OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 alex4

Tagság: 2008-02-22 11:55:46 Tagszám: #56128 Hozzászólások: 1272 |
61906. Elküldve: 2022-04-22 20:38:53, OFF TOPIC
|
[7176.] |
Kicsit OFF:
Igen, tényleg így szokták feltenni a kérdést, de ha szó szerint vesszük, akkor nem a szándékoltan eldönthetetlen kérdést tesszük fel.
Annak idején filozófia órán dícséretet kaptam a tanártól azért a megjegyzésemért - miután egy szemináriumon ő is így tette fel a kérdést -, hogy a válasz egyszerű: a tojás, hiszen az már az őshüllőknek is volt, így a helyes kérdésfeltevés ilyen esetben az, hogy
.
Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tyúktojás?
.
A témához illene, de sajnos nem találom, az a karikatúra, melyen egy tyúk és tojás ülnek az orvosi rendelő várójában és kiszól az asszisztens: „Melyikük volt előbb?"
|
| | | [válaszok erre: #61918] |
[előzmény: (61905) Barczik L, 2022-04-22 20:16:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
61905. Elküldve: 2022-04-22 20:16:47, OFF TOPIC
|
[7177.] |
A tojás volt előbb vagy a tyúk..................
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #61906] |
[előzmény: (61904) miki2002, 2022-04-22 20:01:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
61904. Elküldve: 2022-04-22 20:01:33, OFF TOPIC
|
[7178.] |
"pedagógus béreket kellett volna tisztességesen, jelentősen megemelni"
Szerintem tisztességes pedagógusok kellenének első sorban, na meg orvosok.
Van pár pedagógus barátom, Ők jól keresnek és nem tüntetgetnek.
Próbálnak tanítani, de elmondásuk szerint, sajnos egyre több az olyan diák akit nem lehet.
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #61905 #61910 #61913 #61913] |
[előzmény: (61901) Amatőr61, 2022-04-22 16:57:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
61903. Elküldve: 2022-04-22 19:58:41, OFF TOPIC
|
[7179.] |
"nekem egy kb. 120 m2-es házban (kb. 12x8 m téglalap) "
Biztos én nem tudok számolni, de szerintem az még 100 m2 sincs.
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (61900) sicka, 2022-04-22 12:08:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
61902. Elküldve: 2022-04-22 17:50:09, OFF TOPIC
|
[7180.] |
Mellékesen hozzátenném, hogy a magánszféra, mondjuk egy KKV-nál is "mesés" a saját "normális" megélhetéseden túl 10 alkalmazott versenyképes bérét kigazdálkodni. Egy pöttyet lehetne még engedni a lavór adó mértékéből.
|
| | |
[előzmény: (61901) Amatőr61, 2022-04-22 16:57:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Amatőr61

Tagság: 2008-08-05 20:41:45 Tagszám: #62236 Hozzászólások: 8046 |
61901. Elküldve: 2022-04-22 16:57:13, OFF TOPIC
|
[7181.] |
Évek óta azt "szajkózom", hogy Magyarországon nagyon alacsony az átlagfizetés, ezen belül is túl sokan keresnek túl keveset...
Például emiatt lesz 3-5 éven belül nagyon komoly hiány óvónőből és pedagógusból (háziorvosból), ez pedig majd keményen visszaüt az egész társadalomra...
Nekem 3 bátyám is nyugdíjas már, de ezen túl is minden tiszteletem a nyugdíjasoké, ezzel együtt is azt vallom, hogy a jelenlegi Orbán-kormányzatnak nem 13. havi nyugdíjat, meg egyébb osztogatásokat kellett volna eszközölni, hanem például a minimál nyugdíjat és a méltatlanul elhanyagolt pedagógus béreket kellett volna tisztességesen, jelentősen megemelni.
Ráadásul a szomszédban zajló orosz-amerikai (ukrán) háború (és egyébb körülmények) miatt magas és tartós infláció következményeként szinte minden, az elmúlt fél-egy évben kifizetett béremelés és egyébb juttatás, adókedvezmény elúszni látszik...
Ebből pedig az következik, hogy minden eddigi és a következő 1-2 évben kifizetett bérfejlesztés éppen csak a szinten tartást fogja tudni csak biztosítani...
|
| | | [válaszok erre: #61902 #61904 #61908] |
[előzmény: (61898) gomey, 2022-04-22 10:28:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sicka

Tagság: 2022-03-16 10:12:52 Tagszám: #137980 Hozzászólások: 205 |
61900. Elküldve: 2022-04-22 12:08:40, OFF TOPIC
|
[7182.] |
Szia!
Csatlakoznom kell az előttem szólókhoz. Hogy őszinte legyek én már a legelső megjelenésükkor sem értettem ezeknek a szimpla wifi erősítőknek az elvét. Illetve azt hiszem, hogy értettem, csak azt nem láttam, hogy ennek mitől kellene úgy működnie, ahogy reklámozzák őket.
Hogy kicsit konkrétabb legyek: nekem egy kb. 120 m2-es házban (kb. 12x8 m téglalap) van a kert felőli oldalon a modem/router (hogy a kertben is legyen wifi...), viszont így az utcai szobákban már eléggé akadozott a wifi. Ezért a ház nagyjából közepébe betettem egy mesh-es erősítőt és láss csodát, megjött a sávszélesség. No persze nálam az internet sebességégét kétszámjegyű megabitekben kell mérni, mifelénk nincs jobb net, de az legalább nem lett sokkal rosszabb.
Egyébként nekem egy TP-Link Archer C6 és egy TP-LINK RE305 dolgozik össze. Nem egy Asus kategória, de nekem bevált. Igaz nem is Asus áron van, bár azt nem tudhatom, hogy kinek mi a drága.
És olyannyira bevált, hogy azóta a feleségem sem panaszkodik, hogy a tárgyalásai közben elmegy a net - ez pedig minden pénzt megér ;-)
|
| | | [válaszok erre: #61903] |
[előzmény: (61889) Tom25, 2022-04-21 20:40:09] |
|
Haladó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
61899. Elküldve: 2022-04-22 10:56:48, OFF TOPIC
|
[7183.] |
Erre szokták mondani, hogy „nyílik az olló”…
|
| | | [válaszok erre: #61901 #61901 #61901] |
[előzmény: (61898) gomey, 2022-04-22 10:28:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
61898. Elküldve: 2022-04-22 10:28:02, OFF TOPIC
|
[7184.] |
Jól mehet azoknak a cégeknek, akik ekkora pénzeket csak úgy lazán kicsengetnek.
Biztosan nem magyar egyéni vállalkozók; ahol lehet hogy csak 1, vagy egy pár ember dolgozik csak.
|
| | | [válaszok erre: #61899 #61901] |
[előzmény: (61894) Amatőr61, 2022-04-22 08:48:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Blindspot

Tagság: 2016-07-23 22:01:36 Tagszám: #133271 Hozzászólások: 2891 |
61897. Elküldve: 2022-04-22 10:24:21, OFF TOPIC
|
[7185.] |
Nálam a kertben teljesít szolgálatot egy ilyen, és semmi baj nincs vele, teszi a dolgát.
|
| | |
[előzmény: (61889) Tom25, 2022-04-21 20:40:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 e_lite

Tagság: 2006-01-22 19:40:59 Tagszám: #26124 Hozzászólások: 1046 |
61896. Elküldve: 2022-04-22 10:04:50, OFF TOPIC
|
[7186.] |
nem szeretnék más zsbábe turkálni- de egy mondjuk valamirevaló nem aldis lidl s wifi atjátszo kb 15k egy alap tp link mesh 26? két eszközzel- ami neked kell- de megoldja a problémaidat- és egy wifi hálózat van a házban amimég faxán megy is- és ahogy irtam mobilon kb addig tart beállitani mint ezt lirtam most ide- :)
e_lite
|
| | |
[előzmény: (61895) Tom25, 2022-04-22 10:01:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tom25

Tagság: 2007-01-28 03:41:35 Tagszám: #40695 Hozzászólások: 2008 |
61895. Elküldve: 2022-04-22 10:01:39, OFF TOPIC
|
[7187.] |
Kösz mindenkinek,akkor nem foglalkozom ezekkel..
A mesh meg még kérdéses.. :)
110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben
GtMedia Gt Combo
|
| | | [válaszok erre: #61896] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Amatőr61

Tagság: 2008-08-05 20:41:45 Tagszám: #62236 Hozzászólások: 8046 |
61894. Elküldve: 2022-04-22 08:48:47, OFF TOPIC
|
[7188.] |
DIGIKÁBEL topikban megjelent 17475. számú hozzászólás, egedi fórumtárs írása:
Itt lehet olvasni, hogy eddig is 80-100 milliós fizetések voltak most a szakértelem okán még többet is lehet fizetni majd. https://index.hu/gazdasag/2022/04/20/meszaros-lorinc-opus-global-jaszai-gellert-4ig-fizetes/
Válasz egedi fórumtársnak: nekem szimplán úgy tűnik, hogy nagyfokú tájékozatlanság és talán csipetnyi írigység? bújik meg az írás mögött.
Ugyanis ma Magyarországon egy átlagos cégben a felsőszintű vezetők havi bére eléri vagy meghaladja a havi bruttó 1.000.000 forintot, a magáncégeknél különösen, de többnyire az állami vállalatoknál is.
Az informatikai cégeknél - meg sok egyéb, speciális vállalaltnál - pedig még ennél is magasabbak a bérek és az egyéb juttattások.
Az a helyzet, hogyha nem fizetnének megfelelő bért a felsővezetőknek, akkor ezek az állások betöltetlenek maradnának...
Hiba, ha valaki az átlagos, meglehetősen alacsony magyar alkalmazotti átlagbérekhez viszonyít.
(Zárójelben: például az unokaöcsém egy belga-magyar vegyesvállaltban - sör import - középszintű! vezetőként megkereste a bruttó havi 1,5 milliót, 3 év elteltével váltott, mert kevesellette, átment egy amerikai céghez még több pénzért..., több nyelven beszél, közgazdász és időközben jogot is végzett.)
|
| | | [válaszok erre: #61898] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 e_lite

Tagság: 2006-01-22 19:40:59 Tagszám: #26124 Hozzászólások: 1046 |
61893. Elküldve: 2022-04-22 08:06:23, OFF TOPIC
|
[7189.] |
Már a kezdetektöl használom MESH- t- Ubi -tol a tp link -ig - ahol csak lehet ezt rakok be, nyaralók , több emeletes lakások nagyon jó megoldása- - csak ajánlani tudom - és tapasztalatbol tudom ,hogy amig valaki meg nem tapasztalja személyesen addig nem gerjed rá- de aztán öröm és boldogság- - a wifi átjtászó a tipikus xarbol várat akarunk csinálni- soha nem volt jó - a TP linknek a DECO cucca nagyon rentábilis- és pikk pakk fejleszthetö - bövithetö - kb 2 perc alatt- fel is lehet épiteni mobil app -al- az olcsobb eco verió csak 100 as LAN al van de sok helyen elég- a drágabb verzio már gigabites- a LAN ok on- - hát ennyi-- nekem itthon ASUS routerek vannak MESH be kötve- - igaz drágább- a TP LINK teljesen jó -
e_lite
|
| | |
[előzmény: (61891) KWP, 2022-04-21 23:54:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
61892. Elküldve: 2022-04-22 07:00:48, OFF TOPIC
|
[7190.] |
Nálam a lakás elosztása miatt volt gond a lefedettséggel, pedig a lakás közepén van a 3 antennás router. A leggyengébb helyek felé egy kétsávos Yagi van az 1-es antenna helyén, az álmennyezetbe (gipszkarton) feltettem és azóta mindenütt fullon van 2,4en és 5GHz-en is. Persze ez nem biztos, hogy mindenütt megoldható esztétikai alapon. A repeater-t kipróbáltam én is, csak rontott az egészen, EnJoe által leírt okok miatt. Az elején nem néztem utána a működésének, gondoltam vesz-ad és "átjátszik" egyik csatornáról a másikra. Nem. Tanultam belőle.
|
| | |
[előzmény: (61891) KWP, 2022-04-21 23:54:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360 |
61891. Elküldve: 2022-04-21 23:54:11, OFF TOPIC
|
[7191.] |
Alig 2 hete volt szerencsém összerakni egy ilyen mesh rendszert. Jó cucc.
A kedvencem benne a működő Wifi roaming, vagyis hogy akárhány ilyen routered van elhelyezve a (nagy) házban, egyetlen wifi hálózat látszik csak, és ahogy mászkálsz a házban, mászkál az eszközöd is. Pont, mint a mobiltelefonod a tornyok közt.
Cserébe viszont drága.
Csodát persze nem csinál: ha valamely helyiségben gyenge a vett wifi jel, akkor bár a második router valóban felturbózza a wifi jelét, de a semmiből sávszélt nem fog varázsolni, vagyis gyengébb lesz a sebesség, mint az eredeti hotspot közelében. Talán csak annyi előnye van az egész összerakásnak, hogy a két (vagy több) router a hatalmas antennáival jobban hallja egymást, mint egy átlagos eszköz, pl. egy mobiltelefon. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-04-22 00:01:34]
|
| | | [válaszok erre: #61892 #61893] |
[előzmény: (61890) EnJoe, 2022-04-21 23:25:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 EnJoe

Tagság: 2004-10-20 08:27:53 Tagszám: #13293 Hozzászólások: 1938 |
61890. Elküldve: 2022-04-21 23:25:36, OFF TOPIC
|
[7192.] |
Szerintem ezek nem igazán jók...gyártótól függetlenül én csak szívtam velük. Nem mondom, hogy nem lett térerő, de az adatátviteli sebesség jócskán visszaesett (azonos csatornán üzemel, mint a router, így vagy zavarják egymást, vagy időben megosztoznak a kommunikációs csatornán - ez az eszköz megismétel mindent, amit hall...ugyanabba a csatornában). Ha a wifi lefedettséget szeretnéd kiterjeszteni, akkor "mesh"-t kell beszerezni.
https://pcworld.hu/pcwpro/mesh-halozat-osszeffoglalo-tipp-269055.html
Én is drágának tartottam ezeket az eszközöket, de kb. fél éve vettem egy párost azóta nincs wifi probléma (két szintes családi házban az egyik az emeleti folyosóra, a másik a földszinti nappaliba került).
|
| | | [válaszok erre: #61891] |
[előzmény: (61889) Tom25, 2022-04-21 20:40:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tom25

Tagság: 2007-01-28 03:41:35 Tagszám: #40695 Hozzászólások: 2008 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
61888. Elküldve: 2022-04-20 21:53:32, OFF TOPIC
|
[7194.] |
Adják megint a Trancsírákat!
Ha valaki meg akarná nézni.....
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 tomash

Tagság: 2004-03-20 15:01:24 Tagszám: #9527 Hozzászólások: 451 |
61887. Elküldve: 2022-04-19 23:55:22, OFF TOPIC
|
[7195.] |
Bocsi törölhetö,képet akartam feltölteni saját serverröl
|
| | |
[előzmény: (61886) gombilaci, 2022-04-19 22:56:30] |
|
Törzstag
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
61886. Elküldve: 2022-04-19 22:56:30, OFF TOPIC
|
[7196.] |
?
|
| | | [válaszok erre: #61887] |
[előzmény: (61884) tomash, 2022-04-19 22:32:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 tomash

Tagság: 2004-03-20 15:01:24 Tagszám: #9527 Hozzászólások: 451 |
61885. Elküldve: 2022-04-19 22:37:26, OFF TOPIC
|
[7197.] |
:83/MyWeb/tomi/Kepek/1_0_1_D98_C_1_E082E7C_0_0_0_20220419223447.jpg
|
| |
|
Törzstag
|
|
 tomash

Tagság: 2004-03-20 15:01:24 Tagszám: #9527 Hozzászólások: 451 |
61884. Elküldve: 2022-04-19 22:32:11, OFF TOPIC
|
[7198.] |
:83/MyWeb/tomi/Kepek/IMG_20210521_135233.jpg
|
| | | [válaszok erre: #61886] |
|
|
Törzstag
|
|
 Oliver18

Tagság: 2021-03-03 06:09:32 Tagszám: #137193 Hozzászólások: 1111 |
61883. Elküldve: 2022-04-19 18:53:35, OFF TOPIC
|
[7199.] |
köszi
"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."
Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
|
| | |
[előzmény: (61881) tottika, 2022-04-19 18:43:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 longoria

Tagság: 2012-05-31 07:52:59 Tagszám: #105056 Hozzászólások: 292 |
61882. Elküldve: 2022-04-19 18:44:53, OFF TOPIC
|
[7200.] |
Nem telepítetted a belso flashbe, ez talán segít
"After you boot to LE, connect to your box over SSH and run installtointernal command. This will copy LE from SD card to internal memory with all your data."
|
| | |
[előzmény: (61880) Oliver18, 2022-04-19 18:13:26] |
|
Haladó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|