Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499903/13 Témák: 19750 Tagok: 113683 Legújabb tag: nthobweo Online: (81/22
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 

alex4



Tagság: 2008-02-22 11:55:46
Tagszám: #56128
Hozzászólások: 1272
61906. Elküldve: 2022-04-22 20:38:53,

OFF TOPIC

[7176.]

Kicsit OFF:
Igen, tényleg így szokták feltenni a kérdést, de ha szó szerint vesszük, akkor nem a szándékoltan eldönthetetlen kérdést tesszük fel.
Annak idején filozófia órán dícséretet kaptam a tanártól azért a megjegyzésemért - miután egy szemináriumon ő is így tette fel a kérdést -, hogy a válasz egyszerű: a tojás, hiszen az már az őshüllőknek is volt, icon21.gif így a helyes kérdésfeltevés ilyen esetben az, hogy
.
Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tyúktojás?
.
A témához illene, de sajnos nem találom, az a karikatúra, melyen egy tyúk és tojás ülnek az orvosi rendelő várójában és kiszól az asszisztens: „Melyikük volt előbb?" icon22.gif
[válaszok erre: #61918] [előzmény: (61905) Barczik L, 2022-04-22 20:16:47]
Kiváló dolgozó
alex4 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10663
61905. Elküldve: 2022-04-22 20:16:47,

OFF TOPIC

[7177.]

A tojás volt előbb vagy a tyúk..................


Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[válaszok erre: #61906] [előzmény: (61904) miki2002, 2022-04-22 20:01:33]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
61904. Elküldve: 2022-04-22 20:01:33,

OFF TOPIC

[7178.]

"pedagógus béreket kellett volna tisztességesen, jelentősen megemelni"
Szerintem tisztességes pedagógusok kellenének első sorban, na meg orvosok.
Van pár pedagógus barátom, Ők jól keresnek és nem tüntetgetnek.
Próbálnak tanítani, de elmondásuk szerint, sajnos egyre több az olyan diák akit nem lehet.

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[válaszok erre: #61905 #61910 #61913 #61913] [előzmény: (61901) Amatőr61, 2022-04-22 16:57:13]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
61903. Elküldve: 2022-04-22 19:58:41,

OFF TOPIC

[7179.]

"nekem egy kb. 120 m2-es házban (kb. 12x8 m téglalap) "
Biztos én nem tudok számolni, de szerintem az még 100 m2 sincs. icon72.gif

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (61900) sicka, 2022-04-22 12:08:40]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zoli049



Tagság: 2009-03-23 04:09:44
Tagszám: #72118
Hozzászólások: 2134
61902. Elküldve: 2022-04-22 17:50:09,

OFF TOPIC

[7180.]

Mellékesen hozzátenném, hogy a magánszféra, mondjuk egy KKV-nál is "mesés" a saját "normális" megélhetéseden túl 10 alkalmazott versenyképes bérét kigazdálkodni. icon26.gif Egy pöttyet lehetne még engedni a lavór adó mértékéből.
[előzmény: (61901) Amatőr61, 2022-04-22 16:57:13]
Kiváló dolgozó
Zoli049 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8046
61901. Elküldve: 2022-04-22 16:57:13,

OFF TOPIC

[7181.]

Évek óta azt "szajkózom", hogy Magyarországon nagyon alacsony az átlagfizetés, ezen belül is túl sokan keresnek túl keveset...
Például emiatt lesz 3-5 éven belül nagyon komoly hiány óvónőből és pedagógusból (háziorvosból), ez pedig majd keményen visszaüt az egész társadalomra...

Nekem 3 bátyám is nyugdíjas már, de ezen túl is minden tiszteletem a nyugdíjasoké, ezzel együtt is azt vallom, hogy a jelenlegi Orbán-kormányzatnak nem 13. havi nyugdíjat, meg egyébb osztogatásokat kellett volna eszközölni, hanem például a minimál nyugdíjat és a méltatlanul elhanyagolt pedagógus béreket kellett volna tisztességesen, jelentősen megemelni.

Ráadásul a szomszédban zajló orosz-amerikai (ukrán) háború (és egyébb körülmények) miatt magas és tartós infláció következményeként szinte minden, az elmúlt fél-egy évben kifizetett béremelés és egyébb juttatás, adókedvezmény elúszni látszik...

Ebből pedig az következik, hogy minden eddigi és a következő 1-2 évben kifizetett bérfejlesztés éppen csak a szinten tartást fogja tudni csak biztosítani...
[válaszok erre: #61902 #61904 #61908] [előzmény: (61898) gomey, 2022-04-22 10:28:02]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sicka



Tagság: 2022-03-16 10:12:52
Tagszám: #137980
Hozzászólások: 205
61900. Elküldve: 2022-04-22 12:08:40,

OFF TOPIC

[7182.]

Szia!
Csatlakoznom kell az előttem szólókhoz. Hogy őszinte legyek én már a legelső megjelenésükkor sem értettem ezeknek a szimpla wifi erősítőknek az elvét. Illetve azt hiszem, hogy értettem, csak azt nem láttam, hogy ennek mitől kellene úgy működnie, ahogy reklámozzák őket.
Hogy kicsit konkrétabb legyek: nekem egy kb. 120 m2-es házban (kb. 12x8 m téglalap) van a kert felőli oldalon a modem/router (hogy a kertben is legyen wifi...), viszont így az utcai szobákban már eléggé akadozott a wifi. Ezért a ház nagyjából közepébe betettem egy mesh-es erősítőt és láss csodát, megjött a sávszélesség. No persze nálam az internet sebességégét kétszámjegyű megabitekben kell mérni, mifelénk nincs jobb net, de az legalább nem lett sokkal rosszabb.
Egyébként nekem egy TP-Link Archer C6 és egy TP-LINK RE305 dolgozik össze. Nem egy Asus kategória, de nekem bevált. Igaz nem is Asus áron van, bár azt nem tudhatom, hogy kinek mi a drága.
És olyannyira bevált, hogy azóta a feleségem sem panaszkodik, hogy a tárgyalásai közben elmegy a net - ez pedig minden pénzt megér ;-)
[válaszok erre: #61903] [előzmény: (61889) Tom25, 2022-04-21 20:40:09]
Haladó
sicka adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SaTom



Tagság: 2018-10-15 11:43:57
Tagszám: #135468
Hozzászólások: 1680
61899. Elküldve: 2022-04-22 10:56:48,

OFF TOPIC

[7183.]

Erre szokták mondani, hogy „nyílik az olló”…
[válaszok erre: #61901 #61901 #61901] [előzmény: (61898) gomey, 2022-04-22 10:28:02]
Kiváló dolgozó
SaTom adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
61898. Elküldve: 2022-04-22 10:28:02,

OFF TOPIC

[7184.]

Jól mehet azoknak a cégeknek, akik ekkora pénzeket csak úgy lazán kicsengetnek.
Biztosan nem magyar egyéni vállalkozók; ahol lehet hogy csak 1, vagy egy pár ember dolgozik csak.
[válaszok erre: #61899 #61901] [előzmény: (61894) Amatőr61, 2022-04-22 08:48:47]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Blindspot



Tagság: 2016-07-23 22:01:36
Tagszám: #133271
Hozzászólások: 2891
61897. Elküldve: 2022-04-22 10:24:21,

OFF TOPIC

[7185.]

Nálam a kertben teljesít szolgálatot egy ilyen, és semmi baj nincs vele, teszi a dolgát.
[előzmény: (61889) Tom25, 2022-04-21 20:40:09]
Kiváló dolgozó
Blindspot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


e_lite



Tagság: 2006-01-22 19:40:59
Tagszám: #26124
Hozzászólások: 1046
61896. Elküldve: 2022-04-22 10:04:50,

OFF TOPIC

[7186.]

nem szeretnék más zsbábe turkálni- de egy mondjuk valamirevaló nem aldis lidl s wifi atjátszo kb 15k egy alap tp link mesh 26? két eszközzel- ami neked kell- de megoldja a problémaidat- és egy wifi hálózat van a házban amimég faxán megy is- és ahogy irtam mobilon kb addig tart beállitani mint ezt lirtam most ide- :)

e_lite
[előzmény: (61895) Tom25, 2022-04-22 10:01:39]
Kiváló dolgozó
e_lite adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tom25



Tagság: 2007-01-28 03:41:35
Tagszám: #40695
Hozzászólások: 2008
61895. Elküldve: 2022-04-22 10:01:39,

OFF TOPIC

[7187.]

Kösz mindenkinek,akkor nem foglalkozom ezekkel..
A mesh meg még kérdéses.. :)

110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben

GtMedia Gt Combo
[válaszok erre: #61896]
Kiváló dolgozó
Tom25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8046
61894. Elküldve: 2022-04-22 08:48:47,

OFF TOPIC

[7188.]

DIGIKÁBEL topikban megjelent 17475. számú hozzászólás, egedi fórumtárs írása:

Itt lehet olvasni, hogy eddig is 80-100 milliós fizetések voltak most a szakértelem okán még többet is lehet fizetni majd. https://index.hu/gazdasag/2022/04/20/meszaros-lorinc-opus-global-jaszai-gellert-4ig-fizetes/



Válasz egedi fórumtársnak: nekem szimplán úgy tűnik, hogy nagyfokú tájékozatlanság és talán csipetnyi írigység? bújik meg az írás mögött.
Ugyanis ma Magyarországon egy átlagos cégben a felsőszintű vezetők havi bére eléri vagy meghaladja a havi bruttó 1.000.000 forintot, a magáncégeknél különösen, de többnyire az állami vállalatoknál is.
Az informatikai cégeknél - meg sok egyéb, speciális vállalaltnál - pedig még ennél is magasabbak a bérek és az egyéb juttattások.
Az a helyzet, hogyha nem fizetnének megfelelő bért a felsővezetőknek, akkor ezek az állások betöltetlenek maradnának...

Hiba, ha valaki az átlagos, meglehetősen alacsony magyar alkalmazotti átlagbérekhez viszonyít.

(Zárójelben: például az unokaöcsém egy belga-magyar vegyesvállaltban - sör import - középszintű! vezetőként megkereste a bruttó havi 1,5 milliót, 3 év elteltével váltott, mert kevesellette, átment egy amerikai céghez még több pénzért..., több nyelven beszél, közgazdász és időközben jogot is végzett.)


[válaszok erre: #61898]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


e_lite



Tagság: 2006-01-22 19:40:59
Tagszám: #26124
Hozzászólások: 1046
61893. Elküldve: 2022-04-22 08:06:23,

OFF TOPIC

[7189.]

Már a kezdetektöl használom MESH- t- Ubi -tol a tp link -ig - ahol csak lehet ezt rakok be, nyaralók , több emeletes lakások nagyon jó megoldása- - csak ajánlani tudom - és tapasztalatbol tudom ,hogy amig valaki meg nem tapasztalja személyesen addig nem gerjed rá- de aztán öröm és boldogság- - a wifi átjtászó a tipikus xarbol várat akarunk csinálni- soha nem volt jó - a TP linknek a DECO cucca nagyon rentábilis- és pikk pakk fejleszthetö - bövithetö - kb 2 perc alatt- fel is lehet épiteni mobil app -al- az olcsobb eco verió csak 100 as LAN al van de sok helyen elég- a drágabb verzio már gigabites- a LAN ok on- - hát ennyi-- nekem itthon ASUS routerek vannak MESH be kötve- - igaz drágább- a TP LINK teljesen jó -

e_lite
[előzmény: (61891) KWP, 2022-04-21 23:54:11]
Kiváló dolgozó
e_lite adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zoli049



Tagság: 2009-03-23 04:09:44
Tagszám: #72118
Hozzászólások: 2134
61892. Elküldve: 2022-04-22 07:00:48,

OFF TOPIC

[7190.]

Nálam a lakás elosztása miatt volt gond a lefedettséggel, pedig a lakás közepén van a 3 antennás router. A leggyengébb helyek felé egy kétsávos Yagi van az 1-es antenna helyén, az álmennyezetbe (gipszkarton) feltettem és azóta mindenütt fullon van 2,4en és 5GHz-en is. Persze ez nem biztos, hogy mindenütt megoldható esztétikai alapon. A repeater-t kipróbáltam én is, csak rontott az egészen, EnJoe által leírt okok miatt. Az elején nem néztem utána a működésének, gondoltam vesz-ad és "átjátszik" egyik csatornáról a másikra. Nem. Tanultam belőle.
[előzmény: (61891) KWP, 2022-04-21 23:54:11]
Kiváló dolgozó
Zoli049 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP



Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7360
61891. Elküldve: 2022-04-21 23:54:11,

OFF TOPIC

[7191.]

Alig 2 hete volt szerencsém összerakni egy ilyen mesh rendszert. Jó cucc.
A kedvencem benne a működő Wifi roaming, vagyis hogy akárhány ilyen routered van elhelyezve a (nagy) házban, egyetlen wifi hálózat látszik csak, és ahogy mászkálsz a házban, mászkál az eszközöd is. Pont, mint a mobiltelefonod a tornyok közt.
Cserébe viszont drága.

Csodát persze nem csinál: ha valamely helyiségben gyenge a vett wifi jel, akkor bár a második router valóban felturbózza a wifi jelét, de a semmiből sávszélt nem fog varázsolni, vagyis gyengébb lesz a sebesség, mint az eredeti hotspot közelében. Talán csak annyi előnye van az egész összerakásnak, hogy a két (vagy több) router a hatalmas antennáival jobban hallja egymást, mint egy átlagos eszköz, pl. egy mobiltelefon.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-04-22 00:01:34]
[válaszok erre: #61892 #61893] [előzmény: (61890) EnJoe, 2022-04-21 23:25:36]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


EnJoe



Tagság: 2004-10-20 08:27:53
Tagszám: #13293
Hozzászólások: 1938
61890. Elküldve: 2022-04-21 23:25:36,

OFF TOPIC

[7192.]

