OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62531. Elküldve: 2022-07-02 17:27:53, OFF TOPIC
|
[6551.] |
"Olvastam arról hogy a legkorszerűbb lakásoknál a fűtő radiátorokat hűtésre is használják nyáron."
Hülye volt aki írta.
A falfűtést használhatják nyáron hűtésre, de akkor harmatcsepp érzékelőket is tesznek a falba és 13 °C -nál hidegebb nem lehet a rendszer.
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #62532] |
[előzmény: (62529) ITI, 2022-07-02 15:49:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
62530. Elküldve: 2022-07-02 16:44:46, OFF TOPIC
|
[6552.] |
Próbálgatni kell. Ideiglenesen összepakolni a cuccost és tesztelni. Nem is kell oda vastag cső, 3/8" is sok. Csak lassan kell áramoltatni hogy felvegye a hőt a víz. Kicsi a hőfokkülönbség! Kb. 20C° A hűtés barkácsolására jobb időpontot nem is találnál!
A radiátor is biztosan hűtene de hát a gravitáció nyáron is működik és nem a mennyezetnél vannak.
Kell valami légkeverés is.
A fűtéshez is használt radiátorok esetében egy hőcserélő is kell mivel az zárt rendszerű és annak is kell maradnia.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | |
[előzmény: (62529) ITI, 2022-07-02 15:49:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62529. Elküldve: 2022-07-02 15:49:51, OFF TOPIC
|
[6553.] |
Tavaly összeállítottam egy hűtést, amihez egy autó hűtőjét használtam. 3/4-es csövet vezettem a kútból, amit egy "Ruszki" búvárszivattyú nyomott a hűtőbe. A kifolyó cső ment a kádba. A hűtő mögé egy álló ventilátort tettem, az fújta le a hideget a hűtőről. A 10 nm-es szobát 21-22 fokra le tudtam vele hűteni. Csak sajnos kilyukadt a hűtő, javítani nem lehet.
Olvastam arról hogy a legkorszerűbb lakásoknál a fűtő radiátorokat hűtésre is használják nyáron. Ha azokon vezetném át a 11 fokos vizet elegendő hűtést adna?
|
| | | [válaszok erre: #62530 #62531] |
[előzmény: (62527) Barczik L, 2022-07-02 10:06:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
62528. Elküldve: 2022-07-02 10:21:41, OFF TOPIC
|
[6554.] |
Habár én nem foglalkoztam a kút klíma témával, pár éve olvastam ezt a cikket, kiindulása alapnak jó lehet, elég sok mindent összeírt:
http://mithogyanbiztosanne.blogspot.com/2013/06/kutklima-hazilag.html
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
62527. Elküldve: 2022-07-02 10:06:10, OFF TOPIC
|
[6555.] |
A szennyvíztelep hálás lenne ha oda sem engednéd hasonlóként a csapadékét. Locsolásra 2xes haszon lenne.
Milyen hőcserélőre gondoltál? Egy jókora teherkocsi hűtője + ventillátora biztos megtenné.
A sima radiátorok túlságosan nagyok a hőleadó felületükhöz képest és még jönne hozzá a venti.
Pü-re.(A klímám noname (Syan) és még idő kérdése a beválás)
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #62529] |
[előzmény: (62526) ITI, 2022-07-01 21:37:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62526. Elküldve: 2022-07-01 21:37:14, OFF TOPIC
|
[6556.] |
Köszönöm Neked az értékes hozzászólásodat. Klímám nincs, az helyett szeretném megcsinálni a kút vizével. A szivattyú kb. 400W-ot fogyaszt. A kifolyó vizet nem gond elvezetni, mehet a lefolyóba, vagy egy vakond lyukba. Egy jó hőcserélő kellene. A fúrt kutat egy forrásvíz táplálja, kristálytiszta 11 fokos vizet ad, már 15 éve. Azzal főzünk, azt isszuk, mert az nem klóros.
|
| | | [válaszok erre: #62527] |
[előzmény: (62525) miki2002, 2022-07-01 20:49:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62525. Elküldve: 2022-07-01 20:49:14, OFF TOPIC
|
[6557.] |
Hőcserélőn keresztül a kút vízével egy split klíma üzemképes beltéri egységét kell lehűteni.
A visszatérő vizet nem szabad a kútba visszavezetni.
Legjobb egy víznyelőt fúrni, 2-3 m mély lyukat és abba visszavezetni.
Persze, ha a keringetés többe kerül, mint egy klíma üzemeltetése, akkor csak egy érdekesség.
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #62526] |
[előzmény: (62523) ITI, 2022-07-01 15:43:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
62524. Elküldve: 2022-07-01 16:10:55, OFF TOPIC
|
[6558.] |
Légkondi.
A kút vizén magam is gondolkoztam de azt mondta valaki hogy felmelegedett a kút vize hamar. Többet nem tudok róla.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | |
[előzmény: (62523) ITI, 2022-07-01 15:43:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62523. Elküldve: 2022-07-01 15:43:01, OFF TOPIC
|
[6559.] |
Köszönöm a válaszod.
Nagyon egyszerű, ezért nagyon praktikus. A legolcsóbb megoldás. Tartályom, csaptelepem van itthon, csak össze kell állítani.
Ebben a nagy melegben most inkább az foglalkoztat hogy hogyan tudnám lehűteni a lakást. A kútban 11 fokos víz van, azt kellene áramoltatni valamilyen hőcserélőn keresztül.
|
| | | [válaszok erre: #62524 #62525] |
[előzmény: (62522) Barczik L, 2022-07-01 12:57:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
62522. Elküldve: 2022-07-01 12:57:52, OFF TOPIC
|
[6560.] |
A zuhanyhoz fatüzelésű bojler csaptelepét használtam, 80l-es hidrofor tartállyal. Szabad kifolyású volt a rendszer. A mai többrétegű alucsövekkel már könnyebb megoldani. Jól hajlíthatóak. Feketére lett festve és akkor már nem kellett radiátorban is forgatni. Csak ha árnyékban lett volna a zuhany.
A medencénél pedig a vízforgatót használtam. Egyszerűen közbeiktattam 70-80 méternyi locsolótömlőt amit szépen csigaformába tekertem a napon.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #62523] |
[előzmény: (62520) ITI, 2022-06-30 21:26:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62521. Elküldve: 2022-06-30 21:36:54, OFF TOPIC
|
[6561.] |
"ITI azt hitte, hogy megvédi a fertőzéstől, pedig nem."
Még nem kaptam meg. Érted?
|
| | |
[előzmény: (62514) miki2002, 2022-06-30 20:07:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62520. Elküldve: 2022-06-30 21:26:35, OFF TOPIC
|
[6562.] |
Örülök a sikerednek. Érdekel a megoldásod, ahogy megcsináltad.
|
| | | [válaszok erre: #62522] |
[előzmény: (62509) Barczik L, 2022-06-29 15:46:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62519. Elküldve: 2022-06-30 21:21:19, OFF TOPIC
|
[6563.] |
Akkor a Művész Úr, nem betegedett meg ...
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (62518) gombilaci, 2022-06-30 21:00:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
62518. Elküldve: 2022-06-30 21:00:11, OFF TOPIC
|
[6564.] |
Igen , irja le mindenki a SAJÁT tapasztalatait,az legalább valós, megtörtént dolog.
De ne a retek sajtó cikkeivel dobálózzon és hergelje a népet.
"nem szállsz bele"
No, azért Te is bekóstoltál , de nyilván nem fogok ráharapni...
|
| | | [válaszok erre: #62519] |
[előzmény: (62517) Barczik L, 2022-06-30 20:52:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
62517. Elküldve: 2022-06-30 20:52:59, OFF TOPIC
|
[6565.] |
Ha nem kívánsz vitázni akkor nem szállsz bele!
62512 hsz.
Véleménye, tapasztalata mindenkinek van!
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #62518] |
[előzmény: (62516) gombilaci, 2022-06-30 20:40:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
62516. Elküldve: 2022-06-30 20:40:00, OFF TOPIC
|
[6566.] |
Az lehet, de legalább nem netes (vagy igaz vagy nem) cikkeket linkelek , hanem leírom mit tapasztaltam.
Természetesen mindenki azt hisz és/vagy csinál amit akar. Nem kívánok ezen vitázni , mert az hetekig tartana.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-06-30 20:46:28]
|
| | | [válaszok erre: #62517] |
[előzmény: (62513) Barczik L, 2022-06-30 19:58:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tsandor

Tagság: 2019-12-29 14:56:34 Tagszám: #136287 Hozzászólások: 140 |
62515. Elküldve: 2022-06-30 20:19:34, OFF TOPIC
|
[6567.] |
Sajnos családtagom került oltás után koporsóba. Azt kérdem,megérte? Nem tudom elmondani az érzést...
Sajnos több rokonom vagy barátom immunrendszere azóta "nem az igazi",vagy azóta kinlódik valamivel.
|
| | |
[előzmény: (62512) gombilaci, 2022-06-30 19:43:34] |
|
Haladó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62514. Elküldve: 2022-06-30 20:07:45, OFF TOPIC
|
[6568.] |
Nem, csak ragaszkodom a tényekhez!
ITI azt hitte, hogy megvédi a fertőzéstől, pedig nem.
Én több oltatlant ismerek mint oltottat, és egyik sem volt beteg.
Oltottak közül szinte mind, kénytelen volt több alkalommal is orvoshoz fordulni.
Covid elleni oltás a mai napig sincs!
https://www.portfolio.hu/global/20220623/uj-vakcina-kerulhet-forgalomba-az-eu-ban-552375#
"A Valneva vakcinája az Európai Unióban alkalmazásra ajánlott hatodik olyan oltóanyag, amely az uniós gyógyszerügynökség szerint hatékony az új típusú koronavírus ellen.
Az EU gyógyszerfelügyeleti hatóságának szerepét betöltő ügynökség mind a hat esetben gyorsított eljárás keretében hozta meg döntését, amely az oltóanyag egyéves feltételes alkalmazásához adja meg a zöld jelzést."
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #62521] |
[előzmény: (62512) gombilaci, 2022-06-30 19:43:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
62513. Elküldve: 2022-06-30 19:58:38, OFF TOPIC
|
[6569.] |
Na a hergelésben nem maradtál le!
Ez éppen az a dolog amiben sosasem tudhatod hogy mi lett volna HA.......
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #62516] |
[előzmény: (62512) gombilaci, 2022-06-30 19:43:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
62512. Elküldve: 2022-06-30 19:43:34, OFF TOPIC
|
[6570.] |
Te direkt uszítod a népet?!
Az oltás egyébként sem azért kell ,hogy ne kapd el, hanem azért hogy ne kerülj intenzívre/koporsóba.
Családban ,baráti körben az oltottak megúszták lázzal, pár nap fekvéssel.
Az oltatlanok között volt aki négykézláb is alig tudott kinenni wc-re a saját lakásában ,olyan izom fájdalmai voltak.
|
| | | [válaszok erre: #62513 #62514 #62515] |
[előzmény: (62511) miki2002, 2022-06-30 19:39:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sanca2

Tagság: 2007-07-03 18:20:45 Tagszám: #46676 Hozzászólások: 16092 |
62510. Elküldve: 2022-06-30 18:51:12, OFF TOPIC
|
[6572.] |
A Hajdúszoboszlói Lasat-nak az elérhetősége kellene
Köszi
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
62509. Elküldve: 2022-06-29 15:46:50, OFF TOPIC
|
[6573.] |
Ezt a kerti medencéhez el is készítettem. Még keverős csaptelep is kellett a zuhanyhoz mert annyira forró víz lett. Feketére kell festeni.
De kinőttük már az.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #62520] |
[előzmény: (62507) ITI, 2022-06-29 14:57:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
62508. Elküldve: 2022-06-29 14:57:33, OFF TOPIC
|
[6574.] |
Nem mind arany, ami fénylik.
|
| | |
[előzmény: (62451) miki2002, 2022-06-26 17:28:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62507. Elküldve: 2022-06-29 14:57:18, OFF TOPIC
|
[6575.] |
Ennél sokkal egyszerűbb, ha egy lapradiátort a nap felé fordítod és azon áramoltatod át a vizet. Ha ezt kombinálod egy bojlerrel, estére a család is megfürödhet.
|
| | | [válaszok erre: #62509] |
[előzmény: (62504) Barczik L, 2022-06-29 10:36:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|