LG weboldalon, típus specifikációknál, a műsorvételnél ott van: "CI+ 1.4"
Sony esetében a weboldalon a készüléknél a "Teljes műszaki adatok" táblázatban szerepel a CI+ Igen / Nem...
Sony TV-ket én eddig nem nézegettem, de hamarosan pozítiv lesz az Android alap, van már hazai szolgáltató, aki erre fejleszt...
Érdemes megnézni a specifikációt...
pl: nekem a hálószobában egy ilyen van:
https://www.lg.com/hu/televiziok/lg-42LF652V-smart-tv ...2015-ös évjárat...tudja a T2-t, CI+ 1.3 verziót ill. tartalmaz HEVC 2K 60p videó codecet...
...és ennek ellenére csak monitornak használom, párosított szolgáltatói STB+kártyával.
...és hogy még bonyolultabb legyen, ezt a készüléket is szerelték több fajta LCD panellel, de az csak a készüléken lévő típusjel utolsó karaktereiből derül ki, hogy épp melyik, pedig jelentős eltérés van közöttük (pl: egyik IPS, másik VA ill. volt Direct LED ill. EDGE LED is)...ez egy mezei TV nézőnek nem lényeges, legfeljebb másnap visszaviszi, hogy a kiállított készüléken szép volt a kép, amit haza vitt azon nem...
A boltosok pedig egyszerű "kofák", neki a lényeg, hogy a polcon lévő terméket eladja, a vásárlónak kell tudnia, hogy neki mi kell...
Győrújbaráti Techni-Sat Kft-nek volt erre a célra terméke, DVB-T RF jelét konvertálta egy-egy kábelTV csatornára (S30-S40) - annó a DVB-T indulásakor párat szereltem (üdülőbe ill. falusi kábelTV-nek), de 3-4 éve már nem akadt ilyen cucc a kezembe...analóg csatorna konvertert fejlesztették tovább egy DVB-T jelátvitel igényeinek megfelelő KF szűrő alkalmazásával.
Jól látom, hogy Romániában teljesen leállt az analóg is és a DVB-T is?
Országos DVB-T nem is volt Romániában, a tesztadókat ugyan úgy leállították, mint anno nálunk az mpg2-es sugárzást
Nálunk mi lesz? - majd választások után "bejelentik". Ha 1 MUX marad DVB-T h.264 rendszerben, abban a jelenlegi 6db közszolgálati csatorna csak SD-ben fog elférni...
Analóg rádió vétel, csak a vevőt távolról irányítod. Legyen magyar vonatkozása...itt egy kis gyűjtemény https://sdr.hu/ a világ minden tájáról (van magyar is közötte)...ha nem ismernéd
Az offset és a prime fokuszos tükrökbe való LNB-k között van különbség, méghozzá a sugárzó kialakításában. 1-3 offsethez 4-6 primehez való:
Offset antennához való LNB prime fokuszos tükörben működni fog, de a tükör melléknyaláb elnyomása nem lesz optimális.
Amúgy a kérdező mit szeretne ezzel a kb. 80cm-es "prime" antennával, amikor egy 80cm-es offset antennát kap 4 ezer Ft-ért, octo LNB egy "tízes", 6 beltérihez mire levezeti, kell vagy 120m kábel (feltételezem a vevők egy családi ház különböző pontján vannak) - háromszoros árnyékolású kábel 90-100 Ft/m (kiskerár) - gyakorlatilag a szerelés legkisebb tétele az új "lavor"...
Audio codec probléma, ilyet akkor csinál egy eszköz, ha nem megfelelő codecet használ az AAC hang dekódoláshoz...vagy rosszul ismeri fel a encodolt hang verzióját, de többnyire nem áll rendelkezésre az eszközben a megfelelő codec -> szoftver frissítés megoldás lehet, jelents be hibára...
...mondhatok egy példát a közeledből. Öcsém a Pesten a József Attila lakótelepen lakik, rögtön az Ecseri útnál a 4. emeleten. Az erkély nyugatnak néz, Széchenyi-hegy látszik, szoba antennát a konyhaszekrényre kellett rakni - a konyha ablak keletnek néz, mert ott volt jó a DVB-T vétel - ez a Száva utca iránya. Még a szobában volt az antenna, már attól is megakadt a kép, ha valaki járkált a szobában, ha a redőnyt leengedte, nem volt vétel. A vasbeton szerkezet árnyékol, a műanyag redőnyön alumínium bevonat van, hogy visszatükrözze a hőt - ez is rontja a TV vételt...sok-sok tényezőt figyelembe kell venni.
Még mielőtt a hülyeség terjedne...
...a Széchenyi-hegy vétele nálad is lehetséges lenne, de a "Száva utcával" SFN hálózatba van, így a távoli adó jelét a közeli elfedi. Nem érdemes a százalék kijelzéseket "bámulni", a problémád a közvetlen reflexió miatt lesz - a szomszéd panelházról visszaverődő jel okoz minőség romlást. Ha szabad szemmel látod az adót (Száva utcát), akkor egy jobb irányítottságú antenna segíthet, ha nem, akkor mozgasd térben a meglévő antennát, lehet 30-60cm-rel odébb találsz egy olyan pontot, ahol a közvetlen és a reflektált jel fázisban azonosan érkezik az antennába...mondjuk ez sem egyszerű, mind az 5 MUX esetében (más frekvencia -> más hullámhossz -> máshol lesz a közvetlen és reflektált jel "kiegyenlített" pontja).
Egy adóról a térerő a távolság arányában négyzetesen változik...a 10km-re lévő 100kW-os adó pont akkora jelszintet eredményez, mint az 1km-re lévő 1kW-os...