Szerintem ezek nem igazán jók...gyártótól függetlenül én csak szívtam velük. Nem mondom, hogy nem lett térerő, de az adatátviteli sebesség jócskán visszaesett (azonos csatornán üzemel, mint a router, így vagy zavarják egymást, vagy időben megosztoznak a kommunikációs csatornán - ez az eszköz megismétel mindent, amit hall...ugyanabba a csatornában). Ha a wifi lefedettséget szeretnéd kiterjeszteni, akkor "mesh"-t kell beszerezni.
https://pcworld.hu/pcwpro/mesh-halozat-osszeffoglalo-tipp-269055.html
Én is drágának tartottam ezeket az eszközöket, de kb. fél éve vettem egy párost azóta nincs wifi probléma (két szintes családi házban az egyik az emeleti folyosóra, a másik a földszinti nappaliba került).
[válaszok erre: #61891] [előzmény: (61889) Tom25, 2022-04-21 20:40:09]
Kiváló dolgozó
EnJoe adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tom25



Tagság: 2007-01-28 03:41:35
Tagszám: #40695
Hozzászólások: 2008
61889. Elküldve: 2022-04-21 20:40:09,

OFF TOPIC

[7193.]

Üdv,valaki használ ilyen konnektoros ''wifi erősítőt''?
Mik a tapasztalatok?
Úgy fest be kellene szerezzek egyet..

https://www.arukereso.hu/router-c3144/xiaomi/mi-range-extender-pro-dvb4235gl-p546335082/?gclid=Cj0KCQjwgYSTBhDKARIsAB8KukuZ57aZWLoV_r_8xg8Zz7mgZlGWofFOZ4iurxEXjBPA5z47ILekAjIaAjgmEALw_wcB

110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben

GtMedia Gt Combo
[válaszok erre: #61890 #61897 #61900]
Kiváló dolgozó
Tom25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
61888. Elküldve: 2022-04-20 21:53:32,

OFF TOPIC

[7194.]

Adják megint a Trancsírákat!
Ha valaki meg akarná nézni.....
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


tomash



Tagság: 2004-03-20 15:01:24
Tagszám: #9527
Hozzászólások: 451
61887. Elküldve: 2022-04-19 23:55:22,

OFF TOPIC

[7195.]

Bocsi törölhetö,képet akartam feltölteni saját serverröl
[előzmény: (61886) gombilaci, 2022-04-19 22:56:30]
Törzstag
tomash adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gombilaci



Tagság: 2007-01-22 17:12:40
Tagszám: #40408
Hozzászólások: 7019
61886. Elküldve: 2022-04-19 22:56:30,

OFF TOPIC

[7196.]

?
[válaszok erre: #61887] [előzmény: (61884) tomash, 2022-04-19 22:32:11]
Kiváló dolgozó
gombilaci adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


tomash



Tagság: 2004-03-20 15:01:24
Tagszám: #9527
Hozzászólások: 451
61885. Elküldve: 2022-04-19 22:37:26,

OFF TOPIC

[7197.]

xtcfm.kozow.com:83/MyWeb/tomi/Kepek/1_0_1_D98_C_1_E082E7C_0_0_0_20220419223447.jpg
Törzstag
tomash adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


tomash



Tagság: 2004-03-20 15:01:24
Tagszám: #9527
Hozzászólások: 451
61884. Elküldve: 2022-04-19 22:32:11,

OFF TOPIC

[7198.]

xtcfm.kozow.com:83/MyWeb/tomi/Kepek/IMG_20210521_135233.jpg
[válaszok erre: #61886]
Törzstag
tomash adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Oliver18



Tagság: 2021-03-03 06:09:32
Tagszám: #137193
Hozzászólások: 1111
61883. Elküldve: 2022-04-19 18:53:35,

OFF TOPIC

[7199.]

köszi

"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."

Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
[előzmény: (61881) tottika, 2022-04-19 18:43:17]
Kiváló dolgozó
Oliver18 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


longoria



Tagság: 2012-05-31 07:52:59
Tagszám: #105056
Hozzászólások: 292
61882. Elküldve: 2022-04-19 18:44:53,

OFF TOPIC

[7200.]

Nem telepítetted a belso flashbe, ez talán segít
"After you boot to LE, connect to your box over SSH and run installtointernal command. This will copy LE from SD card to internal memory with all your data."
[előzmény: (61880) Oliver18, 2022-04-19 18:13:26]
Haladó
longoria adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.011018991470337 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail