Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499892/2 Témák: 19750 Tagok: 113684 Legújabb tag: nthobweo Online: (61/18
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 

Zoli049



Tagság: 2009-03-23 04:09:44
Tagszám: #72118
Hozzászólások: 2134
62281. Elküldve: 2022-06-16 08:02:48,

OFF TOPIC

[6801.]

Én ezt vettem meg, mert volt akiket el kellett rettentenem, meg el is hajtanom!
https://www.adapter.hu/webaruhaz/product_info.php?cPath=40_109&products_id=804
Pontos!
[válaszok erre: #62282] [előzmény: (62279) hikjma, 2022-06-15 23:18:50]
Kiváló dolgozó
Zoli049 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tsandor



Tagság: 2019-12-29 14:56:34
Tagszám: #136287
Hozzászólások: 140
62280. Elküldve: 2022-06-16 05:30:24,

OFF TOPIC

[6802.]

Én pár hónapja csináltam ismerősökkel hasonló támfalat. Nálam 60-80cm volt a maximum szintüklönbség. C25-ös betonból lett öntve,jól bevasalva. Én nem merném arra a kis vékony betonlapra, sem zsalutéglára bízni azt a homoktömeget. Az a baj a zsalutéglával is,hogy nem köt össze egy "darabbá". Szerintem azon a sövényes képen sem támfal szerepet töltenek be azok a betonlapok,egyszerűen elroppanna.
[előzmény: (62276) Oliver18, 2022-06-14 11:47:42]
Haladó
Tsandor adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hikjma



Tagság: 2004-01-18 20:04:41
Tagszám: #8252
Hozzászólások: 2794
62279. Elküldve: 2022-06-15 23:18:50,

OFF TOPIC

[6803.]

Üdv. Alkohol szondát akarok venni, saját tesztre, de rengeteg a kínálat és nem tudom, hogy melyik az ami erre a célra valóban jó is. Tudom a rendőré a tuti :)
[válaszok erre: #62281]
Kiváló dolgozó
hikjma adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Oliver18



Tagság: 2021-03-03 06:09:32
Tagszám: #137193
Hozzászólások: 1111
62278. Elküldve: 2022-06-14 16:18:41,

OFF TOPIC

[6804.]

Rendben.
Kösz Srácok:)

"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."

Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
[előzmény: (62277) Zoli049, 2022-06-14 13:27:43]
Kiváló dolgozó
Oliver18 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zoli049



Tagság: 2009-03-23 04:09:44
Tagszám: #72118
Hozzászólások: 2134
62277. Elküldve: 2022-06-14 13:27:43,

OFF TOPIC

[6805.]

Az sacc/kb: 5X20=100m2X kb.0,6=60m3 föld! HA az jól beázik, akkor "mindent visz"! A "talajvizet" valahogy vezesd ki, a többit EnJoe felvázolta, lábazat.
[válaszok erre: #62278] [előzmény: (62276) Oliver18, 2022-06-14 11:47:42]
Kiváló dolgozó
Zoli049 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Oliver18



Tagság: 2021-03-03 06:09:32
Tagszám: #137193
Hozzászólások: 1111
62276. Elküldve: 2022-06-14 11:47:42,

OFF TOPIC

[6806.]

Mindenképpen magam(meg ismerösök,rokonok) csinálom csak azt nézem melyik a költséghatékonyabb illetve egyszerűbb.a lényeg hogy a ház egyik oldalán lévő terület kicsit használhatalan.A gondolatom az hogy egyszerübb feltölteni mert akkor tudok is valamit kezdeni vele ,a két szint között kb 80cm(a házzal egy szinten van jó 2m egyenes majd egy lejtés2-2,5m-en 80cm aztán van még kb 30-40 cm) van utána már a szomszéd kertje van.ha sikerülne egy szintre hozni akkor lesz egy majd 5m széles és vagy 20m hosszu szép zóld "pázsitom":).a fűvet is könnyebb lenne nyírni stb.
Köszönöm a tanácsokat is.

"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."

Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
[válaszok erre: #62277 #62280 #62284] [előzmény: (62275) Zoli049, 2022-06-14 07:22:20]
Kiváló dolgozó
Oliver18 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zoli049



Tagság: 2009-03-23 04:09:44
Tagszám: #72118
Hozzászólások: 2134
62275. Elküldve: 2022-06-14 07:22:20,

OFF TOPIC

[6807.]

Mai árak mellett, ha rám hallgatsz, akkor magad megépíted. icon32.gif
[válaszok erre: #62276] [előzmény: (62274) Oliver18, 2022-06-14 05:06:08]
Kiváló dolgozó
Zoli049 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Oliver18



Tagság: 2021-03-03 06:09:32
Tagszám: #137193
Hozzászólások: 1111
62274. Elküldve: 2022-06-14 05:06:08,

OFF TOPIC

[6808.]

Hát köszönöm.
Okosabb lettem:)

"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."

Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
[válaszok erre: #62275]
Kiváló dolgozó
Oliver18 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


EnJoe



Tagság: 2004-10-20 08:27:53
Tagszám: #13293
Hozzászólások: 1938
62273. Elküldve: 2022-06-13 22:51:08,

OFF TOPIC

[6809.]

Szia, véleményem szerint ez a lap támfalnak gyenge. Az oszlopokkal nem lenne gond, de a lapok épphogy kerítésnek valók. 2 x 0,5 m 4cm vastag lap, a vasalt közel nulla - vágtunk lapot abba csak hosszában volt 6-8 db 6 mm-es acél szál. A zsalutéglából épített támfalat is komolyan be kell vasalni, sőt víz ellen szigetelni - az oldala a talajjal ne érintkezzen, mert a téli fagy szétnyomhatja (láttam már, hogy építik).
ar2.jpg
Nem tudom, hogy a fórumon találsz-e szakembert, én annó megrendelő voltam.


[előzmény: (62271) Oliver18, 2022-06-13 22:13:56]
Kiváló dolgozó
EnJoe adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zoli049



Tagság: 2009-03-23 04:09:44
Tagszám: #72118
Hozzászólások: 2134
62272. Elküldve: 2022-06-13 22:34:40,

OFF TOPIC

[6810.]

Pár év és eltörik, főleg, ha még nedves is marad a mögöttes talaj.
[előzmény: (62271) Oliver18, 2022-06-13 22:13:56]
Kiváló dolgozó
Zoli049 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Oliver18



Tagság: 2021-03-03 06:09:32
Tagszám: #137193
Hozzászólások: 1111
62271. Elküldve: 2022-06-13 22:13:56,

OFF TOPIC

[6811.]

Szia.

A terv az hogy 260 oszlopokat vennék amit 1m mélyen lenne a földben plusz jól körbe betonozás. A fent maradó 160 ugye jön rá(bele) A lapok.viszont az egyik oldalon lenne egy kis talaj feltoltes ami kb 80-90cm -ig érintené a falat.
A kérdés ha jó az alap az oszlopoknak, a lapok 4cm vastag.elbirja a fal vagy eltolja esetleg eltörik a lap.
Pl mint ez:

3030_0a56743867b2.jpg

Nálam ennyire nem lenne nagy nyomasnak kivéve.

Előre is köszönöm a segítséget
Szép estét

"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."

Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
[válaszok erre: #62272 #62273] [előzmény: (62268) EnJoe, 2022-06-13 21:14:02]
Kiváló dolgozó
Oliver18 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zoli049



Tagság: 2009-03-23 04:09:44
Tagszám: #72118
Hozzászólások: 2134
62270. Elküldve: 2022-06-13 21:49:16,

OFF TOPIC

[6812.]

"Sajnos egyre kevesebb az igazi becsületes szakember"

Erről lehetne egy külön fórumot nyitni, hogy mi az oka!
30 év építőipari háttérrel, mint cégtulaj, van rálátásom.
[előzmény: (62269) gombilaci, 2022-06-13 21:36:09]
Kiváló dolgozó
Zoli049 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gombilaci



Tagság: 2007-01-22 17:12:40
Tagszám: #40408
Hozzászólások: 7019
62269. Elküldve: 2022-06-13 21:36:09,

OFF TOPIC

[6813.]

Ezért is építek és csinálok mindent is magamnak amit csak lehet.

Beleuntam hogy lehúznak , ..rul csinálják , kapkodnak, ígérgetnek,mellébeszélnek.

Így legalább tudom ,hogy amit csináltam az hogy van megcsinálva. Ha meg valami nem úgy sikerül ,akkor nem kell senkivel harcolni.

Sajnos egyre kevesebb az igazi becsületes szakember.

Ha pl. ilyen kerítés kell , barátokkal összefogunk és megcsináljuk, egymást segítve. Nem kell ehhez 20 éves rutinnal rendelkező építő cég.
Józan paraszt ész, odafigyelés és pont olyan lesz ,mint a "gyári"
[válaszok erre: #62270] [előzmény: (62268) EnJoe, 2022-06-13 21:14:02]
Kiváló dolgozó
gombilaci adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


EnJoe



Tagság: 2004-10-20 08:27:53
Tagszám: #13293
Hozzászólások: 1938
62268. Elküldve: 2022-06-13 21:14:02,

OFF TOPIC

[6814.]

Mik a kérdések? - nekem 9-10 éve hasonló kerítésből 24m ~420e Ft-ra jött ki mindennel. Jól megszívtam, mert maga a kerítés elemek még a 200e-t sem érték el, de hozzá jött némi fuvardíj - természetesen nem a helyi kereskedőtől, hanem a Miskolc melletti üzemből számolva ~65e + beton (3 m3), mert az oszlopokat illik betonba helyezni (zsák alap a fagyhatár alá) és legalább 25-30cm alapot önteni a kerítés alá + ezzel foglakozó építő csapat, aki 1,5 nap alatt felépítette ~ 120e-ért. (bontották a régi kerítést, kiásták az alapot, beállították az oszlopokat, betonoztak - első nap - másnap becsúsztatták a lapokat ill. felpakolták a törmeléket...ezzel délre végeztek is) El lehet hagyni a betonozást, de a mi alföldi területünkön annyira laza a talaj, hogy pár év alatt vetemedne az egész, így hagytam magam rábeszélni. Lapokat fentről kell becsúsztatni, ehhez kell legalább 4-5 ember és egy "állás"...gyorsan fel lehet húzni, ellenben nem olcsó (és nem szabad elrontani az oszlop állítást, mert nem fog becsúszni a betonlap a helyére). Ezen kívül mire lennél még kíváncsi?
[válaszok erre: #62269 #62271] [előzmény: (62267) Oliver18, 2022-06-13 09:27:40]
Kiváló dolgozó
EnJoe adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Oliver18



Tagság: 2021-03-03 06:09:32
Tagszám: #137193
Hozzászólások: 1111
62267. Elküldve: 2022-06-13 09:27:40,

OFF TOPIC

[6815.]

Sziasztok

Újabb kérdéssel fordulok hozzátok.
Valaki esetleg csinált már ezt a fajta beton kerítést?ha ismer vkit is jó.
Lenne pár kérdésem.
Köszönöm

8629_e5d522c44a26.jpg

"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."

Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
[válaszok erre: #62268]
Kiváló dolgozó
Oliver18 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Oliver18



Tagság: 2021-03-03 06:09:32
Tagszám: #137193
Hozzászólások: 1111
62266. Elküldve: 2022-06-12 08:26:47,

OFF TOPIC

[6816.]

Köszönöm:)Nagyjábol igen ez időtájt volt meg nekünk:)Valoszinüleg lehetetlen küldetésre vállalkoztam:).

ITI:
Köszi a felajánlást ,de ha más kell azt amugy találnék, de köszönöm mégegyszuer a felajánlást


"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."

Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
[előzmény: (62265) petersg, 2022-06-12 07:54:27]
Kiváló dolgozó
Oliver18 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


petersg



Tagság: 2009-05-10 17:21:36
Tagszám: #73851
Hozzászólások: 881
62265. Elküldve: 2022-06-12 07:54:27,

OFF TOPIC

[6817.]

Később LG lett,voltam szervizes,kb 88-as tipus.
[válaszok erre: #62266] [előzmény: (62259) Oliver18, 2022-06-11 14:19:45]
Törzstag
petersg adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6951
62264. Elküldve: 2022-06-11 20:21:26,

OFF TOPIC

[6818.]

Megértelek.
Sajnos ebben nem tudok segíteni, de ha kell egy 71 cm-es Philips Tv, ingyen elviheted. Működik, táv is van hozzá, nálam csak a helyet foglalja.
[előzmény: (62262) Oliver18, 2022-06-11 14:40:40]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


garga pista



Tagság: 2006-07-02 18:43:48
Tagszám: #32270
Hozzászólások: 5630
62263. Elküldve: 2022-06-11 16:06:32,

OFF TOPIC

[6819.]

icon52.gif icon52.gif És a kérdező mivel van előrébb, hogy tudja neked Dell monitorod van?

Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
[előzmény: (62260) Barczik L, 2022-06-11 14:25:21]
Kiváló dolgozó
garga pista adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Oliver18



Tagság: 2021-03-03 06:09:32
Tagszám: #137193
Hozzászólások: 1111
62262. Elküldve: 2022-06-11 14:40:40,

OFF TOPIC

[6820.]

csinálok(Szeretnék) egy retro szobát itthon csinálni a gyerekkoromból.Ha tudok , olyan eszközökkel és dolgokkal ami valamennyire fedi is a valoságot.

"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."

Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
[válaszok erre: #62264] [előzmény: (62261) ITI, 2022-06-11 14:28:30]
Kiváló dolgozó
Oliver18 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6951
62261. Elküldve: 2022-06-11 14:28:30,

OFF TOPIC

[6821.]

Csak kíváncsiságból kérdezem, miért érdekel ez? Mert egy ilyen Tv-nek az értéke nulla. Sőt veszélyes hulladék.
[válaszok erre: #62262] [előzmény: (62259) Oliver18, 2022-06-11 14:19:45]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10663
62260. Elküldve: 2022-06-11 14:25:21,

OFF TOPIC

[6822.]

Teljes képernyőre tettem a képedet oszt mögé néztem.
"DELL" icon50.gif icon50.gif icon50.gif

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[válaszok erre: #62263] [előzmény: (62259) Oliver18, 2022-06-11 14:19:45]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Oliver18



Tagság: 2021-03-03 06:09:32
Tagszám: #137193
Hozzászólások: 1111
62259. Elküldve: 2022-06-11 14:19:45,

OFF TOPIC

[6823.]

Elfelejtettem odairni a kép internetről van letoltve:)

"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."

Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
[válaszok erre: #62260 #62261 #62265] [előzmény: (62258) ITI, 2022-06-11 14:17:17]
Kiváló dolgozó
Oliver18 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6951
62258. Elküldve: 2022-06-11 14:17:17,

OFF TOPIC

[6824.]

Szia!
Hátul, vagy belül egy címkén rajt kell lenni a típusnak. Így kívülről már lehetetlen ezt megállapítani.
[válaszok erre: #62259] [előzmény: (62257) Oliver18, 2022-06-11 13:14:53]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Oliver18



Tagság: 2021-03-03 06:09:32
Tagszám: #137193
Hozzászólások: 1111
62257. Elküldve: 2022-06-11 13:14:53,

OFF TOPIC

[6825.]

Sziasztok

Véletlenül valaki megtudna mondani ennek a tv nek a típusát?.
Ilyen volt az első színes tv-k.a gyártót tudom hogy goldstar 15csatornas +1AV.
köszönöm előre is.

1479_4b7e1b4c466b.jpg

"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."

Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
[válaszok erre: #62258]
Kiváló dolgozó
Oliver18 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.012690782546997 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail