"De ez esetben ez nem segít, mert ezek adatfolyamok nem jutnak át az analóg kimeneten. "
Ok, de akkor hogyan működik az, ami a linken van?
Még 2 problémám van:
-Az mpeg megöl bármilyen kódolt kép összetettségét és folyamatos változását, így az eredmény szerintem amúgy sem lenne túl rózszás. A leírás is írja, hogy lossless kodeket célszerű használni, csak hát azt meg milyen box fogja lejátszani?
-A másik gondom az, hogy a (VC és Nagra) kódolás miatt fázisprobléma keletkezi PAL rendszernél. Ezért nem volt "színes" a kódolt kép. Ezt is reprodukálná egy mpeg TS fájlból bármilyen box? A leírás szerint igen.
A transport streamben bármilyen adatcsatorna lehet. De ez esetben ez nem segít, mert ezek adatfolyamok nem jutnak át az analóg kimeneten.
Egyetlen lehetséges az, ha a képi adatfolyamba integrálják az információt.
A legismertebb megoldás a teletext.
De ezenkívül van még bőven olyan hely, ahol információt lehet áttolni, mert minden analóg tévé körbevágja megjelenítésközben a képet.
Az antik időkben így nyomtak tőzsde információkat a magyar egyesen, dekóderrel és előfizetéssel.
Ma szoftverből is meg tudjuk oldani a beavatkozást.
A program készít egy videofájlt, ami, ha lejátszol egy STB-vel és annak kompozit kimenetét beleküldöd a (Discret) dekóderbe, akkor az bekapcsol. Én azt nem teljesen értem, hogy egy digitális videofájlba hogyan lehet belekódolni olyan adatot, amit aztán a lejátszó VBI-be injektál. A transport streamnek van ilyen lehetősége is, nem csak kifejezetten a teletext?
A további érdekességek linken lévő dolog már egy kicsit más. Egy ideje nézegetem ezt, de ehez kell egy hardver. Ott értem mitő kerül be a VBI info.
Aki használni szerené a padláson porosodó dekóderét, kattintson ide (angol nyelvtudás nem árt): http://cryptimage.vot.pl/cryptimage.php A lényege a programnak, hogy az eredeti adatsorokot beleimplementálja a videófolyamba (ahogy eredetileg is volt), így a dekódert "beaktiválja". Legalábbis elvileg, nekem egy VC-1-es dekóder van, meg egy VC-2-es beépített beltéri, de egyik se akart bekapcsolni.
Most lebuktál! Aki innen a Kádár Korszakban kiszabadult külföldre, az nem a Kossuth rádiót akarta hallgatni...hacsak nem bőrkabátos volt....a jó kis Olasz zene helyett ugyebár!
Viccet félretéve nagyon jó film le is töltöttem. Hihetetlen munka, ilyen embereket ma már nem találni.
Az adó 120KW-os volt, és mintegy 500KW-ot zabált. Stabilan ez cirka arra a 250Km-re volt elég felületi terjedéssel ami a fading határ volt. Ha meg azt nézzük, akkor a Líbiai rádió a 300KW-al 2500km-t hidalt át, bár azt ionoszférikus terjedéssel.
Kíváncsiságból utána néztem vételi adatoknak a középhullámon.
Szerintem amit Merlot hallgatott, az a 2 ezer KW-os Solti nagyadó lehetett, Európa legnagyobb középhullámú adója.
Magyarország elsőszámú és egyben - 1933-as fejlesztése után világviszonylatban is - különleges rádióadója 1928-tól működött Szigetszentmiklós város Lakihegy nevű részén. Eleinte kisebb teljesítménnyel és antennával, 1933-tól pedig 120 kW teljesítménnyel és egy 314 méter magas Blaw-Knox rendszerű antennatoronnyal. Négy viszontagságos évtizedet és néhány átépítést követően a rendszer az 1960-as - '70-es évek fordulójára már nem tudta maradéktalanul ellátni feladatát. Az adó legjobb körülmények között is legfeljebb 80%-ban volt képes besugározni az ország területét a középhullámú tartományban, ám az eddigre Európában és a Közel-Keleten megszaporodott középhullámú adók tovább rontották Lakihegy teljesítményét. 1972-ben már csak az ország területének nagyjából felén volt megfelelő minőségű a vétel.
Nos, 86-ban két hetet "lazultam" Máltán.
Nem voltunk még az internet korszakban, akkoriban még műholdvevőm és hordozható camping tányérom sem volt, így hát az itthoni hírek meghallgatására a középhullámú Kossuth rádió szolgált esténként.
Arrafelé már igen nagy konkurenciát jelentettek az erős arab, görög , olasz rádióállomások, ezért csak némi fütyülés-sipolás, enyhe fading mellett tudtam esténként meghallgatni a hazai híreket.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
Zolien! Nem tudok válasz pü-t írni mert tiltólistán vagyok!
De nekem nincs olyan box, ami venni tudná a multistreamet, meg most ami van antennám az az Eutelsat 7-re áll, és nincs kedvem a hidegben tekergetni rajta
Sat: Ustym 4K Pro x 2 + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7590 + 6490 Cable + Digi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien,Benedek012Nincs support privátban! Írj a fórumra!
Találtam egy érdekességet:
Eutelsat 5 West A 12648/V/29500
Ebben a sream-es csomagban van egy fta adó: Canal+ crypté
Amin elvileg FTA adó, Nagra/Syster analóg kódolással (úgy mint ahogy ugyanezen a holdon analógban volt kódolva a canal+)
Videó róla: https://www.youtube.com/watch?v=dYOMgesO2dY
Nekem most nincs erre a holdra antennám,de akinek van kedve, nézzen rá.
Sat: Ustym 4K Pro x 2 + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7590 + 6490 Cable + Digi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien,Benedek012Nincs support privátban! Írj a fórumra!
Rémlik hogy a videóban elhangzott hogy 120kw..
De akkoriban nen volt elektroszmog, + a vevőkészülékek antennája sem volt olyan "gagyi" mint manapság,így szerintem messze elszólt.
Olvastam valahol hogy az akkori vezetés egész európával tudott rádióüzeneteket váltani,Oroszországgal is.
Erre is kellett az a nagy torony ami nemcsak adóként,antennaként is szolgált.
110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben
A Westel 450 jelentős ügyfélvesztést szenvedett el a végén. Szinte használhatatlanná vált a rendszer. a fokozatosan beépített védelmek mellékesen zavarták a telefonálást az első perc percben.
Lehallgatni olcsó eszközökkel lehetett. Telefonálni, más számlájára, a védelmek okán, a vége felé már nem lehetett.
A másik oldalról közelítve, a szabadon maradt frekvencia hatalmas érték. A mai technikával sokkal hatékonyabban lehet kihasználni az a frekvencia tartományt.
Egyszerűen nem vagyunk annyira gazdagok, hogy kihasználatlanul hagyjunk egy természeti kincset. Nem csak mi, egész Európában újra hasznosították a frekvencia tartományt.
Az eszközök, sajnos mentek a levesbe.
Gondolom az eredeti GSM eszközöket is cserélték már.
Azért ennyire nem egyszerű, az az antennába épített eszköz, az egy RRU. Különálló egység, megjegyszem 25-30 kg és általában az antenna mögé teszik valahova, hogy jó nehéz legyen cserélni.
De innen 3G/4G esetében már valóban csak egy optika van a BTS-ig. Nagyrészt már a GSM-et is felpakolták RRU-ra így csökken az RSU-k és tépvonalak száma.