OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
62756. Elküldve: 2022-08-15 00:11:46, OFF TOPIC
|
[6326.] |
Na épp te hiányoztál más senki! :) Látom téged is megsütött a nap! :)
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | |
[előzmény: (62755) gomey, 2022-08-14 23:34:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
62755. Elküldve: 2022-08-14 23:34:17, OFF TOPIC
|
[6327.] |
A fórumszabályzat azért kimondja, hogy "ne használj gügye nyelvezetet"....
|
| | | [válaszok erre: #62756] |
[előzmény: (62753) Gabywap, 2022-08-14 22:05:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
62754. Elküldve: 2022-08-14 22:22:11, OFF TOPIC
|
[6328.] |
De mára temessük már a dolgot meleg volt na! :)
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | |
[előzmény: (62752) ITI, 2022-08-14 21:45:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
62753. Elküldve: 2022-08-14 22:05:47, OFF TOPIC
|
[6329.] |
Ezért ez is kemény hasonlat! "Ha valaki nem tudja érthetően leírni hogy mit szeretne, az inkább ne írjon. "
Hidd el tudok olyat ide már csak azért jár ide csak olvasni! Mert leszólták, pedig tök normális, csak mert bele kötöttek épp ilyenekért!
Én nem hinném nem lehetne megérteni egy mellé ütés miatt, mit is akarna valaki.
Akinek ez annyira meggyőződése, hogy a helyesírás miatt jár ide, akkor ne járjon csak nyelvész fórumokra, na akkor ez mennyire zokon esne soknak.
Na meg nem beszélve vannak kint élő magyarok is, másképp fogalmaznak, vagy azok akik vidéken táj szerinti megfogalmazásuk más más.
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | | [válaszok erre: #62755 #62760] |
[előzmény: (62752) ITI, 2022-08-14 21:45:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62752. Elküldve: 2022-08-14 21:45:33, OFF TOPIC
|
[6330.] |
Értelek hogy ez egy durva hasonlat, de fölöttébb találó. Ha valaki nem tudja érthetően leírni hogy mit szeretne, az inkább ne írjon. Ne fárasszon másokat a hülyeségeivel.
|
| | | [válaszok erre: #62753 #62754] |
[előzmény: (62751) gombilaci, 2022-08-14 21:13:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
62751. Elküldve: 2022-08-14 21:13:07, OFF TOPIC
|
[6331.] |
Hagyd már Te is ezt a baromságot.
Úgy csinálsz mint ha minden elírás "idd ki a bilit", vagy "vidd ki a bilit" kategória lenne. Nettó f...ság ez a hasonlat!
Továbbra is tartom magam ahhoz , hogy nem mindegy , hogy írástudatlannal , vagy csak egy elírással, egy elütéssel , egy kapkodósan leírt/elírt mondattal állunk szemben.
Ebből eredően nem mindegy , hogy apróbb hibák ellenére simán megérted amit ír valaki. Vagy szándékosan beleugatsz , hogy illene szépen írni és úgy csinálsz, mint aki nem érti.
Előbbi ezen az oldalon szerintem a korrekt hozzáállás , utóbbi meg g...ség, a másik fölösleges csesztetése. Csak azért mert valaki ettől érzi jól magát, hogy naponta beleköt a másikba.
|
| | | [válaszok erre: #62752] |
[előzmény: (62750) ITI, 2022-08-14 20:11:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62750. Elküldve: 2022-08-14 20:11:08, OFF TOPIC
|
[6332.] |
Pedig hidd el hogy egyetlen karakter is meváltoztatja a szó jelentését. Nem mindegy hogy "idd ki a bilit", vagy "vidd ki a bilit".
Egyetértek Blindspot fórumtársunkkal:
" mert műszaki fórum, egy normális mondatot illene tudni leírni, mert sok múlik egy vesszőn, vagy akár egy tizedesjegyen..."
|
| | | [válaszok erre: #62751] |
[előzmény: (62748) gombilaci, 2022-08-14 13:00:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62749. Elküldve: 2022-08-14 19:02:24, OFF TOPIC
|
[6333.] |
"Mint látom privát is megírtad neki a helyesen az írást!"
Aztán te hogy látod "a helyesen az írást"?
Természetesen a kérésére válaszoltam!
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (62743) Gabywap, 2022-08-14 09:41:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
62748. Elküldve: 2022-08-14 13:00:17, OFF TOPIC
|
[6334.] |
A baj ott van ,hogy magyar tanárunk egyetlen karakter miatt is hisztizik és lefikáz.
Igen, van az a kategória amikor valaki átesik a tudatlansággal a ló másik oldalára.
Ez a segítségkérés ,még egyáltalán nem az volt.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-08-14 13:22:11]
|
| | | [válaszok erre: #62750] |
[előzmény: (62747) Blindspot, 2022-08-14 12:42:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Blindspot

Tagság: 2016-07-23 22:01:36 Tagszám: #133271 Hozzászólások: 2891 |
62747. Elküldve: 2022-08-14 12:42:05, OFF TOPIC
|
[6335.] |
Pedig abban is van igazság, amit ő ír. Én magam is kapok olyan privát üzenetet, amelyben úgy kérnek segítséget, hogy összefüggéstelen, írásjelek nélküli katyvaszból kell kihámozni, hogy mit is szeretne az írója. Épp azért, mert műszaki fórum, egy normális mondatot illene tudni leírni, mert sok múlik egy vesszőn, vagy akár egy tizedesjegyen...
|
| | | [válaszok erre: #62748] |
[előzmény: (62744) gombilaci, 2022-08-14 10:00:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
62746. Elküldve: 2022-08-14 11:15:40, OFF TOPIC
|
[6336.] |
Tessék imádkozni!
Kisföldeki jóvoltából
Amos 3/7 at 4.0°W
11289-H-5454
DVB-S2 (4:2:2) 16APSK 16:9 HD
Kódolt (Biss)
ID: HUN-017/LINE1
Görögkatolikus Szent Liturgia közvetítése Máriapócsról.
F 0000 00 ED483B70C625AA95;3560:11289:0001
:)
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | |
[előzmény: (62742) miki2002, 2022-08-14 06:15:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
62745. Elküldve: 2022-08-14 10:56:13, OFF TOPIC
|
[6337.] |
"KWP ugyan adhat ki állásfoglalást, de az nem biztos, hogy egyben kompetens is."
De, bizony hogy kompetens, mert ő az admin.
"A múltkor is, amíg mi itt vitatkoztunk; a szabálytalankodó meg jót röhöghetett az egészen."
Nem sírni kell utólag, hanem tenni ellene. Írj KWP-nek ha nem tetszik vmi és majd eldönti kell-e moderálás vagy sem.
Az egyenlő bánásmódos hülyeséggel végképp nem értem minek jössz most megint... Ha valaki felajánlja, h segít lehet simán egy baráti jótett amiért nem kér ellenszolgáltatást.
Részemről is lezárva a vita. Megint csak mellébeszélsz szokásod szerint.
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | |
[előzmény: (62740) gomey, 2022-08-13 15:05:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
62744. Elküldve: 2022-08-14 10:00:08, OFF TOPIC
|
[6338.] |
Ezt nagyon adom!!
K..va idegesítő ,hogy minden hsz en helyesírás ellenőrzőt játszik.
|
| | | [válaszok erre: #62747] |
[előzmény: (62743) Gabywap, 2022-08-14 09:41:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
62743. Elküldve: 2022-08-14 09:41:58, OFF TOPIC
|
[6339.] |
Akkor meghallod és látod is nem egy nyelvész fórum, hanem egy technikai jellegű. Mint láthatod is nem mindenkinek a hsz-a pont erről szól, aki eltudja így is olvasni érti a kérdést. Mint látom privát is megírtad neki a helyesen az írást! De van szabad időd ezzel foglalkozni, neki munka mellett éjjel írta meg mobilról, és akkor mi van? Világvége lesz? Mire jó ez neked ez a kiközösítési forma? Felcsaptál nyelvész inspektornak? Legközelebb, ha fegyvered lenne, már le is lőnéd az ilyet? Szerintem keress ma egy árnyékos oldalt! Szép napot!
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | | [válaszok erre: #62744 #62749] |
[előzmény: (62742) miki2002, 2022-08-14 06:15:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62742. Elküldve: 2022-08-14 06:15:51, OFF TOPIC
|
[6340.] |
Halljuk, de ha valaki kér valamit, legalább érthető módon tegye.
Az említett térképet kevesen ismerik, az adatlapjából pedig nem derül ki, hogy hova kellene elvinni.
Az olvasókat illene tisztelni, amibe szerintem a helyesírás is beletartozik.
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #62743 #62746] |
[előzmény: (62735) Gabywap, 2022-08-13 00:23:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
62741. Elküldve: 2022-08-13 21:40:41, OFF TOPIC
|
[6341.] |
Szerintem te valami más párhuzamos világban élsz, nem ebben az is biztos! :)
Amiről te itt írsz az nem ezen a világon van, azt már valahol máshol keresd! :) Világot tévesztettél!
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | |
[előzmény: (62740) gomey, 2022-08-13 15:05:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
62740. Elküldve: 2022-08-13 15:05:44, OFF TOPIC
|
[6342.] |
KWP ugyan adhat ki állásfoglalást, de az nem biztos, hogy egyben kompetens is.
A múltkor is, amíg mi itt vitatkoztunk; a szabálytalankodó meg jót röhöghetett az egészen.
Pl. itt az általam korábban emlegetett jogszabály szövege:
"5. § Az egyenlő bánásmód követelményét a 4. §-ban foglaltakon túl az adott jogviszony tekintetében köteles megtartani,
a) aki előre meg nem határozott személyek számára szerződés kötésére ajánlatot tesz vagy ajánlattételre felhív"
Minden itt kötött üzlet szerződéskötésnek minősül.
És részemről ezzel a témát lezártam, az itteni kötözködőkkel nem áll módomban meddő vitákat folytatni.
|
| | | [válaszok erre: #62741 #62745] |
[előzmény: (62739) garga pista, 2022-08-13 09:27:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
62739. Elküldve: 2022-08-13 09:27:42, OFF TOPIC
|
[6343.] |
"Jó lenne azért ha néha gondolkodnátok is, mielőtt ide írtok."
Ezt pont TE mondod? Sokadszor megcáfoltuk a hülyeségedet amit beírtál (vagy inkább bebüfögtél) több topikba is.
Itt csak te vagy a hergelő...
Amúgy meg ha érdemben követnéd a fórumot, tudhatnád hogy készült egy QTH térkép, amin többek között zoro67 is rajta van, így kb. 1 perc eldönteni tudsz-e segíteni neki.
Amúgy visszatérve az SI-re, ezeket írtad:
2. "A "kilo" előtag ugyan metrikus és nem SI, viszont a SI a metrikus előtagokat használja, szóval megint ugyanott vagyunk."
1. "Én csak annyit kérek, hogy ilyenkor SI-mértékegységet használjunk!
Ami jelen esetben a "km"..."
Attól még, hogy kilo előtag elfogadott, az 1. kijelentésed hibás.
Jó lenne, ha néha TE gondolkodnál el mielőtt írsz, van-e értelme, vagy inkább csendben tovább görgetsz. Azt hiszem KWP is javasolta már, nem ártana megfontolni.
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | | [válaszok erre: #62740] |
[előzmény: (62736) gomey, 2022-08-13 00:58:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
62738. Elküldve: 2022-08-13 01:53:07, OFF TOPIC
|
[6344.] |
És azt írta menjen le érte? Ha onnét felfelé jön esetleg valameddig felhozná stb! Szóval az értelmezés sem megy? De böfögni azt tudsz!
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | |
[előzmény: (62736) gomey, 2022-08-13 00:58:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
62737. Elküldve: 2022-08-13 01:27:07, OFF TOPIC
|
[6345.] |
Mikitől mit vártál??
Lassan minden topikból bannolták , a magyar tanár akart lenni , de soha nem sikerült hajlamait már csak itt tudja kiélni.
A másik mértékegységes okosság ,csak simán no comment kategória.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-08-13 01:40:00]
|
| | |
[előzmény: (62735) Gabywap, 2022-08-13 00:23:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
62736. Elküldve: 2022-08-13 00:58:16, OFF TOPIC
|
[6346.] |
Tényleg csak azt nézitek itt páran, hogy hogyan lehet a másikat hergelni??
Ha tehetném akkor én INGYEN segítenék neki.
Viszont lehet innen BP-ről lemenni oda a Balatonra valakinek csak 1 tank benzin, és akkor még nem is csinált semmit.
Jó lenne azért ha néha gondolkodnátok is, mielőtt ide írtok.
|
| | | [válaszok erre: #62738 #62739] |
[előzmény: (62735) Gabywap, 2022-08-13 00:23:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
62735. Elküldve: 2022-08-13 00:23:23, OFF TOPIC
|
[6347.] |
Hát haljátok gomey, miki2002 elmehettek a sunyiba! Nem a mértékegységről kért meg a hibáiról kért segítséget, hanem egyebet, emberi dolgot! Ha így ír fogadd el, de ne legyetek szemtelenek ennyi!
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | | [válaszok erre: #62736 #62737 #62742] |
[előzmény: (62729) gomey, 2022-08-12 04:16:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
62734. Elküldve: 2022-08-12 22:07:53, OFF TOPIC
|
[6348.] |
Látom az írásomból megint sikerült kiragadni a lényeget!
A "kilo" előtag ugyan metrikus és nem SI, viszont a SI a metrikus előtagokat használja, szóval megint ugyanott vagyunk.
De akinek még így sem volt világos: kurvára nem mindegy hogy 10km-tert kell mennie vagy 100-at annak, aki végül segíteni fog.
|
| | |
[előzmény: (62733) garga pista, 2022-08-12 20:13:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
62733. Elküldve: 2022-08-12 20:13:53, OFF TOPIC
|
[6349.] |
Ha már kötözködsz megint, legalább értelmesen csinálnád.
A távolság, út, stb. SI mértékegysége a méter és nem a km!
https://physics.info/displacement/summary.shtml
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | | [válaszok erre: #62734] |
[előzmény: (62729) gomey, 2022-08-12 04:16:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|