Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499876/7 Témák: 19748 Tagok: 113681 Legújabb tag: echo2215 Online: (242/54
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 

egedi



Tagság: 2004-05-18 12:10:25
Tagszám: #10527
Hozzászólások: 4131
62656. Elküldve: 2022-07-31 10:51:32,

OFF TOPIC

[6426.]

Múltkor érdeklődtem itt Hdmi elosztás ügyebem (Xbox> monitor+tv)
Az első termék nem vált be : https://www.pcx.hu/gembird-dsp-2ph4-04-hdmi-dual-port-passziv-fekete-adapter-00222075
Szétosztja, de a felbontás 640x480 lesz ami nem túl előnyös.
A cseretermék a https://www.pcx.hu/act-ac7835-4k-hdmi-1-4-splitter-2-ports-00296795
Jól működik, a felbontás full HD marad, USB portból lehet megtáplálni +5V-al.
Szóval a problémát nem lehetett megoldani 1-2 ezer Ft-ból, viszont még mindig olcsóbb mint az átdugdosásból keletkezhető kár bármelyik egységben.
[válaszok erre: #62658]
Kiváló dolgozó
egedi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tom25



Tagság: 2007-01-28 03:41:35
Tagszám: #40695
Hozzászólások: 2008
62655. Elküldve: 2022-07-31 09:53:23,

OFF TOPIC

[6427.]

Satom,csak eszembe jutott,hogy neked már eddig is volt egy amiko androidos boxod.
Nem tudsz esetleg egy olyan alkalmazást (GtCombora) amibe beteszel egy .m3u8 linket,beteszi listába,ráklikkelsz,és nézed....?
Többet próbáltam,igen a vlc-t is,de vagy nagyon lassan bufferel,vagy nem teheted be listába,valami mjndíg van.
Pedig sokat kerestem.


110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben

GtMedia Gt Combo
[válaszok erre: #62657] [előzmény: (62652) SaTom, 2022-07-29 17:01:42]
Kiváló dolgozó
Tom25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gabywap



Tagság: 2008-12-27 23:55:48
Tagszám: #68125
Hozzászólások: 10040
62654. Elküldve: 2022-07-30 11:49:33,

OFF TOPIC

[6428.]

Na akkor mutass már dögivel! :)

[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o]
[előzmény: (62653) gomey, 2022-07-29 22:42:30]
Kiváló dolgozó
Gabywap adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
62653. Elküldve: 2022-07-29 22:42:30,

OFF TOPIC

[6429.]

Ez az okos konnektor nagyon gagyi, 1 Ft-ot se ér meg.
Dögivel lehet kapni olyanokat, amik rendesen tudják a 3680W-ot mérni.
[válaszok erre: #62654] [előzmény: (62643) zoro67, 2022-07-29 01:30:11]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SaTom



Tagság: 2018-10-15 11:43:57
Tagszám: #135468
Hozzászólások: 1680
62652. Elküldve: 2022-07-29 17:01:42,

OFF TOPIC

[6430.]

Szia,

vélelmezem, hogy az új klíma, nem az épület alaphálózatára került csatlakoztatásra, bekötésre, hanem független leágazást kapott. Ebben az esetben, ha mindez kismegszakítók fogadására alkalmas (FKA/Hensell stb. jellegű) elosztóban valósult meg, és van még benne további 3 modul számára hely, akkor NE gondolkozz tovább!
Szívesen adok nem új, de működőképes, C-sínre pattintható, 3P villamos mérőórát, amennyiben szükséged van rá, természetesen ingyen.

Keress, bátran!

Üdv.
SaTom

[válaszok erre: #62655] [előzmény: (62645) zoro67, 2022-07-29 08:59:42]
Kiváló dolgozó
SaTom adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6951
62651. Elküldve: 2022-07-29 13:12:01,

OFF TOPIC

[6431.]

Inkább a F1 versenyre időzíts, az szuper lenne izgalmakban. De azért holnap is jöhet, nem kellene öntöznöm.
[előzmény: (62650) Gabywap, 2022-07-29 13:02:44]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gabywap



Tagság: 2008-12-27 23:55:48
Tagszám: #68125
Hozzászólások: 10040
62650. Elküldve: 2022-07-29 13:02:44,

OFF TOPIC

[6432.]

Csak egy szavadba kerül! Holnap várhatod is! :)

[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o][Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-07-29 13:15:54]
[válaszok erre: #62651] [előzmény: (62649) Merlot, 2022-07-29 11:38:55]
Kiváló dolgozó
Gabywap adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
62649. Elküldve: 2022-07-29 11:38:55,

OFF TOPIC

[6433.]

Jaaaa?!
Gabi, ma te vagy az Isten. icon21.gif icon21.gif
Intézhetnél egy kiadós esőt is.
Köszi.

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #62650] [előzmény: (62648) Gabywap, 2022-07-29 11:25:09]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gabywap



Tagság: 2008-12-27 23:55:48
Tagszám: #68125
Hozzászólások: 10040
62648. Elküldve: 2022-07-29 11:25:09,

OFF TOPIC

[6434.]

Böngészőben beírva a box IP címet és megnyitod az oscamot.


http://boxipcime:8888


[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o]
[válaszok erre: #62649] [előzmény: (62647) Merlot, 2022-07-29 11:19:08]
Kiváló dolgozó
Gabywap adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
62647. Elküldve: 2022-07-29 11:19:08,

OFF TOPIC

[6435.]

1x nekem is sikerült az összes műholdat törölni még az elején, de eszembe jutott a gyári visszaállítás, ez kényelmesen megoldotta.
De mai napig lusta vagyok a 45°W-90°E holdakon kívüli összest kitörölni, de majd egyszer... icon21.gif

Amit viszont nem találtam, valamelyik sat kolléga leírta, hol nézhetem meg a BISS kulcs listát, amit - állítólag - a box önként és bérmentve icon21.gif - letöltöget, majd kinyitja a csatit.
Állítólag így kell keresni: "Oscam webif. files menü ---->other files.....stb. DE! Ide hogyan jutok el??? A menü rendszer melyik isten háta mögötti bugyrában van ez elrejtve???

Néha valóban sík ideg vagyok a GTMEDIA "okosságai" miatt. icon53.gif

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #62648] [előzmény: (62633) Tom25, 2022-07-26 22:19:01]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hopper



Tagság: 2006-11-18 15:02:22
Tagszám: #37406
Hozzászólások: 3877
62646. Elküldve: 2022-07-29 11:16:57,

OFF TOPIC

[6436.]

Ez egy on-off klíma, az indítási árama 15 A körül van. 10 A adnak meg max áramra, de ez inkább azt jelenti, hogy a 10 A-es lomha biztosítékkal / kismegszakítóval elmegy. Az okosdugasz triakja nem lomha, 10 A felett elszállhat.

hopper
[előzmény: (62645) zoro67, 2022-07-29 08:59:42]
Kiváló dolgozó
hopper adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zoro67



Tagság: 2007-07-25 12:14:24
Tagszám: #47407
Hozzászólások: 3775
62645. Elküldve: 2022-07-29 08:59:42,

OFF TOPIC

[6437.]

Nem akarnám meg vonni az áramot
Csak a fogyasztás mérés lenne a cél.

LG OLED55B9SLA Tv
Dreambox 920UHD--Ustym 4K--Sat-
Andrew 370 prím K90-W45 (ku sáv) Fortec Star 240 K93-W40,5 (C-sáv) Körner 19,3, 2x Körner 9.2
Wave Frontier
[válaszok erre: #62646 #62652] [előzmény: (62644) Barczik L, 2022-07-29 07:29:37]
Kiváló dolgozó
zoro67 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10663
62644. Elküldve: 2022-07-29 07:29:37,

OFF TOPIC

[6438.]

A klímád nem örülne neki hogy csak úgy menet közben megvonod az áramot. Normál leállításnál után a kinti egység is még megy egy kicsit.................
- 3,5 Kw-os a klímám és a kimért felvétele 600W körüli.


Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-07-29 07:41:18]
[válaszok erre: #62645] [előzmény: (62643) zoro67, 2022-07-29 01:30:11]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zoro67



Tagság: 2007-07-25 12:14:24
Tagszám: #47407
Hozzászólások: 3775
62643. Elküldve: 2022-07-29 01:30:11,

OFF TOPIC

[6439.]

Sziasztok ez a klímám van

https://www.arukereso.hu/klima-c3172/midea/msagau-09hrfnx-mox102-09hfn8-xtreme-save-mg2x-09-sp-p666243594/

Lehet működtetni erről az okos konektorról?
El bírja?

https://www.dellaprint.hu/gosund-ep2-wifis-okoskonnektor-fogyasztasmero-funkcioval

max 771W -ot ír
de hűtő/ főtö tejjesítménynél  2,8/2,9Kw
Vagy ez más dolog?

Elnézést a tudatlanságomért🙂

LG OLED55B9SLA Tv
Dreambox 920UHD--Ustym 4K--Sat-
Andrew 370 prím K90-W45 (ku sáv) Fortec Star 240 K93-W40,5 (C-sáv) Körner 19,3, 2x Körner 9.2
Wave Frontier
[válaszok erre: #62644 #62653]
Kiváló dolgozó
zoro67 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tom25



Tagság: 2007-01-28 03:41:35
Tagszám: #40695
Hozzászólások: 2008
62642. Elküldve: 2022-07-28 15:14:10,

OFF TOPIC

[6440.]

Na ezért nem találtam!
Mindenre gondoltam csak az alkalmazások közt keresni nem..
Köszönet! :)

110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben

GtMedia Gt Combo
[előzmény: (62641) SaTom, 2022-07-28 14:59:52]
Kiváló dolgozó
Tom25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SaTom



Tagság: 2018-10-15 11:43:57
Tagszám: #135468
Hozzászólások: 1680
62641. Elküldve: 2022-07-28 14:59:52,

OFF TOPIC

[6441.]

Home gomb> Beállítások menü> Alkalmazások> Különleges alkalmazások> Energiaoptimalizálás

Érdemes, az Alkalmazásengedélyek konfigurációra is rátekinteni, nem biztos, hogy minden alkalmazás számára szükséges, pl. helyadat, névjegy, mikrofon, tárhely stb…. engedély. 
[válaszok erre: #62642] [előzmény: (62636) SaTom, 2022-07-28 09:40:06]
Kiváló dolgozó
SaTom adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zss2



Tagság: 2006-06-18 12:34:45
Tagszám: #31777
Hozzászólások: 531
62640. Elküldve: 2022-07-28 14:09:15,

OFF TOPIC

[6442.]

Kényszer szabira...
[előzmény: (62639) Leíratkozott felhasználó, 2022-07-28 13:41:44]
Törzstag
zss2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
62639. Elküldve: 2022-07-28 13:41:44,

OFF TOPIC

[6443.]

szabadságra mentek az eladók icon21.gif
[válaszok erre: #62640] [előzmény: (62638) zss2, 2022-07-28 12:05:11]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


zss2



Tagság: 2006-06-18 12:34:45
Tagszám: #31777
Hozzászólások: 531
62638. Elküldve: 2022-07-28 12:05:11,

OFF TOPIC

[6444.]

Sziasztok! aliról,ebay, minden fajta (cccam,iptv) sor eltünt.....valami történhetett.?
[válaszok erre: #62639]
Törzstag
zss2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tom25



Tagság: 2007-01-28 03:41:35
Tagszám: #40695
Hozzászólások: 2008
62637. Elküldve: 2022-07-28 12:01:18,

OFF TOPIC

[6445.]

Tegnap is kerestem de sehol nem találtam.. :(
Viszont ezekszerint a legújabb szoftverben is benne van..

110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben

GtMedia Gt Combo
[előzmény: (62636) SaTom, 2022-07-28 09:40:06]
Kiváló dolgozó
Tom25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SaTom



Tagság: 2018-10-15 11:43:57
Tagszám: #135468
Hozzászólások: 1680
62636. Elküldve: 2022-07-28 09:40:06,

OFF TOPIC

[6446.]

Szia,

igen, és valóban „mélyen rejtve” lehet fellelni, most nem, de amint időm engdei, felkutatom, és ha addig Te sem találsz rá, megírom. Én is hasonlóan tapasztaltam, hogy gyorsabb a rendszer, részemről minden alkalmazás kikapcsolásra került…

Üdv.
SaTom
[válaszok erre: #62637 #62641] [előzmény: (62635) Tom25, 2022-07-27 10:17:25]
Kiváló dolgozó
SaTom adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tom25



Tagság: 2007-01-28 03:41:35
Tagszám: #40695
Hozzászólások: 2008
62635. Elküldve: 2022-07-27 10:17:25,

OFF TOPIC

[6447.]

Figyelj már drusza! :)
Miután ujratelepítettem a gtmediát,elfelejtettem,hogy hol van az energiatakarékos menüpont.
Mert ott még a dvb alkalmazás is be volt kaocsolva,hogy takarékoskodjon.
Mikor a legutóbbi szoftvernél ezt megtaláltam,kikapcsoltam,de itt az új szoftveren nem találtam sehol,lehet hogy már indokolatlansága miatt kivették?
Mert hogy valahol nagyon nagyon nagyon mélyen volt elrejtve,arra emlékszem.
Meg hogy miután kikapcsoltam,gyorsabb is lett a box,stabilabb..
Te találkoztál ilyen menüvel???

110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben

GtMedia Gt Combo
[válaszok erre: #62636] [előzmény: (62634) SaTom, 2022-07-27 09:19:36]
Kiváló dolgozó
Tom25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SaTom



Tagság: 2018-10-15 11:43:57
Tagszám: #135468
Hozzászólások: 1680
62634. Elküldve: 2022-07-27 09:19:36,

OFF TOPIC

[6448.]

Szia,
törekedtem rövidre fogni (mint most is), de ennyi új tapasztalat, ilyen sok sort kíván :-)

Köszönöm a csatornaszerkesztőket, próbára teszem azokat, valamiért jobb szeretek számítógépen billentyűzetet koptatni, mint a távirányítón.
„Mikor véletlen törölted a műhódakat, az nem jutott eszedbe hogy az egyesével hozzáadás helyett,csak simán nyomj egy gyári beállítás visszaállítást? :-) „

Természetesen igen, az első gondolatok között szerepelt, de ahogyan alább írtam, a DVB funkció tesztelése, vizsgálata gyakorlatilag utolsó lépésként történt. Azt megelőzte az eszköz rendszereinek alapos testre szabása, konfigurációja, így viszont erősen fennált annak az esélye, hogy egy ilyen megoldással (és hogy mivel még nem ismerem az eszköz pontos működését), a teljes konfiguráció elvész, így ezt nem kockáztattam meg, de legalább lehetőségem adódott a részletes tesztelésre.

„hogy nem a szám szerinti helyére került,hanem a lista legaljára”

Ez megint csak nézőpont kérdése, mert az én listám, mindenféle ilyen szempontot nélkülöz, teljesen irreleváns számomra, hogy milyen lista pozícióban szerepel az adott műhold, mi több, megnevezésük sem a szó szoros értelembe vett „hivatalos” .ini, és/vagy config állományokban szereplő. Ennek több oka is van, akit érdekel, egy külön hozzászólásban szívesen kifejtem. Ami részemről fontosabb a lista pozíciónál, az az „Angle” mely alapján beazonosítom a kívánt műholdat/műholdakat).

„Ha még színhűségesebb, gazdagabb képet akarsz,dobd ki a gyári hdmi kábelt,és vegyél egy 2.1-est.”

Igen, ezt már több évvel ezelőtt megtettem, kizárólag minőségi HDMI/Scart/AV kábelekkel dolgozom (gyáraikkal soha, azok dobozukban, a gyári fóliában pihennek). A jelenleg alkalmazott 1,2m hosszúságú High-end HDMI kábel, emlékeim szerint közel, vagy több mint 10 ezer Ft-ba került, és természetesen nem azért, mert „átverés” áldozata lettem. :-)

Igen, érdekelnek a piconok, köszönjük a fáradtságos, és áldozatos munkát, sokunk számára hasznos lehet.

Szép napot!

SaTom
[válaszok erre: #62635] [előzmény: (62633) Tom25, 2022-07-26 22:19:01]
Kiváló dolgozó
SaTom adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tom25



Tagság: 2007-01-28 03:41:35
Tagszám: #40695
Hozzászólások: 2008
62633. Elküldve: 2022-07-26 22:19:01,

OFF TOPIC

[6449.]

No,ez szép hosszú lett,😃 de igazából minden benne volt.
Hát a csatornaszerkesztést én megoldottam a távirányítóval,de hirtelen ezzel tudok szolgálni,hátha segít..

https://www.freesat.cn/forum/viewtopic.php?f=55&t=23277
Kérdés..
Mikor véletlen törölted a műhódakat,az nem jutott eszedbe hogy az egyesével hozzáadás helyett,csak simán nyomj egy gyári beállítás visszaállítást? 😃
Mondjuk nekem így a Hotbird-öt sikerült törölni anno,de azóta is csak úgy engedte felvinni,hogy nem a szám szerinti helyére került,hanem a lista legaljára,pedig mindent úgy írtam be,ahogy a többinél van..
Kép:
Engem nem zavar hogy nem lehet jobban állítani a képet,se kontraszt,se fényerő,se semmi,sőt szerintem pont így jó,mert ha valakinél több eszköz van csatlakoztatva a tévére,akkor az egyiken ilyen lesz a kép,a másikon olyan....ha a boxban állítod,szóval szerintem ez nem hátrány.
Javaslat:
Ha még színhűségesebb,gazdagabb képet akarsz,dobd ki a gyári hdmi kábelt,és vegyél egy 2.1-est.
Én se hittem,de van különbség..
Írásod olvasva újra kedvet kaptam a csatorna ikonok további szerkesztéséhez,kész van vagy 100,de még van vele meló,ha megvagyok,aki kéri szivesen feltöltöm valahová.. :)
És mivel az utóbbi időben egyre több topic a GtMediáról szól,szerintem tényleg megérett neki egy külön topic,hogy másokat se zavarjunk,akiket pont nem érdekel.
Első hsz-nek mehetne az írásod is akár.. :)

Ja,android.
A proci szeret melegedni,hogy mennyire,és hogy mi (nem) történik ha a teljesítményt visszaveszi a rendszer a melegedés miatt,arról szegény Zoro67 is tudna mesélni,én csak sejtettem hogy képes olyanra a box,amit Béla megtapasztalt,szóval én a box érkezése után vettem egy laptophűtőt,ami nagyon jó szolgálatot tesz,pedig csak usb-s 5v kell neki.
A box teteje órák múlva is hideg.

110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben

GtMedia Gt Combo
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-07-26 22:29:04]
[válaszok erre: #62634 #62647] [előzmény: (62632) SaTom, 2022-07-26 17:46:45]
Kiváló dolgozó
Tom25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SaTom



Tagság: 2018-10-15 11:43:57
Tagszám: #135468
Hozzászólások: 1680
62632. Elküldve: 2022-07-26 17:46:45,

OFF TOPIC

[6450.]

Sziasztok

ígéretemhez híven, engedjétek meg, hogy szubjektív véleményként megosszam számotokra, a GTMEDIA GT Combo beüzemelése, valamint első pár napos tesztelése során szerzett tapasztalataim. Az egyszerűség kedvéért, mondjuk úgy, hogy „előnyök, és hátrányok” szerinti, nem konkrét kategorizálásban teszem mind ezt. A specifikációs részletekkel, most kivételesen nem kívánok „untatni” senkit, ezen információk bárhol, bármikor szabadon elérhetőek, illetve a készülék vételi képességeinek „lenyomata” is remekül szemléltetve lett már több fórumtárs által is itt a fórumon, illetve azok számát, várhatóan a jövőben én is szaporítani fogom, így most próbálok inkább a felhasználói élményre fókuszálva pár sort írni :-)

Összehasonlítási alapként, a nálam „már jól bevált” Amiko A5 Combo áll rendelkezésre. Minden olyan funkciót, és tudás igyekeztem vizsgálni, mely a vélt napi használat, valamint DX során előfordulhat, akár mint igény, akár mint meglévő főbb képességek.

Design:
Relatíve. Részemről előnyt élveznek a prémiumhatást, letisztult látszatot keltő darabok. A narancssárga káva szélek, valamint a távirányító navigációs gomb készlete, számomra túlzottan hivalkodó. Finoman fogalmazva is, „felhívja magára a figyelmet”.

Igen, haladni kell(ene) a korral, hiszen az is előfordulhat, hogy a jelen fiatal generáció, már inkább ezeket a formai, és színvilágában szélsőséges megoldásokat részesíti előnyben. Bár, ez is csak egy, amolyan fél igazság, elvégre Ők, már kevésbé használnak ilyen, egy műholdas közösség szemszögéből nézve különlegesnek vélt eszközt, megoldást. (pl. lineáris szolgáltatások, és/vagy a technikai értelemben DVB vétel, és használat.)
De, visszatérve a lényegre! Az eszköz kialakításának minősége, mint az a GM525 esetében is elmondható volt, megfelel egy középkategóriás készülék színvonalának. A távirányító ergonómiai kialakítása, minden „optimalitást” nélkülöz, ám általánosságban, a piacon jelenleg elérhető termékek 90%-ra, ez szintúgy igaz. Főleg, ha azt a szempontot vizsgáljuk, hogy a tervező, mely általa fontosnak vélt funkciót kívánta azonnali, egygombos eléréssel biztosítani részünkre.

Menü rendszer, kép megjelenítés:
Nagy meglepetés nem éri azt a felhasználót, aki ismeri az Android OS rendszereket. Most is, egy mobil eszközökre fejlesztett, brand UI optimalizált felülettel találkozhatunk elsőként. Számomra, kisebb meglepetés, a boot folyamat animációja, mely egészen látványosra sikeredet. A rendszer személyre szabhatósága, beállítások, user policy, biztonsági szabályok, alkalmazás hozzáférések, és egyéb módok konfigurációja, erősen korlátozott. Kisebb segítség lehet, a fejlesztői mód előcsalogatása, de igazán ekkor sem válhatunk teljesen „urává” saját rendszerünknek. No, de ha már átverekedtük magunkat az OS rendszer beállításain, következhet a számunkra, és/vagy a hobbyt fanatikusan űzők számár érdekesebb pont, mégpedig a DVB alkalmazás, illetve annak funkciói.
Mégsem! Kimaradt egy fontos momentum, az OS rendszeren belül elérhető képi megjelenítési módok, hatások beállítása. Finoman fogalmazva, eléggé meg lett kötve a kezünk, a beállítások sekélyesek, közel basic szinten mozognak, még mindazok ellenére is, hogy a programozók igyekeztek egy „Droid” , menüből választható beállítási lehetőséggel is szolgálni (azonban sajnálatos módon, ezzel sem leszünk sokkal gazdagabbak). Igazán hasznos lett volna, ha a szín, a kontraszt, a fényerő, valamint a képarány mátrix jellegű testreszabhatósága is rendelkezésünkre áll. Jó tulajdonság, a berendezés által megjelenített kép „vizuális” minőssége. Bizony eléri, vagy talán még meg is haladja az Amiko színhűségét és minőségét, legyen az SD, vagy UHD tartalom, ez mindenképpen előny!

DVB alkalmazás és funkciói:
Míg az Amiko rendszerszinten integrált fő szolgáltatásként biztosítja ezt a funkciót, addig a GTMEDIA, alkalmazás formájában bocsájtja rendelkezésünkre, mindenféle prioritást mellőzve. Ugyan, a főmenüben megtalálható az alkalmazásindítási lehetőség, semmiképpen sem beszélhetünk, egy alapértelmezettként betöltődő/induló alkalmazásról, vagy funkcióról.
Miért is érdekes ez?
Szóismétléssel élve, minden relatív, és/vagy nézőpont kérdése. Vegyünk példának egy olyan felhasználót, aki Multimédia eszközként használja első sorban a berendezését. Hazaérve fáradtságos munkájából, bekapcsolja az eszközt, elindítja a Browser alkalmazást, majd „heves” böngészésbe kezd. (Amit én, mondjuk sem okos televízión, sem bármely Média, vagy STB eszközön nem tennék… de ez más témakörbe tartozik).
Na, most!
Mit tesz egy olyan user, aki elsőként a készülék DVB lehetőségeit szeretné kiaknázni? Amiko, esetében, „Hazaérve fáradtságos munkájából, bekapcsolja az eszközt” és minden interakciótól mentesen, betöltődik a rendszer, alapértelmezettként a DVB funkció, majd a beltéri egység az előre beállított, vagy az opciós döntéstől függően, az utolsóként megtekintett DVB tartalmat tárja elénk. A GTMEDIA sajnos ezt nem teszi, mely hátrány.
Úgy vélem, többségünk számára, ez egy olyan elvárt alap feature, mely user friends vonatkozásban, közel sem mellékes. Megoldást, természetesen erre is találhatunk, a „Custom menu, Startup settings alatt, felvehetőek a betöltéskor automatikusan indítani szánt alkalmazások, így már „azonnal” funkcionálhat DVB vevőként is az eszközünk.
Feltételezzük, hogy túlestünk ezen a nüansznyi formaságon, és végül így, vagy úgy, de mégis működésre bírtuk DVB alkalmazásunk. A „Menu” gomb megnyomását, majd a „Settings” almenü kiválasztását követően, első ránézésre egy, az Amiko beltéri egységeket is megszégyenítő beállítási lehetőségekkel felvértezett felületre érkezünk. Pontosabban fogalmazva, mégsem! Még pontosabban fogalmazva, egy vételi képességekben láthatóan bővelkedő, azonban paraméterezési lehetőségek szűkében lévő felületre jutunk. Attól most tekintsünk el, hogy pl. a „Satellite List” mennyire teljes, hiszen mégis csak a „világ minden tájára” szánt eszközről beszélünk, így elvárt, hogy az összes műhold szerepeljen a listánkban. Azonban ez kevés, illetve túl sok! Én, habár nem is teljesen szándékosan, de egy sárga gombos „huszárvágással”, a „Delete all” parancsot kiadva indítottam, melynek eredménye az lett, hogy műholdlista hiányában, magam voltam kénytelen, egyesével felvenni azokat, a jelenlegi lehetőségeim szerinti 14 műhold pozíciót. :-(

Következtek is, a számomra hiányérzést keltő tapasztalatok.

Műhold hozzáadása… szokásos… név, pozíció, és …? Ennyi! Why? Hol a többi paraméter??
Na igen, már értem! Tehát, miután mentettem az új műhold adatait, azt, a megjelenő listában, egy határozott kijelölést követően, az aktuális menüből kilépve, egy újabb beállítás, az „Antenna Setup” menü alá belépve tudom elérni, majd paraméterezni. Ez, véleményem alapján, elég „amatőr” megoldásnak tűnik. Mivel nincs mit tenni, tovább lépünk, cselekszünk. Felvesz, ment, kijelöl, kilép, belép, mosoly, mert láthatóvá váltak a kívánt opciók, LNB beállítás, DiseqC, LNB power, 22K, polarizáció, stb, stb. beállít, ismét ment. Közeledünk a célhoz, keresés. :-)

Erre kétféle lehetőséget kínál a rendszer, Auto, és Blind scan, opcionális T2-MI, FTA, TV-Radio választásokkal. NIT bekapcsolása, majd aszerinti csatornarendezés, továbbá, a keresés léptékének beállítása (1-2-5 MHz) nem elérhető, mint ahogy a „Range” mód, Blind scan esetében sem, egy újabb hátrány. Abban a pillanatban azonban, ahogy elindul a keresés, annak gyorsasága, és az érzékeny Satellite tunernek hála, a magas „találati arány”, rögvest kárpótol minket.
A Transzponderek egyedi, vagy Manuális rögzítése egyszerű, hiányérzetet kelt azonban, hogy ennél a berendezésénél, akár a GM esetében, nincs lehetőségünk, System Mode, FEC paraméterek megadására, illetve a csatorna alapú rögzítés sem kivitelezhető.

DVB-T/T2 esetében, sem lehet panaszunk a tuner érzékenységére, persze nem DX tekintetben. A tesztek és a beüzemelés során, akadálytalanul küzdött meg az eszköz a vételi kihívásokkal, hiánytalan keresést végzett, melyet akár „Auto”, vagy „Manual” módban is elvégezhetünk. Ennél a bemenetnél, a keresést gyorsnak éppen nem titulálnám, de eddigi tapasztalataim alapján, ez egyéb eszközök esetében sem alakult másképp.

DVB-C téren is jól szerepelt az eszköz, itt az opciók, már egy szélesebb skálája is elérhetővé ált, akár az Auto Scan, Manual Scan, Range Scan, vayg Area Scen lehetőségekről beszélünk. A keresés, itt sem „öltött szárnyakat”, volt idő ez alatt mással is aktívan foglalkozni, de találati arányban, itt sem róható fel hátrány.

Hálózat, és hálózat kezelés.
A berendezés, beépített Wi-Fi lehetőségének (is) köszönhetően, egyszerűen, és gyorsan csatlakoztatható, vagy integrálható otthoni hálózatunkba. Különösen előnyt élvez tudása végett abban, hogy „VÉGRE” ismét található olyan eszköz a piacon, mely képes, a rejtett SSID melletti WPA/WPA2 hálózatkezelésre! Próbaként, a hálózati sebességet tesztelendő, a Youtube felületére esett a választás, melyet minden különösebb anomáliától mentesen kiszolgált, illetve játszott le minden tartalmat, pufferelésnek, akadozásnak legkisebb nyoma sem volt tapasztalható.

Összességében, a néhány napnyi „nyüstölést” követően elmondható, hogy egy egészen jól használható eszközről beszélhetünk, még a maga kisebb hiányosságai ellenére is. Az, hogy végül bug, vagy hiba nem került említésre, annak két fő oka volt. Első, hogy olyan esetben sikerült csak rendszerszintű összeomlást előidézni, mikor már szinte „root” jogokkal operált az ember. Ezt, egy „átlag” user nem teszi, így vélhetően azzal sosem fog találkozni. Második, hogy a legutóbb kiadott javítás/frissítés telepítése, nagyságrendileg javította a rendszer stabilitását, sebességét, így nem esünk abba a hibába, hogy tízszeres ismétlő gombnyomással fagyasztjuk le, már amúgy is akadozó rendszerünk. 

UI:
Egy external channel editor, iagzán jól jönne, egy kényelmes csatornalista kezeléshez, a számtógépen!

Köszönöm a figyelmet, örömmel fogadok minden korrekciót, észrevételt, kiegészítést, kérdést, tapasztalatot.
Az írásnak nem célja, sem vásárlásra, sem attól történő elállásra késztetni bárkit is, ez mindenkinek a saját felelősségén alapuló döntése.

Üdv.
SaTom
[válaszok erre: #62633] [előzmény: (62631) zoro67, 2022-07-22 14:45:56]
Kiváló dolgozó
SaTom adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.012977123260498 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail