Dreambox HD (üzenet: 17443, Sat) |
|
|
|
 ambach

Tagság: 2008-03-19 23:02:29 Tagszám: #57277 Hozzászólások: 163 |
13686. Elküldve: 2015-02-10 23:03:51, Dreambox HD
|
[3851.] |
most már müködik a dreambox 8000hd köszi szépen a segitséget!!!
|
| |
|
Haladó
|
|
 version

Tagság: 2006-12-21 19:36:37 Tagszám: #38814 Hozzászólások: 3004 |
13685. Elküldve: 2015-02-10 16:22:53, Dreambox HD
|
[3852.] |
E2 Gemini alá CCcam2.13+Oscam.
Egyszerre indulnak az indító szkripttel.
A mappaszerkezet szerint másold a helyére, vagy telepítsd.
http://data.hu/get/8494667/CCcam2.1.3_OScam_with_GEMINI-script_E2.tar.gz
VU+ UNO 4K SE * VU+ Solo2 Mini * Sharp 49" 4K TV * UPC Direct +HD * Hauppauge WinTV-Nova-HD-S2 * SS HD2 + DVBViewer Pro * Gibertini 100 és 120 * Inverto Black Ultra * Powertech DG-380
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 carpenter57

Tagság: 2014-10-07 14:55:49 Tagszám: #130714 Hozzászólások: 8 |
13684. Elküldve: 2015-02-10 16:08:47, Dreambox HD
|
[3853.] |
A leírt üzenet szerint a Boot sektort nem tudja sem írni, sem olvasni. A telnet uasítás végrehajtása ezek szerint nem lett eredményes. Próbáld meg az inicializálást a BP menűn keresztül, használd az ext3 formát, és cimkének használd a dev/sda1
Biztos csináltad lehet, csak hát a Hdd méretettől függően eljátszik vele 2-6 percig is.
Mikor kész a montolás előtt indítsd újra.
Hátha így össze jön...
Ha még nem lesz OK's Telner is kerítettem egy Linux pcs.sorokból álló utasítás köteget. Majd megbeszéljük privibe, ha nem boldogulsz.
Jó és erdményes próbálkozást!
|
| | |
[előzmény: (13677) kaja008, 2015-02-09 15:51:12] |
|
Zöldfülű
|
|
 version

Tagság: 2006-12-21 19:36:37 Tagszám: #38814 Hozzászólások: 3004 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 version

Tagság: 2006-12-21 19:36:37 Tagszám: #38814 Hozzászólások: 3004 |
13682. Elküldve: 2015-02-10 15:17:32, Dreambox HD
|
[3855.] |
Vu+, DreamBox OpenATV Enigma2 dobozok alá EMU/CAM gyűjtemény.
http://data.hu/get/8494433/openATV_Softcam_Collection_mrs.rar
VU+ UNO 4K SE * VU+ Solo2 Mini * Sharp 49" 4K TV * UPC Direct +HD * Hauppauge WinTV-Nova-HD-S2 * SS HD2 + DVBViewer Pro * Gibertini 100 és 120 * Inverto Black Ultra * Powertech DG-380
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 version

Tagság: 2006-12-21 19:36:37 Tagszám: #38814 Hozzászólások: 3004 |
13681. Elküldve: 2015-02-10 06:46:13, Dreambox HD
|
[3856.] |
Itt leírtam miként kell javítani a problémádat.
http://www.netboard.hu/viewref.php?post=17093347
VU+ UNO 4K SE * VU+ Solo2 Mini * Sharp 49" 4K TV * UPC Direct +HD * Hauppauge WinTV-Nova-HD-S2 * SS HD2 + DVBViewer Pro * Gibertini 100 és 120 * Inverto Black Ultra * Powertech DG-380
|
| | |
[előzmény: (13679) ambach, 2015-02-10 01:05:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 zoltan46

Tagság: 2009-05-27 21:54:13 Tagszám: #74537 Hozzászólások: 1064 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ambach

Tagság: 2008-03-19 23:02:29 Tagszám: #57277 Hozzászólások: 163 |
13679. Elküldve: 2015-02-10 01:05:14, Dreambox HD
|
[3858.] |
Van egy dreambox 8000 -sem interneten keresztül ratetem egy rossz imágét a dreamboxra szeretném használni a soros portot csak nem tudom mejik program az amivel megtudom oldani ? van valakinek valamilyen ötlete hol találok egy ilyen programmot?most a képernyő kiirja hogy error,
drtg
|
| | | [válaszok erre: #13680 #13681] |
|
|
Haladó
|
|
 999999

Tagság: 2008-03-31 10:53:07 Tagszám: #57740 Hozzászólások: 2549 |
13678. Elküldve: 2015-02-09 19:48:31, Dreambox HD
|
[3859.] |
Szia!
Én kivenném a winyót a boxból át tenném a PC be leformáznám FAT32-re majd vissza a boxba, és a menü alól inicializálnám a HDD.
Persze én nem értek hozzá!
Üdv.
|
| | |
[előzmény: (13677) kaja008, 2015-02-09 15:51:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kaja008

Tagság: 2003-12-27 11:51:55 Tagszám: #7868 Hozzászólások: 2363 |
13677. Elküldve: 2015-02-09 15:51:12, Dreambox HD
|
[3860.] |
fstab módosítás után, sikerült leformázni telneten keresztül a köv. paranccsal:
mkfs.ext3 /dev/sda1
De utána, amikor kiadom az alábbi mount parancsot:
mount /media/hdd
az alábbi hibát írja ki:
"Error reading bootsector: Input/output error
Failed to mount '/dev/sda1': Input/output error
NTFS is either inconsistent, or there is a hardware fault, or it's a
SoftRAID/FakeRAID hardware. In the first case run chkdsk /f on Windows
then reboot into Windows twice. The usage of the /f parameter is very
important! If the device is a SoftRAID/FakeRAID then first activate
it and mount a different device under the /dev/mapper/ directory, (e.g.
/dev/mapper/nvidia_eahaabcc1). Please see the 'dmraid' documentation
for more details.
mount: mounting /dev/sda1 on /media/hdd failed: Invalid argument"
Mi lehet a gond???
Please help...
*******************
Octagon SF8008 4K Combo, Gibertini 100cm, Digipower diseqc 1.2, Diavolo MegaSat 0.1dB
|
| | | [válaszok erre: #13678 #13684] |
[előzmény: (13676) kaja008, 2015-02-09 11:23:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kaja008

Tagság: 2003-12-27 11:51:55 Tagszám: #7868 Hozzászólások: 2363 |
13676. Elküldve: 2015-02-09 11:23:54, Dreambox HD
|
[3861.] |
Sziasztok,
Egy reboot után eltűnt a teljes belső hdd-m tartalma. (DM 800 HD PVR, Newnigma image)
320 GB-s a vinyó, de méretére 1 GB-t ír.
Próbálom újra inicializálni a menüből, de az alábbi hibaüzenetet kapom:
"unable to initiaze harddisk. Error: creating partition failed"
Hogy lehet telnet alól újra megformázni a hdd-t?
Vagy mi a megoldás?
üdv,
kaja008
*******************
Octagon SF8008 4K Combo, Gibertini 100cm, Digipower diseqc 1.2, Diavolo MegaSat 0.1dB
|
| | | [válaszok erre: #13677] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 carpenter57

Tagság: 2014-10-07 14:55:49 Tagszám: #130714 Hozzászólások: 8 |
13675. Elküldve: 2015-02-05 19:48:41, Dreambox HD
|
[3862.] |
Megrendeltem Db 800 HD-t és láss csodát 3. napon csengetett a postás, és már itt volt!
Szerintem nem kell tartani tőlük! Korrekt a hozzá állásuk, és jót küldenek...
|
| | |
[előzmény: (13651) szaby2007, 2015-01-20 16:37:37] |
|
Zöldfülű
|
|
 MyChroLesLie

Tagság: 2003-10-25 14:23:40 Tagszám: #7090 Hozzászólások: 3610 |
13674. Elküldve: 2015-02-05 15:25:34, Dreambox HD
|
[3863.] |
Erre nincs senkinek valami tippje?
Ma feltettem a legújabb OpenPLI-t, de ugyanúgy patog a hang MindigTV-n. :(
Üdv, mcll (Laci)
1x Vu+ Solo 4K (DVB-S2 x2, DVB-T2/C x1), 1x GigaBlue UE UHD 4K (DVB-C, DVB-S2x), 3x uClan Ustym 4K Pro (DVB-T2/C, DVB-S2x)
|
| | |
[előzmény: (13633) MyChroLesLie, 2015-01-11 09:30:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 aladin

Tagság: 2003-04-05 00:00:00 Tagszám: #2105 Hozzászólások: 192 |
13673. Elküldve: 2015-01-25 16:58:00, Dreambox HD
|
[3864.] |
küldtem PÜ-t
|
| | |
[előzmény: (13672) SkyDe44, 2015-01-25 16:32:44] |
|
Haladó
|
|
 SkyDe44

Tagság: 2014-09-07 16:56:57 Tagszám: #130587 Hozzászólások: 164 |
13672. Elküldve: 2015-01-25 16:32:44, Dreambox HD
|
[3865.] |
Sziasztok!
Itt is felteszem kérdésem hátha valaki tudja...
Adott egy 10-es diseq és egy forgató motor.
hogyan állitsam be a dreamben a tuner menüben hogy a 10-es bemeneten a motoron lévő fej működjön és a motort is vezérelje a box? Elméletileg jól kábeleztem össze..
box-motor rec,
motor lnb-10es diseq kimenet,
motoron lévő lnb-10es diseq 10-es pontja
Igy működik a relé minden pontja viszont a tunerbeállitásnál a 10-es lnb-hez a diseq1.2 mellé mit kell még beállitani hogy működjön?
|
| | | [válaszok erre: #13673] |
|
|
Haladó
|
|
 999999

Tagság: 2008-03-31 10:53:07 Tagszám: #57740 Hozzászólások: 2549 |
13671. Elküldve: 2015-01-25 14:17:14, Dreambox HD
|
[3866.] |
Szia!
Más tevékenységet mint PL.felvétel a PEN-re enged?
Esetleg nem lassú a PEN ?
Üdv.
|
| | |
[előzmény: (13670) kokuszgolyo, 2015-01-25 13:59:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kokuszgolyo

Tagság: 2009-09-21 12:18:07 Tagszám: #77966 Hozzászólások: 107 |
13670. Elküldve: 2015-01-25 13:59:38, Dreambox HD
|
[3867.] |
Szia+ A box az látja fel is van mount-olva,csak amikor a CrossEPG-ben akarom a letöltési hely alap flash helyett az usb flash drive-ot választani,ott irja azt hogy nem lehet.
|
| | | [válaszok erre: #13671] |
[előzmény: (13669) 999999, 2015-01-25 13:29:28] |
|
Haladó
|
|
 999999

Tagság: 2008-03-31 10:53:07 Tagszám: #57740 Hozzászólások: 2549 |
13669. Elküldve: 2015-01-25 13:29:28, Dreambox HD
|
[3868.] |
Szia!
PC formázd meg FAT32 re.
Win7-nél
Startmenü/Felügyeleti eszközök/Sámítógép kezelés/Lemezkezelés.
Ezután már a box látni fogja és ott válaszd az inicializálás lehetőséget.
Üdv.
|
| | | [válaszok erre: #13670] |
[előzmény: (13668) kokuszgolyo, 2015-01-25 11:16:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kokuszgolyo

Tagság: 2009-09-21 12:18:07 Tagszám: #77966 Hozzászólások: 107 |
13668. Elküldve: 2015-01-25 11:16:47, Dreambox HD
|
[3869.] |
Sziasztok! Esetleg valaki tudna abban segíteni hogy TSimage-nél a CrossEPG-t szeretném beállítani,de a konfigurációnál nem enedi csak a flash-ba letőlteni az epg-t.Van benne egy 4GB-s usb drive,és szeretném ha arra töltené le az epg adatokat,viszont nics választási lehetőség,szoval nem látja az usb stick-et.Azt írja hogy:THE DRIVE MUST BE MOUNTED IN RW......Hogy tudom RW-ben mountolni???Próbáltam utána olvasni,de nem sok sikerrel.valami telnettel lehet ezt megoldani(ha jól olvastam)de én még úgy nem léptem be a box-ba.Szóval ha csak ÍGY lehet ezt az usb stick-et RW-ben mountolni,valaki segítene benne hogy ezt hogy tudnám megcsinálni,lépésről-lépésre.Köszönöm
|
| | | [válaszok erre: #13669] |
[előzmény: (13667) version, 2015-01-24 17:29:21] |
|
Haladó
|
|
 version

Tagság: 2006-12-21 19:36:37 Tagszám: #38814 Hozzászólások: 3004 |
13667. Elküldve: 2015-01-24 17:29:21, Dreambox HD
|
[3870.] |
A hirdetés topikban kérdezz rá.
VU+ UNO 4K SE * VU+ Solo2 Mini * Sharp 49" 4K TV * UPC Direct +HD * Hauppauge WinTV-Nova-HD-S2 * SS HD2 + DVBViewer Pro * Gibertini 100 és 120 * Inverto Black Ultra * Powertech DG-380
|
| | | [válaszok erre: #13668] |
[előzmény: (13666) Dreambox 800HD, 2015-01-24 17:26:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dreambox 800HD

Tagság: 2009-03-28 21:25:13 Tagszám: #72336 Hozzászólások: 53 |
13666. Elküldve: 2015-01-24 17:26:06, Dreambox HD
|
[3871.] |
Köszi.
Akkor rendelek egyet.
Vagy nincs eladó valakinek ?
|
| | | [válaszok erre: #13667] |
[előzmény: (13665) version, 2015-01-24 14:19:37] |
|
Kezdő
|
|
 version

Tagság: 2006-12-21 19:36:37 Tagszám: #38814 Hozzászólások: 3004 |
13665. Elküldve: 2015-01-24 14:19:37, Dreambox HD
|
[3872.] |
Igen lehet beletenni, az első link alatti tuti jó bele.
VU+ UNO 4K SE * VU+ Solo2 Mini * Sharp 49" 4K TV * UPC Direct +HD * Hauppauge WinTV-Nova-HD-S2 * SS HD2 + DVBViewer Pro * Gibertini 100 és 120 * Inverto Black Ultra * Powertech DG-380
|
| | | [válaszok erre: #13666] |
[előzmény: (13664) Dreambox 800HD, 2015-01-24 12:42:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dreambox 800HD

Tagság: 2009-03-28 21:25:13 Tagszám: #72336 Hozzászólások: 53 |
|
Kezdő
|
|
 SkyDe44

Tagság: 2014-09-07 16:56:57 Tagszám: #130587 Hozzászólások: 164 |
13663. Elküldve: 2015-01-21 20:28:35, Dreambox HD
|
[3874.] |
Sikerült....
Lám mit tesz az unalom :)
|
| | |
[előzmény: (13662) bangy, 2015-01-21 19:24:55] |
|
Haladó
|
|
 bangy

Tagság: 2006-07-01 08:40:12 Tagszám: #32211 Hozzászólások: 139 |
13662. Elküldve: 2015-01-21 19:24:55, Dreambox HD
|
[3875.] |
Szupi, és gázt neki.
|
| | | [válaszok erre: #13663] |
[előzmény: (13661) SkyDe44, 2015-01-21 16:23:22] |
|
Haladó
|
|
Dreambox HD (üzenet: 17443, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|