Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499881/12 Témák: 19748 Tagok: 113682 Legújabb tag: song001 Online: (200/81
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 

miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
62506. Elküldve: 2022-06-29 10:57:53,

OFF TOPIC

[6576.]

Napelem esetében ez a kérdés értelmezhetetlen.
Nyitott kapcsok esetén a maximális feszültség a régebbi típus esetén 37 V az újabbaknál 50 V.

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (62502) zólyma, 2022-06-29 10:25:47]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zólyma



Tagság: 2010-03-30 07:28:43
Tagszám: #83688
Hozzászólások: 1799
62505. Elküldve: 2022-06-29 10:45:37,

OFF TOPIC

[6577.]

Most direkt kipróbáltam egy 12v akkumulátorról a melegszendvics sütőt.
0.28 amper 12v-on.
Hát ez nem sok.
[előzmény: (62504) Barczik L, 2022-06-29 10:36:45]
Kiváló dolgozó
zólyma adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10663
62504. Elküldve: 2022-06-29 10:36:45,

OFF TOPIC

[6578.]

Fogalmam sincs.
Csak az a kósza gondolat támadt hogy mindegy hogy mennyi, mert a fűtőszál a hagyományos izzóhoz hasonlóan nem izzana annyira. De napi 12-15 óra pislákoló fűtőszál is felmelegítene 1-2 zuhanyra való vizet.


Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[válaszok erre: #62505 #62507] [előzmény: (62502) zólyma, 2022-06-29 10:25:47]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
62503. Elküldve: 2022-06-29 10:31:44,

OFF TOPIC

[6579.]

Napkollektor erre a megoldás, az közvetlen hasznosítja a meleget.
Napelemmel baromi rossz hatásfokú lesz az egész.
A 1,5 kW-os inverter ára is az egekben....
[előzmény: (62501) Barczik L, 2022-06-29 10:23:28]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zólyma



Tagság: 2010-03-30 07:28:43
Tagszám: #83688
Hozzászólások: 1799
62502. Elküldve: 2022-06-29 10:25:47,

OFF TOPIC

[6580.]

Szerintem az első probléma a feszültség különbség.
Hány voltos a napelem?
[válaszok erre: #62504 #62506] [előzmény: (62497) Barczik L, 2022-06-29 04:58:05]
Kiváló dolgozó
zólyma adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10663
62501. Elküldve: 2022-06-29 10:23:28,

OFF TOPIC

[6581.]

Ok, felejtős lesz számomra a dolog!
Pl. a víz melegítése az ami igazán gazdaságos lenne mindenki számára mert akkuk nélkül "tárolná" az energiát. Vagyis nem feltétlen akkor kellene felhasználni.


Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[válaszok erre: #62503]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
62500. Elküldve: 2022-06-29 09:10:44,

OFF TOPIC

[6582.]

Játékszer, 550 W -al vizet melegíteni elég lassú folyamat.
Ahhoz, hogy ez a teljesítmény rendelkezésre álljon, 450 Wp táblából is legalább 3 db. kell.
Mindenképpen jobb megoldás, -ha már napelem, a hagyományos vízmelegítő inverteres 230 V~ táplálással.

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (62498) ipx, 2022-06-29 08:02:31]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
62499. Elküldve: 2022-06-29 08:57:04,

OFF TOPIC

[6583.]

Napelemmel a melegvizet felejtsd el.
Ez egy jó megoldás: https://tokyosolar.hu/napkollektor-tipusok/vakuumcsoves-napkollektor/
https://tokyosolar.hu/napkollektor-akcio/


Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (62497) Barczik L, 2022-06-29 04:58:05]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ipx



Tagság: 2006-06-04 10:21:15
Tagszám: #31296
Hozzászólások: 483
62498. Elküldve: 2022-06-29 08:02:31,

OFF TOPIC

[6584.]

Jó téma!
A napelem 500w és a boy 1000W ez a napelem számára rövidzár lenne.
Ha több napelemed lenne, akkor sem lenne jó, mert a hőfokszabályzó és a hőkioldója az első ki kapcsoláskor beégne.
A DC feszültség nem olyan mint a váltó. Ívoltást nehezebb megoldani. Lásd egy sima dc kapcsoló ára a csillagos ég, míg az AC kapcsolót megkapod fillérekért.
A megoldás a következő lehet: https://www.napelemmarket.hu/halozatba_visszataplalo_napelemes_rendszer/sziget_uzemu_napelemes_rendszer/fothermo_pvb-30_napelemes_vizmelegito_bojler
[válaszok erre: #62500] [előzmény: (62497) Barczik L, 2022-06-29 04:58:05]
Törzstag
ipx adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10663
62497. Elküldve: 2022-06-29 04:58:05,

OFF TOPIC

[6585.]

Tételezzük fel hogy beszerzek egy 3-500W-os napelemtáblát.
Tönkre megy ha erre direktben rákötök egy jókora fogyasztót, Pl. egy 1-2 kW-os bojlert?
Annyit tudok hogy a bojler gyengén fűtene ha fűtene de baja nem lenne.


Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[válaszok erre: #62498 #62499 #62502]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


longoria



Tagság: 2012-05-31 07:52:59
Tagszám: #105056
Hozzászólások: 292
62496. Elküldve: 2022-06-27 07:47:36,

OFF TOPIC

[6586.]

No a cenzúra az ami elfogadott tény vagy valakinek a szabad véleménye de egy bizonyos médiában nem lehet leadni. Tehát mi egyszeru "nézok" nem is tudjuk, hogy mi van cenzúrázva. Akkor jovunk rá, ha érdekel a téma, utánnanézunk, saját véleményt alkotunk róla. Tehát a cenzúra ténye is szubjektív vélemény. Lehet látni az itt leírt véleményekbol is. A mostani helyzet alapján mondok csak két dolgot, pl. az ukrán háborúról az európai média nem tájékoztathat bizonyos amerikai megfontolások alapján /elcseszett ukrán támadások, ahol a saját katonáikat lotték ki/, a németek beindították a széntüzelésű erőművekre /csesznek az EU eloírásokra/.
De mondok egy saját példát, a facebookon egy androidos csoportban viccesen leírtam egy csomó smilival hogy "fucking americans" no 10 perc múlva letiltottak mindenhonnan, jott a FB-tol a mailemre egy levél, hogy megsértettem az amerikaikat. Egy hetes levelezés után visszaállították a FB fiókomat de jott még egy levél, hogy fokozott megfigyelés alatt vagyok.
Én így látom a mai realitást. Gondolom itt még szabad.
[előzmény: (62453) KWP, 2022-06-26 18:01:12]
Haladó
longoria adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
62495. Elküldve: 2022-06-27 06:35:59,

OFF TOPIC

[6587.]

"náci propaganda, valami felhívás valami szar népszavazásra amivel azonnal leváltják a jelenlegi kormányt"

Náci propagandát tőlem biztos nem, a "valami szar népszavazás ..." pedig a kétkamarás parlament törvényesen történő visszaállításáról szól, - ha egyáltalán tudod mi volt az.
Az Unio kisebbségek jogairól szóló aláírás gyűjtését is törölted. icon26.gif icon18.gif

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (62476) KWP, 2022-06-26 21:02:43]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10663
62494. Elküldve: 2022-06-27 04:17:34,

OFF TOPIC

[6588.]

Talán éppen ezért nyírták olyan szépen körbe akkoriban országunk térképét! icon21.gif
Tönkreteszik országunkat oszt pofátlanul még azt mondják hogy ha nem tetszik a maradékot sem érdemeljük! icon49.gif

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[előzmény: (62464) tottika, 2022-06-26 20:22:23]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
62493. Elküldve: 2022-06-26 22:08:36,

OFF TOPIC

[6589.]

Azt nehéz elhinni, hogy nem érted a lényeget!
Értem, hogy az ébredés fájdalmas, és jobb másban keresni a hibát ...
icon26.gif Most már tényleg icon43.gif icon74.gif

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (62492) ITI, 2022-06-26 22:03:00]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6951
62492. Elküldve: 2022-06-26 22:03:00,

OFF TOPIC

[6590.]

Nehéz elhinni hogy nem kaphattunk mást, mer nem volt más? Vagy kínai, vagy semmi. A propaganda meg nyomta hogy jobb mint a semmi. Na ez volt az átverés.
Ezen páran jól meggazdagodtak. És ez a lényeg.
[válaszok erre: #62493] [előzmény: (62490) miki2002, 2022-06-26 21:52:34]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
62491. Elküldve: 2022-06-26 22:01:04,

OFF TOPIC

[6591.]

Mint írtam, ideiglenes engedéllyel rendelkező kísérleti szerek! Csak a "célcsoportnak adható be!

"A fenti tájékoztatást elolvastam, önként, befolyástól mentesen hozzájárulok a Comirnaty
COVID 19 mRNS elleni vakcina beadásához, valamint személyes és egészségügyi adataim
járványügyi célból történő kezeléséhez.
Az oltást követően, esetenként allergiás reakció léphet fel, ezért 30 percig még a helyszínen
tartózkodom. Ha ez idő előtt távozom, az saját felelősségemre történik.
Tudomásom van arról, hogy jelenleg az NNK általi oltási tervben meghatározott
személyek közül mely érintetti kör részesülhet oltásban. Aláírásommal nyilatkozom,
hogy NNK oltási tervében rögzített aktuálisan érintett személyi körbe tartozom."

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (62490) miki2002, 2022-06-26 21:52:34]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
62490. Elküldve: 2022-06-26 21:52:34,

OFF TOPIC

[6592.]

"A kínait nem kértük"
Kérted! Kérés nélkül nem adhatták be!
https://koronavirus.gov.hu/sites/default/files/sites/default/files/imce/_hozzajarulo_nyilatkozat_vedooltashoz_0.pdf
https://www.koranyi.hu/wp-content/uploads/2021/05/Moderna_hozzajarulo_nyilatkozat_1_oltas.pdf
https://www.koranyi.hu/oltas-hozzajarulo-nyilatkozatok/

Mindenkit csak saját felelősségére "oltottak", legfeljebb nem vettétek komolyan! icon50.gif icon43.gif icon74.gif

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[válaszok erre: #62491 #62492] [előzmény: (62488) ITI, 2022-06-26 21:46:53]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
62489. Elküldve: 2022-06-26 21:52:05,

OFF TOPIC

[6593.]

Külföldön a vitakultúra is jobb.
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6951
62488. Elküldve: 2022-06-26 21:46:53,

OFF TOPIC

[6594.]

A kínait nem kértük, hanem nem volt más. Ezt hozták be nagy tételben akkor. Jó drágán hogy sokba kerüljön. Na nem nekünk, hanem akiknek ez jó biznisz volt.
[válaszok erre: #62490] [előzmény: (62487) miki2002, 2022-06-26 21:40:42]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
62487. Elküldve: 2022-06-26 21:40:42,

OFF TOPIC

[6595.]

"a kínai vakcina jobb, mint a semmi"
Ez igaz! Hagyományos oltóanyag. Influenza elleni oltásban is van aki hisz. Az is koronavírus, na meg a nátha.
Aki kérte megkapta, nem árthat. Erre vektor vagy mRNS kész kicseszés az immunrendszerrel.
Kísérleti szert miért adattak be ilyen sokan, - nem tudom megérteni.
Bár még mindig úgy gondolom, hogy nem biztos, hogy 3 milliónál többen adatták be.
Nézz utána, hogy mivel csökkenthető káros hatása ... Ha szerencséd van, placebót kaptál.icon32.gif icon50.gif

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-06-26 21:46:38]
[válaszok erre: #62488] [előzmény: (62485) ITI, 2022-06-26 21:33:42]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
62486. Elküldve: 2022-06-26 21:33:45,

OFF TOPIC

[6596.]

Erre pedig jó példa Izrael! icon18.gif

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (62484) Voyager1977, 2022-06-26 21:28:56]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6951
62485. Elküldve: 2022-06-26 21:33:42,

OFF TOPIC

[6597.]

"vagy nagyon átvertek"
Igen. Ez történt. Nyomták minden kormányzati fórumon hogy a kínai vakcina jobb, mint a semmi.
Megjegyzem, lehet hogy igazuk volt, mert se én, se a párom, nem betegedtünk meg.
[válaszok erre: #62487] [előzmény: (62483) miki2002, 2022-06-26 21:23:32]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Voyager1977



Tagság: 2018-07-15 09:16:45
Tagszám: #135335
Hozzászólások: 1816
62484. Elküldve: 2022-06-26 21:28:56,

OFF TOPIC

[6598.]

Tudom, hogy mindenki virológus lett mióta beköszöntött a szép új jövő, de valóban csak az hangzott el, hogy az oltás a vírus által okozott megbetegedéstől véd meg jó eséllyel.


SAT QTH Térkép
[válaszok erre: #62486] [előzmény: (62482) ITI, 2022-06-26 21:19:28]
Kiváló dolgozó
Voyager1977 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
62483. Elküldve: 2022-06-26 21:23:32,

OFF TOPIC

[6599.]

Valamit nagyon félreértettél, vagy nagyon átvertek.
A súlyos kimenetelű betegségtől óvhat meg ... icon26.gif

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[válaszok erre: #62485] [előzmény: (62482) ITI, 2022-06-26 21:19:28]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6951
62482. Elküldve: 2022-06-26 21:19:28,

OFF TOPIC

[6600.]

"Soha senki nem mondta ( a második óta), hogy megvéd a fertőzéstől. "
Ezt nyomja a propaganda orrba-szájba. Te nem néztél Tv-? Igen, túl vagyok a negyediken, szerencsére eddig elkerült a fertőzés.
[válaszok erre: #62483 #62484 #62511] [előzmény: (62480) miki2002, 2022-06-26 21:13:21]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.012084007263184 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail