OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62506. Elküldve: 2022-06-29 10:57:53, OFF TOPIC
|
[6576.] |
Napelem esetében ez a kérdés értelmezhetetlen.
Nyitott kapcsok esetén a maximális feszültség a régebbi típus esetén 37 V az újabbaknál 50 V.
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (62502) zólyma, 2022-06-29 10:25:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 zólyma

Tagság: 2010-03-30 07:28:43 Tagszám: #83688 Hozzászólások: 1799 |
62505. Elküldve: 2022-06-29 10:45:37, OFF TOPIC
|
[6577.] |
Most direkt kipróbáltam egy 12v akkumulátorról a melegszendvics sütőt.
0.28 amper 12v-on.
Hát ez nem sok.
|
| | |
[előzmény: (62504) Barczik L, 2022-06-29 10:36:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
62504. Elküldve: 2022-06-29 10:36:45, OFF TOPIC
|
[6578.] |
Fogalmam sincs.
Csak az a kósza gondolat támadt hogy mindegy hogy mennyi, mert a fűtőszál a hagyományos izzóhoz hasonlóan nem izzana annyira. De napi 12-15 óra pislákoló fűtőszál is felmelegítene 1-2 zuhanyra való vizet.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #62505 #62507] |
[előzmény: (62502) zólyma, 2022-06-29 10:25:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
62503. Elküldve: 2022-06-29 10:31:44, OFF TOPIC
|
[6579.] |
Napkollektor erre a megoldás, az közvetlen hasznosítja a meleget.
Napelemmel baromi rossz hatásfokú lesz az egész.
A 1,5 kW-os inverter ára is az egekben....
|
| | |
[előzmény: (62501) Barczik L, 2022-06-29 10:23:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 zólyma

Tagság: 2010-03-30 07:28:43 Tagszám: #83688 Hozzászólások: 1799 |
62502. Elküldve: 2022-06-29 10:25:47, OFF TOPIC
|
[6580.] |
Szerintem az első probléma a feszültség különbség.
Hány voltos a napelem?
|
| | | [válaszok erre: #62504 #62506] |
[előzmény: (62497) Barczik L, 2022-06-29 04:58:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
62501. Elküldve: 2022-06-29 10:23:28, OFF TOPIC
|
[6581.] |
Ok, felejtős lesz számomra a dolog!
Pl. a víz melegítése az ami igazán gazdaságos lenne mindenki számára mert akkuk nélkül "tárolná" az energiát. Vagyis nem feltétlen akkor kellene felhasználni.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #62503] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62500. Elküldve: 2022-06-29 09:10:44, OFF TOPIC
|
[6582.] |
Játékszer, 550 W -al vizet melegíteni elég lassú folyamat.
Ahhoz, hogy ez a teljesítmény rendelkezésre álljon, 450 Wp táblából is legalább 3 db. kell.
Mindenképpen jobb megoldás, -ha már napelem, a hagyományos vízmelegítő inverteres 230 V~ táplálással.
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (62498) ipx, 2022-06-29 08:02:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ipx

Tagság: 2006-06-04 10:21:15 Tagszám: #31296 Hozzászólások: 483 |
|
Törzstag
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
62497. Elküldve: 2022-06-29 04:58:05, OFF TOPIC
|
[6585.] |
Tételezzük fel hogy beszerzek egy 3-500W-os napelemtáblát.
Tönkre megy ha erre direktben rákötök egy jókora fogyasztót, Pl. egy 1-2 kW-os bojlert?
Annyit tudok hogy a bojler gyengén fűtene ha fűtene de baja nem lenne.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #62498 #62499 #62502] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 longoria

Tagság: 2012-05-31 07:52:59 Tagszám: #105056 Hozzászólások: 292 |
62496. Elküldve: 2022-06-27 07:47:36, OFF TOPIC
|
[6586.] |
No a cenzúra az ami elfogadott tény vagy valakinek a szabad véleménye de egy bizonyos médiában nem lehet leadni. Tehát mi egyszeru "nézok" nem is tudjuk, hogy mi van cenzúrázva. Akkor jovunk rá, ha érdekel a téma, utánnanézunk, saját véleményt alkotunk róla. Tehát a cenzúra ténye is szubjektív vélemény. Lehet látni az itt leírt véleményekbol is. A mostani helyzet alapján mondok csak két dolgot, pl. az ukrán háborúról az európai média nem tájékoztathat bizonyos amerikai megfontolások alapján /elcseszett ukrán támadások, ahol a saját katonáikat lotték ki/, a németek beindították a széntüzelésű erőművekre /csesznek az EU eloírásokra/.
De mondok egy saját példát, a facebookon egy androidos csoportban viccesen leírtam egy csomó smilival hogy "fucking americans" no 10 perc múlva letiltottak mindenhonnan, jott a FB-tol a mailemre egy levél, hogy megsértettem az amerikaikat. Egy hetes levelezés után visszaállították a FB fiókomat de jott még egy levél, hogy fokozott megfigyelés alatt vagyok.
Én így látom a mai realitást. Gondolom itt még szabad.
|
| | |
[előzmény: (62453) KWP, 2022-06-26 18:01:12] |
|
Haladó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62495. Elküldve: 2022-06-27 06:35:59, OFF TOPIC
|
[6587.] |
"náci propaganda, valami felhívás valami szar népszavazásra amivel azonnal leváltják a jelenlegi kormányt"
Náci propagandát tőlem biztos nem, a "valami szar népszavazás ..." pedig a kétkamarás parlament törvényesen történő visszaállításáról szól, - ha egyáltalán tudod mi volt az.
Az Unio kisebbségek jogairól szóló aláírás gyűjtését is törölted.
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (62476) KWP, 2022-06-26 21:02:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
62494. Elküldve: 2022-06-27 04:17:34, OFF TOPIC
|
[6588.] |
Talán éppen ezért nyírták olyan szépen körbe akkoriban országunk térképét!
Tönkreteszik országunkat oszt pofátlanul még azt mondják hogy ha nem tetszik a maradékot sem érdemeljük!
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | |
[előzmény: (62464) tottika, 2022-06-26 20:22:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62493. Elküldve: 2022-06-26 22:08:36, OFF TOPIC
|
[6589.] |
Azt nehéz elhinni, hogy nem érted a lényeget!
Értem, hogy az ébredés fájdalmas, és jobb másban keresni a hibát ...
Most már tényleg
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (62492) ITI, 2022-06-26 22:03:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62492. Elküldve: 2022-06-26 22:03:00, OFF TOPIC
|
[6590.] |
Nehéz elhinni hogy nem kaphattunk mást, mer nem volt más? Vagy kínai, vagy semmi. A propaganda meg nyomta hogy jobb mint a semmi. Na ez volt az átverés.
Ezen páran jól meggazdagodtak. És ez a lényeg.
|
| | | [válaszok erre: #62493] |
[előzmény: (62490) miki2002, 2022-06-26 21:52:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62491. Elküldve: 2022-06-26 22:01:04, OFF TOPIC
|
[6591.] |
Mint írtam, ideiglenes engedéllyel rendelkező kísérleti szerek! Csak a "célcsoportnak adható be!
"A fenti tájékoztatást elolvastam, önként, befolyástól mentesen hozzájárulok a Comirnaty
COVID 19 mRNS elleni vakcina beadásához, valamint személyes és egészségügyi adataim
járványügyi célból történő kezeléséhez.
Az oltást követően, esetenként allergiás reakció léphet fel, ezért 30 percig még a helyszínen
tartózkodom. Ha ez idő előtt távozom, az saját felelősségemre történik.
Tudomásom van arról, hogy jelenleg az NNK általi oltási tervben meghatározott
személyek közül mely érintetti kör részesülhet oltásban. Aláírásommal nyilatkozom,
hogy NNK oltási tervében rögzített aktuálisan érintett személyi körbe tartozom."
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (62490) miki2002, 2022-06-26 21:52:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
62489. Elküldve: 2022-06-26 21:52:05, OFF TOPIC
|
[6593.] |
Külföldön a vitakultúra is jobb.
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62488. Elküldve: 2022-06-26 21:46:53, OFF TOPIC
|
[6594.] |
A kínait nem kértük, hanem nem volt más. Ezt hozták be nagy tételben akkor. Jó drágán hogy sokba kerüljön. Na nem nekünk, hanem akiknek ez jó biznisz volt.
|
| | | [válaszok erre: #62490] |
[előzmény: (62487) miki2002, 2022-06-26 21:40:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62487. Elküldve: 2022-06-26 21:40:42, OFF TOPIC
|
[6595.] |
"a kínai vakcina jobb, mint a semmi"
Ez igaz! Hagyományos oltóanyag. Influenza elleni oltásban is van aki hisz. Az is koronavírus, na meg a nátha.
Aki kérte megkapta, nem árthat. Erre vektor vagy mRNS kész kicseszés az immunrendszerrel.
Kísérleti szert miért adattak be ilyen sokan, - nem tudom megérteni.
Bár még mindig úgy gondolom, hogy nem biztos, hogy 3 milliónál többen adatták be.
Nézz utána, hogy mivel csökkenthető káros hatása ... Ha szerencséd van, placebót kaptál.
Üdv: miki2002
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-06-26 21:46:38]
|
| | | [válaszok erre: #62488] |
[előzmény: (62485) ITI, 2022-06-26 21:33:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62486. Elküldve: 2022-06-26 21:33:45, OFF TOPIC
|
[6596.] |
Erre pedig jó példa Izrael!
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (62484) Voyager1977, 2022-06-26 21:28:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62485. Elküldve: 2022-06-26 21:33:42, OFF TOPIC
|
[6597.] |
"vagy nagyon átvertek"
Igen. Ez történt. Nyomták minden kormányzati fórumon hogy a kínai vakcina jobb, mint a semmi.
Megjegyzem, lehet hogy igazuk volt, mert se én, se a párom, nem betegedtünk meg.
|
| | | [válaszok erre: #62487] |
[előzmény: (62483) miki2002, 2022-06-26 21:23:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Voyager1977

Tagság: 2018-07-15 09:16:45 Tagszám: #135335 Hozzászólások: 1816 |
62484. Elküldve: 2022-06-26 21:28:56, OFF TOPIC
|
[6598.] |
Tudom, hogy mindenki virológus lett mióta beköszöntött a szép új jövő, de valóban csak az hangzott el, hogy az oltás a vírus által okozott megbetegedéstől véd meg jó eséllyel.
SAT QTH Térkép
|
| | | [válaszok erre: #62486] |
[előzmény: (62482) ITI, 2022-06-26 21:19:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62483. Elküldve: 2022-06-26 21:23:32, OFF TOPIC
|
[6599.] |
Valamit nagyon félreértettél, vagy nagyon átvertek.
A súlyos kimenetelű betegségtől óvhat meg ...
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #62485] |
[előzmény: (62482) ITI, 2022-06-26 21:19:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62482. Elküldve: 2022-06-26 21:19:28, OFF TOPIC
|
[6600.] |
"Soha senki nem mondta ( a második óta), hogy megvéd a fertőzéstől. "
Ezt nyomja a propaganda orrba-szájba. Te nem néztél Tv-? Igen, túl vagyok a negyediken, szerencsére eddig elkerült a fertőzés.
|
| | | [válaszok erre: #62483 #62484 #62511] |
[előzmény: (62480) miki2002, 2022-06-26 21:13:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|