OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 pityu54

Tagság: 2010-03-12 20:37:00 Tagszám: #83191 Hozzászólások: 11910 |
62156. Elküldve: 2022-05-28 17:24:21, OFF TOPIC
|
[6926.] |
Hozd el,nekem több vizem van!
Jaaaaaaa + pálesz (is)!
Üdv: pityu54
UPC Direct_Olcsó TV
|
| | |
[előzmény: (62155) foreman, 2022-05-28 17:07:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 foreman

Tagság: 2009-05-31 18:29:00 Tagszám: #74811 Hozzászólások: 1478 |
62155. Elküldve: 2022-05-28 17:07:26, OFF TOPIC
|
[6927.] |
Kösz Srácok, nekiugrok mégegyszer.
21,94E 46,73N
96,5E-50W
|
| | | [válaszok erre: #62156 #62158 #62162] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62154. Elküldve: 2022-05-28 10:48:29, OFF TOPIC
|
[6928.] |
Ahogy értem a lábszelep nem enged vissza, eddig működött a szivattyú, ha kapott vizet, 4-5 méterről bárminek hozni kellene a vizet. A járókerék még megvan??? Műanyagot meg tudja enni a zaggy-homok.
B. terv, nincs vízhozama a kútnak?
Kölcsön egy csőbúvárral próba? Nem kell oda Wilo.
|
| | |
[előzmény: (62151) foreman, 2022-05-28 09:44:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Hatalom2000

Tagság: 2003-09-12 23:47:28 Tagszám: #6565 Hozzászólások: 698 |
62153. Elküldve: 2022-05-28 10:35:24, OFF TOPIC
|
[6929.] |
Szia !
Nekem is van egy elég mély kutam, eleinte búvár szivattyúval. próbálkoztam.
Ha magasan volt a viz, ment rendben.
Aztán jött a külső, felszíni szivattyú lábszeleppel, de az indítás mindig nehéz volt, mert egyre mélyebben volt a víz.
Végül fel is adtam, majd veszek egyszer egy profi szivattyút.
Szerintem nálad is ott a probléma, nem elég erős.
Hiába van ráírva az, hogy szív 8 méterről, ez sokszor kamu. 3-4 méterig lehet gagyi a szivattyú, de minél mélyebbre mész, annál nehezebben.
Meg a cső minősége is fontos, hogy ne deformálódjon ...
|
| | | [válaszok erre: #62157] |
[előzmény: (62147) foreman, 2022-05-28 07:39:45] |
|
Törzstag
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62152. Elküldve: 2022-05-28 09:53:52, OFF TOPIC
|
[6930.] |
Feltöltötted vízzel? Nem maradt benn levegő?
A szivattyú hány méterről tudja felhozni a vizet az adattábla szerint?
Ezekre válaszolj, - magadnak.
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (62151) foreman, 2022-05-28 09:44:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 foreman

Tagság: 2009-05-31 18:29:00 Tagszám: #74811 Hozzászólások: 1478 |
62151. Elküldve: 2022-05-28 09:44:23, OFF TOPIC
|
[6931.] |
Szia Zoli,
eddig is működött, amit használok az egy kis kínai no-name 400W-os.
Idegesített az, hogy szakadozva jött a víz, kb 1-perc után kb félpercig csak levegő, majd megint víz, megint levegő...
Ok, mondok, a 4m-es csövet lecserélem, és most ott vagyok a kút aljától kb 20-centire az 5,20-as Kpe-vel.
Azóta az istennek se...
Vödörben kiprószáltam, a szivattyú okés.
Nem igazán szeretnék visszakerülni 4m-es mélységre, mert idegesít ez a ritmusos szakadozás.
21,94E 46,73N
96,5E-50W
|
| | | [válaszok erre: #62152 #62154] |
[előzmény: (62148) Zoli049, 2022-05-28 07:54:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62150. Elküldve: 2022-05-28 09:20:28, OFF TOPIC
|
[6932.] |
"Nem tudom milyen a szivattyúd?"
Szerintem nem!
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (62148) Zoli049, 2022-05-28 07:54:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62149. Elküldve: 2022-05-28 09:19:26, OFF TOPIC
|
[6933.] |
Én is közlekedem Budapesten.
Budapest mindannyiunk fővárosa.
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (62146) Zoli049, 2022-05-27 21:01:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62148. Elküldve: 2022-05-28 07:54:48, OFF TOPIC
|
[6934.] |
Szia!
Nem tudom milyen a szivattyúd?
Amennyiben radiális járókerék van benne, akkor nem mindegy a forgásirány.
|
| | | [válaszok erre: #62150 #62151] |
[előzmény: (62147) foreman, 2022-05-28 07:39:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 foreman

Tagság: 2009-05-31 18:29:00 Tagszám: #74811 Hozzászólások: 1478 |
62147. Elküldve: 2022-05-28 07:39:45, OFF TOPIC
|
[6935.] |
Jóreggelt!
Nagy szükségem volna olyan emberkék véleményére, akik jártasak a kerti szivattyúk mikéntjében!
Nos, ott tartok, hogy ahogyan leengedtem a 32-es Kpe-csövet -a végébe beragasztott a lábszeleppel-, hát nehezen ment le(40-es cső), húztam-toltam, amíg leért, már tele is lett fent a cső vége vízzel!
-szóval lábszelep okés!
-2-szivattyúm van, teletöltöttem mind2-t vízzel, egyik sem húz!
el nem tom képzelni, hogy hol lehet a gubanc...
A víz szintje olyan 3,5m-en van, a vert kút alja pedig 5,5m-en, egy 5,20-as csövet toltam le...
Előre is köszönöm, minden ötlet-vélemény érdekel!
Szép napot.
21,94E 46,73N
96,5E-50W
|
| | | [válaszok erre: #62148 #62153] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62146. Elküldve: 2022-05-27 21:01:32, OFF TOPIC
|
[6936.] |
Mi a bajod Szombathelyről az itteni főpolgármesterrel?
Nem kötekedés, csak nem érint, mint engem sem az ottani.
Pénz nélkül mit csináljon?
Tarlóssal sem volt kint a város a vízből. Csepelen jobboldali Önkormányzat van. És? Semmi nem történik itt sem.
|
| | | [válaszok erre: #62149] |
[előzmény: (62145) miki2002, 2022-05-27 13:39:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62145. Elküldve: 2022-05-27 13:39:40, OFF TOPIC
|
[6937.] |
Azt akarod mondani, hogy a budapestiek iskolázottabbak?
Soha jobb főpolgármestert ne válasszanak!
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #62146] |
[előzmény: (62142) alex4, 2022-05-27 11:21:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62144. Elküldve: 2022-05-27 13:34:49, OFF TOPIC
|
[6938.] |
Nem fáj az igazság és én normálisan "szóltam".
Nézz utána, hogy mit adóztatnak és hogyan számolják.
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (62141) net_user, 2022-05-27 10:32:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
62143. Elküldve: 2022-05-27 12:22:09, OFF TOPIC
|
[6939.] |
Amibe belepiszkáltak az balul sült el. A CSOK ingyen forrással mára ingatlan válság fenyeget, az árstoppos benzin 20%-át külföldiek vették most büntetés néz ki, hogy különsbséget tesznek EU állampolgárok közt. Hatósági áras étolajat még nem sikerült vennem mire odajutok csak a 950 Ft-os vitaminos van.
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 alex4

Tagság: 2008-02-22 11:55:46 Tagszám: #56128 Hozzászólások: 1272 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
62141. Elküldve: 2022-05-27 10:32:13, OFF TOPIC
|
[6941.] |
Mi van? - fáj az igazság? - ne hidd te fidesstbérenc, hogy mindenki vak, mindenkit e lehet kábítani a fidesz dumával!
|
| | | [válaszok erre: #62142 #62144] |
[előzmény: (62140) miki2002, 2022-05-27 10:21:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62140. Elküldve: 2022-05-27 10:21:58, OFF TOPIC
|
[6942.] |
"Az meg különösen viccesen fog kinézni, hogy a most alapított fegyver és tankgyárak, az exportjuk utáni profitot majd be kell, hogy fizessék az államnak, az állami cég majd saját magát fogja büntetni? (vagy ott majd nem fognak extra profitot megállapítani?"
Látszik, hogy fogalmad sincs az egészről!
Ezt a sok politikai hozzászólást amivel csak hergelitek magatokat és az olvasókat persze nem törlik ...
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #62141] |
[előzmény: (62139) net_user, 2022-05-27 09:42:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
62139. Elküldve: 2022-05-27 09:42:36, OFF TOPIC
|
[6943.] |
Pontosan, csak kábítják a jónépet ezzel és sajnos sokan simán bedőlnek a szövegüknek! -lásd az előzőeket!
Te írtad, idézem:
... Hogy járhatunk jól a külön adóval? ...
Sehogy, mert ez nem azért lett kitalálva, hogy az egyének jól járjanak, hanem az állam próbálja ezzel behozni azt a pénzhiányt amit a Brüsszeli elvonások előtt ő már eleve betervezett a költségvetésbe, mint bevételt, de a pénzcsapok elzárása miatt most nem jön a lóvé! - ezt ezért máshonnan kell pótolnia. Megtehetné persze, hogy ő emeli az árakat, de ez a választások után nagyon furcsán jönne ki, ezért módosította az alaptörvényt és bevezette a szükségállapotot, és megsarcolja a nagyvállalatokat az elmaradt Brüsszeli pénz pótlására. Az, hogy ezt most extraprofit elleni adónak hívja, az tökmindegy, jól hangzik kábításnak, van aki be is veszi, az meg hogy meghatározza, hogy mire megy a beszedett pénz, hát eleve a hadsereg fejlesztésére sok pénz kell, ugyan az EU ad valamennyit, de az nem elég, kell még mellé +lóvé, azt máshonnan nem tudja előteremteni, vagy árat emel, vagy -mint most- megadóztatja valamilyen névvel a vállalatokat, és onnan lop ki pénzt magának. Csak ez igen kétélű dolog, mert ha a külföldi cég megúnja ezt a taktikát, és kivonul, akkor már nem lesz kit megsarcolnia, és akkor már csak a saját hatáskörben való áremelés marad mint pénzforrás! Az meg ugye szépen mindenkit érinteni fog, tehát az a duma, ami most megy, hogy megvédjük a magyar embert, ne ő fizesse a háború árát, az csak egy nagy ködösítés! - a végén úgy is mindent a emberek fognak fizetni, a te pénzed lesz egyre kevesebb, mert a megsarcolt cégek az elvonást simán be fogják építeni a termékeik árába, és azt még az állam sem fogja tudni kivédeni, volt már ilyen próbálkozás, végül az is visszafelé sült el, és a akkor megemelt árak érdekes mód azért még maradtak, szóval jól látod, végül minden az embereken fog lecsapódni, csak más néven fogják hívni az árdrágítást.
Az meg különösen viccesen fog kinézni, hogy a most alapított fegyver és tankgyárak, az exportjuk utáni profitot majd be kell, hogy fizessék az államnak, az állami cég majd saját magát fogja büntetni? (vagy ott majd nem fognak extra profitot megállapítani?) [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-05-27 09:56:38]
|
| | | [válaszok erre: #62140] |
[előzmény: (62137) egedi, 2022-05-27 08:23:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tom25

Tagság: 2007-01-28 03:41:35 Tagszám: #40695 Hozzászólások: 2008 |
62138. Elküldve: 2022-05-27 09:28:01, OFF TOPIC
|
[6944.] |
Szóval így is,úgy is mi szívjuk meg,ez a lényeg.
De az 1 bites magyarnak meg csak az jön le,hogy hu de jó a narancssárga..
Akinek meg nem inge nyilván ne vegye magára..
110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben
GtMedia Gt Combo
|
| | |
[előzmény: (62137) egedi, 2022-05-27 08:23:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
62137. Elküldve: 2022-05-27 08:23:58, OFF TOPIC
|
[6945.] |
Ezt mondom, fogja az OTP és a megemeli a számlavezetési díjadat néhány forinttal, a készpénzpénz felvételi díját és jutalékát és bankkártya éves díját. A Vodafone be tesz két csatornát majd megemeli a havidíjat, a Telekom drágábban üzemelteti a adótornyát percdíjat emel.
|
| | | [válaszok erre: #62138 #62139 #62168] |
[előzmény: (62136) petersg, 2022-05-27 04:00:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 petersg

Tagság: 2009-05-10 17:21:36 Tagszám: #73851 Hozzászólások: 881 |
62136. Elküldve: 2022-05-27 04:00:29, OFF TOPIC
|
[6946.] |
Egyetertek,minket is huznak a otpbanka,telköm,vodka stb-fizessenek csak!
|
| | | [válaszok erre: #62137] |
[előzmény: (62135) Amatőr61, 2022-05-26 20:47:21] |
|
Törzstag
|
|
 Amatőr61

Tagság: 2008-08-05 20:41:45 Tagszám: #62236 Hozzászólások: 8046 |
62135. Elküldve: 2022-05-26 20:47:21, OFF TOPIC
|
[6947.] |
Ami a különadót illeti, szerintem két fő szempont van, egyik a nyereség mértéke, a másik az ezt kiváltó ok(ok).
Indokolt esetben rendben lévőnek, sőt, kívánatosnak tartom, ha egy kormányzat külön adót vet ki az extra nyereségre. Különösen akkor, ha az extra nyereséget szinte kizárólagosan egy külső politikai, gazdasági vagy valamilyen katasztrófa, stb. idézi elő.
(Meggyőződésem, hogy például a Covid-19 járvány esetén is - világszerte - alaposan meg kellett volna adóztatni a járvány miatt extra profitra szert tevő cégeket.)
|
| | | [válaszok erre: #62136] |
[előzmény: (62134) egedi, 2022-05-26 20:12:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
62134. Elküldve: 2022-05-26 20:12:42, OFF TOPIC
|
[6948.] |
Egy multinál elvárás a nyereség annak meg kell lennie. Ha nincs meg akkor vagy költséget kell csökkenteni ha nem lehet, árbevételet kell növelni. Azt utóbbi legegyszerűbb módja az áremelés. A Lidl azt mondja legyen 50 Ft a zsemle és még ezer más termék ára is növekedjen a vásárlók kifizetik. Hogy járhatunk jól a külön adóval?
|
| | | [válaszok erre: #62135] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sarti

Tagság: 2021-06-24 12:02:20 Tagszám: #137409 Hozzászólások: 179 |
62133. Elküldve: 2022-05-26 12:26:53, OFF TOPIC
|
[6949.] |
Bevallom, és igazat adok Johnyopen felhasználónak, valahogy túldramatizáltam a dolgokat, munkába vagyok jelenleg, gyorsan átfutottam a mobilban , ki mit irt, és valahogy rosszul értelmeztem a dolgokat, hát sajnálom..nem volt szándékos.
|
| | |
[előzmény: (62132) KWP, 2022-05-26 11:13:50] |
|
Haladó
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360 |
62132. Elküldve: 2022-05-26 11:13:50, OFF TOPIC
|
[6950.] |
Na ebben abszolút egyetérthetünk. Magam is a nyugodt dolgok, és a normális beszéd híve vagyok, akik régóta ismernek itt engem, azok (bízok benne) tudják ezt rólam.
Soha senki nem fog egy másik embert bántani azért, mert pl az unokáival elmegy kirándulni erre vagy arra. Ezek szép dolgok.
Nem is írta sehol senki az ellenkezőjét.
Itt csak azt írta pár ember, hogy vannak szituációk, amikor a gyerekzsivaj idegesítő lehet, illetve vannak különböző vérmérsékletű emberek, akik közül az egyik imádja a gyermekzsivajt, a másik ha lehet, inkább kerüli.
Én úgy gondolom, ezekben a mondatokban semmi sértő nincs, hiszen az emberek nem egyformák, a véleményük sem lehet mindig az.
Úgy látszik, valaki ezt nem így gondolta.
|
| | | [válaszok erre: #62133] |
[előzmény: (62130) Sarti, 2022-05-26 10:52:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|