Ebből semmi, a helyi építési szabályzatot kell megnézni...nagy általánosságban: https://kp.hu/mire-nem-kell-epitesi-engedely/ - távközlési antenna tartó szerkezet engedély nélkül 6m magasságig létesíthető, épület esetében tetőgerinc + 1,5m. Egyes önkormányzatok ezt külön szabályozzák... helyben nézz utána.
Az egész százalékos kijelzés csak "paraszt vakítást", SNR azaz a hasznos jel / zaj aránya, ezt százalékban kifejezni nem lehet...ez egy viszony 1000:1 vagy 30dB és kész. AGC azaz automatikus erősítés szabályzás...még van tartalékod, ha a jelszint ingadozna, a BER: "0" - műszeren még ilyet sohasem láttam 1E-9 körül már nagyon jók vagyunk (az egy milliárd bitből egy hibás), gyakorlatban 1E-6 hibaarány nem látszik a képen (egy millió bitből van egy hibás)...
UHF sáv a kevésbé zavarérzékeny, viszont rosszabb a hullámterjedés, mint a VHF tartományban, ezért nagy adóteljesítmény ill. több elemes antenna szűkséges.
Az általad leírt "kettes" vételi problémát nem az erőd okozta, inkább a nem megfelelő antenna. Bár így csak okoskodni tudok, de ha valaki "csak úgy" Budapesten vett egy "kettes" antennát, az Kékes vételére használhatatlan volt, míg Bp az UHF24-en üzemelt, Kékes az UHF 36-on, ezek a hosszú Yagi antennák un. csatorna csoport antennák voltak (6-8 szomszédos csatornát vettek), Kékes vételére két "csoporttal" feljebb méretezett antennára volt szűkség.
Ez is tapasztalat, mert hasonló volt a helyzet a Dunántúlon is, UHF22 Kabhegy "kettes" vételére volt mindenki berendezkedve, ha rossz volt a kép, hát rossz volt...később elindították a győri adót az UHF35-ön, onnan lett volna jó vétel, de az UHF22-re méretezett antennát hiába fordították Győr irányába, még annyi sem jött, mint Kabhegyről...de amint le lett cserélve az antenna és tiszta kép lett Győrből :)
Ismerős a szitu, még az analóg földi kereskedelmi csatornák indulása idején szerelgettem antennákat a Bakony észak-keleti részén, aki ismeri, az tudja, hogy Kabhegy adót Köris-hegy takarja, sok pici relé üzemelt a körzetben, amin Tv2 megjelent (volt MTV2 helyén), de RTLKlub nem...sok szerelő ki sem ment erre a területre, mert esélytelen volt normális képminőséget összehozni. Akadt olyan hely, ahol a 3db magyar adást 3 különböző adóállomásról, 3 antennával sikerült összehozni, szlovák adók felé antenna sem nézett, mégis kristálytiszta képet produkáltak.
Senki nem fog párszor tíz v. száz potenciális nézőért adótornyot építeni, mikor az alternatív megoldások adottak (műholdas TV, ill. vezetékes szolgáltató), igazság, hogy mi magyarok a területi ellátásban még jól is állunk, a szlovákok, románok a hegyek között lévő kis települések ellátására semmit sem költöttek, sőt még fontos gerincadókat sem állítottak át digitálisra, mert relatíve kicsi volt a lakossági ellátottságuk. Pl. a nálunk Besztercebánya néven ismert adóállomás, ami a Körmöci-hegység egyik csúcsán üzemel 300m magas adótoronnyal (anno OIRT7, UHF32, UHF49)
https://sk.wikipedia.org/wiki/Vysiela%C4%8D_Such%C3%A1_hora
Nálam OK a 37-es is, bár kártyám nincs hozzá, de jól beállított antennával minden rendben. Viszont ha elkezdem az antennát forgatni déli irányban 25-30°-ot, leromlik a minősége a 37 ill. 22-nek is, mert ott vannak alatta a "szerbek" DVB-T2 rendszerben...a 23, 38, 54 továbbra is 100%-os. Ez szépen látszik spektrum analizátoron:
UHF22 - 23 közötti "rés", mivel a DVB-T2 csatorna spektruma kicsit szélesebb, így látszik, hogy a 22-es alatt ott van a belgrádi adó.
UHF37 - 38 közötti "rés", mivel a DVB-T2 csatorna spektruma kicsit szélesebb, így látszik, hogy a 37-es alatt ott van a verseci adó.
Megfigyeltem, akkor panaszkodsz adóhibára, mikor a déli légáramlás következtében felerősödik a szerb vétel...
AH akármennyi adót cserélhet nem fogja megoldani a problémádat.
Úgy hallottam, a Jurop Telekom felvásárlás nem nagyon jött be a KalászNetnek, elméletileg egy felújított hálózatot vásároltak meg, ami 1 év alatt széthullott. Mivel saját műszaki gárda nincs, szerződött partnerekkel üzemeltetnek (részben az anyacég), így egyes körzetekben előfordultak több napos kiesések is, ezét kénytelenek voltak átépíteni ezeket a hálózatokat, amihez idő kell.
A minőség kérdése relatív és területileg eltérő. Úgy tudom, hogy különböző társszolgáltatókkal működnek együtt, van ahol a DVB-C forrásjelet az anyacég, van ahol egyéb szolgáltatók (DigiHead, Invitech, Antenna Hungária, MVM, ITV, stb) biztosítják.
Azt javaslom, kérdezz meg egy szomszédodat akinél be van kötve a szolgáltatás...