaci, 2022-08-15 18:00:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7018 |
62769. Elküldve: 2022-08-15 18:00:06, OFF TOPIC
|
[6313.] |
Szerintem az Aból , Bbe szállítás kapcsán ,nem derült ki a B. Biztos segít valaki ha ezt leírja a fórumtársunk.
|
| | | [válaszok erre: #62770] |
[előzmény: (62768) zólyma, 2022-08-15 17:40:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 zólyma

Tagság: 2010-03-30 07:28:43 Tagszám: #83688 Hozzászólások: 1799 |
62768. Elküldve: 2022-08-15 17:40:13, OFF TOPIC
|
[6314.] |
Amúgy tudtok segíteni is vagy csak köpdösitek egymást?
Most jól megmondom neked is, indul, 3,2,1...
|
| | | [válaszok erre: #62769] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
62767. Elküldve: 2022-08-15 17:23:04, OFF TOPIC
|
[6315.] |
Akkor olvass tovább meséket! :)
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | |
[előzmény: (62763) tibsi, 2022-08-15 14:28:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
62766. Elküldve: 2022-08-15 15:14:05, OFF TOPIC
|
[6316.] |
Idézet:
| És amíg te így teszel és hülyeséget írsz meg kötözködsz, én is így fogok tenni. Ha neked lehet, nekem miért ne szabadna?
| | Csináld csak nyugodtan! Ez 1 szabad ország. Csak ne csodálkozz, hogy ha én meg nem foglalkozok vele.
|
| | |
[előzmény: (62761) garga pista, 2022-08-15 07:26:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
62765. Elküldve: 2022-08-15 14:50:53, OFF TOPIC
|
[6317.] |
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | |
[előzmény: (62763) tibsi, 2022-08-15 14:28:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
62764. Elküldve: 2022-08-15 14:50:41, OFF TOPIC
|
[6318.] |
Nagyon tanulságos mese.
Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki mindenhez ért. Sok mindent megcsináltam eddigi (hosszú) életemben, de távolról sem merem állítani hogy értek mindenhez. Nekem a kőművesek az Istenek, ha csak egy kőműves lenne a családban, sokkal könnyebb lenne az életem.
|
| | |
[előzmény: (62763) tibsi, 2022-08-15 14:28:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 tibsi

Tagság: 2005-12-25 13:55:34 Tagszám: #24941 Hozzászólások: 1446 |
62763. Elküldve: 2022-08-15 14:28:59, OFF TOPIC
|
[6319.] |
Nemrég olvastam egy mesét:
Gumy és Mickey sétáltak az erdőben. Gumy a tóhoz ért, Mickey mindenhez.
|
| | | [válaszok erre: #62764 #62765 #62767] |
[előzmény: (62762) Gabywap, 2022-08-15 10:18:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
62762. Elküldve: 2022-08-15 10:18:33, OFF TOPIC
|
[6320.] |
.
?
.
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o][Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-08-15 10:29:40]
|
| | | [válaszok erre: #62763] |
[előzmény: (62760) miki2002, 2022-08-15 06:45:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
62761. Elküldve: 2022-08-15 07:26:42, OFF TOPIC
|
[6321.] |
Tök jó amit leírtál, csak ez pont, hogy nem rám, hanem RÁD igaz!
Te sokszor úgy szólsz hozzá témákhoz, fogalmad sincs róla.
A kedvencem az, amikor valaki segítséget kér hogyan lehet xy berendezést megjavítani és rögtön bebüfögöd, hogy dobja ki és vegyen újat. Te sem lennél hosszú életű az elektrotanyán.
Az a bajom veled, hogy állandóan beleállsz itt minden régi tagba, kritizálsz mindent, de gyakorlatilag NULLA érdemi segítséget tettél itt le az asztalra sokunkkal ellentétben. Nem akarom fényezni magam, de régebben mikor több időm volt rengeteg embernek segítettem sw-t frissíteni, sőt antennát is segítettem skybeon keresztül beállítani... Azóta kevesebb időm van, de helyzethez mérten próbálok _értelmes_ tanácsokat adni. Volt pár fórumtag akinek javítottam/unk meg boxokat, stb...
Szóval majd akkor fogadom el ezt a lenéző kiritkát, ha lesz indokod rá! Az hogy nem látszik az utóbbi időben minden a fórumon, annak is csak te és hozzád hasonló "okosok" az oka, mert sok régi tag inkább nem is ír, mert csak lefikázást fog kapni.
csak egy példa...
http://www.netboard.hu/viewref.php?post=17640670
Ahogy írtam már korábban is, el kéne gondolkodni és magadba nézni, van-e értelme annak, hogy egyáltalán itt vagy. Ezt a szintű baromságot a facebookon a hírek alatt biztos tolerálják, de itt nem. És amíg te így teszel és hülyeséget írsz meg kötözködsz, én is így fogok tenni. Ha neked lehet, nekem miért ne szabadna?
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | | [válaszok erre: #62766 #62811] |
[előzmény: (62757) gomey, 2022-08-15 03:20:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62760. Elküldve: 2022-08-15 06:45:38, OFF TOPIC
|
[6322.] |
"egy mellé ütés miatt"
Ne tessék keverni, félrevezetni!
"Megoldást keresnék a következőre
Balatonföldváon kellene leszerelni és el hozni irányoma egy 120cm es antennát. nekem nagyon nagy a táv de ha esetleg lenne valaki aki jár a környéken és hozzám közelebbi városba el tudná hozni azt meg köszönném. természetesen nem ingyen kérném."
Ha valakik (és sajnos egyre többen) az igekötőt az igétől külön írják mikor egybe kellene, az nem elírás, hanem hiba.
Sok esetben a mondat értelmét is megváltoztatja.
A betűk kihagyása szerintem csak trehányság.
Az, hogy nem írta le, hogy hova kellene szállítani, - simán butaság, nemtörődömség. "megoldást keresnék", meg köszönném" Nem megoldást keres és nem megköszönné. Mellébeszélés az egész!
Aki az ilyen hozzászólást védi, - elgondolkodtató.
Az, hogy egy apró megjegyzésem miatt ennyit kihoztok belőle és mindenki hülye aki szerint nem így kellene írni, az a csordaszellem miatt van.
Aki a csorda után megy, azt pedig tudjuk hogy jár!
További jó szórakozást!
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #62762] |
[előzmény: (62753) Gabywap, 2022-08-14 22:05:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gardiner

Tagság: 2004-10-21 09:01:13 Tagszám: #13316 Hozzászólások: 3909 |
62759. Elküldve: 2022-08-15 06:31:49, OFF TOPIC
|
[6323.] |
.
QTH : 47,83N - 19,00E
|
| | |
[előzmény: (62758) foreman, 2022-08-15 05:05:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 foreman

Tagság: 2009-05-31 18:29:00 Tagszám: #74811 Hozzászólások: 1478 |
62758. Elküldve: 2022-08-15 05:05:03, OFF TOPIC
|
[6324.] |
Így hajnaltájt míg unatkozom, hát olvasgatom itt a semminek az osztását.
Gomey, nincs nekem Veled semmi bajom, de mégiscsak elkapott a röhögés, írod, hogy amikor gond volt a nettel...-és akkor elképzeltem magamban, hogy vajon hányan örülnének annak, ha most is gondod volna a nettel
Elnézésedet kérem, de túl magas volt ez a labda, muszáj volt leírnom
21,94E 46,73N
96,5E-50W
|
| | | [válaszok erre: #62759] |
[előzmény: (62757) gomey, 2022-08-15 03:20:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
62757. Elküldve: 2022-08-15 03:20:09, OFF TOPIC
|
[6325.] |
Hát vannak ilyen "garga pista"-féle szakemberek.
Most úgy hirtelen a Telekom ügyfélszolgálat hibabejelentője jutott az eszembe.
Egyszer gond volt az internettel. Régen volt, szóval ez még a modemes, betárcsázós.
Na a lényeg az, hogy felhívtam őket, ők meg azt sem tudták, hogy miről beszélek. Csak és kizárólag a drágább szélessávú netet ismerték. :)
Azt mondták, hogy azért nincs net, mert kivezetik.
A legnagyobb vicc meg az volt, hogy a bekötés előtti utolsó pillanatban még betárcsáztam a behívószámra, és akkor már működött az a net, ami miatt felhívtam őket.
|
| | | [válaszok erre: #62758 #62761] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|