Az én optiboxomhoz már három frissítés kijött, de hiába kattintok rá az OTA frissítésre, azt írja ki, hogy "nincs elérhető frissítés" (angolul). Még az a szoftver van fent, amelyet a P-SAT-nál raktak fel 2009 áprilisában, de nem is erőlködöm frissíteni, mert sejtem, hogy hardver hiba miatt szaggat a kép a DUNA tévén. A többi meg hibátlanul jön.
Stubyte! "Amíg nincs pontos kezdés addig normálisan működő EPG-ről - főleg ehhez rendelt felvételi időzítésről nem igen lehet beszélni."
Ehhez hozzá szeretném tenni, hogy, amikor egy órára letiltotta az ORTT a retekklub műsorát, sehonnan nem lehetett megtudni, hogy a "Barátok közt" egy órával hamarabb kezdődik. (Nem nekem hiányzott.)
Sem a Thomson, sem a tévé nem HD. Most néztem meg a filmet, amelyet tegnap este vettem fel. A korhatár-karika tűéles. A képminőség valamivel jobb, mint az analóg kábeltévés verzió. De csak valamivel. Mintha egy részeg festő elmázolta volna.
Most jut eszembe: a VHS nagyon kis frekvenciával viszi át a piros színt. És Marlon Brando nevét vörössel írták ki. Dehát a Félszemű Jack nem VHS-ről ment adásba!
Ha válaszolni szeretnék itt a listán, csak rákattintok a "Válasz erre" feliratra, és megnyílik az ablak. Most linux alól ez megy, de windows alól nem. A windows egy totálisan üres böngészőablakot ad fel. Miért?
A firefoxot tudom frissíteni, de a JAVA-t nem. Valószínűleg az a ludas. (Úgy emlékszem, egy hónapja frissült.)
O.K. rendben. Szeretném végre egyszer hallani egy hozzáértő véleményét a következőről. A választ még a Panasonic szerviz se tudta. Tehát:
Síkképcsöves 16:9-es katódsugárcsöves készülék. Feltételezésem szerint 4:3-as adásnál egymás mellett három pixelpont egyformán világít. 16:9-es adásnál viszont már négy. Feltételezésem szerint ezt a készülékben egy áramkör szabályozza, vagyis szétkeni a képet.
Most jön a kérdés. Hogyan lehet, hogy a DVB-T vevőről elkenődött képet látok, a UPC digitális boxról viszont éleset? Mindkettő SCART-tal csatlakozik.
Az Önök kérték előzetesében például az archív 4:3-as kópiát szélesvásznúba. Néha a híradóban is látok olyan snittet, ahol valakinek szűk lett a feje (vagy széles).
Tegnap éjjel felvettem a filmet a UPC boxszal, ma este megnézem annak a minőségét.
"Az 1 perc picit soknak tűnik."
Tényleg nem egy perc, de sok. Azóta van, amióta szoftvert cseréltek. Lassú, mert
nem szöveges, hanem grafikus a GUIDE
mert meg kell várni, amíg a csatornáról érkező képet is betölti
és amíg a kettőt összemixeli
"milyen széthúzásról beszélsz?"
A gyatra képminőségből arra következtettem, hogy 4:3-as filmet húztatok ki szélesvásznúba. Ma megnéztem az IMDB-ben: a film 1,85 és Technicolor. Tehát nem lenne szabd ilyen elmázoltnak lennie.
A UPC analóg kábelen néztem meg először, tele volt interferenciacsíkokkal. Direkt bekapcsoltam a DVB-T készüléket is. Ott nem volt interferencia, de a képminőség ott is gyatra volt; rosszabb, mint a VHS 220 pont-per-sor.
Most megy a félszemű Jack az egyesen. A kép minősége olyan, mint az első VHS magnóm LP módban (kétfejes).
Mi a fenének kellett ezt szélesvásznúba széthúzni?!
Van egy csatlakozási pont a SCART-on, amely kapcsolójelet tud adni. Valamelyik készülékemnél úgy hívják, hogy Q-link. Ha jól emlékszem, 12 voltos jel van rajta.
A képernyőnek van még egy kihasználatlan negyedik sarka is. Valamit oda is kellene rakni.
Esetleg annak a fényképét, aki ezt a hüklyeséget kitalálta. Ha nincs meg, akkor esetleg a Cicciolináét.
Idézet:
Mégegyszer biztos nem vennék LCD tv-t,hanem a még akkor megvolt crt tv-mhez vettem volna egy földi digitális boxot
Én továbbra is CRT-n nézem a tévét. Igaz, van linearitáshibája, és elkeni e képet, amikor 16:9-be konvertálja, - de természetesek a színei, főleg a sötét színek.
Az LCD tévéket teli rakják mindenféle "képjavító" áramkörrel, amiktől borsózik a hátam. Olyan színesek, mint egy Kodak képeslap az ötvenes évekből.
Én csak a DUNA II. miatt használom a mindig-tévét. Nyáron egyébként tartósan kihúzom az antennát, a villámcsapások miatt. Az Optibox meg olyan meleg, hogy még azt is kikapcsolom. (A P-SAT-nál javasolták...)
Analóg tévén nézem a digital gold DVR-t. A képminőség határozottan jobb, mint az egyszerű analóg vétel. Az ok szerintem: a SCART nagyobb frekvenciatartományt visz át, mint amit a tévé az analóg antennajelből képes dekódolni (5 MHz). Ergo: ugyanez lenne a HDMI esetén is.
Jó sorsom úgy hozta, hogy időnként megfordulok egy-egy kórházban. És mit látok? Szobaantennával nézik az RTL klub műsorát. Mi lesz ezekkel a kórházakkal az analóg lekapcsolás után?