OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tsandor

Tagság: 2019-12-29 14:56:34 Tagszám: #136287 Hozzászólások: 140 |
62280. Elküldve: 2022-06-16 05:30:24, OFF TOPIC
|
[6802.] |
Én pár hónapja csináltam ismerősökkel hasonló támfalat. Nálam 60-80cm volt a maximum szintüklönbség. C25-ös betonból lett öntve,jól bevasalva. Én nem merném arra a kis vékony betonlapra, sem zsalutéglára bízni azt a homoktömeget. Az a baj a zsalutéglával is,hogy nem köt össze egy "darabbá". Szerintem azon a sövényes képen sem támfal szerepet töltenek be azok a betonlapok,egyszerűen elroppanna.
|
| | |
[előzmény: (62276) Oliver18, 2022-06-14 11:47:42] |
|
Haladó
|
|
 hikjma

Tagság: 2004-01-18 20:04:41 Tagszám: #8252 Hozzászólások: 2794 |
62279. Elküldve: 2022-06-15 23:18:50, OFF TOPIC
|
[6803.] |
Üdv. Alkohol szondát akarok venni, saját tesztre, de rengeteg a kínálat és nem tudom, hogy melyik az ami erre a célra valóban jó is. Tudom a rendőré a tuti :)
|
| | | [válaszok erre: #62281] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Oliver18

Tagság: 2021-03-03 06:09:32 Tagszám: #137193 Hozzászólások: 1111 |
62278. Elküldve: 2022-06-14 16:18:41, OFF TOPIC
|
[6804.] |
Rendben.
Kösz Srácok:)
"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."
Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
|
| | |
[előzmény: (62277) Zoli049, 2022-06-14 13:27:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62277. Elküldve: 2022-06-14 13:27:43, OFF TOPIC
|
[6805.] |
Az sacc/kb: 5X20=100m2X kb.0,6=60m3 föld! HA az jól beázik, akkor "mindent visz"! A "talajvizet" valahogy vezesd ki, a többit EnJoe felvázolta, lábazat.
|
| | | [válaszok erre: #62278] |
[előzmény: (62276) Oliver18, 2022-06-14 11:47:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Oliver18

Tagság: 2021-03-03 06:09:32 Tagszám: #137193 Hozzászólások: 1111 |
62276. Elküldve: 2022-06-14 11:47:42, OFF TOPIC
|
[6806.] |
Mindenképpen magam(meg ismerösök,rokonok) csinálom csak azt nézem melyik a költséghatékonyabb illetve egyszerűbb.a lényeg hogy a ház egyik oldalán lévő terület kicsit használhatalan.A gondolatom az hogy egyszerübb feltölteni mert akkor tudok is valamit kezdeni vele ,a két szint között kb 80cm(a házzal egy szinten van jó 2m egyenes majd egy lejtés2-2,5m-en 80cm aztán van még kb 30-40 cm) van utána már a szomszéd kertje van.ha sikerülne egy szintre hozni akkor lesz egy majd 5m széles és vagy 20m hosszu szép zóld "pázsitom":).a fűvet is könnyebb lenne nyírni stb.
Köszönöm a tanácsokat is.
"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."
Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
|
| | | [válaszok erre: #62277 #62280 #62284] |
[előzmény: (62275) Zoli049, 2022-06-14 07:22:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62275. Elküldve: 2022-06-14 07:22:20, OFF TOPIC
|
[6807.] |
Mai árak mellett, ha rám hallgatsz, akkor magad megépíted.
|
| | | [válaszok erre: #62276] |
[előzmény: (62274) Oliver18, 2022-06-14 05:06:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Oliver18

Tagság: 2021-03-03 06:09:32 Tagszám: #137193 Hozzászólások: 1111 |
62274. Elküldve: 2022-06-14 05:06:08, OFF TOPIC
|
[6808.] |
Hát köszönöm.
Okosabb lettem:)
"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."
Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
|
| | | [válaszok erre: #62275] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 EnJoe

Tagság: 2004-10-20 08:27:53 Tagszám: #13293 Hozzászólások: 1938 |
62273. Elküldve: 2022-06-13 22:51:08, OFF TOPIC
|
[6809.] |
Szia, véleményem szerint ez a lap támfalnak gyenge. Az oszlopokkal nem lenne gond, de a lapok épphogy kerítésnek valók. 2 x 0,5 m 4cm vastag lap, a vasalt közel nulla - vágtunk lapot abba csak hosszában volt 6-8 db 6 mm-es acél szál. A zsalutéglából épített támfalat is komolyan be kell vasalni, sőt víz ellen szigetelni - az oldala a talajjal ne érintkezzen, mert a téli fagy szétnyomhatja (láttam már, hogy építik).
Nem tudom, hogy a fórumon találsz-e szakembert, én annó megrendelő voltam.
|
| | |
[előzmény: (62271) Oliver18, 2022-06-13 22:13:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62272. Elküldve: 2022-06-13 22:34:40, OFF TOPIC
|
[6810.] |
Pár év és eltörik, főleg, ha még nedves is marad a mögöttes talaj.
|
| | |
[előzmény: (62271) Oliver18, 2022-06-13 22:13:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Oliver18

Tagság: 2021-03-03 06:09:32 Tagszám: #137193 Hozzászólások: 1111 |
62271. Elküldve: 2022-06-13 22:13:56, OFF TOPIC
|
[6811.] |
Szia.
A terv az hogy 260 oszlopokat vennék amit 1m mélyen lenne a földben plusz jól körbe betonozás. A fent maradó 160 ugye jön rá(bele) A lapok.viszont az egyik oldalon lenne egy kis talaj feltoltes ami kb 80-90cm -ig érintené a falat.
A kérdés ha jó az alap az oszlopoknak, a lapok 4cm vastag.elbirja a fal vagy eltolja esetleg eltörik a lap.
Pl mint ez:
Nálam ennyire nem lenne nagy nyomasnak kivéve.
Előre is köszönöm a segítséget
Szép estét
"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."
Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
|
| | | [válaszok erre: #62272 #62273] |
[előzmény: (62268) EnJoe, 2022-06-13 21:14:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62270. Elküldve: 2022-06-13 21:49:16, OFF TOPIC
|
[6812.] |
"Sajnos egyre kevesebb az igazi becsületes szakember"
Erről lehetne egy külön fórumot nyitni, hogy mi az oka!
30 év építőipari háttérrel, mint cégtulaj, van rálátásom.
|
| | |
[előzmény: (62269) gombilaci, 2022-06-13 21:36:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
62269. Elküldve: 2022-06-13 21:36:09, OFF TOPIC
|
[6813.] |
Ezért is építek és csinálok mindent is magamnak amit csak lehet.
Beleuntam hogy lehúznak , ..rul csinálják , kapkodnak, ígérgetnek,mellébeszélnek.
Így legalább tudom ,hogy amit csináltam az hogy van megcsinálva. Ha meg valami nem úgy sikerül ,akkor nem kell senkivel harcolni.
Sajnos egyre kevesebb az igazi becsületes szakember.
Ha pl. ilyen kerítés kell , barátokkal összefogunk és megcsináljuk, egymást segítve. Nem kell ehhez 20 éves rutinnal rendelkező építő cég.
Józan paraszt ész, odafigyelés és pont olyan lesz ,mint a "gyári"
|
| | | [válaszok erre: #62270] |
[előzmény: (62268) EnJoe, 2022-06-13 21:14:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 EnJoe

Tagság: 2004-10-20 08:27:53 Tagszám: #13293 Hozzászólások: 1938 |
62268. Elküldve: 2022-06-13 21:14:02, OFF TOPIC
|
[6814.] |
Mik a kérdések? - nekem 9-10 éve hasonló kerítésből 24m ~420e Ft-ra jött ki mindennel. Jól megszívtam, mert maga a kerítés elemek még a 200e-t sem érték el, de hozzá jött némi fuvardíj - természetesen nem a helyi kereskedőtől, hanem a Miskolc melletti üzemből számolva ~65e + beton (3 m3), mert az oszlopokat illik betonba helyezni (zsák alap a fagyhatár alá) és legalább 25-30cm alapot önteni a kerítés alá + ezzel foglakozó építő csapat, aki 1,5 nap alatt felépítette ~ 120e-ért. (bontották a régi kerítést, kiásták az alapot, beállították az oszlopokat, betonoztak - első nap - másnap becsúsztatták a lapokat ill. felpakolták a törmeléket...ezzel délre végeztek is) El lehet hagyni a betonozást, de a mi alföldi területünkön annyira laza a talaj, hogy pár év alatt vetemedne az egész, így hagytam magam rábeszélni. Lapokat fentről kell becsúsztatni, ehhez kell legalább 4-5 ember és egy "állás"...gyorsan fel lehet húzni, ellenben nem olcsó (és nem szabad elrontani az oszlop állítást, mert nem fog becsúszni a betonlap a helyére). Ezen kívül mire lennél még kíváncsi?
|
| | | [válaszok erre: #62269 #62271] |
[előzmény: (62267) Oliver18, 2022-06-13 09:27:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Oliver18

Tagság: 2021-03-03 06:09:32 Tagszám: #137193 Hozzászólások: 1111 |
62267. Elküldve: 2022-06-13 09:27:40, OFF TOPIC
|
[6815.] |
Sziasztok
Újabb kérdéssel fordulok hozzátok.
Valaki esetleg csinált már ezt a fajta beton kerítést?ha ismer vkit is jó.
Lenne pár kérdésem.
Köszönöm
"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."
Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
|
| | | [válaszok erre: #62268] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Oliver18

Tagság: 2021-03-03 06:09:32 Tagszám: #137193 Hozzászólások: 1111 |
62266. Elküldve: 2022-06-12 08:26:47, OFF TOPIC
|
[6816.] |
Köszönöm:)Nagyjábol igen ez időtájt volt meg nekünk:)Valoszinüleg lehetetlen küldetésre vállalkoztam:).
ITI:
Köszi a felajánlást ,de ha más kell azt amugy találnék, de köszönöm mégegyszuer a felajánlást
"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."
Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
|
| | |
[előzmény: (62265) petersg, 2022-06-12 07:54:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 petersg

Tagság: 2009-05-10 17:21:36 Tagszám: #73851 Hozzászólások: 881 |
62265. Elküldve: 2022-06-12 07:54:27, OFF TOPIC
|
[6817.] |
Később LG lett,voltam szervizes,kb 88-as tipus.
|
| | | [válaszok erre: #62266] |
[előzmény: (62259) Oliver18, 2022-06-11 14:19:45] |
|
Törzstag
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62264. Elküldve: 2022-06-11 20:21:26, OFF TOPIC
|
[6818.] |
Megértelek.
Sajnos ebben nem tudok segíteni, de ha kell egy 71 cm-es Philips Tv, ingyen elviheted. Működik, táv is van hozzá, nálam csak a helyet foglalja.
|
| | |
[előzmény: (62262) Oliver18, 2022-06-11 14:40:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
62263. Elküldve: 2022-06-11 16:06:32, OFF TOPIC
|
[6819.] |
És a kérdező mivel van előrébb, hogy tudja neked Dell monitorod van?
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | |
[előzmény: (62260) Barczik L, 2022-06-11 14:25:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Oliver18

Tagság: 2021-03-03 06:09:32 Tagszám: #137193 Hozzászólások: 1111 |
62262. Elküldve: 2022-06-11 14:40:40, OFF TOPIC
|
[6820.] |
csinálok(Szeretnék) egy retro szobát itthon csinálni a gyerekkoromból.Ha tudok , olyan eszközökkel és dolgokkal ami valamennyire fedi is a valoságot.
"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."
Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
|
| | | [válaszok erre: #62264] |
[előzmény: (62261) ITI, 2022-06-11 14:28:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62261. Elküldve: 2022-06-11 14:28:30, OFF TOPIC
|
[6821.] |
Csak kíváncsiságból kérdezem, miért érdekel ez? Mert egy ilyen Tv-nek az értéke nulla. Sőt veszélyes hulladék.
|
| | | [válaszok erre: #62262] |
[előzmény: (62259) Oliver18, 2022-06-11 14:19:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
62260. Elküldve: 2022-06-11 14:25:21, OFF TOPIC
|
[6822.] |
Teljes képernyőre tettem a képedet oszt mögé néztem.
"DELL"
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #62263] |
[előzmény: (62259) Oliver18, 2022-06-11 14:19:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Oliver18

Tagság: 2021-03-03 06:09:32 Tagszám: #137193 Hozzászólások: 1111 |
62259. Elküldve: 2022-06-11 14:19:45, OFF TOPIC
|
[6823.] |
Elfelejtettem odairni a kép internetről van letoltve:)
"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."
Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
|
| | | [válaszok erre: #62260 #62261 #62265] |
[előzmény: (62258) ITI, 2022-06-11 14:17:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62258. Elküldve: 2022-06-11 14:17:17, OFF TOPIC
|
[6824.] |
Szia!
Hátul, vagy belül egy címkén rajt kell lenni a típusnak. Így kívülről már lehetetlen ezt megállapítani.
|
| | | [válaszok erre: #62259] |
[előzmény: (62257) Oliver18, 2022-06-11 13:14:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Oliver18

Tagság: 2021-03-03 06:09:32 Tagszám: #137193 Hozzászólások: 1111 |
62257. Elküldve: 2022-06-11 13:14:53, OFF TOPIC
|
[6825.] |
Sziasztok
Véletlenül valaki megtudna mondani ennek a tv nek a típusát?.
Ilyen volt az első színes tv-k.a gyártót tudom hogy goldstar 15csatornas +1AV.
köszönöm előre is.
"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."
Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
|
| | | [válaszok erre: #62258] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|